Ponad 20 wynalazków, które wydają się bezużyteczne, ale potajemnie przed innymi chcielibyśmy je mieć

25 najbardziej absurdalnych i bezużytecznych wynalazków podróżniczych

Świat nie stoi w miejscu – ludzie ciągle wymyślają coś, co ułatwia życie sobie i/lub innym.

Ale czasami pomysły, które przychodzą do głowy konkretnemu wynalazcy, nie do końca pomagają ludziom – wręcz przeciwnie.

Na tej liście można znaleźć tylko kilka bardzo dziwnych wynalazków dla miłośników podróży.

Najdziwniejsze najnowsze wynalazki

Poduszka ze strusia

1.jpg

Oto jak głupio może wyglądać poduszka na długie podróże.

1-1.jpg

Namiot wbudowany w buty

2.jpg

Co może być mniej praktyczne niż namiot schowany w butach na zewnątrz.

2-1.jpeg

Klimatyzowana kurtka

3.jpg

Kiedy jest zimno, człowiek zwykle nosi kurtkę. Z tym wynalazkiem jest odwrotnie – jeśli na zewnątrz jest gorąco, człowiek zakłada kurtkę i włącza klimatyzator, żeby się ochłodził.

3-1.jpg

4.jpg

Jeśli chcesz być sam na sam ze swoimi myślami, a nie przeszkadza Ci to, że ten wynalazek jest jak proca dla Twojej głowy, to jest to zdecydowanie dla Ciebie.

4-1.jpg

Organizer na tylne siedzenie

5.jpg

Zawsze chcesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, pod ręką. Oczywiście wszystko możesz przechowywać w plecaku lub torbie, którą możesz zabrać ze sobą. Ale pewnie są ludzie, którzy chcą właśnie takiego organizera, który wygląda jak wywrócony na lewą stronę plecak i przymocowany do siedziska.

Pokrycie siedzenia

6.jpg

W samolotach i autobusach warunki sanitarne mogą nie być idealne. Ale prawdopodobnie będzie to wyglądało dość dziwnie, jeśli zaczniesz rozkładać własną zasłonę, bojąc się, że twój tyłek może coś złapać. Ponadto taki wynalazek będzie bezużyteczny, jeśli twój sąsiad zacznie kichać w lewo iw prawo.

Uchwyt na kubek mocowany do walizki

7.jpg

Być może taki wynalazek nie będzie wydawał się aż tak śmieszny, ale biorąc pod uwagę, że na dworcach i lotniskach jest wiele progów, a także innych przeszkód, z przyjemnością trzymalibyście w rękach kubek z napojem.

7-1.jpg

Poduszka podróżna o nietypowym kształcie

8.jpg

Jeśli nie patrzysz na zdjęcie, możesz przez długi czas próbować zrozumieć, co to jest. Poduszek podróżnych jest wiele, a różnią się one od tego przykładu przede wszystkim kompaktowością – „oryginalny” kształt tej poduszki nie pozwoli na wygodne jej przenoszenie, nie mówiąc już o praktycznym zastosowaniu.

8-1.jpg

Przypadek banana

READ
Bądź idealną gospodynią domową dzięki CleanUp

9.jpg

Taka osłona będzie potrzebna tym, którzy obawiają się, że ich banan może zostać pomarszczony w torbie lub torbie. Jeśli jednak masz w plecaku zmięty banan i nie masz ochoty go jeść, lepiej kupić nowego banana, niż wydawać prawie 16 dolarów na specjalną ochronę tego owocu.

9-1.jpg

8-1.jpg

Zespół, który pracował nad tym wynalazkiem, uważa, że ​​zmęczenie długą drogą u człowieka nie bierze się z wielogodzinnego siedzenia w jednym miejscu i czasem nieprzespanych nocy, ale z tego, że oddycha się suchym powietrzem. Z drugiej strony nikt nie będzie ci przeszkadzał, bo. będziesz wyglądać, jakbyś miała straszną infekcję, która nie pozwala ci zdjąć maski.

Dziwne wynalazki dla podróżników

Specjalne poduszki podróżne

11.jpg

Najważniejsze, aby nie mylić z opisanymi wcześniej poduszkami. Poduszki te są przeznaczone do pośladków i są wypełnione specjalną pianką i węglem drzewnym, dzięki czemu nikt nie czuje zapachu uwalnianych gazów.

przenośny bidet

12.jpg

Niektórzy mogą uznać ten mały wynalazek wielkości dezodorantu za przydatny, ale płacenie 80 USD za pistolet na wodę nadal nie jest zbyt mądre.

Osłona drogowa z maską

13.jpg

Nazwa tego wynalazku to „Snazzy Napper”, a jego cechą jest to, że koc można mocować na głowie i nie martwić się, że może się zsunąć. Oprócz dobrego snu zapewnia również dobrą akustykę dla chrapiącego i bardzo dziwny widok z zewnątrz.

13-1.JPG

Ochraniacze okolic intymnych

14.jpg

Te tak zwane „latające pasty” to rodzaj silikonowych ochraniaczy, które chronią intymne części przed skanerami. Wystarczy, że umieścisz te kawałki silikonu w odpowiednich miejscach, a ochrona lotniska nie będzie mogła patrzeć przez skaner na Twoje „uroki”. Być może jedyną niedogodnością jest to, że nie każdy chce mieć obcy przedmiot w intymnych miejscach.

Gigantyczny szwajcarski nóż

15.jpg

Oprócz tego, że ten „przenośny” nóż nie będzie wygodny w podróży, jego wynalazcy przeoczyli również reklamę porównując rozmiar składanego „noża” z butem. Ale w przypadku apokalipsy możesz zostać uratowany dzięki wynalazkowi za 87 dolarów z 1 różnymi narzędziami.

15-1.jpg

16.jpg

To coś w rodzaju pudełka na lunch, które zamienia się w śliniaczek ze stojakiem. Może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, ale sądząc po reklamie, jest mało prawdopodobne, aby wynalazcy stworzyli go dla dzieci.

READ
Styl skandynawski: 20 wspaniałych pomysłów na aranżację wnętrz

muzyczna walizka

17.jpg

Z reguły do ​​przewożenia rzeczy potrzebna jest walizka. Twórcy tego urządzenia uznali, że najważniejsze jest to, aby otaczający Cię „cieszyli się” ulubioną muzyką i zostawili rzeczy w domu, bo w tej walizce nie zmieści się nic poza portfelem, kluczami i innymi drobiazgami.

17-1.jpg

Facekini – maska ​​uzupełniająca strój kąpielowy

18.jpg

W Chinach ten wynalazek już zyskuje na popularności. Nie ma w tym tajemnicy, noszą go po prostu ci, którzy chcą jeszcze bardziej podkreślić swój strój kąpielowy. Mimo to takie akcesorium jest bardziej odpowiednie dla tych, którzy myślą o okradaniu sklepu z materacami powietrznymi w dobrym stylu.

18-1.jpg

JakPak – kurtka namiotowa

19.jpg

Idealny dla podróżników, którzy są zmęczeni i po prostu przewracają się. Wystarczy rozpiąć kurtki w odpowiednich miejscach i „zbudować” wokół siebie namiot. Warto zauważyć, że ta kurtka waży więcej niż łączna waga samodzielnego 2-osobowego namiotu i samodzielnej kurtki.

Sandały – wykrywacze metali

20.jpg

Pomysł jest prosty – zakładasz sandały i możesz szukać skarbu wszędzie, nawet za granicą. Jedynym minusem jest to, że za 60 dolarów te sandały mają bardzo mały zasięg i będziesz po prostu wyglądać jak człowiek, który uciekł z aresztu domowego.

Śmieszne wynalazki ludzkości

Urinelle – papierowy lejek dla kobiet pilnie niecierpliwych

21.jpg

„Jeśli jesteś kobietą i pilnie chcesz iść do toalety, a w pobliżu nie ma nic odpowiedniego lub nie chcesz siedzieć na brudnej toalecie, to po prostu użyj składanego jednorazowego papierowego lejka” – podobno tak wynalazcy wyobrażali sobie reklamę tego produktu. Może gdzieś mają rację, ale pozostaje pytanie, jak wygodnie jest trzymać coś takiego.

21-1.jpeg

The Upright Sleeper – jeśli zaśniesz w podróży

22.jpg

Tutaj wszystko jest jasne. Dodajmy tylko cenę 46 dolarów amerykańskich oraz fakt, że serwetkę zakrywającą to urządzenie należy dokupić osobno.

22-1.jpg

Mini walizka i hulajnoga 2 w 1

23.jpg

„Spóźniłeś się na samolot i masz mało czasu. Trzeba szybko znaleźć się na drugim końcu lotniska i pamiętać, że swoją walizkę można zamienić w hulajnogę…” – najwyraźniej to właśnie przyszło do głowy wynalazcom, kiedy uznali, że to naprawdę dobry pomysł.

23-1.jpg

Rękawica do snu – Poduszka z rękawiczkami

24.jpg

Firma, która opracowała ten produkt, opisała go jako „osobistą poduszkę podróżną, która wygodnie mieści się na ramieniu użytkownika”.

READ
Jak wyczyścić wannę w domu

Najprawdopodobniej wynalazcy postanowili stworzyć produkt dla tych, którzy mają problemy z trzymaniem w rękach zwykłej poduszki podróżnej lub dla tych, którzy kochają walki na poduszki.

24-1.jpg

Ochrona kolan

25.jpg

Jeśli nie słyszałeś o wynalazku o nazwie „Knee Defenders”, to być może wkrótce o nim usłyszysz. Pomysł jest prosty – te rzeczy są przymocowane do konstrukcji stołu przed tobą, gdy siedzisz w autobusie lub samolocie i nie pozwalają osobie siedzącej z przodu odchylić krzesło do tyłu, naciskając w ten sposób kolana. Wszystko wydaje się normalne, ale dopóki osoba siedząca przed tobą nie zrozumie, dlaczego jego krzesło nie działa – taki obrót wydarzeń może sprawić ci kłopoty.

Lampa elektryczna. Telefon. E-mail. Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, są dwa sposoby na zdobycie sławy: stworzyć coś nowego lub twierdzić, że to nigdy nie jest możliwe. Jeśli chcesz zostać zapamiętany w Internecie, wybierz to drugie. Poniżej znajduje się dziewięć przykładów rewolucyjnych osiągnięć, wynalazków i przełomowych pomysłów, co do których eksperci całkowicie się mylili.

żarówka elektryczna

„Ten pokój jest wyposażony w elektryczne oświetlenie Edisona. Nie próbuj zapalać lampy zapałkami. Wystarczy przekręcić przełącznik na ścianie obok drzwi. (Mały druk) Wykorzystanie energii elektrycznej do oświetlenia jest całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i nie wpływa na jakość snu.

„… całkiem niezłe dla naszych przyjaciół zza Atlantyku… ale nie warte uwagi praktycznych i uczonych”. Brytyjski Parlamentarny Komitet ds. Elektrycznej Żarówki Edisona, 1878

„Każdy, kto zna ten temat, rozpozna, że ​​jest to wyraźna wpadka”. Henry Morton, prezes Stevens Institute of Technology, o żarówce Edisona, 1880

Brytyjczycy, szydząc z amerykańskiej innowacyjności (nie po raz pierwszy), przegapili wynalazek stulecia. Obecnie nasze żarówki są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, a my wprowadzamy innowacje dla środowiska szybciej niż kiedykolwiek. Nie tak źle jak na oczywistą porażkę.

2. Prąd przemienny

„Zabawa z prądem przemiennym to tylko strata czasu. Nikt go nie użyje. Nigdy”. Thomas Edison, 1889

Och, Tom, radziłeś sobie tak dobrze. Edison lubił drwić ze swojego rywala George’a Westinghouse’a (który kupił patent na transmisję prądu przemiennego od Nikoli Tesli) i obserwował, jak to na niego wpłynęło. Przenoszenie mocy prądem przemiennym okazało się łatwiejsze i znacznie wydajniejsze niż ulubionym prądem stałym Edisona. Lubię to!

READ
Pakujemy nasze torby we właściwy sposób! 16 trudnych hacków na życie

3. Komputer osobisty

„W komputerach osiągnęliśmy wszystkie możliwe granice”. John von Neumann, 1949

Gdzieś palcem do nieba. Pojawił się układ scalony (lepiej znany jako „mikrochip”) i wszystko zaczęło się kręcić. Komputery rzeczywiście umożliwiły naszemu gatunkowi komunikację. Możemy nawet badać naszą planetę i nią zarządzać. A na horyzoncie nie ma ograniczeń w korzystaniu z komputerów.

4. Mikrochip

– Ale do czego. przyda się? Jeden ze specjalistów w Dziale Zaawansowanych Systemów Komputerowych w IBM.

Prawie za nic — cóż, za wyjątkiem praktycznie każdego elementu wyposażenia elektronicznego w gadżetach, pojazdach, sieciach komputerowych, elektrowniach, domach, biurach i każdej możliwej części życia codziennego w tym i prawdopodobnie następnym stuleciu. Poza tym tak, to jest bezużyteczne.

5. Transmisja danych

„Zanim człowiek uderzy w księżyc, kierowane pociski rakietowe zabiorą twoją pocztę z Nowego Jorku do Australii w ciągu kilku godzin. Jesteśmy na skraju reaktywnej poczty”. Artura Summerfielda, Naczelnik Urzędu Pocztowego Stany Zjednoczone podczas prezydentury Eisenhowera, 1959

„Przesyłanie dokumentów przez przewody telefoniczne jest w zasadzie możliwe, ale wymaga urządzenia tak drogiego, że nigdy nie będzie to praktyczna propozycja”. Dennis Gabor, fizyk angielski, 1962

Wybitny naukowiec Gabor otrzymał Nagrodę Nobla za wynalezienie holografii, ale zupełnie nie przewidział poczty elektronicznej i modemu. (Bądźmy szczerzy, nikt tego wtedy nie przewidział.) Dziś całe regały z książkami można przenieść w mgnieniu oka za kilka groszy, dzięki czemu współpraca naukowa w dziedzinie nauki staje się produkcją na światowym poziomie. A wszystko to bez rakiet.

6. Zakupy online

«Handel zdalny jest całkiem możliwy, ale skazany na porażkę; ponieważ kobiety uwielbiają wychodzić, uwielbiają przymierzać i czuć różne rzeczy, uwielbiają zmieniać zdanie”.. Czasopismo, 1966

To prawda, obie płcie uwielbiają dokonywać namacalnych zakupów. A co ze sprzedażą elektroniczną? Zysk netto systemu płatności elektronicznych PayPal potwierdza, że ​​handel zdalny istnieje już od dawna. Pomaga zdobyć pieniądze tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

7. Samochód

„Zwykły „powóz bez koni” jest w tej chwili luksusem dla bogatych; i chociaż w przyszłości może spaść, z pewnością nigdy nie stanie się towarem takim jak rower”. Przegląd literacki, 1899

Gdyby tylko tak było! Ale piekielny Silnik spalinowy nie wykazuje oznak spowolnienia: w 2005 roku na ulice świata wyjechało około 53 milionów nowych samochodów, powodując różnego rodzaju problemy. Na szczęście szybko wynajdujemy koło na nowo i ponownie myślimy o samochodzie.

READ
10 sposobów na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu

8. Telewizja

„Podczas gdy telewizja może być teoretycznie i technicznie wykonalna, komercyjnie i finansowo jest niemożliwością, abyśmy nie spędzali dużo czasu na marzeniach o jej rozwoju”. Lee de Forest, pionier radiowy i wynalazca lampy próżniowej, 1926

Marzenie nie jest złe! W samych Stanach Zjednoczonych istnieje obecnie około 220 milionów „niemożliwości”. Telewizory są wszędzie. Szkoda, że ​​przestarzałe modele są pełne ołowiu. Ale każdego roku modele stają się coraz czystsze.

9. Możliwości

„Wszystko, co można było wymyślić, zostało już wynalezione”.

Przypuszczalnie, powiedział Charles H. Dewell, komisarz Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, w 1899 roku – nie wyłączając tego, że prawdopodobnie tego nie powiedział.

Dlatego ostatnie słowo należy do aktora i humorysty Petera Ustinova:

„Gdyby świat musiał wysadzić się w powietrze, ostatnim głosem, jaki usłyszano, byłby głos eksperta, który mówi, że nie da się tego zrobić”.

Istnieją naprawdę śmiałe pomysły w zielonej technologii, które większość „ekspertów” szybko odrzuciła. Ponieważ odnoszą się do codziennego życia i rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc środowisku, omówimy je tutaj; więc trzymaj link do tej strony internetowej. Jeśli z historii technologii można wyciągnąć lekcję, to jest to, że najbardziej cyniczni dzisiejsi eko-eksperci prawdopodobnie zostaną podrzuceni. Oczywiście chętnie poinformujemy o tym wszystkich.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: