Ponadczasowe piękno: 7 kobiet, które przestały się starzeć

Obecnie na świecie zyskuje popularność filozofia pro-aging, co implikuje akceptację zmian związanych z wiekiem. A także – cała gama metod, które pomagają organizmowi pięknie się starzeć.

Przywykliśmy uważać kosmetologię za sposób na zwalczanie i kontrolowanie zmian związanych z wiekiem i uważamy, że starzenie się wymaga nieszablonowych działań i wszelkiego rodzaju zaprzeczania zmianom zachodzącym w organizmie. Ale co jest złego w związanych z wiekiem zmianach w wyglądzie, które nieuchronnie zbliżają się do nas każdego roku? Wśród oznak starzenia się kryje się życie pełne emocji, przygód, miłości, rozczarowań i bezgranicznego szczęścia. Czy muszę całkowicie usunąć wszystkie te ślady, aby wyglądać młodziej? Daria Prudnikova, kosmetolog, certyfikowany trener Akademii Naukowego Urody, opowiedziała nam, jak zamienić początek zmian związanych z wiekiem w proces pełen piękna, który pomoże wyglądać kobieco i szlachetnie w każdym wieku.

Zasada #1. zdrowe odżywianie

Czysta woda, naturalne warzywa i owoce, ekologiczne mięso, brak konserwantów, regularność i brak skrajności w odżywianiu – to pierwsza i główna podstawa pięknego starzenia.

Zasada numer 2. Zdrowy sen

To właśnie podczas snu nasze komórki mózgowe odbudowują połączenia i tworzą nowe ścieżki sygnalizacyjne, odbierają i przetwarzają informacje o stanie całego organizmu. Tylko zdrowy sen pozwala uzupełnić wszystkie rodzaje energii niezbędnej dla zdrowia organizmu i utrzymać wszystkie jego funkcje, w tym regeneracyjne.

Zasada numer 3. Napięcie mięśniowe i układ mięśniowo-szkieletowy

Mocna muskularna sylwetka jest gwarantem prawidłowej postawy. Naturalne ułożenie szyi, nie zdeformowane przez siedzący tryb pracy, oznacza dobre ukrwienie mózgu. Zdrowy odcinek piersiowy kręgosłupa – prawidłowe oddychanie i zdrowie serca, brak zacisków i bólu. Zdrowy odcinek lędźwiowy to jakość pracy narządów miednicy i kończyn dolnych. Co jest potrzebne do wsparcia układu mięśniowego? Sport i aktywny tryb życia. Wśród metod sprzętowych alternatywą będzie miostymulacja. Ta technika sprzętowa pozwala na aktywację pracy mięśni, poprawę drenażu limfatycznego i normalizację metabolizmu.

Zasada numer 4. Szczególna uwaga na stan narządów wewnętrznych

Każdy system ma własne rezerwy adaptacyjne. Układ pokarmowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy, immunologiczny i hormonalny muszą być pod kontrolą. Coroczne kompleksowe badanie pozwoli na terminowe przywrócenie pracy narządów we wczesnych stadiach, kiedy zmiany są jeszcze odwracalne.

READ
Subtelności podania: dobór kieliszków do napojów alkoholowych

Zasada numer 5. Utrzymuj stopy w zdrowiu

Zdrowa sieć żylna w nogach i skuteczny drenaż limfatyczny to główny warunek braku ryzyka rozwoju niewydolności żylnej, zastoju, niedożywienia kończyn dolnych, a także zmniejszenia ryzyka cellulitu i miejscowych złogów tłuszczu. Jest to niezbędne do utrzymania zdrowej skóry i optymalnej sprawności (przeczytaj też: „Jak zdrowe stopy wpływają na Twoje życie i urodę (będziesz zaskoczony)”).

Zasada numer 6. Kontrola stresu

Każda zmarszczka mimiczna na twarzy, każdy obszar spazmatyczny to energia uwięziona w ciele. Masaż, dermotonia, presoterapia, okłady na ciało i inne zabiegi relaksacyjne mogą wywołać niesamowitą ilość pozytywnych impulsów w korze mózgowej. A to oznacza obniżenie poziomu kortyzolu we krwi, ustanie przytłaczającego wpływu współczulnego układu nerwowego, zatrzymanie reakcji „walcz lub uciekaj” i przejście do stanu przystosowanego, wysokiej jakości metabolizmu i brak skurczu, bólu, dyskomfortu i innych przejawów stresu w ciele.

Zasada numer 7. Ochrona skóry

Jeśli chodzi o skórę, utrzymanie jej urody i zdrowia od wewnątrz można z powodzeniem łączyć z preparatami zewnętrznymi i nieagresywnymi metodami.

Nie przesuszaj skóry w procesie mycia, nie narażaj na fizyczne i chemiczne czynniki agresji.

Chroń przed promieniami UV, smogiem, kurzem i brudem.

Terminowe usuwanie głębokich zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka łagodnymi kwasami owocowymi lub kompleksami enzymatycznymi stworzy piękną, promienną cerę i wspomoże naturalną odnowę skóry na optymalnym poziomie. Pomoże również zmniejszyć widoczność przebarwień i nasilenie zmarszczek.

Skuteczne nawilżenie skóry jest kluczem do stabilności jej rezerw ochronnych i mechanizmów adaptacyjnych.

Wysokiej jakości kremy, serum i koncentraty w ampułkach są w stanie uzupełnić brakujące składniki w przestrzeni międzykomórkowej naskórka i skóry właściwej. Witaminy A, E, B, C, gliceryna, olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, kompleksy peptydowe i mikroelementy – każdy z wymienionych składników w kosmetykach pomoże w odpowiednim czasie wypełnić luki i utrzymać właściwości ochronne skóry (czytaj także: „Kod piękna: jak rozumieć skład produktu kosmetycznego”).

Wybierając kapsułkowane formuły oparte na ekstraktach roślinnych, stabilnych formach witamin C i E, pomożesz chronić komórki skóry i cząsteczki białka przed przedwczesnym zniszczeniem.

Zabiegi masażu, fizjoterapia i inne metody kosmetyczne pomogą w utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi, ustabilizowaniu pracy włókien mięśniowych, radzeniu sobie z obrzękami i przerostami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: