Pokoje dla 3 lub więcej dzieci: 40 niesamowicie jasnych i kolorowych pomysłów

Pokój dziecięcy musi spełniać wymagania każdego z jego mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że będzie trzech najemców, spełnienie wszystkich ich życzeń będzie dość trudne.

Najważniejsze jest stworzenie przytulnej i wygodnej przestrzeni dla każdego dziecka.

Prawidłowo ustalamy zadania

Żłobek dla trójki dzieci powinien stać się przestronnym pokojem, więc integracja kompaktowych rozwiązań będzie najlepszą opcją.

Każdemu dziecku należy zapewnić osobistą przestrzeń, a każdy mebel powinien znajdować się na swoim miejscu i spełniać funkcje, do których jest przeznaczony.

A co najważniejsze – pokój powinien być przytulny i wygodny.

Dzielenie pokoju

Najważniejsze jest podzielenie pokoju na części, przy czym ważne jest uwzględnienie życzeń samych mieszkańców. W pokoju na pewno znajdzie się część, w której znajdą się łóżka (obszar tłusty), kącik zabaw i miejsce do wypoczynku.

Wskazane jest, aby nie podkreślać wizualnej części pokoju, w przeciwnym razie powstanie kilka niewygodnych pokoi.

Lepiej używać zasłon lub ekranów. Pomieszczenia wspólne można podzielić meblami i dekoracjami.

Bawić się rozmiarem

Opisane techniki najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach średniej wielkości (około 18-20 metrów kwadratowych).

Mały-mały-mniej

Jeśli przedszkole jest bardzo malutkie, można przekazać wspólną szafę na rzeczy (pod warunkiem, że w mieszkaniu jest garderoba lub przestronna szafa w korytarzu/przedpokoju). W mieszkaniu z dużym salonem lub kuchnią-salonem można zrobić miejsce do spania i nauki dla dzieci, a w świetlicy zapewnić miejsce do aktywnych zabaw.

Mechanizmy transformatora są tak dobrze debugowane, że nie trzeba nawet wyjmować rzeczy ze stołu, aby otworzyć łóżko.

Nie możesz obejść się bez stref do spania i nauki w przedszkolu, ale można je łączyć, aby zaoszczędzić miejsce. Na przykład kup wysokie łóżko ze stołem na górnym poziomie lub postaw stół transformatorowy.

Świat dzieci

Jeśli twoje dzieci mają szczerze szczęście i dostały pokój znacznie większy niż 25 m3. m (na przykład poddasze domu wiejskiego), nie będziesz musiał oszczędzać miejsca. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest podzielenie go na XNUMX prywatne pokoje i wspólną zabawę/salon. Ale jeśli nie jest to możliwe, wykonaj funkcjonalne zagospodarowanie przestrzenne jak w średniej wielkości pomieszczeniu.

Dodatkowo można zapewnić kącik sportowy z drabinkami, linami i ścianką wspinaczkową. Ten dodatek niewątpliwie spodoba się dzieciom i pomoże poprawić ich zdrowie.

Prawdziwy dziecięcy strych z własnym salonem to dobre rozwiązanie, jeśli w rodzinie są nastolatki

Możliwe staje się również uwzględnienie zainteresowań i hobby każdego z dzieci. Na przykład dla młodej baletnicy możesz postawić lustro z obrabiarką, małego astronoma – teleskop, dla kochanka do komunikowania się z przyjaciółmi – wyposażyć mini-salon.

READ
10 błędów, które uniemożliwiają uczynienie domu bardziej komfortowym

Prace wykończeniowe

Jeśli prace wykończeniowe zostaną wykonane z wysoką jakością, pokój dziecięcy dla trójki dzieci okaże się wielofunkcyjny i skuteczny.

Możesz stworzyć wizualną sekcję pokoju i stworzyć własny projekt dla każdego z jego mieszkańców.

Racjonalne jest zastosowanie takiej decyzji, jeśli na dziecko przypada co najmniej jedna ściana.

Zobacz także: Narzuta w sypialni – najlepsze opcje w stylu klasycznym i nowoczesnym, przykłady projektów fotograficznych

W przypadku, gdy na powierzchni jednej ściany trzeba będzie umieścić kilka stref, ta opcja nie jest odpowiednia, ponieważ projekt zostanie przeciążony, a wolna powierzchnia zostanie znacznie zmniejszona.

Dobry pokój dziecinny musi być wykończony naturalnymi materiałami. Powierzchnię podłogi można pokryć parkietem, laminatem lub linoleum.

Tynk i tapeta są korzystnie układane na powierzchni ścian. Sufity najlepiej wykonywać podwieszane lub podwieszane. Ich powierzchnię można pomalować lub pobielić. Możesz dodać skórkę, dekorując pokój.

Cechy naprawy

Idealnie, naprawa pokoju dziecięcego powinna być kapitałem, zwłaszcza jeśli kupiłeś mieszkanie z gotowym wykończeniem. Możliwe, że cienkie ściany chowają się pod starą tapetą, a pleśń pod parkietem lub parapetem. Dlatego wszystkie powierzchnie powinny być oczyszczone z wykończeń i dokładnie zbadane.

Precz z przeciągami

Nie bądź zbyt leniwy, aby zadzwonić do domu specjalisty z kamerą termowizyjną. Pomoże wykryć miejsca wycieku ciepła (pęknięcia w szwach między panelami, szwy w murze, nieprawidłowo zamontowane okna). Znalezione niedociągnięcia będą musiały zostać wyeliminowane: pęknięcia należy wyhaftować i naprawić, ściany z mostkami termicznymi należy zaizolować. Pomoże to uchronić dzieci przed przeciągami.

Małe urządzenie jest prawie niewidoczne we wnętrzu

W pobliżu okna pożądane jest zapewnienie układu dolotowego świeżego powietrza z wymiennikiem ciepła (do ogrzewania zimnego powietrza w zimie) i filtrem czyszczącym (szczególnie ważne w przypadku domów w pobliżu autostrad i stref przemysłowych). W przeciwieństwie do klimatyzatora, takie urządzenie nie tworzy przeciągów, więc nie ryzykujesz zdrowia dzieci.

Baterie z ciepłą podłogą VS

Obecność grzejników centralnego ogrzewania znacznie ogranicza Twoje planowanie. Jeśli po naprawie znajdą się pod stołami, będzie to optymalne pod względem wydajności grzewczej i konstrukcji. Ale jeśli będziesz musiał postawić łóżka w tym obszarze, dzieci będą się źle czuły, a pokój nie nagrzeje się całkowicie.

Tak jak fundusze pozwolą to warto zrezygnować z baterii na rzecz filmu jeszcze ciepłego. Ten rodzaj ogrzewania jest znacznie zdrowszy i przyjemniejszy dla dzieci.

READ
8 magicznych dotknięć męskiego ciała, które pomogą Ci osiągnąć to, czego pragniesz

Jeśli nadal wolisz zostawić baterie, nie zasłaniaj ich ozdobnymi ekranami. Pomimo zewnętrznego piękna zakłócają normalny ruch strumieni powietrza i zmniejszają wydajność ogrzewania. Dodatkowo pod ekranami może gromadzić się kurz, na co małe dzieci są bardzo wrażliwe.

Gdy bateria znajduje się pod miejscem pracy, zapewnia normalne ogrzewanie i nie przyciąga uwagi.

Nie ma zbyt wiele światła

Podział na strefy światła sprawia, że ​​pokój jest bardziej komfortowy i przytulny, a duża ilość światła stwarza wrażenie dużej przestrzeni. Dlatego ważne jest, aby rozważyć:

  • oświetlenie ogólne: centralny żyrandol, w długim pomieszczeniu – dwa żyrandole lub jeden + oświetlenie konturowe sufitu;
  • oświetlenie w części magazynowej: kilka miejsc wzdłuż szafki, paski diodowe w każdej sekcji lub wspólna lampa w garderobie;
  • gniazda do lamp stołowych w pobliżu każdego miejsca pracy (tutaj warto umieścić blok na 2-4 gniazda do jednoczesnego podłączenia komputera, ładowania telefonu);
  • kinkiet do czytania przy każdym łóżku (najlepiej ze ściemniaczem, aby lampa mogła jednocześnie służyć jako lampka nocna).

Będzie to bardzo wygodne, jeśli każde dziecko bez wstawania z łóżka może wyłączyć oświetlenie ogólne.

Bezpieczne materiały

Upewnij się, że pracownicy używają bezpiecznych materiałów. Na przykład podczas wyrównywania podłóg za pomocą suchego jastrychu lepiej nie używać płyty wiórowej ryflowanej, ale preferować przyjazną dla środowiska sklejkę lub płytę gipsową. Nielaminowana płyta wiórowa, która może uwalniać formaldehyd i inne szkodliwe związki, może być również wykorzystana do dekoracji ścian i sufitów. Powinieneś nalegać na zastąpienie tego materiału płytami gipsowo-kartonowymi lub płytami z włókna gipsowego.

Aby zapobiec rozwojowi alergii u dzieci, warto również wybrać farby wodne przeznaczone specjalnie do pokoi dziecięcych. Wybierając tapetę, preferuj tapetę papierową lub płynną (tzw. Tynk jedwabny i celulozowy), ponieważ tylko one nie zawierają substancji szkodliwych dla ludzi.

Ekoznakowanie materiałów budowlanych i wykończeniowych to gwarancja zdrowia Twoich pociech

Jeśli lubisz sufity napinane, wybieraj tylko te z tkaniny, ponieważ wszystkie foliowe wydzielają bardzo szkodliwe substancje. Nawet te najdroższe i wysokiej jakości zwiększają ryzyko zachorowania na raka, astmę, alergie i inne choroby.

Spośród wykładzin podłogowych, dywanów, desek inżynierskich i parkietowych dobrze sprawdził się korek. Nie zapominaj, że laminat, podłoga samopoziomująca, linoleum zawierają dużo polimerów, dlatego są w stanie emitować formaldehyd i różne szkodliwe substancje.

Wybierając materiały, proś sprzedawców o certyfikaty jakości i nie wahaj się szczegółowo je przestudiować.

Wybierając między bezpieczeństwem a trwałością, zawsze wybieraj to pierwsze. Lepiej ponownie wkleić tapetę niż narażać zdrowie dzieci.

Optymalne rozwiązania meblowe

Musisz wypełnić pokój optymalnymi rozwiązaniami meblowymi. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć i mądrze dobierać meble.

READ
Tego jeszcze nie widziałeś! 20 najbardziej oryginalnych stolików kawowych

Na naszej stronie możesz obejrzeć zdjęcia pokoi dziecięcych dla trójki dzieci i ocenić wszystkie zalety właściwego rozmieszczenia mebli w pokoju dziecinnym.

Przede wszystkim musisz wybrać łóżko. Model i wymiary tego przedmiotu zależą od powierzchni pomieszczenia i opcji umieszczenia.

Łóżeczka należy ustawić tak, aby każde dziecko czuło się komfortowo.

W przypadku małych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem są łóżka wysuwane lub łóżka piętrowe. Najstarszemu dziecku lepiej zapewnić osobne łóżko.

Dzieci będą potrzebowały stołów do zajęć. Możesz kupić trzy oddzielne stoły i ustawić je w maksymalnej odległości od siebie. Lepiej kupić jedną dużą szafkę, ponieważ trzy małe szafki zajmą dużo miejsca.

Pokoje dla 3 lub więcej dzieci: 40 niesamowicie jasnych i kolorowych pomysłów

Kiedy w domu jest troje lub więcej dzieci, do organizacji przestrzeni należy podejść bardzo ostrożnie. Nie wszystkich rodziców stać na osobny pokój dla każdego dziecka, dlatego zakłada się jeden pokój dla wszystkich. I tutaj zadaniem rodziców jest stworzenie pięknego, a co najważniejsze funkcjonalnego pokoju dziecinnego. Oprócz miejsc do spania ważne jest miejsce do nauki, gier i dziennego wypoczynku. Jak być? Przedstawiamy jasne, a co najważniejsze wygodne opcje.

Najwygodniejsze są łóżka wolnostojące, sugerujące dobry wypoczynek i równomierne rozmieszczenie przestrzeni dla każdego dziecka. W ramach tej opcji zakłada się również przestrzeń osobistą każdego.

Mały pokój nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić każde łóżko osobno. Uniwersalne rozwiązanie dla dużych rodzin – łóżka piętrowe. Oto ciekawe rozwiązanie zaproponowane przez projektantów. Jedno łóżko zmieści się samo w sobie i miejsce do nauki, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w domu. Do przechowywania rzeczy wystarczy jedna lub dwie duże szafy. Najwygodniej jest umieścić je wzdłuż ściany. Ponadto, aby zaoszczędzić miejsce, możesz przechowywać rzeczy wewnątrz mebli.

Jeśli nie lubisz łóżek piętrowych, sprawdź ten genialny pomysł. Bardzo nietuzinkowy i oryginalny.

Jeśli w Twojej rodzinie jest czwórka dzieci, być może to zakwaterowanie będzie najlepszą opcją. Połączone łóżka piętrowe, które nie zajmują dużo miejsca. Jeśli jest troje dzieci, to na niższym poziomie zawsze możesz postawić małą sofę do codziennego wypoczynku. Jako miejsce „pracy” można wykorzystać parapet, jeśli pozwala na to organizacja przestrzeni, a także uzupełnić go o dodatkowy blat.

READ
15 najlepszych sposobów na stylizację niesfornych włosów

Wymagane jest dużo miejsca, jeśli podobała Ci się następna opcja. Zwróć uwagę na prawą stronę. Fototapeta z dziećmi to kreatywny sposób na udekorowanie ściany.

https://www.pinterest.ru https://www.pinterest.ru https://www.pinterest.ru

Ale ta opcja miejsc do spania wyraźnie nie oznacza przechowywania żadnych rzeczy. Ale oszczędza dużo miejsca.

https://www.pinterest.ru https://www.pinterest.ru https://www.pinterest.ru

W żłobku dla trojga lub więcej dzieci wszystko powinno być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Szczególnie ważne jest, aby dokładnie przemyśleć projekt. Nie używaj nudnych, jednolitych kolorów. Pozwól swoim dzieciom wybrać jasne kolory, które będą je otaczać. Największe trudności napotkają rodzice dzieci różnej płci, bo świat widziany oczami chłopców i dziewczynek jest tak różny. Prosimy o cierpliwość i życzymy powodzenia w tym trudnym zadaniu.

Dajcie znać w komentarzach, jakie pomysły najbardziej przypadły Wam do gustu!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym

Elementy oświetleniowe

Dobry żłobek dla trójki dzieci różnej płci powinien być dobrze oświetlony. Nie używaj centralnego oświetlenia – jest nieefektywne.

Lepiej jest używać reflektorów i muszą być one odpowiednio ustawione. W rezultacie pokój będzie jasny. Projektanci zalecają łączenie oświetlenia centralnego i reflektorów punktowych.

Sufity napinane w pokojach dziecięcych wyglądają bardzo opłacalnie. W tych urządzeniach można łatwo umieścić kilka rzędów reflektorów na całym obwodzie sufitu.

Warto wziąć pod uwagę, że cała powierzchnia pomieszczenia powinna być dobrze oświetlona. Można go zintegrować z projektowaniem kinkietów dziecięcych, lamp stołowych i podłogowych, lamp podłogowych i wszelkiego rodzaju lamp.

Układ i projekt pokoju dziecięcego w Chruszczowie

Każde dziecko większość czasu spędza we własnym pokoju. Tutaj odpoczywa, rozwija się i bawi. Projektując pokój dla każdego dziecka, należy koniecznie wziąć pod uwagę jego zainteresowania i hobby. W takim przypadku obecność dziecka w jego pokoju przyniesie tylko radość i korzyść. Wielu projektantów wnętrz specjalizujących się w projektowaniu małych przestrzeni, takich jak Chruszczow, zaleca przestrzeganie kilku prostych zasad.

Powiązany artykuł: Wnętrze mieszkania dla młodej rodziny z dzieckiem: opcje aranżacji mebli w pokojach (39 zdjęć)

Miejsce do wypoczynku dziecka powinno być przede wszystkim wygodne, wygodne i bezpieczne. Lepiej jest, jeśli długość łóżka jest nieco większa niż wzrost dziecka. Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo małe, może wybrać nietypowe łóżeczko. Na przykład piękne łóżko w kształcie powozu byłoby świetną opcją dla dziewczynek, a łóżko w kształcie samochodu wyścigowego dla chłopca.

Co najważniejsze, z reguły obszar roboczy jest oświetlony w pokoju dziecięcym. Zaleca się ustawienie go przed oknem, gdzie jest wystarczająco dużo naturalnego światła. Zabawki są wygodnie przechowywane w specjalnej skrzyni przeznaczonej do ich przechowywania lub w torbie.

READ
15 najlepszych pomysłów na projektowanie przestrzeni w domu

Większość pokoju dziecięcego powinna zajmować kącik zabaw. Aby to zapewnić w małym Chruszczowie, lepiej wybrać przekształcające się meble do jego wnętrza.

Meble i wszystkie materiały wykończeniowe, które są wykorzystywane w aranżacji wnętrz pokoju dziecięcego, muszą być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, bezpiecznych. Lepiej, jeśli meble wykonane są z naturalnych materiałów. Najlepiej bez ostrych rogów. Obowiązkowym atrybutem pokoju dziecięcego powinny być ulubione zabawki dziecka.

Wybieramy wysokiej jakości akcesoria

Wiele akcesoriów można zintegrować z projektem żłobka dla trójki dzieci. Oczywiście w pokoju powinna panować przytulna i wygodna atmosfera, dlatego nie powinno być zbyt wielu akcesoriów.

Małe dzieci pokochają dekorowanie zabawkami, starsze dzieci docenią kolorowe plakaty, a dzieci w wieku szkolnym z przyjemnością pochwalą się swoimi nagrodami.

Dzieci docenią wysokiej jakości i stylowy wystrój pokoju dziecięcego.

Mieszkańcy pokoju powinni mieć możliwość dostosowania wystroju pokoju, ale należy pamiętać, że potrzeby każdego dziecka muszą być zaspokojone. Udane rozwiązania projektowe i wygodne pokoje dziecięce.

Wybór koloru do pokoju dziecięcego w Chruszczowie

Wielu rodziców wybiera nasycone, jasne kolory do dekoracji pokoju dziecięcego, myśląc, że dziecku będzie więcej frajdy rosnąć i rozwijać się w pokoju o jasnym wnętrzu. Właściwie tak nie jest. Eksperci zalecają dekorowanie pokoju dziecięcego w jasnych odcieniach pościeli oraz używanie zabawek i różnych elementów dekoracyjnych jako jasnych akcentów we wnętrzu. Najlepiej, aby jedna ze ścian pokoju została zaprojektowana z myślą o kreatywności. Bez względu na płeć i wiek dziecko będzie chętnie rysowało na przeznaczonej do tego powierzchni.

Jasne ściany pokoju można ozdobić wesołymi rysunkami i aplikacjami, które nanosi się na ścianę za pomocą specjalnych szablonów.

W małym pokoju dziecięcym wskazane jest zastosowanie fototapety. Fototapety nadają się do dekoracji pokoju dziecka w różnym wieku. Jedyne, czym możesz się kierować przy ich wyborze, to rysunek. Dla bardzo małych dzieci lepiej wybrać tapety przedstawiające postacie z bajek i kreskówek, motyle lub różne zwierzęta. Starszym dzieciom lepiej jest wybrać okładkę ze zdjęciem z wizerunkiem ich ulubionych postaci z filmów, anime, różnych krajobrazów.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad urządzania żłobka w Chruszczowie, a to tylko 〖7m〗^2, to z małego pokoju dostaniesz bajeczny, przytulny kącik, w którym dziecko poczuje się komfortowo i spokojnie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: