Pomyślne kolory dla każdego znaku zodiaku

Horoskop z kwiatów może ci powiedzieć, które kolory są odpowiednie w zależności od znaku zodiaku. Obecność w ubraniach lub wnętrzach kolorów lub odcieni poprawnych z punktu widzenia astrologii może poprawić nastrój, zwiększyć wydajność i produktywność.

Czerwony, niebieski, złoty: jaki kolor Ci odpowiada według horoskopu

W tradycji wschodniej kolory zwierząt w horoskopie zmieniają się, a ostatnią z czterech liczb można określić, w jaki kolor jest namalowany patron danego roku.

Kolory lat horoskopu według kalendarza wschodniego są określane w następujący sposób: lata kończące się na 0 i 1 kojarzą się z białym, 2 i 3 z czarnym, 4 i 5 z niebieskim, 6 i 7 z czerwonym, 8 i 9 z żółtym.

Horoskop kwiatowy według daty urodzenia

Jednak każdy znak zodiaku ma swój własny kolor. Kalendarz wschodni określa, które kolory są odpowiednie dla danego znaku, a których najlepiej unikać. Przestudiowaliśmy horoskop według lat i kolorów oraz przedstawiliśmy rekomendacje dla przedstawicieli wszystkich konstelacji zodiaku.

Przedstawiciele tego znaku są zwykle pełni energii, zarażają innych swoim optymizmem, rzadko narzekają i wydają się być niesamowicie zabawni. Jednak, oczywiście, mają też okresy złego nastroju. Kolory, które najlepiej pasują do Barana: czerwony, żółty, zielony, fioletowy, niebieski, karmazynowy.

Klasyczny Byk jest spokojny, emanuje pewnością siebie i stabilnością. Czerwony, różowy i pomarańczowy mogą sprawić, że Byk będzie agresywny i niezrównoważony. Najlepszy wybór dla nich: zielony, niebieski, niebieski, a także beżowy, brązowy i żółty – nie jasny, ale stonowany.

Bliźnięta

Kreatywny, aktywny, aktywny – to cecha odpowiednia dla Bliźniąt. Kolory, które im odpowiadają to żółty, niebieski, fioletowy i zielony. Wystarczą zarówno jasne kolory, jak i stonowane kolory – wybierz te, które pasują do Twojego dzisiejszego nastroju.

Nowotwory są skromne, ciche, skłonne do romansów. Pasują do bieli, szarości, srebra, które świetnie pasują do tych sentymentalnych natur. Jednak wschodni horoskop kolorystyczny zachęca Raki do zwrócenia uwagi na jaśniejsze i bardziej intensywne kolory – zielony i fioletowy.

Lwy wyróżniają się pewnością siebie, poczuciem własnej wartości i cechami przywódczymi. Czerwone, złote, pomarańczowe i żółte są właśnie dla nich. Z ich pomocą możesz czuć się komfortowo w centrum uwagi. Nie zapominaj jednak o spokojniejszych odcieniach – złoto można zastąpić bielą lub srebrem.

Wybór Virgos to spokój, przytulność, komfort. Nie lubią się wyróżniać i wygodniej przebywają w cieniu. Kolory odpowiednie dla Panny: biel, szarość, brąz i zieleń – bagienne, trawiaste i inne spokojne odcienie.

READ
Krótko o wszystkim: horoskop na szczęście

Dziś kochasz spokój, a jutro hałaśliwe i wesołe imprezy. Waga stara się zachować równowagę w różnych sytuacjach i muszę powiedzieć, że robią to dobrze. Odpowiednie kolory dla Wagi to niebieski, różowy, niebieski i żółty. Możesz używać zarówno jasnych, jak i wyciszonych odcieni. Przy wyborze kieruj się własnym nastrojem i stosownością stroju.

Skorpion

Liderzy, którzy uwielbiają dzielić się doświadczeniami, być pierwszymi, wyznaczać niesamowite cele i nie tylko. Kolory pasujące do Skorpiona to niebieski, niebieski, fioletowy, żółty i oczywiście czerwony. Sprawią, że będziesz bardziej zauważalny, a jeśli to konieczne, pomogą Ci poczuć się swobodniej nawet w nieznanym towarzystwie.

Strzelec

Strzelcy wyróżniają się towarzyskością, aktywnością. Często się objawiają, nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Idealne kolory dla Strzelców to niebieski, niebieski, liliowy i fioletowy, a także czerwony i karmazynowy. Jasne odcienie sprawią, że będziesz się jeszcze bardziej wyróżniać, podczas gdy spokojniejsze odcienie pomogą Ci się wyciszyć i zrelaksować.

Koziorożec

Koziorożce preferują praktyczność i nie są gotowe w żaden sposób się wyróżniać. Odpowiednie są dla nich spokojne ciemne kolory – niebieski, fioletowy, bordowy, ale harmonijny będzie również niebieski i jasnoczerwony, który stanie się źródłem niezbędnych akcentów.

Wodnik

Wodniki są gotowe wyglądać niecodziennie, a nawet nadzwyczajnie. Nie boją się różnić od wszystkich innych. Horoskop wschodni według koloru radzi im otaczać się niebieskimi, niebieskimi, fioletowymi i zielonymi rzeczami, odpowiedni jest również kolor fali morskiej.

Wśród typowych cech Ryb są niezdecydowanie, zwątpienie, nieśmiałość i skromność. Nie należą do tych, którzy są gotowi do objęcia stanowisk kierowniczych. Dla Ryb najlepsze są fioletowe, niebieskie, różowe i delikatne srebro. Takie kolory dodadzą Rybom uroku i nie sprawią, że poczują się niekomfortowo.

Szczęśliwe kolory do noszenia zgodnie ze znakiem zodiaku

Czy wiesz, jaki kolor pasuje do twojego znaku zodiaku?

Każdy z nas ma swój ulubiony kolor lub taki, w którym czujemy się komfortowo. Kolory mają pewną energię, mogą dodać nam pewności siebie i siły, ukoić lub zainspirować.

Każdy znak zodiaku jest rządzony przez planetę, która określa twój szczęśliwy kolor. Ten kolor wydobywa Twoje najlepsze cechy i zawsze będzie dobrze na Tobie wyglądać.

Są też kolory, których należy unikać, ponieważ nie pasują do energii twojego znaku zodiaku.

READ
Cienki welon: 26 półprzezroczystych pomysłów na manicure 2023

Jaki kolor pasuje do znaku zodiaku

Baran: Czerwony

tsvet-zod-1.jpg

Pierwszym ognistym znakiem zodiaku, Baranem, rządzi Mars. Szczęśliwym kolorem dla Barana jest czerwony.

Czerwony kolor zachęca Barana do działania, potęguje pasję, energię i inicjatywę tego znaku. To kolor podniecenia i pewności siebie, który bardzo pasuje do aktywnej natury i miłości życia Barana. Czerwony domaga się uwagi, a Baran nie lubi być ignorowany.

W mniejszym stopniu, ale również odpowiednimi kolorami są biały i żółty.

Baran najmniej nadaje się do odcieni niebieskiego, czarnego i zielonego.

Byk: Zielony

tsvet-zod-2.jpg

Bykiem rządzi piękna planeta Wenus. Zielony symbolizuje naturę i dlatego jest najbardziej odpowiednim kolorem dla znaku ziemi Byk.

Byki, podobnie jak sama natura, są stabilne, cierpliwe i zawsze w procesie wzrostu. Ten kolor pomoże Ci pozbyć się wszystkiego, co stare i niepotrzebne, i zawsze pomoże Ci iść do przodu.

Kojące róże i biele również będą Ci odpowiadać. Kolory, których należy unikać to żółty i czerwony.

Bliźnięta: Żółty

tsvet-zod-3.jpg

Ekscentrycznym i podwójnym znakiem Bliźniąt rządzi planeta komunikacji Merkury. Żółty kolor najlepiej pasuje do twojej żywej i niespokojnej natury. Podsyca twoją ciekawość i prowadzi do genialnych myśli.

Jesteś żywym ucieleśnieniem słońca, które przynosi radość i szczęście. To także kolor umysłu i intelektu, który stymuluje procesy umysłowe i pomaga skupić ten znak zodiaku.

Dla Bliźniąt również sprawdzą się biel i róż.

Ale należy unikać niebieskiego i czerwonego.

Rak: biały i szary

tsvet-zod-4.jpg

Czwartym znakiem zodiaku rządzi Księżyc. Białe i szare kolory pomagają Rakowi słuchać ich intuicji i oczyszczać umysł i uczucia ze wszystkiego, co niepotrzebne.

Te kolory, takie jak połyskująca tafla wody lub odbicie księżyca, reprezentują elegancję i czystość Twojego znaku. Wzmacniają wrażliwość i zrozumienie, pomagając poczuć miłość na głębszym poziomie.

Kolory srebrne i kremowe są również odpowiednie dla nowotworów.

Powinni unikać ciemnych kolorów.

Kolory pasujące do znaku zodiaku

tsvet-zod-5.jpg

Lwem rządzi samo Słońce. Uważa się, że najszczęśliwszym kolorem dla Lwa jest złoto. Błyszczące złoto wzmacnia pozytywne nastawienie i symbolizuje dobre serce tego znaku.

Kolor złoty zawsze był uważany za symbol władzy, prestiżu i wysokiej klasy. Nic więc dziwnego, że przynosi Lwom szczęście.

Złoto pomaga przyciągnąć uwagę, która jest tak potrzebna Leosowi, a także pasuje do hojnego i życzliwego charakteru tego znaku zodiaku. Burgundy i pomarańcze również odnoszą sukcesy dla Leo.

READ
8 оригинальных способов решения проблем от женщин

Najmniej odpowiednie są wszystkie jasne odcienie.

Panna: zielono-brązowa

tsvet-zod-6.jpg

To kolejny znak zodiaku, którym rządzi Merkury. Klasyczne zielenie i brązy przyniosą szczęście Pannie.

Te kolory pomagają im utrzymać się na nogach i skupić na ciągłym rozwoju.

Brąz symbolizuje stabilność i wspiera ostrożne i metodyczne podejście do życia, które mają Panny. Zielony jest kolorem wzrostu i doskonale reprezentuje ciągłe pragnienie Panny do samodoskonalenia.

Kolory niebieski, jasnożółty i biały można również nazwać szczęśliwymi dla Panny.

Najmniej udany jest dla nich czerwony.

Waga: różowy i niebieski

tsvet-zod-7.JPG

Waga to kolejny znak zodiaku rządzony przez Wenus. Zwiewny róż i jasnoniebieski oddają otwartość i urok tego znaku.

Te kolory wydobywają najlepsze cechy Wagi, takie jak towarzyskość, łagodność i spokój. Niebieski symbolizuje lekką, chłodną bryzę, zwiększając przejrzystość i poczucie równowagi, podczas gdy różowy ujawnia słodką i kochającą naturę Wagi.

Białe i jasne kolory są również uważane za szczęśliwe dla tego znaku zodiaku, ale należy unikać czerwieni.

Skorpion: Czarny

tsvet-zod-8.jpg

Tajemniczym Skorpionem rządzi Pluton.

Ciemny kolor ukrywa głębię duszy tego znaku zodiaku, chroni go przed wścibskimi spojrzeniami, ale także daje mu możliwość dotarcia do sedna sprawy.

Black podkreśla dociekliwy umysł Skorpiona i jego zdolność do transformacji. W kulturze zachodniej czerń kojarzy się ze śmiercią i odrodzeniem, podkreślając zdolność tego znaku do całkowitej reinkarnacji.

Czerwone i pomarańczowe mogą być również uważane za szczęśliwe dla Skorpiona, ale powinni uważać na błękity i zielenie.

Strzelec: fioletowy

tsvet-zod-9.jpg

Strzelec jest dziewiątym znakiem zodiaku i rządzi nim planeta Jowisz. Fioletowy – kolor duchowości i otwartego umysłu, napędza filozoficzne spojrzenie Strzelca.

To także kolor obfitości i powodzenia. Pomnaża naturalne szczęście i pozytywną naturę tego znaku zodiaku, pomagając im stale poszerzać horyzonty.

Strzelcy muszą nosić fiolet, aby wzmocnić swoje pozytywne cechy charakteru, takie jak otwartość i zdolność akceptowania różnic innych.

Ciemnożółty i pomarańczowy są również uważane za szczęśliwe dla tego znaku zodiaku, podczas gdy niebieski nie jest najbardziej odpowiedni.

Koziorożec: brązowy i szary

tsvet-zod-10.jpg

Koziorożec to ziemski znak zodiaku, rządzony przez Saturna. Ziemiste szarości i brązy pomagają Koziorożcom znaleźć najbardziej optymalne i praktyczne podejście do życia.

READ
5 stereotypów na temat życia po 40

Te neutralne kolory wzmacniają jędrność i niezawodność tego znaku zodiaku. Prostota i tradycja są kluczem do stylu życia Koziorożca. Noś te kolory, aby zachować siłę i wytrwać w dążeniu do celu.

Koziorożce pasują również do czerni, bordo i khaki.

Nieudane dla nich będą kolory czerwony i pomarańczowy.

Wodnik: niebieski

tsvet-zod-11.jpg

Wodnikiem rządzi planeta Uran. Spokojny niebieski kolor inspiruje Wodnika ciekawymi pomysłami i równoważy jego buntowniczy charakter.

Jako kolor nieba i wody, z którym Wodnik jest ściśle związany, niebieski reprezentuje przestrzeń, stymuluje komunikację i eksperymentowanie.

Noś wszystkie odcienie niebieskiego, gdy potrzebujesz pomocy w ukierunkowaniu swojej twórczej energii.

Biały i wszystkie jasne kolory są również uważane za szczęśliwe dla Wodnika.

Jednocześnie czerń i zieleń są nieodpowiednie dla tego znaku powietrznego.

Ryby: Jasnozielone

tsvet-zod-12.jpg

Ostatnim znakiem zodiaku, Rybami, rządzi planeta Neptun. Ryby są z natury uzdrowicielami, a jasnozielony kolor pomoże im rozwinąć ich naturalne talenty.

Pastelowa zieleń to kolor odnowy i inspiracji. Pomaga im pozostać w kontakcie z podświadomością i szybko odzyskać siły. Noś ten kolor, jeśli potrzebujesz kogoś do uspokojenia lub pocieszenia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: