Podstawowe zasady zachowania kobiety w restauracji, o których każdy powinien wiedzieć

Ulubiony mężczyzna zaprosił cię do restauracji? Trzeba znać podstawowe zasady zachowania: o jakich tematach rozmawiać, jakie dania najlepiej zamawiać i ogólnie – jak się zachować w danej sytuacji.

Nie przejmuj się zbytnio, jeśli jest to pierwsza randka, a Twój towarzysz nadal jest zupełnie obcy. Musisz tylko poznać ważne szczegóły takiego wydarzenia. Pomogą Ci się przygotować i poczuć się pewnie.

Nacisk na wygląd

Niezbędnym warunkiem takiego spotkania jest Twój idealny wygląd. Jeśli to możliwe, spytaj swojego towarzysza dokładnie, dokąd cię zabierze i dowiedz się jak najwięcej o tym miejscu, bo od tego będzie zależeć twój strój. Możliwe, że jest to droga restauracja z europejską obsługą, wymagająca luksusowych toalet i wieczorowego makijażu. Być może jest to lokal w stylu nocnego klubu lub non stop bar z degustacją alkoholi i słuchaniem autorskich kompozycji. W takim przypadku będziesz potrzebować zupełnie innych strojów – tych, które zwykle nosisz do nocnego klubu. Do stroju należy dobrać fryzurę i makijaż. Dzięki temu dzięki odpowiedniemu doborowi ubrań poczujesz się pewniej i bardziej zrelaksowany. Zazwyczaj przy wejściu do holu restauracji znajduje się szafa, tam należy zostawić odzież wierzchnią. Natychmiast musisz zostawić paczki z zakupami, a towarzyszowi – teczkę. W niektórych krajach świata dama może przebywać w restauracji w płaszczu przeciwdeszczowym. W takim przypadku siadając na krześle, nie należy go prostować, dlatego jeśli nie chcesz marszczyć płaszcza przeciwdeszczowego, lepiej zostawić go w szafie.

Lustro w szafie ma tylko za zadanie zadbać o perfekcyjną fryzurę. W celu utrwalenia makijażu lub zaciśnięcia pończoch możesz udać się do damskiej toalety. W przypadku, gdy stolik jest zarezerwowany, mężczyzna prowadzi do niego. W przeciwnym razie szef restauracji ma obowiązek zaprowadzić Cię do stolika. Następnie kobieta musi podążać za głównym kelnerem, a mężczyzna – za nią.

Więc już siedzisz przy stoliku w restauracji.

Etykieta przy stole

Przy którym stole siedzisz, mężczyzna musi zdecydować. Jeśli się nie spieszy, musisz go o to zapytać. Miejsce, w którym usiądziesz, również wybiera mężczyzna, takie są zasady. Idealnie, mężczyzna powinien przesunąć krzesło przed kobietą. Ponadto, zgodnie z zasadami etykiety, musisz czekać bez zginania nóg, aż mężczyzna przyciągnie ci krzesło i delikatnie na nim usiądzie.

READ
Czystość domu bez chemii! 10 niesamowitych wskazówek

Jeśli między Wami panuje napięta długa cisza, możesz najpierw rozpocząć rozmowę, z zainteresowaniem komentując wybraną przez siebie restaurację, wypytywać o lokalną kuchnię, wspólnie przestudiować menu i zamówić dania, które lubisz.

Ty jako dobrze wychowana i elegancka kobieta musisz pamiętać, że hałasowanie w restauracji i wyzywający śmiech to zła forma. Nie musisz też zabawiać swojego mężczyzny. Podczas mówienia utrzymuj spokojny ton, bądź spokojny i swobodny i nie zapomnij się uśmiechnąć.

Nawiasem mówiąc, zgodnie z zasadami etykiety, mężczyzna powinien zająć miejsce przy stole na lewo od pani. Następnie kelner podejdzie do Ciebie, proponując menu, zostawi Cię na chwilę, abyś mógł zdecydować o zamówieniu. Twój towarzysz poda ci menu, w którym musisz wybrać dania. Często jednak dama pozostawia Panu prawo wyboru dań. Jeśli nazwy potraw nie są ci znane, musisz zadzwonić do kelnera. Wymieni składniki, z których składają się niektóre dania. Koniecznie zapytaj o danie szefa kuchni.

Jak wybrać odpowiednie dania

Nie strasz swojego towarzysza ilością i kategorią cenową pożądanych potraw i napojów. Z drugiej strony nie szukaj najtańszych dań w menu restauracji. Pamiętaj, że jeśli mężczyzna zaprosił cię do tej instytucji, to liczy na niezbędne wydatki materialne tego poziomu. Jeśli nie masz pewności, czy zamówić specjalność restauracji, powiedz o tym swojemu towarzyszowi.

Warto zastanowić się, czy estetycznie będzie jeść np. przepiórki czy całe pieczone ryby kostne. Być może tym razem warto dać pierwszeństwo coś prostszego. Nie musisz też zamawiać dań z twardego mięsa.

Jeśli znajdziesz się w instytucji z menu w nieznanym języku, nie wahaj się zapytać o radę, dotyczy to szczególnie restauracji koreańskich i chińskich.

Nie należy zamawiać dużej ilości dań, bo człowiekowi może się wydawać, że dużo jesz, a jednocześnie nieprzyjemnie jest płacić za nie zjedzone dania. Preferuj gorące danie i przekąski. Zgodnie z regulaminem brzydko jest, żeby pani bez propozycji od dżentelmena zamawiała coś na deser. Kto jednak odmówi swojemu towarzyszowi słodyczy? Dlatego jeśli czujesz, że zjesz deser, zamów bez wahania.

Czas zapłacić rachunki

Zgodnie z amerykańską tradycją brzydkie jest naleganie na zapłacenie rachunku w połowie, ponieważ może to urazić pana. Istnieją jednak również przypadki, w których ta opcja wydaje się słuszna. Ćwiczą to za każdym razem, gdy odwiedzają restaurację, zamawiając najdroższe napoje i dania. To tylko we Francji, uważa się, że jeśli mężczyzna płaci za kawę, oznacza to, że para idzie „do pokoi”.

READ
5 pytań, które należy zadać mężczyźnie na pierwszej randce

Nieprzyzwoite jest również zwracanie uwagi na kwotę rachunku, który należy zapłacić swojemu dżentelmenowi. Co więcej, nie można być zainteresowanym tym, czy ma wystarczające środki. Gdy wieczór dobiegnie końca, koniecznie podziękuj mężczyźnie za wspaniałą kolację, miłe emocje i świetnie spędzony czas.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: