Podstawowe szafki do przechowywania przyborów kuchennych: 10 różnych opcji

Przybory kuchenne lub, jak to się powszechnie nazywa, przybory kuchenne, potrzebują specjalnie wydzielonej dla nich przestrzeni. Każdy przedmiot z kolei powinien być zawsze pod ręką. Na pierwszy rzut oka to zadanie wydaje się trudne, co w rzeczywistości nie jest do końca prawdą. Korzystając z praktycznych i wygodnych urządzeń – dostępnych na rynku lub wykonywanych na zamówienie – możesz stworzyć idealne warunki do przechowywania tych właśnie przyborów kuchennych. W naszym artykule podano 10 pomysłów na taki plan.

1. Szyny liniowe

Przegląd garnków, patelni, patelni i innych urządzeń będzie tak wygodny, jak to możliwe, jeśli zostaną zawieszone wzdłuż ściany nad powierzchnią roboczą. Wykorzystywane do tego celu szyny powinny znajdować się na dostępnej wysokości, ale tak, aby wiszące na nich przedmioty nie dotykały blatu i nie przeszkadzały w codziennych manipulacjach kuchennych. Główną zaletą tego urządzenia jest jego wszechstronność: metalowy pręt o małej średnicy można przyciąć na żądaną długość i umieścić niemal w dowolnym miejscu.

Oryginalny projekt systemu przechowywania naczyń kuchennych autorstwa Patty Kennedy Interiors, LLC

Przy takim rozmieszczeniu naczynia powinny być zawsze idealnie czyste.

2. Konstrukcje zawieszone

Piękne przedmioty, których używasz prawie codziennie, można, jak już wspomniano, umieścić na szynach wzdłuż ściany. Naczynia potrzebne od czasu do czasu należy przechowywać w szafkach.

Oryginalny projekt systemu przechowywania naczyń kuchennych autorstwa Krieger + Associates Architects Inc

Dania, które nie są przechowywane pod ręką, ale nad głową – jak ci się podoba ten pomysł?

Projekt kuchni można nieco urozmaicić za pomocą oprawy liniowej wykonanej ze starych ram okiennych, drzwi, a nawet płotów. Ta konstrukcja została zaprojektowana w stylu rustykalnym, mocowana do ściany i przeznaczona do przechowywania patelni o różnych średnicach.

Oryginalny projekt kuchennego systemu przechowywania autorstwa Jeffa Jonesa Snap It Photography

Oryginalny projekt z fragmentu płotu

Wracając do relingów dachowych, chciałbym zauważyć, że cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli domów. Ludzie uwielbiają to, że przedmioty przechowywane w ten sposób są zawsze w zasięgu ręki i łatwo je zobaczyć. Ilość zaczepów można w miarę potrzeb zwiększać, a wielu producentów produkuje całe serie elementów modułowych o różnym przeznaczeniu, które w jakiś sposób mocuje się na szynach.

Oryginalny projekt systemu przechowywania naczyń kuchennych autorstwa Rasmussen / Su Architects

Balustrada to najlepszy wybór do kompaktowych wnętrz

Te rzeczy zasługują na uwagę. Jeśli przestrzeń kuchenna nie pozwala na osobny duży blat, wystarczy wyeksponować ograniczoną powierzchnię ściany, aby wyeksponować najbardziej efektowne elementy kolekcji. Resztę garnków i patelni najlepiej umieścić w szafkach.

READ
Te rzeczy to wampiry, a amulety są w każdym domu.

Oryginalny projekt systemu przechowywania naczyń kuchennych autorstwa Alex Amend Photography

Spektakularny wyświetlacz w stylu vintage

3. Otwarte półki

Garnki używane na co dzień wygodnie przechowuje się na półce znajdującej się między piecem a okapem. Aby wziąć żądany przedmiot, po prostu wyciągnij rękę. Bliskość jednostki wentylacyjnej zapobiega gromadzeniu się kurzu i tłuszczu na powierzchni naczyń.

Oryginalny projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych firmy Mu-2 Inc.

Garnki i kuchenka – całkiem logiczne połączenie

4. Okno jako wizytówka

Mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie może uniemożliwić przenikanie naturalnego światła. Ale trzeba przyznać, że sama ta kompozycja wygląda po prostu uroczo. Nieco nieoczekiwany, celowo swobodny obraz wnosi do wnętrza poczucie nowości i nadaje mu emocjonalne znaczenie.

Oryginalny projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych od Pavilack Design

5. Włączenie autorskich elementów projektu

Nowoczesne wnętrze kuchni, które zwykle jest dość lakoniczne, można rozcieńczyć elementami własnego projektu. Jednym z pomysłów jest zastosowanie panelu perforowanego, który należy przymocować do ściany. Kolor i rozmiar zależy od Ciebie. Z wyglądu i rozmieszczenia nawiasów są również określane niezależnie.

Oryginalny projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych firmy Scheer & Co.

Przyciągający wzrok element w niepowtarzalnym designie

6. Wierzchowce wyspowe

Chcesz, aby Twoje garnki i patelnie były dyskretne, a jednocześnie zawsze pod ręką? Realizacja tego pomysłu jest niezwykle łatwa. Eksperci od projektowania kuchni zalecają przechowywanie przyborów kuchennych w pobliżu miejsc, w których są najczęściej używane. Najbardziej racjonalnym wyborem w naszym przypadku jest zawieszenie wyspy pod blatem, w obrębie obszaru roboczego.

Oryginalny projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych autorstwa Sarah Natsumi Moore

Otwartą wyspę można wyposażyć w specjalne uchwyty na garnki i patelnie

Aby kompozycja wyglądała atrakcyjnie i schludnie, elementy należy uszeregować według rozmiaru. W ten sposób przybory, które są niezbędne w kuchni prawie codziennie, będą jednocześnie służyć celom estetycznym. Fani designerskich wnętrz docenią kreatywność takiego podejścia.

Autorski projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych autorstwa Neiman Taber Architects

Inna metoda montażu

7. Podstawowe półki otwarte

Wiele osób woli przechowywać naczynia na otwartych półkach wyposażonych u podstawy wyspy lub w dolnych szafkach. Tutaj będzie to wyraźnie widoczne, ale nie rzucające się w oczy. Ta metoda zakłada obecność w pomieszczeniu wydajnego systemu wentylacji, który nie pozwoli na gromadzenie się tłuszczu i kurzu.

Autorski projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych firmy Synergy Design & Construction

Przestronne sekcje zlokalizowane wzdłuż przejścia

8. Szuflady

Kto zdecydował, że w szufladach należy przechowywać tylko noże, widelce i łyżki? Uwierzcie mi, to jest wiara ubiegłego stulecia. Głębokie, solidne szuflady z solidnym dnem są idealne do przechowywania dość dużych garnków i patelni w jednej warstwie. Ta metoda pozwala łatwo wybrać i uzyskać żądany przedmiot. W razie potrzeby skrzynię można wyposażyć w jedną lub więcej przegródek tworzących sekcje.

READ
Idealny powrót do zdrowia: najpiękniejsza pościel dla szpitali

Oryginalny projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych firmy Dura Supreme Cabinetry

Szuflada z sekcją pokrywy

Duże, ciężkie przedmioty są przechowywane w najniższej i najgłębszej szufladzie. Górna część jest idealna do mniejszych i lżejszych potraw.

Oryginalny system przechowywania przyborów kuchennych od Susan Brook Interiors

Prawidłowe rozmieszczenie naczyń w szufladach

9. Systemy narożne

W szafkach zawsze znajdują się obszary, które często pozostają niewykorzystane. Ich wymiary nie pozwalają na montaż konwencjonalnych półek. Ale ergonomiczne kosze druciane pozwolą zaoszczędzić miejsce, wygodnie rozmieścić zapasy i uzyskać do nich łatwy dostęp z różnych stron.

Autorski projekt systemu przechowywania przyborów kuchennych firmy Gene Sokol / Euroluxe Interiors

Kosze narożne z drutu

W zależności od wolnej przestrzeni dostępnej w szafie, takie urządzenia mogą mieć różny kształt i głębokość. Podczas ich instalowania stosuje się dodatkowe mechanizmy i konstrukcje, które pomagają racjonalnie wykorzystywać narożniki i inne puste przestrzenie.

10. Ściana spiżarni

Być może dla niektórych pomysł wykorzystania wewnętrznej przestrzeni spiżarni do przechowywania naczyń o dużych gabarytach nie jest do końca do przyjęcia. Ale jeśli jedna ze ścian jest wyłożona perforowanymi panelami, racjonalność takiego podejścia staje się oczywista. Garnki i patelnie są niezbędne w każdej kuchni, nawet jeśli nie są nowe i nie wyglądają zbyt reprezentacyjnie. W tym przypadku nie są one wystawione, ale znajdują się stosunkowo blisko strefy gotowania.

Oryginalny system przechowywania przyborów kuchennych autorstwa Jennifer Ott Design

Osłonięte miejsce do przechowywania intensywnie używanych naczyń

Rozważane metody przechowywania zapewniają swobodny dostęp do niezbędnych przyborów w kuchni. Znacznie ułatwiają życie gospodyni, uwalniając ją od konieczności podejmowania dodatkowych wysiłków. Mamy nadzieję, że proponowane opcje będą dla Ciebie przydatne.

Relingi dachowe są bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli wieszasz tam naczynia, z których korzystasz prawie codziennie. Ale prawdopodobnie taki system przechowywania nadaje się do przestronnej kuchni, ponieważ wszystko zajmuje trochę miejsca, a pomieszczenie wizualnie staje się mniejsze. Klasycznie przechowywane są w szafkach, a systemy narożne stają się coraz bardziej popularne: wygodne i praktyczne.

Obejrzyj film o stronie

Witamy w naszym zasobie projektowania kuchni! Stworzyliśmy kolekcję nietuzinkowych i atrakcyjnych wnętrz kuchennych oraz pomysłów na dekorację Twojego domu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: