Popularna pisarka Julia Nabokowa o nowym konkursie autorskim i modnych trendach pisarskich

Twoja książka o związku dziewczyny i młodego mężczyzny o bardzo popularnym dziś zawodzie jest blogerką. Dlaczego bloger na Instagramie? W Internecie istnieją inne popularne sieci społecznościowe, ale wybrałeś tę konkretną platformę, na której główny nacisk kładzie się na treści fotograficzne. Dlaczego Instagram jest lepszy i ciekawszy od innych?

Założyłam Instagram zeszłego lata, pogrążona w tym świecie, kompletnie dla mnie niezrozumiałym. Pogoń za lajkami, zasięgiem, subskrybentami bardzo mnie zaskoczyła. I w ogóle nie rozumiałem, po co kręcić opowiadanie – jak gotuje się śniadanie albo idzie do wydania sklepu internetowego z książkami. Uderzyła mnie również szczerość blogerów – kiedy dzielą się z subskrybentami tak osobistymi tematami, że wstyd się dyskutować ze znajomymi. Całe życie jest szeroko otwarte!

Dla pisarza Instagram jest interesujący, ponieważ tutaj możesz rozmawiać z czytelnikami. Jest tam spotkanie książkowe – Bookstagram, gdzie miłośnicy książek czytają powieści, piszą recenzje, tworzą układy książek o niespotykanej urodzie, pokazują zakupy książek, a pod koniec miesiąca układają stosy przeczytanych książek. Mój kanał na Instagramie – 80 procent to blogi książkowe, w których znajduję inspiracje i nowe książki.

Bardzo szczegółowo opisałaś „pracowe” życie blogerki, pokazałaś czytelnikom niemal całą blogową kuchnię. Powiedz mi, czy Makar ma prototyp w prawdziwym życiu? Jeśli nie, skąd znasz szczegóły tego biznesu?

Nie ma prototypów. Makar to obraz zbiorowy. Wszystko zaczęło się od tego, że zobaczyłam historię popularnego blogera – jak facet przynosi jej śniadanie do łóżka. A wszystko to byłoby bardzo romantyczne, gdyby nie było transmitowane do subskrybentów na całym Instagramie. Tak wpadłem na pomysł powieści o blogerach, których życie toczy się na oczach swoich subskrybentów. Aby lepiej oddać życie blogerów, czytałem książki o Instagramie napisane przez popularnych blogerów i oglądałem same blogi.

Dlaczego wybrałeś bohatera do roli blogera? Czy kuszące było zrobienie z głównego bohatera blogera?

Pisałem już o blogerce Glafirze w fantastyce miejskiej Shards of Dreams, jest to kontynuacja Lunatics. Trudno było mi się kojarzyć z tą bohaterką, więc w komedii romantycznej bohater jest blogerem, a bohaterka obserwuje go z boku i jest zakłopotana, tak jak ja.

Książka zaczęła się od tego pomysłu: „Poznała idealnego mężczyznę, ma tylko jedną wadę – jest blogerem”. Początkowo myślałem o napisaniu powieści o blogerce i jego narzeczonej. Oświadcza się jej, transmitując na żywo na Instagramie. Potem prosi jej rodziców o rękę – spisuje historię. I tak wszystkie najbardziej osobiste trafiają na Instagram. Ale kiedy zacząłem zastanawiać się nad planem książki, zdałem sobie sprawę, że bohaterka ucieknie od swojego narzeczonego jeszcze przed urzędem stanu cywilnego. A potem pojawiła się kolejna historia – o fałszywym romansie między blogerką a dziewczyną, która jest daleko od sieci społecznościowych.

Wielu czytelników wciąż zastanawia się, dlaczego Varya zniosła wszystkie blogerskie sztuczki Makara?

Czego nie zrobisz, aby zdobyć kocięta! W końcu Makar obiecał dołączyć podrzutków przez Internet, dlatego Varya zgodził się grać swoją dziewczynę publicznie. A potem nie zauważyłem, jak się zakochałem. W końcu, kiedy spędzasz z kimś dużo czasu, stopniowo przestaje on być obcy. A potem znosisz wszystkie jego dziwactwa – nawet ciągłe selfie i historie.

READ
Najlepsze cechy charakteru kobiet o różnych znakach zodiaku

Czym jest dla Ciebie blogowanie? Z własnego doświadczenia, czy pisarz może być blogerem? Czy jedno przeszkadza drugiemu?

Pisarzowi trudno jest zarządzać Instagramem. Jest to wizualna sieć społecznościowa i o wiele łatwiej jest nam napisać tekst niż zrobić zdjęcie za setkę polubień lub zrobić piękny układ książki. Blogerzy spędzają na tym bardzo dużo czasu! A dla pisarza bardziej interesujące jest napisanie nowej sceny w powieści niż post na Instagramie. Dlatego na Instagramie jest kilka ciekawych blogów pisarzy.

Bloguję już od półtora roku, piszę recenzje książek, rozmawiam o pisaniu i podróżowaniu oraz rozdaję książki. Codziennie publikuję nowe posty, nawet na wakacjach, a czasem czuję się niewolnikiem Instagrama. Kiedy uda Ci się dotknąć interesującego tematu, porozmawiać z subskrybentami w komentarzach, zebrać dużo lajków do recenzji z ulubioną książką, chcesz kontynuować. Jeśli prawie nie ma informacji zwrotnych, chcesz rzucić wszystko i skupić się na pisaniu książek. W końcu książkę można odłożyć na półkę do wydanej, a post na Instagramie żyje jeden dzień.

„Mój chłopak jest blogerem” i „Lunatycy” to dwie z twoich popularnych książek napisane w różnych gatunkach. Powiedz mi, który z nich był łatwiejszy i ciekawszy do napisania?

Dla mnie każda książka to przygoda, w której żyję z bohaterami. A żeby było ciekawie, trzeba umówić się na więcej testów dla bohaterów i zobaczyć, jak się z nich wydobędą. Obie powieści są mi drogie na swój sposób.

Żyłem z Lunatykami przez wiele lat – ta historia nie dawała mi spokoju, dopóki jej nie napisałem. Ma więcej bohaterów, więcej przygód, więcej dramaturgii, supermocy i tajemnic snów – pod tym względem pisanie było ciekawsze, ale i trudniejsze. Pierwszą książkę z dylogii pisałem przez rok, trzęsła mną nerwy i zdruzgotała emocjonalnie.

Łatwiej było pisać o blogerze – dobrze się przy tym bawiłem i razem z Varyą śmiałem się z Makara, który miał obsesję na punkcie swojego Instagrama. Książka była gotowa w 3 miesiące.

Pod koniec sierpnia trafiła do sprzedaży Twoja książka „W okolicy są tylko panny młode”. Dlaczego zrobiłeś z niej bohaterów fotografów ślubnych?

Fotografia ślubna to bardzo romantyczny zawód. Podczas pisania książki przejrzałam tysiące ślubnych portfolio i rozmawiałam z fotografami o tym, co jest najbardziej satysfakcjonujące i najtrudniejsze w ich pracy.

Zgodnie z fabułą Vlad i Alice najpierw rywalizują ze sobą o tytuł najlepszego fotografa, a potem się zakochują. Tylko Alicja przedtem – i to jest jej problem. A Vlad najpierw oświadcza się komuś innemu, a jego narzeczona zaprasza Alice, aby została fotografem na ich ślubie. A im bliżej ślubu, tym bardziej Vlad zdaje sobie sprawę, że wybrał niewłaściwą pannę młodą.

Opowiedz nam o swoich przyszłych planach twórczych. Czy będą kolejne książki z serii Pani autora „Zdecydowanie szczęśliwe zakończenie”?

READ
Znaki zodiaku, które bardzo trudno pokochać

Niedawno skończyłem trzecią powieść do autorskiej serii – Lightning for Two. Ma w sobie element fantazji. Podrywacz i feministka zamieniają się ciałami po uderzeniu pioruna i szukają sposobu, aby wszystko odzyskać. Śmiałem się jak nigdy wcześniej, pisząc tę ​​książkę. Redaktor powiedział mi, że to jej ulubiona powieść z serii. Mam nadzieję, że czytelnicy też to pokochają.

W końcu to, czy pojawią się nowe książki, zależy od czytelników. Gdy książki dobrze się sprzedają, wydawca interesuje się autorem, a autorowi na takim wsparciu rosną skrzydła.

Julia Nabokova - Mój chłopak jest blogerem

Dziewczyna opuściła Makar. I byłoby w porządku dla przystojnego mężczyzny, odnoszącego sukcesy biznesmena lub miliardera – nie, poszła do blogera, który ma trzysta tysięcy subskrybentów! No nic, Makar tak łatwo się nie podda. W ciągu miesiąca zyska pół miliona wiernych fanów, a potem powróci jego ukochana! A weterynarz Varya pomoże mu w tym, zgadzając się wcielić się w rolę swojej dziewczyny w zamian za przedłużenie porzuconych kociąt. Ale czy można bawić się w miłości bez obaw o poważne konsekwencje? A w pogoni za tym, żeby nie przegapić czegoś ważniejszego?

Julia Nabokova - Wokół panny młodej

ISBN: 978-5-04-102640-0
Rok: 2019
Wydawca: Eksmo
Język: Русский

Alisa i Vlad to fotografowie ślubni i konkurenci. Nie mogą siebie znieść, ale wszystko zmienia się wraz z weselem, na którym są zmuszeni do wspólnej pracy. Wydaje się, że pomiędzy nieprzejednanymi rywalami zabłysła iskra… Wkrótce jednak Vlad oświadcza się słynnemu prezenterowi telewizyjnemu, a jego narzeczona zatrudnia Alice jako fotografkę na ich ślub. Czy Alice poradzi sobie z miłością cudzego narzeczonego? W końcu, kiedy wokół są same panny młode, tak trudno nie stracić głowy.

Julia Nabokova - Miłość w kwarantannie

ISBN: 978-5-517-03228-7
Rok: 2020
Wydawca: T8RUGRAM
Język: Русский

Blogerka Diana nie uwierzyła wieściom o epidemii, kiedy pojechała do Mediolanu. A kiedy wróciła do Moskwy, została poddana kwarantannie. A z kim – z współpasażerem w samolocie, którego nie może znieść! Cyryl też nie jest zadowolony z sąsiada. Jak przetrwać dwa tygodnie w jednym pokoju, gdy wkurza cię sąsiad? A co najważniejsze, co zrobić z miłością, która niechcący schodzi na kwarantannę? W końcu na Cyryla czeka panna młoda, a przeszłość Diany wcale nie jest tak piękna jak jej Instagram.

Julia Nabokova - VIP oznacza wampira

ISBN: 978-5-9922-0573-2
Rok: 2010
Wydawca: książka alfa
Język: Русский

Nieśmiertelność karty klubowej, kupony na krew, joga o północy, imprezy do białego rana, zakupy poza kolejką, miłość od pierwszego kęsa! Witamy w elitarnym Klubie Wampirów! Ludziom surowo zabrania się wchodzenia.

Julia Nabokova - Cherchet la wampirzyca

ISBN: 978-5-9922-0574-9
Rok: 2010
Wydawca: książka alfa
Język: Русский

Życie wampira jest pełne niespodzianek. Zanim Zhanna Bessonova zdążyła naprawdę przyzwyczaić się do elitarnego Klubu Nieśmiertelnych, musiała wystartować i polecieć do Paryża. Od teraz jest bogatą spadkobierczynią dobrze prosperujących firm, rezydencji na całym świecie i starego zamku na obrzeżach Paryża. Tylko jacy tajemniczy nieznajomi gromadzą się w tym zamku po północy? Czego boją się paryskie wampiry? A ile będziesz musiał zapłacić za luksusowy spadek?

READ
10 znaków, że kobieta staje się taka jak jej matka

Julia Nabokowa - Wymień wakacje

ISBN: 978-5-04-097615-7
Rok: 2018
Wydawca: Eksmo
Język: Русский

Wsiewołod Sierebrow jest zamożnym i wpływowym bankierem, wpisanym na listę FORBES i nie wyobrażał sobie, że tuż przed Nowym Rokiem będzie musiał zamienić się miejscami z jednym z dłużników własnego banku. Teraz Sieriebrow ma tylko kilka dni na powrót do dawnego życia i ukochanej kobiety, za którą tęsknił z powodu własnej bezduszności.

Julia Nabokova - Wampir najwyższej klasy

ISBN: 978-5-9922-0735-4
Rok: 2010
Wydawca: książka alfa
Język: Русский

Praga to najbardziej romantyczne miasto na świecie i stolica niewidzialnego dla świata wampirzego imperium. Łatwo się tu zakochać i stracić rozum, zwłaszcza jeśli jesteś młodym wampirem, a twoim towarzyszem jest cichy i nieodparty pies dwustulecia. Tutaj łatwo wpaść w epicentrum intryg starożytnych wampirów i bardzo trudno znaleźć wyjście z starożytnych lochów, gdybyś miał nieszczęście się tam zgubić. Tutaj przeszłość ożywa, a duchy stają się prawdziwe. Tu zaczyna się przyszłość, a teraźniejszość wydaje się iluzoryczna. Ciesz się wakacjami w Pradze. I bądź bardzo, bardzo ostrożny, jeśli chcesz żyć wiecznością przydzieloną wampirowi. W końcu Praga to miasto złamanych nadziei i niebezpieczne…

Yulia Nabokova - Zadzwoniłeś do Świętego Mikołaja?

ISBN: 978-5-517-01522-8
Rok: 2020
Wydawca: T8 RUGRAM
Język: Русский

Jeśli 31 grudnia opuści cię narzeczony, a mama tylko marzy o spotkaniu z nim, pozostaje tylko improwizować! Idź do agencji wakacyjnej i zatrudnij przystojnego aktora. Cóż, nawet jeśli jest przyzwyczajony do grania w Świętego Mikołaja, jakoś poradzi sobie z rolą pana młodego! A jeśli coś pójdzie nie tak w sylwestra, improwizuj dalej. A potem być może będzie można nie tylko oszukać krewnych, ale także samemu znaleźć miłość.

Julia Nabokova - Błyskawica dla dwojga

ISBN: 978-5-04-106783-0
Rok: 2020
Wydawca: Eksmo
Język: Русский

Dzień Lery nie wypalił rano: najpierw znaleziono plamę na jej ulubionym garniturze, potem reżyser wolał widzieć nie ją, ale koleżankę na miejscu liderki, a na dodatek została przyłapana w ulewie i utknąłem na przystanku autobusowym z zadowolonym z siebie mistrzem pickupów Nickiem. Czy może stać się coś straszniejszego? Czy tylko, że po kilku minutach uderza w nich piorun, a Lera budzi się w niezgrabnym męskim ciele, a jej ciało znajdzie się w mocy Nicka! Czy feministka i artystka podrywu zdołają oszukać innych i udawać, że są sobą, dopóki nie znajdą sposobu, aby się cofnąć? I czy będą gotowi podzielić się nie tylko swoją ulubioną piżamą, ale także sekretami?

Julia Nabokowa - Iwan Carewicz dla Śnieżnej Dziewicy

ISBN: 978-5-699-92212-3
Rok: 2016
Wydawca: Eksmo
Język: Русский

Polina Zaichik jest zakochana w swoim szefie. Do samych uszu. Ale Iwan Carewicz, jak dziewczyna mentalnie nazywa swojego kochanka, marzy o spotkaniu z nieznajomym i zakochaniu się w niej od pierwszego wejrzenia. Co robić? Tutaj konieczne jest, aby Polina zakochała się w kimś innym, albo Iwan Carewicz spojrzał na nią innymi oczami . Zbliża się przecież Nowy Rok, czas na spełnienie pragnień. Dziewczyna próbuje przyciągnąć uwagę szefa, przygotowując się do wakacji, pojawia się pierwsza sympatia. Ale potem pojawia się wspaniała brunetka i . Czy Polina naprawdę musi zaczynać wszystko od nowa?

Julia Nabokova — czarodziejka oszustka

ISBN: 5-93556-667-2
Rok: 2006
Wydawca: książka alfa
Język: Русский
READ
Horoskop finansowy na czerwiec 2023 r.

Jeśli urodziny najlepszego przyjaciela zamiast lekkiego kaca zamieniają się w przejście do bajecznego średniowiecza, to nie jest tak źle. O wiele gorzej jest, gdy wszyscy tam biorą cię za potężną czarodziejkę i żądają mikstur czarów, zwycięstw nad wilkołakami i obalenia złych czarowników. Jakby to był grzech, prawdziwa czarodziejka nawet nie myśli o powrocie do domu, by wypełnić swoje bezpośrednie obowiązki.Tymczasem czujni konkurenci naprowadzają na jej trop zabójców, a potem zbliża się Podwójna Pełnia – najgorsza noc stulecia, kiedy najbardziej krwiożercze potwory i najbardziej złośliwi nieumarli wypełzają na światło księżyca. Jakie są bajki!Mówiąc o bajkach. Naprawdę w nich jesteś.

Julia Nabokowa - Masza i Major

Język: Русский

Nienawidzę kierunków! Narcystyczne rozpieszczone dzieciaki, które mogą się popisywać tylko za pieniądze tatusia. Nie muszą ciężko pracować bez snu i odpoczynku, spłacać swoje długi i przerażać przy każdym szmerze – czyż po Twoją duszę nie przyszli kolekcjonerzy? Jak mam to zrobić. A teraz, z powodu kaprysów tych bezczelnych ludzi, straciłem pracę.

Tym bardziej było moje zdziwienie, gdy jeden z nich, Denis, zaproponował umowę. Musisz tylko udawać, że jesteś jego narzeczoną. Po co? To proste – ojciec zabrania synowi spotykać się z córką słynnego bankiera, bo ci dwaj niejednokrotnie stali się bohaterami skandalicznych kronik. Poza tym Dan i Dominika uwielbiają jeździć.

Julia Nabokowa - Legenda Łukomorye

ISBN: 978-5-9922-0396-7
Rok: 2009
Wydawca: książka alfa
Język: Русский

Każdy marzy o byciu w bajce. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był szczęśliwy, gdy zaoferowano mu rolę Baby Jagi w bajce. Ale decyzja mistrzów nie jest dyskutowana. Powiedzą, że to Baba Jaga – będziesz musiał przebrać się za starą, okropną, okrutną staruszkę, wziąć kurs ekstremalnej jazdy stupą i jechać z wiatrem wzdłuż Łukomorye. A przy tym zaprzyjaźnij się z Leszym i Wodianami, szanuj bohatera Ilję, odkryj rodzinne tajemnice Koshcheia, przeprowadź audyt bogactwa Węża Gorynych, odeprzyj Słowika Zbójcę i znajdź zaginioną Wasylisę Mądrą, która go okazuje się, jest niczym innym. Niczego nie zgadniesz!

Julia Nabokova - Narzeczona Oceanu

ISBN: 5-93556-758-X
Rok: 2006
Wydawca: Armada
Język: Русский

Jeśli o ślubie dowiesz się dzień wcześniej, masz jeszcze mnóstwo czasu, aby się do niego dokładnie przygotować! Rozgość się w cudzym ciele, flirtuj z królem, kłóc się z ministrem. Wybierz się na spacer na wieczór panieński, wyślij kochanka bohaterów i dowiedz się wielu ciekawych rzeczy o przyszłym mężu. Jest królem i to jest plus, ale dno morza to minus. Jest hojny w prezentach – to fakt, ale poligamista to dzikość. A w ogóle, jaki ślub, jaki król, kiedy masz już na myśli zakochanego rycerza? A jak długo jeszcze musimy wcielić się w rolę oszustów – najpierw czarodziejek, a teraz – o zgrozo, zgrozo! – panny młode? Ale kostka jest odlana, suknia ślubna dopasowana do figury, a goście już…

Yulia Nabokova - Oksfordzka panna młoda

ISBN: 978-5-00155-464-6
Rok: 2021
Wydawca: Yauza
Język: Русский

Jest studentką z Rosji. Jest angielskim lordem. Czy mogą zostać parą? Jest pewien, że nie jest. To kwestia czasu, zanim minie jego pierwsza miłość i zacznie się rozczarować swoją pospolitą żoną. Jeśli odmówi i wróci do Rosji, co ją czeka? Puste mieszkanie, nowa praca i poszukiwanie miłości. Czy nie będzie porównywać każdego nowego chłopaka do swojego byłego chłopaka i żałować, że przegapiła swoją szansę na angielską bajkę z nim?

READ
Przechodnie widzieli dziecko w zamkniętym samochodzie z notatką

Julia Nabokova - Skandal w rodzinie wampirów

ISBN: 978-5-9922-0772-9
Rok: 2011
Wydawca: książka alfa
Język: Русский

Skandal w szlachetnej rodzinie dziedzicznych wampirów! Najmłodsza studwudziestoletnia Lisa zakochała się. W osobie! Rodzice przyjęli wiadomość w kłach. Ukochany nie podejrzewa, że ​​Lisa jest wampirem. Och, co się teraz zacznie!

Julia Nabokova - Uwaga: dobra wróżka!

ISBN: 978-5-517-03029-0
Rok: 2020
Wydawca: T8RUGRAM
Język: Русский

Bój się wróżki, która dobrze knuje! Nie cofnie się przed niczym, by uszczęśliwić swoją chrześnicę. Masz szczęście urodzić się księżniczką? Mieszkać w pałacu? Nosić koronę? Mieć najbardziej kwalifikujących się kawalerów w królestwie jako zalotników? Nie ciesz się z wyprzedzeniem – dobra wróżka już się spieszy z pomocą! Trzymaj się księżniczko – nie będziesz się nudzić!

Julia Nabokova - Ślub moich marzeń

ISBN: 978-5-699-59922-6
Rok: 2013
Wydawca: Eksmo
Język: Русский

Dasha została zaproszona do małżeństwa z Feliksem – solidnym, poważnym mężczyzną, z którym relacje trwały przez cały rok. Dziewczyna oczywiście odpowiedziała „tak”, ale przygotowując się do ślubu, coraz wyraźniej rozumiała: zbyt duża otchłań dzieli ją od Feliksa. Chce wielki bankiet, czarny garnitur i wszystkie weselne tradycje. Marzy o pięknej ceremonii nad brzegiem lazurowego oceanu. On jest realistą, ona jest romantyczką. Więc czy nie lepiej ją odwołać, ten ślub, szczególnie na horyzoncie Dashy pojawił się facet, który był pierwszą miłością dziewczyny i którego, jak się okazało, nie mogła zapomnieć .

Julia Nabokova - Czar bestii

ISBN: 978-5-17-065650-9, 978-5-271-26961-5
Rok: 2010
Wydawca: AST, Astrel
Język: Русский

Nie mieli się spotkać, ale upadek gwiazdy Inoel zmienił ich przeznaczenie. A teraz Werner, młody, ambitny uczeń magika, musi towarzyszyć pięknej Yvonne w jej długiej podróży do domu. Lasy Nevendaaru roją się od bandytów, a po drogach przemierzają orki. Nekromanci tylko czekają, by zwabić ich w pułapkę. Przeciw nim są zielonoskórzy i wampiry, demony i sami inkwizytorzy. Kto przyjdzie z pomocą podróżnikom, gdy siły będą nierówne, a wróg niezwyciężony? Jak powstrzymać zaklęcie, które stopniowo zmienia Wernera w bestię? A co ich czeka za rogiem? W końcu każdego dnia niebezpieczeństwa tylko się zwiększają.

Julia Nabokova - Snow Maiden ma na sobie mini

ISBN: 978-5-517-01521-1
Rok: 2020
Wydawca: T8 RUGRAM
Język: Русский

Nauczycielka Anya chciała zrobić niespodziankę swojemu chłopakowi, ale w sylwestra znalazła się przed zamkniętymi drzwiami w mini sukience Snow Maiden. A wszystko przez Stasia, który przyniósł jej kluczyki do chłopaka i powiedział, że Filip ją opuszcza! Staś miał świętować Nowy Rok z kolegami z klasy, ale jego znajomość z Anyą pomieszała wszystkie karty. Nie zostawiaj Snow Maiden w tarapatach! Ich znajomość zaczęła się od wrogości, ale Nowy Rok postawi wszystko na swoim miejscu. Może to przeznaczenie? I nie spotkali się przypadkiem?

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: