Ponad 20 inspirujących pomysłów na wystrój kuchni na wiosnę

Poza miastem ostatnie dni zimy czują się inaczej niż w skali miejskiej. Topnieje śnieg, pęcznieją pąki, słychać szum strumieni i śpiew ptaków, pojawia się zielona trawa, przestrzeń natury wypełnia przyjemne słońce. Z kolei mieszkańcy miast widzą za oknami swoich mieszkań topniejący śnieg, błoto, błoto pośniegowe i śmieci. Ale naprawdę chcesz doświadczyć wiosennej przyjemności i odpowiedniego nastroju. Pomóc w tym może stworzenie wiosennego wystroju w domu.

Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek postrzega nadejście wiosny jako czas zmian. Dotyczy to nie tylko natury, ale także wnętrza mieszkania. Jednak taki nastrój wcale nie oznacza, że ​​trzeba będzie kupić mnóstwo wiosennych elementów wystroju, aby odmienić każde pomieszczenie. Aktualizację lokalu można wykonać za pomocą improwizowanych materiałów. Wiosna to czas nowości, świeżości, lekkości. A wszystkie te uczucia można wyrazić za pomocą wiosennego wystroju, wykorzystując kilka sekretów projektantów wnętrz.

Najpierw musisz ponownie rozważyć przestrzeń mieszkania. Konieczne jest przeprowadzenie generalnego sprzątania, wyrzucenie zbędnych śmieci, oczyszczenie każdego zakamarka pokoju. Zamień swoją zimową garderobę na wiosenną. Możesz nieco przestawić meble, aby uzyskać więcej wolnej przestrzeni. Aby stworzyć perspektywę, najlepiej umieścić jasny przedmiot z tyłu pokoju, na przykład wysoki wazon z jasnym nadrukiem. W ten sposób pomieszczenie wizualnie się rozszerza i rozciąga.

Teraz musisz zwrócić uwagę na światło. Konieczne jest oczyszczenie parapetów, usunięcie grubych zasłon i ciężkich zasłon. Dla wzmocnienia efektu wiosennego planowana jest wymiana ciemnych obić mebli na jasne. Aby zwiększyć strumień świetlny, zaleca się zastosowanie sztuczki projektowej – luster. Ich funkcja odblaskowa zwielokrotnia ilość światła słonecznego, rozpraszając je po całym pomieszczeniu.

Jeśli to możliwe, warto zaktualizować ściany i sufit, nadając im jasne odcienie.

Koniecznie poznaj wiosenną paletę kolorów. Odpowiednie kolory stworzą odpowiedni nastrój. Główne kolory wiosny to biały, beżowy, różowy, zielony i niebieski. Te kolory i ich odcienie można wykorzystać nie tylko przy dekorowaniu ścian, ale także przy tworzeniu dekoracji. Tylko z białym kolorem musisz być ostrożny. Jego krach oddycha zimnem i nudą. Jasne kwiaty, obrazy, poduszki i inne elementy dekoracyjne pomogą rozwiązać ten problem.

Wiosna w wystroju domu powinna wyrażać się w konkretnych detalach. A kwiaty będą pierwszymi z nich. Na stole można postawić wazon z jasnym bukietem, ale zaleca się umieszczenie na parapetach kilku doniczek z roślinami domowymi. Wizerunki kwiatów mają znaleźć zastosowanie w elementach wystroju, np. kwieciste poduszki dekoracyjne na sofę w salonie lub panel ścienny do kuchni. Kolejnym ważnym szczegółem wiosny są ptaki i owady.

READ
Organizacja przestrzeni w spiżarni: 12 skutecznych sposobów

Oczywiście nie wszyscy zgodzą się na kanarka w mieszkaniu, ale można użyć smoczka. To samo dotyczy motyli.

Piękne pomysły projektowe

Wiosna to cudowna pora roku, a jednak nie zawsze przynosi dobrą pogodę. Częste deszcze mogą powodować smutek, apatię. Ale jeśli w pokoju jest jasny wiosenny wystrój, nastrój nie zepsuje się. Ozdoby wielkanocne, drewniane podstawki i szklane wazony będą wyglądać bardzo ciekawie i bardzo nietypowo. Wszystkie te elementy dekoracyjne można wykonać własnymi rękami, wystarczy pokazać swoją wyobraźnię.

Ale najbardziej niezwykłe jest to, że dzieci mogą być zaangażowane w tworzenie wiosennego wystroju. Chętnie wezmą udział w produkcji biżuterii z folii, tektury i tektury falistej.

Możesz stworzyć tekstylne dekoracje ze starej tkaniny i syntetycznego winterizera. Takie rzemiosło zawsze będzie wysoko cenione. Możesz także użyć sztywnej tkaniny. Na przykład zrób z niego płatki tulipanów, a następnie zawiąż je w pąki na łodygach. Oryginałem będą wazony z pięknych butelek. Pojemniki oczyszczone z etykiet można pomalować farbami lub włożyć do butelki filcowy sznurek z koralikami. Rzemieślnicy pracujący z drewnem mogą wykorzystywać ścinki drzew do tworzenia rzeźbionych obrazów, podstawek pod naczynia i innych drobiazgów.

W mieszkaniach o małym kwadracie lepiej jest ozdobić ściany wiosennym wystrojem. Mogą to być rysunki za pomocą specjalnych farb, naklejek i płaskich rzemiosł wykonanych z naturalnych materiałów. Na przykład obraz z ramą wykonaną z drewnianych prętów. Możesz zrobić doniczkę ze zwykłej puszki gulaszu. Do stworzenia efektu wiosennego wiatru posłuży girlanda z naturalnych kamyków i dzwonki. Wisi przy otwartym oknie. Przy łóżku możesz powiesić łapacz snów, który również stworzy wiosenny nastrój.

Kawalerki

Kawalerki mogą mieć inną kwadraturę, ale jednocześnie mają maksymalnie dwa pokoje. Odpowiednio, Wniesienie wiosennych dekoracji do wnętrza wymaga pieczołowitej staranności. Zwycięży rysunek na ścianie w postaci drzewa lub wykorzystanie winylowych naklejek. Liście mogą być obszerne. Kilka ptaków byłoby dobrym dodatkiem.

Obraz sztucznego drzewa może być również wykonany ze zwykłego drutu. Wystarczy stworzyć odpowiedni kształt, owinąć drzewko jedwabnym sznurem i przykleić wycięte liście. Ta kompozycja ma być dostarczana w małej, przejrzystej fazie z wąską szyjką. Bardzo ciekawe są zawieszki z ciasta solnego, na przykład ptaszki lub motyle.

READ
Twój projekt na pewno się zmieni! 15 rozwiązań do przechowywania szafek

Pokoje

Zmiana wystroju własnymi rękami to bardzo żmudne zadanie, które wymaga dużo pieniędzy. Jednakże W prosty sposób możesz odmienić pomieszczenie i wprowadzić do niego efekt wiosny. Wystarczy użyć naturalnych odcieni, wzorów i lekkich tkanin o jasnych kolorach. Z podłóg usuwane są ciężkie dywany, ze ścian usuwane są obrazy przypominające o zimie.

Aby ozdobić wiosenny wystrój pokoju, możesz użyć różnych elementów. Przede wszystkim trzeba pozbyć się frotowych narzut z mebli tapicerowanych, stolik kawowy można ozdobić ażurową serwetką, a na nim postawić wazon z tulipanami. Grube zasłony są zastępowane kurtynami świetlnymi. Polecamy powiesić na ścianach plakaty przedstawiające wiosenną przyrodę lub przykleić fototapety. Miłym dodatkiem do wiosennej lekkości i świeżości będzie wieniec z gałązek przeplatanych koralikami.

Przed dekoracją okien należy je umyć. Następnie wybierane są przyjemne zasłony o delikatnym tonie. Ma postawić kilka doniczek na parapecie. Dekorując okna drewniane, lepiej jest używać niskich roślin. Ale plastikowe modele wymagają umieszczenia dużych kwiatów. Nie zaleca się układania samych okularów różnymi rękodziełami i rysunkami.

Dodatkowe elementy staną się przeszkodą w przenikaniu światła słonecznego do pomieszczenia.

Stoła

Ten mebel jest dostępny w każdym domu. Zasadniczo jest uważany za główny, co oznacza, że ​​uXNUMXbuXNUMXbszczególną uwagę należy zwrócić na jego dekorację. Jeśli dostępny jest stary drewniany stół, nie pozbywaj się go. Niewielka renowacja zmieni przestarzały mebel w zaktualizowane arcydzieło.

Jeśli chodzi o sam wystrój stołu, w tej kwestii nie ma wyraźnych granic. Możesz użyć lekkiego lekkiego obrusu, położyć serwetki obiadowe na powierzchni stołu. Na środku umieść kompozycję kwiatową w szklanej butelce z wąską szyjką, która pełni rolę wazonu.

O wiele ciekawiej jest ozdobić stoliki kawowe w salonie, zwłaszcza jeśli mają one skomplikowane projekty. Nowoczesne stoły mają szklaną powierzchnię, a wysuwana warstwa znajduje się tuż poniżej. To tam można siać niską trawę, która zachwyci swoich właścicieli przyjemnym zielonym kolorem.

Kominek

Ten element wnętrza jest bardziej odpowiedni na zimę. Jednak odrobina wyobraźni sprawi, że kominek stanie się ważnym elementem wiosennego wystroju pomieszczenia.

Kominek można ozdobić wazonami z pierwiosnkami, wiankami z ziół i ręcznie wykonanymi sztucznymi kwiatami. Domek dla ptaków, manekiny ptaków i wiosenne obrazy będą dobrze wyglądać na kominku. Możesz ozdobić kominek miniaturowymi panelami wykonanymi z małych kawałków naturalnego drewna.

READ
Wskazówki dla gospodyń domowych: jak wybrać sokowirówkę

miejsce do pracy

Każda osoba ma swoje miejsce pracy. Kobieta ma nawet dwa z nich: w dni powszednie – w pracy, aw weekendy – w kuchni. A tak ważne jest, aby te miejsca dawały radość i wiosenne ciepło.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad biurem. Jeśli pracownik ma własne konto osobiste, możesz dokonywać aktualizacji zgodnie z osobistymi życzeniami. Znacznie trudniej, jeśli miejsce pracy jest podzielone na kilka osób. W takim przypadku okaże się, że ozdobisz tylko pulpit.

Dekorując pokój, ważne jest, aby zastanowić się, czy goście przychodzą do biura, czy nie. Jeśli miejsce pracy jest przeznaczone dla odwiedzających klientów, nie powinno być zawalone niepotrzebnymi elementami wystroju. Wystarczająco przezroczysty wazon z wiosennymi kwiatami. Jeśli biuro jest osobiste, możesz zrobić małe strefy zdjęć na ścianach.

Jak to zrobić samemu?

Możesz samodzielnie stworzyć wyjątkowe wiosenne wnętrze, korzystając z improwizowanych materiałów. Używając różnych technik, szwaczki mogą zamienić zwykłe skrawki tkaniny w piękną serwetkę, zdjęcia na ścianach można uzupełnić ramą połamanych gałęzi drzew.

Współczesne rzemieślniczki wykorzystują różnego rodzaju techniki do stworzenia wiosennego wnętrza. Na przykład decoupage. Rzemieślnicy tworzą niepowtarzalne arcydzieła, odnawiając stare rzeczy.

Możesz wykonać wiosenną dekorację wnętrza z dowolnych dostępnych materiałów. Tkanina, papier, karton, masa solna, elementy naturalne. Najważniejsze jest to, że kompozycje i rękodzieło są połączone kolorem, emanują lekkością i ciepłem.

Przykłady wiosennych wnętrz

Wiosenny wystrój wnętrz pozwala cieszyć się nadejściem ciepłych dni. Najważniejsze, żeby nie przesadzać. Na przykład proponuje się rozważenie kilku opcji dekoracji pokoi.

Zobacz poniższy film, aby poznać proste i niedrogie pomysły na wiosenny wystrój pokoju.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: