Ponad 10 sztuczek, jak skutecznie myć rzeczy

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Przydatne triki, które mogą poprawić jakość prania.

Wydawałoby się, że mycie może być trudne? Wrzuć ubrania do pralki i zajmij się swoimi sprawami. Jednak doświadczone gospodynie domowe zasadniczo nie zgadzają się z takimi stwierdzeniami. Istnieje wiele małych rzeczy i sztuczek, które zapewnią bezpieczeństwo i dźwięk oraz usuną z nich wszelkie plamy.

1. Bank na zmianę

Bank na drobiazgi z kieszeni. | Zdjęcie: HomeGate.ru.

Z pewnością, podobnie jak wielu innych, nosisz w kieszeniach mały „zapas” drobnych. To prawda, pamiętamy je, gdy monety już dzwonią w bębnie pralki. Aby pamiętać o sprawdzeniu kieszeni przed praniem, umieść mały słoiczek na znaleziska kieszonkowe na lub w pobliżu pralki. Następnie niewielkie pieniądze ze słoiczka można przeznaczyć na wydatki związane z podróżą lub drobne zakupy do domu.

2. Alternatywny odplamiacz

Płyn do mycia naczyń zamiast odplamiacza. | Zdjęcie: U nas jest super!

Na twojej ulubionej rzeczy pojawiła się plama, ale na szczęście nie masz pod ręką odplamiacza? Nie rozpaczaj, w takiej sytuacji płyn do mycia naczyń przyjdzie ci z pomocą. Według Novate.ru metoda użycia detergentu do zmywania naczyń nie różni się od odplamiacza: nałóż na plamę, umyj, pozostaw na pięć minut i umyj rzecz. Pamiętaj: im świeższa plama, tym lepsze rozwiązanie. Nie zapominaj też, że tak agresywną chemię należy ostrożnie stosować do delikatnych tkanin i jasnych rzeczy.

3. Mycie plecaka

Jak dobrze wyczyścić plecak. | Zdjęcie: Meble do sypialni.

Nikt nie lubi prania ręcznego, więc jeśli to możliwe, ludzie starają się wyprać wszystko w pralce. Torby i plecaki z tkaniny nie są wyjątkiem. To prawda, że ​​przed umieszczeniem produktu w bębnie pralki przeczytaj kluczowe zasady. Aby produkt nie stracił kształtu po praniu, wypierz go w worku na pranie. Przegródki toreb często gromadzą dużą ilość drobnych zanieczyszczeń, dlatego przed praniem staraj się dokładnie wstrząsnąć lub odkurzyć wszystkie kieszenie. Prać plecaki i torby tylko w delikatnym trybie ze słabym wirowaniem.

4. Ciemne kolory

Sekret utrzymywania ciemnych kolorów.

Wszyscy wiedzą, że z biegiem czasu ciemne rzeczy tracą swój bogaty kolor. Aby tego uniknąć, używaj mocnej herbaty lub kawy zamiast nabłyszczacza. Pomimo niezwykłości tej rady, dwie filiżanki mocnego napoju pomogą zachować idealny czarny kolor produktów.

5. Wybielacz

Skuteczny wybielacz. | Zdjęcie: Moje życie i dzieci.

Według Novate.ru skutecznym wybielaczem jest również aspiryna, której często używamy w walce z przeziębieniem. Aby to zrobić, zmiel kilka tabletek i wymieszaj je z proszkiem. Jeśli konieczne jest mycie ręczne, rozcieńczyć aspirynę 1:1 i moczyć brudny przedmiot przez 5-7 godzin. Ci, którzy już wypróbowali tę metodę prania białych rzeczy, zauważają, że lek z hukiem radzi sobie ze śladami potu, otępieniem, a także starymi i uporczywymi plamami.

READ
Ten hack na życie uratuje twoją pralkę! Tylko ocet i nic więcej.

6. Plamy atramentu

Plamy z atramentu. | Zdjęcie: Mimuu.com.

Usuwanie śladów po długopisach z ubrań nie jest łatwym zadaniem. Jednak doświadczone gospodynie domowe wiedzą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jednym z najskuteczniejszych zmywaczy do tuszu jest mleko. Obficie namoczyć wacik w mleku i nałożyć na plamę na 30-40 minut lub całkowicie namoczyć przedmiot. Po upływie tego czasu wypierz przedmiot jak zwykle.

7. Odświeżacz

Odświeżacz do prania. | Zdjęcie: AdMe.

Z biegiem czasu w bębnie pralki może pojawić się nieprzyjemny zapach, który rozprzestrzenia się na prane pranie. Jeśli chcesz, aby Twoje ubrania pozostały miękkie i ładnie pachniały, przygotuj specjalne rozwiązanie. Aby to zrobić, wymieszaj pół szklanki sody, taką samą ilość octu, szklankę wody i 10 kropli dowolnego olejku eterycznego. Namocz czystą gąbkę w powstałym roztworze i umieść ją w bębnie pralki wraz z resztą prania.

8. Torba na pranie

Alternatywna torba na pranie. | Zdjęcie: creativehobby.store.

Specjalne torby na pranie są bardzo krótkotrwałe i nie są sprzedawane w każdym sklepie. Zdradzimy Wam sekret, zwykła poszewka na poduszkę może zastąpić zakupione torby. Nawet ten, którego używasz. Włóż do niego bieliznę lub skarpetki, zwiąż sznurkiem i załaduj do maszyny. W końcu dostaniesz czyste ubrania i poszewkę na poduszkę.

9. Ładowanie pralki

Optymalne ładowanie pralki. | Zdjęcie: Pinterest.

Nigdy nie ładuj pralki do pełnej pojemności. Z powodu nadmiernego obciążenia nogi maszyny stają się luźne, a pasy obracające bęben stają się bezużyteczne. Ponadto zbyt ciasne ładowanie uniemożliwi prawidłowe pranie. Jednak nie należy prać z powodu dwóch lub trzech rzeczy. Zbyt mała partia rzeczy doprowadzi do silnego tarcia mechanicznego. Najlepiej napełnić bęben o 70-80 procent.

10. Na lewą stronę

Wywracamy wszystko na lewą stronę. | Zdjęcie: Pinterest, Germania.One.

Jeśli nadal myjesz rzeczy właściwą stroną do góry, popełniasz duży błąd. Doświadczone gospodynie domowe zawsze wywracają produkty na lewą stronę przed praniem. Pozwala to zachować kolor produktów, chronić nadruk, a także ukryć guziki i zamki, które mogą zaczepiać o inne rzeczy podczas prania.

11. Balony foliowe

Kulki foliowe do prania. | Zdjęcie: Przerwa dzienna.

Na pewno patrzysz na zdjęcie i zastanawiasz się: jaki jest związek między kulkami foliowymi a praniem. Okazuje się, że aluminium świetnie radzi sobie z elektrycznością statyczną, która często występuje na rzeczach syntetycznych. Ponadto kulki powodują dodatkowe tarcie, dzięki czemu ubrania są lepiej prane. Możesz używać kulek przez około sześć miesięcy, a następnie wymienić je na nowe.

READ
Projekt wnętrza pokoju w akademiku: 16 nieoczekiwanych pomysłów

12. Pralnia kempingowa

Pranie w torbie.| Zdjęcie: Łatwe razem.

Jeśli Twój samochód się zepsuł lub znalazłeś się w miejscu, w którym go po prostu nie ma, użyj plastikowej torby. Włóż do niego rzeczy, które wymagają prania, wlej trochę wody, dodaj proszek. Następnie ostrożnie „masuj” opakowanie wraz z całą jego zawartością. Ubrania możesz wypłukać w ten sam sposób lub w otwartej wodzie.

13. Ślady trawy

Ślady trawy na ubraniach. | Zdjęcie: fishki.net.

Po pikniku w naturze na ubraniach można znaleźć ślady trawy, które po wyschnięciu zamieniają się w uporczywe plamy. Można się jednak z nimi również uporać. Aby to zrobić, umieść rzeczy na dwie godziny w niewielkiej ilości wody z solą, a następnie umyj w zwykły sposób.

Bonus wideo:

Wreszcie pora zdjąć zimowe ubrania i przebrać się w coś lekkiego. Jednak przed schowaniem kurtki puchowej do szafy należy ją uporządkować. Kontynuując temat Jak prawidłowo wyprać i wysuszyć kurtkę puchową, aby wytrzymała jeszcze kilka sezonów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: