Prawo walizki: 5 sekretów kompaktowego pakowania

Takie składanie butów bez wkładania czegokolwiek do środka nie jest najmądrzejszym pomysłem. W końcu w jednej parze zamkniętych butów zmieści się około 6-8 par skarpet.

W osobnym artykule szczegółowo omówiliśmy, jak złożyć skarpetki w najbardziej zwarty sposób.

Same buty można umieścić w zwykłych plastikowych torbach i rozłożyć wzdłuż krawędzi walizki. Tam zajmie mniej miejsca niż na dole.

Wideo: Lifehacker / YouTube

Jeśli chcesz, żeby wyglądała ładniej, użyj specjalnych ochraniaczy na buty. Wolną przestrzeń w nich można wypełnić kilkoma drobiazgami. Na przykład te same skarpetki.

Pudełka z dużymi butami najlepiej układać ciasno na dnie walizki. Małe etui z płaskimi modelami nie zajmą dużo miejsca. Można je więc umieścić na złożonych przedmiotach na samym końcu.

Jak złożyć ubrania kompaktowo?

Aby ubrania nie gniotły się, najlepiej je w specjalny sposób zwinąć lub złożyć jeden na drugim. Lifehacker wykonał instrukcję wideo:

Więc nie będziemy się rozwodzić nad tą metodą. Ale o tym, jak toczyć rzeczy w rolkach, warto opowiedzieć bardziej szczegółowo.

Jak podwinąć spodnie

Spodnie garniturowe należy złożyć na pół i, zaczynając od zagięcia, skręcić w regularną rolkę.

Dżinsy najlepiej złożyć nieco inaczej. Odwróć górną część na lewą stronę i umieść jedną nogę na drugiej. Zaczynając od dołu, podwiń dżinsy. Następnie owiń wokół niego złożoną część.

Jak podwijać bluzy, koszule i inne rzeczy z długimi rękawami

Ułóż rękawy pod kątem z przodu swetra i złóż je na środku. Obróć dół kurtki na lewą stronę o kilka cali. Złóż prawą stronę kurtki do środka i przykryj lewą stroną. Zaczynając od szyi, zwiń rzecz i zawiń ją złożoną częścią.

Wideo: Eksperymentuj / YouTube

Koszule są składane w ten sam sposób:

Wideo: Von Malegowski / YouTube

Możesz użyć prostszego sposobu: złóż koszulę na pół, rozłóż rękawy i podwiń.

Jak rolować koszulki

T-shirty składają się w podobny sposób jak bluzy:

Wideo: Eksperymentuj / YouTube

Aby zaoszczędzić czas, możesz je zwinąć razem:

Wideo: Eksperymentuj / YouTube

Jak złożyć sukienki i spódnice

Wystarczy złożyć spódnicę wzdłuż na pół i zwinąć ją w rolkę. To samo możesz zrobić z sukienkami z krótkim rękawem. Jeśli są długie, złóż sukienkę analogicznie do swetrów.

READ
Dom i teraz

Jak złożyć ciepłe ubrania

Jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą tylko kilka swetrów, bluz lub innych nieporęcznych rzeczy, możesz je po prostu złożyć w taki sposób:

Aby zaoszczędzić miejsce, lepiej umieścić je w walizce nie jeden na drugim, ale pionowo.

Ciepłą kurtkę można złożyć w ciasną rolkę i zawiązać elastycznymi taśmami, aby zapewnić niezawodność, jak pokazano na tym filmie:

Lub złóż do torby lub etui.

Ale jeśli w walizce zabraknie miejsca na katastrofę, na ratunek przyjdą worki próżniowe. Lepiej wybrać worki bez zaworu – nazywane są również workami kompresyjnymi.

Włóż tam swoje rzeczy, zamknij torbę i zwiń ją ciasno w rulon. To wypuści dodatkowe powietrze.

Wideo: Miłość i Londyn / YouTube

Jak spakować walizkę

Złożone ubrania można po prostu położyć na koleżance lub ułożyć w organizerach. To stworzy porządek w walizce. A jeśli rozdasz w nich ubrania według rodzaju (w jednym organizerze – dżinsy, w innym – T-shirty itd.), To również znacznie ułatwi wyszukiwanie odpowiednich rzeczy.

Rzeczy zwinięte i włożone do organizerów zajmują bardzo mało miejsca. Dzięki temu zmieścisz prawie całą garderobę, nie tylko w walizce, ale nawet w bagażu podręcznym!

Cóż, jeśli nadal chcesz układać rzeczy w staromodny sposób, w stos, użyj bibuły i folii. Aby ubrania się nie gniotły.

Wideo: soniastravels / YouTube

Jak złożyć bieliznę kompaktowo?

Prania nie można po prostu zgnieść: może się odkształcić i zająć dużo miejsca. Do opakowania należy również podejść z rozwagą.

Zarówno damskie, jak i męskie figi można po prostu starannie złożyć. Lub skręć rolki w ten sposób:

Wideo: Jak zebrać swoje gówno razem / YouTube

Biustonosze można układać jeden na drugim, a do miseczek można włożyć majtki.

Jest też bardziej zwarty sposób: złóż każdy stanik na pół, wsuwając jedną miseczkę w drugą i ułóż bieliznę jedna na drugiej.

Wideo: Zivame / YouTube

Ułóż pranie złożone w zwykłych torbach lub specjalnych organizerach. Możesz wybrać zwięzły organizer na klatkę piersiową lub nietypową opcję w kształcie biustonosza.

Jak złożyć makijaż i przybory toaletowe

Lepiej nie zabierać ze sobą pełnowymiarowych wersji produktów pielęgnacyjnych. Zajmują dużo miejsca i sprawiają, że walizka jest cięższa. Szampony, żele, balsamy, toniki i inne płynne kosmetyki można rozlewać do małych buteleczek. A kremy, balsamy lub maseczki najlepiej przenosić do małych słoiczków, takich jak czyste etui na soczewki.

READ
6 oznak seksualności

Kadry: BuzzFeed Bring Me / YouTube

Aby nic się nie rozlało i nie poplamiło rzeczy, użyj folii spożywczej. Odkręć dyszę butelki, owinąć szyjkę folią i przekręcić.

Kadry: BuzzFeed Bring Me / YouTube

W przypadku kosmetyków dekoracyjnych ważne jest, aby podczas transportu niczego nie stłuc. Dla ochrony nałóż płatki kosmetyczne na róż, puder i cień do powiek.

Jeśli to możliwe, kupuj mini wersje niektórych produktów. Na przykład próbki kremu, tuszu do rzęs lub perfum. W czasie podróży prawdopodobnie się ich zabraknie i nie będzie trzeba ich zabierać.

Kosmetyki i przybory toaletowe najlepiej umieścić w kosmetyczce lub specjalnych organizerach.

Kadry: BuzzFeed Bring Me / YouTube

Oto kilka bardzo przydatnych opcji:

Jak składać małe rzeczy

Kable, kable, ładowarki i słuchawki mogą się między innymi zgubić, a w zwykłej torbie mogą się zaplątać. Dlatego lepiej skorzystać z pomocy specjalnych urządzeń pamięci masowej:

Jeśli chcesz, możesz zrobić prosty organizer własnymi rękami:

Lokówkę lub inne urządzenie można umieścić w ręczniku i zwinąć.

Spróbuj włożyć małe paski do butów i owinąć większe wokół złożonych dżinsów.

Biżuterię lepiej włożyć do małych pudełeczek, etui na okulary, a nawet do niepotrzebnej mydelniczki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: