Poradnik kształtowania brwi! Teraz to właśnie robię

Luksusowe brwi nie zawsze są dane z natury, ale nie oznacza to, że nie można ich uzyskać za pomocą narzędzi do makijażu. W naszym materiale zebraliśmy najbardziej odpowiednie i praktyczne wskazówki dotyczące makijażu brwi.

Makijaż to potężny sposób wyrażania siebie, a brwi odgrywają tutaj kluczową rolę, ponieważ tworzą wyraz twarzy, a także służą jako niewerbalny sygnał tego, kim jesteśmy i jakie wrażenie robimy. Okazuje się, że to klucz do udanej komunikacji ze światem, a nie tylko codzienny rytuał. Wraz z wizażystką i ekspertką od urody Anną Gladiliną zgłębiliśmy najnowsze techniki i tajniki makijażu brwi oraz opracowaliśmy obszerny poradnik, który przyda się każdej dziewczynie.

Dziś świeżość i naturalność są modne we wszystkim, także w kształcie brwi. Puszyste i zwiewne, gęste i jasne, wyrafinowane i powściągliwe – wszelkie brwi będą wyglądać nowocześnie, po prostu dlatego, że są Twoje, prawdziwe. Głównym przesłaniem jest dokładność bez fanatyzmu. Nie musisz próbować rysować sobie idealnie symetrycznych brwi, ponieważ zajmuje to dużo czasu, a czasem nerwów.

Częstym błędem popełnianym przez dziewczyny jest nieistotne podejście do korygowania kształtu brwi. Grafika i wyrazistość były modne 10 lat temu. Nowoczesne techniki korekcji brwi opierają się na usuwaniu włosków meszkowych wokół brwi woskiem lub nicią oraz na zachowaniu ich naturalnego kształtu.

Dlatego jeśli zacząłeś podejrzewać, że twoja przyjaźń z pęsetą nie przynosi ci żadnych korzyści, a kształt twoich brwi wymaga ponownego uruchomienia, warto najpierw zwrócić się o pomoc do profesjonalnego specjalisty od brwi. Dzięki temu Twój codzienny makijaż stanie się o wiele przyjemniejszy, łatwiejszy i bardziej odpowiedni. A nasz poradnik pomoże dobrać najnowocześniejsze narzędzia i techniki do wykonania spektakularnego makijażu.

Żel do brwi

To narzędzie jest bardzo podobne do tuszu do rzęs: jest wyposażone w małą szczoteczkę i ogólnie jest podobne pod względem funkcjonalności. Żele są przezroczyste (dla stabilnego utrwalenia włosków we właściwym kierunku) i zabarwione (jeśli brwi nie są jasne).

Przezroczysty żel

Najpierw musisz przeczesać brew przed jej wzrostem, a następnie powtórzyć ruch, ale już wyraźnie wzdłuż linii wzrostu, lekko unosząc włosy do góry. Dzięki temu konsystencja żelu dosłownie otuli każdy włosek, a po wyschnięciu da oszałamiający efekt zadbanych, zadbanych brwi, które utrzymają się w tej pozycji przez cały dzień. Miły bonus: przy takiej codziennej stylizacji brwi będą lepiej rosły, ponieważ szczoteczka dotykając skóry pełni funkcję lekkiego masażu (przeczytaj też: “Jak wyhodować piękne brwi”).

READ
7 zalet biotatuażu brwi: uwaga do piękna

Clarins Double Fix Mascara Żel do brwi

odcień żel

Oprócz utrwalenia, żel koloryzujący nadaje brwiom kolor. Naszym celem jest płynne przejście. Najpierw należy usunąć nadmiar produktu z pędzla za pomocą serwetki (ułatwi to równomierne rozprowadzenie żelu). Lepiej zacząć od „ogonu” brwi, malując włosy wzdłuż linii wzrostu końcem pędzla. Następnie pomaluj główną część (środek brwi) całą powierzchnią pędzla i całkiem sporo – włosy na grzbiecie nosa.

Brow Now Volumizing Brow Tint autorstwa Estee Lauder

Ołówki i flamastry: rodzaje i zastosowania

Ołówki automatyczne, z cienkim i szerokim skośnym wkładem lub klasyczne (w drewnianej podstawie) oraz w fakturze – woskowe (bardziej odporne) i pudrowe (mniej odporne). Pisaki filcowe można znaleźć z filcowym aplikatorem lub pędzelkiem. Powszechne są również warianty w kształcie trójzębu. Tutaj możemy wyróżnić dwa główne sposoby nakładania makijażu: technikę włosową oraz efekt przydymionych brwi.

Technika włosów

Dorysowanie dodatkowych włosków pozwala zachować naturalny wygląd brwi. Ten makijaż jest odpowiedni dla każdego, ale szczególnie dobrze wygląda na grubych, twardych i ciemnych brwiach, ponieważ w tym przypadku ważne jest, aby nie uwydatniać już jasnych danych naturalnych.

Do tej techniki będziesz potrzebować:

dowolny marker do brwi

ostro zaostrzony klasyczny ołówek + najwyższej jakości temperówka

cienki ołówek automatyczny ołówek

Oceń, gdzie występują wyraźne „przeskoki” włosków i delikatnie, bez większego nacisku na ołówek lub marker, narysuj włosek w tym miejscu pociągnięciem od dołu do góry lub po przekątnej. W ten sposób wypełnisz wszystkie „luki”, kontrolując jasność linii za pomocą pędzla z tyłu ołówka. Możesz także użyć osobnej jednorazowej szczoteczki.

Teraz brwi to mój zawód i być może najbardziej eksperymentalna część mojej twarzy. Nie próbowali żadnych środków, nie widzieli żadnych technik . Ale ostatnio wydarzyło się nieszczęście – certyfikowany profesjonalny specjalista od brwi na mojej twarzy odciął jedną z brwi woskiem do stanu nici na czubku. Tak, kształtowanie brwi to kolejne zadanie!

“Nie bądź smutny!” – powiedziałem sobie i zdałem sobie sprawę, że mogę po prostu wyraźnie pokazać, jak wyciągnąć coś pożytecznego z wyskubanych brwi.

Aby rozpocząć, wprowadź:

moje brwi są teraz dosyć posłuszne ze względu na to, że co dwa miesiące wykonuję długotrwałą stylizację brwi, dlatego każdy, nawet najbardziej przeciętny żel, będzie na nich działał idealnie. Jeśli masz niesforne brwi i nie możesz / nie chcesz robić, to polecam zapoznać się z topost o kleju i wosku do brwi.

READ
14 sztuczek, aby uzyskać wspaniałe brwi

Do regulacji brwi używam obecnie:

  • Stary dobry żel do brwi Fix&Care Art-Visage i kończę Żel do utrwalania brwi – Od razu powiem, że mi się nie podobało, bo po raz pierwszy widzę, że żel, który dostał się na skórę tak ją pomarszczył. Użs.
  • Cień do brwi Zestaw do stylizacji brwi 3 w 1 Divage w odcieniu 02. Z całej palety używam głównie tylko ciemnego odcienia.

  • Marker Bomba upiększająca krzaczaste brwi – najtańszy z budżetu. Próbowałam zarówno Vivienne Sabo, jak i Influence Beauty – są dobre, ale Beauty Bomb jest taka sama, tylko 2 razy tańsza.

Swoją drogą, o co chodzi mydło do brwi.

Och, jak kochałem tego typu fundusze, ale teraz się z nim pożegnałem. W pracy natknęłam się na to, że dziewczyny, które na co dzień używają mydła, przychodzą do mnie z przesuszonymi włosami i skórą. Kolega miał przypadek, że farba leżała wtedy na takiej skórze z dzikimi plamami – dlatego albo trzeba zatańczyć z tamburynem dla specjalnego przygotowania skóry (a nie jest faktem, że pomoże), albo odstawić ją od mydła . Robię to z moimi klientkami – mam w gabinecie woski, różne żele, ten sam klej – i pokazuję, że oprócz mydła do brwi jest dużo bardziej delikatnych produktów o tym samym działaniu.

Dobra, przejdźmy od słów do czynów!

Pierwszy etap – nakładam żel do brwi w wymaganym kształcie. Tak, tak, tylko jeden! Istotą techniki modelowania brwi jest praca na nieutwardzonym żelu.

Drugi etap – aktywnie pracuję nad czubkiem i przyległym do niego trzecim korpusem brwi. Zgodnie ze wszystkimi kanonicznymi prawami i przykazaniami idealnych brwi, końcówka jest najciemniejszym miejscem na brwi. Idealnie byłoby zaobserwować gradient od jasnego początku do ciemnego końca.

A żeby wypełnić wszystko, co przypadkowo wyciągnąłem dla siebie, pracuję techniką na mokro – zaczynam rysować cieniami na żelu, który jeszcze się nie zatarł. Dzięki temu efekt jest jaśniejszy, a włoski dodatkowo utrwalone na skórze. Końcówkę rysuję dość graficznie – bez rysowania włosków, po prostu wypełniam puste przestrzenie.

Zaskakujące, ale prawdziwe: jeśli po prostu spryskasz cień tym samym utrwalaczem lub nałożysz go mokrym pędzlem, wynik będzie inny. Preferuję metodę opisaną powyżej – ale w przypadku nadmiaru wyskubanych brwi na ciele.

READ
Laminowanie rzęs kompozycją żelatyny i kertyny

Pracuję z pędzlem z zestawu, bo mój ulubiony skośny pędzel od Zoevy gdzieś zniknął :(

trzeci etap – podczas rysowania końcówki główna część brwi była już naprawiona, ale tego potrzebujemy. W końcu ta część powinna być mniej intensywna w odcieniu. Tutaj technika pracy jest również wyjątkowa: rysuję wyraźną dolną granicę i cieniuję resztę cieni, uzyskując w ten sposób graficzną brew, ale bez efektu „kłody”. Zaleca się, aby początek brwi był jak najjaśniejszy i najjaśniejszy, bez rysowania wyraźnych granic – dodaję cienie, skupiając się na dolnym cięciu.

Czwarty etap – rysuję włosy markerem. Aby uzyskać żywszą i bardziej teksturowaną brew, lekkimi i ostrymi ruchami bez nacisku, lokalnie rysuję włoski tam, gdzie ich brakuje. Dodaję włosy do krótkiego ogona i narysuję kilka małych łysych plam na początku brwi.

Gotowy! Tak ostatnio układam brwi.

Zdezorientowany?

Czy jest odpowiedni dla każdego?

Ale w obecnych okolicznościach ta technika okazała się dla mnie najbardziej odpowiednia. Więc próbuj, eksperymentuj! I poszedłem zapuścić wstyd brwi do normalnych brwi ..))

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: