Projekt łazienki dla gości: 7 opcji, których szukałeś od dawna

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Wnętrze nowoczesnej małej łazienki.

Cóż, szczerze mówiąc, bez względu na wielkość łazienki, zawsze jest w niej katastrofalny brak miejsca. W końcu trzeba tam umieścić nie tylko odpowiednią instalację wodociągową, ale także ogromną liczbę bardzo potrzebnych rzeczy. Aby odnieść sukces w tak trudnym zadaniu, poniższe pomocne wskazówki i triki projektowe pomogą Ci przemyśleć swoją małą łazienkę i spróbować zorganizować ją bardziej racjonalnie i inteligentnie.

1. Łazienka “mokra”

Łazienka „mokra” to najlepsze rozwiązanie do bardzo małych pomieszczeń.

Najbardziej idealna opcja do bardzo, bardzo małych gabarytów łazienki. Tak jest w przypadku, gdy prysznic znajduje się na otwartej przestrzeni, prawie nad toaletą i umywalką, a odpływ znajduje się na środku pomieszczenia. Aby zorganizować taki „mokry” układ, warunkiem wstępnym jest wykończenie wszystkich obszarów płytkami ceramicznymi i brak drewnianych mebli, a także wszelkich systemów przechowywania, z wyjątkiem wodoodpornych półek wiszących na detergenty.

Aby uchronić się przed rozpryskiwaniem wody, musisz zainstalować szklaną przegrodę.

Jeśli nie chcesz myć wszystkich obszarów pokoju i kanalizacji po każdym prysznicu, lepiej powiesić wodoodporną zasłonę lub zainstalować specjalny ekran ochronny. Nie dość, że odpływ wody zostanie ograniczony, to jeszcze dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał rozbierać się w innym miejscu, aby nie zamoczyć rzeczy. Ta opcja jest najbardziej niewygodna, ale jeśli jest wybór między wygodą a całkowitym brakiem prysznica, to możemy zgodzić się na taki „mokry” układ.

2. Użyj instalacji

Wbudowana muszla klozetowa ma znaczące zalety pod jednym warunkiem: jeśli można przeznaczyć 20-30 cm za nią, na instalację instalacja. W końcu cała komunikacja musi być gdzieś ukryta! Ale jeśli uda ci się wyrzeźbić taką przestrzeń, upieczesz kilka ptaków na jednym ogniu.

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni za „podwieszaną” toaletą.

– Po pierwsze taka toaleta jest znacznie bardziej kompaktowa niż stojąca.
– Po drugie, można go umieścić jak najbliżej ściany.
– Po trzecie, model „podwieszany” znacznie ułatwi czyszczenie.
– Po czwarte, przestrzeń za toaletą, wolną od instalacji instalacji, można racjonalnie wykorzystać poprzez umieszczenie wszelkiego rodzaju półek, szafek, a nawet postawienie podgrzewacza wody.

3. Montaż kompaktowego prysznica

W celu racjonalnego wykorzystania terenu lepiej jest zainstalować kabinę prysznicową.

Jak wiadomo, wanna to najbardziej nieporęczny element łazienki, a jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce, lepiej zastąpić ją bardziej kompaktowym prysznicem. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych: będzie to kabina prysznicowa stacjonarna z kompletem lub prosta paleta ze specjalnym parawanem.

READ
8 najgorętszych trendów w wystroju łazienki na rok 2023

Pod prysznicem można powiesić specjalną zasłonę.

Możesz zrobić mały krawężnik, który wznosi się nad podłogą, ze zorganizowanym odpływem pośrodku przydzielonego obszaru i zwykłą kurtyną odporną na wilgoć.

4. Właściwy wybór umywalki

Bardzo wygodna konstrukcja szafki z umywalką i pralką.

Jeśli w małej łazience możesz sobie poradzić bez bidetu lub jacuzzi, to w ogóle nie możesz obejść się bez umywalki. Naturalnie, instalując w kompaktowej łazience, będziesz musiał poświęcić długość miski lub jej szerokość. Współczesny rynek ceramiki sanitarnej daje nieograniczone możliwości w optymalnym doborze umywalek, a Ty sam decydujesz, który model wybrać i z czego możesz zrezygnować. Projektanci doradzają kilka opcji:

Wąska umywalka z szafką to idealne rozwiązanie do małej łazienki.

Wąska umywalka do małej łazienki.

Wybierając tę ​​opcję, znacznie zaoszczędzisz przestrzeń użytkową. Ale nie daj się ponieść emocjom, szerokość zlewu nie powinna być mniejsza niż 30-35 cm, w przeciwnym razie rozpryski wody po prostu się rozprysną.

– Okrągły kształt skorupy

Do małej łazienki lepiej wybrać zaokrągloną umywalkę.

W małej łazience okrągłe umywalki będą wyglądały bardziej ekologicznie, a jednocześnie będą bardziej praktyczne i wygodne w myciu.

– Konsola (wisząca) umywalka

Nowoczesna umywalka z konsolą pozwoli zaoszczędzić miejsce.

W przypadku małej łazienki najlepszą opcją jest model wspornikowy (podwieszany) z mocowaniem do ściany. Możesz także wybrać specjalny typ zlewozmywaka, który jest przeznaczony do montażu nad pralką. Te dwa modele nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają dodatkowej szafki ani stojaków.

5. Praktyczny układ miksera

W przypadku małych zlewozmywaków lepiej umieścić baterię z boku.

Jeśli wybrałeś wąski zlew, najlepszą opcją umieszczenia baterii jest bok, ponieważ jest to nie tylko bardzo stylowy akcent, ale także praktyczny. W końcu przy standardowym rozmieszczeniu i niewielkiej szerokości zlewu podczas mycia będziesz ciągle uderzać głową w mikser.

Jeden kran z długą wylewką pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i miejsce w pokoju.

Jeśli uda nam się zmieścić umywalkę o standardowej szerokości i znajduje się ona obok wanny (prysznicu), to możemy zamontować jedną uniwersalną baterię z długą wylewką, która zakryje jednocześnie umywalkę i wannę.

6. Lustro z tajemnicą

Lustro łazienkowe z małymi półkami z boku.

Lustro jest nieodzowne w łazience, zwłaszcza jeśli jest malutkie. W końcu wszyscy znają sztuczkę zwiększania pola widzenia za pomocą powierzchni lustrzanych. Dzięki niemu możesz nie tylko wizualnie dodać przestrzeń, ale także całkiem realistycznie zorganizować dodatkowe miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy.

Lustrzane szafki łazienkowe.

Wszystko zależy przede wszystkim od twojego pragnienia, a także od wielkości łazienki i bezpośrednio od samego lustra. Możesz ukryć za nią pełnowartościową szafkę lub zorganizować małe półki po bokach, a także możesz kupić gotowy projekt, który Ci się podoba.

READ
Dekoracje ścienne w Twoim wnętrzu: 11 ciekawych pomysłów

7. Racjonalnie organizuj systemy przechowywania

Racjonalnie zorganizowane systemy przechowywania w łazience.

W małej łazience zawsze trudno jest utrzymać porządek, ponieważ jej bardzo skromny rozmiar nie pozwoli na stworzenie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania. Trzeba przecież postawić dość imponujący arsenał wszelkiego rodzaju pędzli, grzebieni, słoików i tub, aby nie przeszkadzały, ale jednocześnie były zawsze w zasięgu ręki i nie tworzyły kompletnego wizualnego chaosu.

Istnieje wiele pomysłowych trików projektowych, które pomogą bez większych trudności umieścić wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe.

Aby zmaksymalizować wykorzystanie wolnej przestrzeni, lepiej kupić systemy przesuwne z szufladami o różnych głębokościach.

Aby zmaksymalizować wykorzystanie wolnej przestrzeni, lepiej kupić systemy przesuwne z szufladami o różnych głębokościach.

Możesz wyposażyć ukrytą półkę.

Wykorzystaj w pełni przestrzeń nad toaletą.

Możesz zrobić wiszące dzielące kieszenie własnymi rękami.

Nie zapomnij o przestrzeni nad drzwiami.

Drzwi szafek doskonale nadają się do przechowywania.

Racjonalnie można wykorzystać przestrzeń pod łazienką.

Wykorzystaj w pełni wiszące półki, haczyki i wieszaki na ręczniki.

Jeśli trochę posłuchasz rad współczesnych projektantów i umiejętnie zastosujesz je w praktyce, dodając trochę wyobraźni i twórczego dotyku, będziesz w stanie wyposażyć swoje małe mieszkanie nie gorzej niż ogromne mieszkania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: