Podstawowa garderoba dla kobiety: porady Wiaczesława Zajcewa

Współczesne życie stawia przed nami własne warunki: dzisiejsza garderoba nie powinna być duża, ale racjonalna i systematyczna. Dlatego dla kobiet biznesu ważne jest, aby nie spędzać dużo czasu na wybieraniu ubrań. Dlatego starają się, aby prawie wszystkie elementy garderoby można było ze sobą łączyć. Dla fanów błyszczących magazynów konieczne jest ścisłe przestrzeganie mody, jasne ubieranie się i kupowanie rzeczy znanych marek. Dlatego ważne jest dla nich, aby nowe ubrania można było łatwo zintegrować i połączyć z innymi ubraniami w ich garderobie. A kreatywni ludzie doceniają rzeczy, które pozwalają wyrazić siebie i wykluczają utarte style.

Dobrą garderobę można przedstawić jako dziecięcą piramidę lub trójkąt o różnych poziomach. Poziomy to hierarchia Twojej garderoby. A pierwsza będzie podstawą tego trójkąta. Prawie każda szafa ma wszystkie sześć poziomów:

Poziom 6: Wieczór

Poziom 5: Biznes

Poziom 4: swobodny

Poziom 3: Na relaks i spacery

Poziom 2: Do domu

Poziom 1: W sporcie W co się ubrać pikowane rzeczy: porady Wiaczesława Zajcewa Chciałbym opowiedzieć o jednej ciekawej konsultacji. Podeszła do mnie pani, nazwijmy ją Elena, która dosłownie „zaplątała się” w swojej szafie. Była starą klientką, biznesową damą, uszyliśmy dla niej wiele biznesowych garniturów. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło w jej sferze zawodowej – opuściła dotychczasowe miejsce pracy, a to pociągnęło za sobą zmianę hierarchii całej garderoby. Dlatego Elena, posiadając imponujący zestaw ubrań biznesowych, nie mogła dostosować i stworzyć kapsuły do ​​pracy w domu, na czas wolny, którego miała więcej, a który mogła poświęcić na hobby i przyjaciół.

Po ustaleniu priorytetów Elena zdała sobie sprawę, że kurtki biznesowe, które pomogły jej zarówno w środowisku biznesowym, jak i podczas wieczornego występu oraz na spotkaniu w kawiarni z przyjaciółmi, nigdzie nie pójdą. Zostaną w jej szafie i będą „pracować”, a ponadto możliwe stało się „zdegradowanie” statusu kurtek i przeniesienie części z nich z biznesowej na swobodną, ​​która obejmowała już dżinsy, T-shirty i tuniki. Dżinsy i T-shirty z kolei stały się możliwe do noszenia na wakacjach i spacerach. Niektóre z nich przeszły do ​​​​kategorii odzieży domowej. Nowe spodnie i legginsy, które nie czekały na siłownię, zyskały status ulepszonych i przeniosły się również do kategorii odzieży domowej. (Swoją drogą sama jestem wielką fanką legginsów i uwielbiam je nosić po domu). Tak więc poziom „homewear” wypełniony był dżinsami, t-shirtami i dresami, dopóki Elena nie zdecydowała, jaki styl i jaką tematykę ubioru wybrać do domowego środowiska. W co się ubrać do biura radzi Wiaczesław Zajcew Używamy ubrań zarówno po to, by przezwyciężyć niezadowolenie z własnego wyglądu i własnych możliwości, jak i po to, by czuć się swobodniej i pewniej w pewnych sytuacjach życiowych.

READ
3 zasady tworzenia podstawowej garderoby od Aleksandra Rogowa

Dlaczego więc w domu, nawet jeśli po prostu musimy przejść do innego pokoju, aby dostać się do pracy, nie możemy wymyślić specjalnego stroju „domowego biura”? W końcu niektórzy po prostu wskakują do komputera w piżamie, w której wstali z łóżka, a czasem nie zdejmują go do końca dnia. Może i jest wygodny, ale w żaden sposób nie podnosi samooceny kobiety.

Właściwie, czym jest odzież dla kobiety o dowolnym statusie i dowolnym dochodzie? To dobry zastrzyk poczucia własnej wartości. A jeśli w życiu Eleny nadszedł taki okres, że jej główną pracą jest dom, musisz ubierać się tak, aby czuć się komfortowo i elegancko. Więc Elena poszła na zakupy. Odpowiednie czy nie: rady Wiaczesława Zajcewa Każda kobieta potrzebuje szacunku do siebie, kiedy idzie do pracy. Kiedy zakładamy garnitur do biura, psychologicznie przechodzimy w inny stan: podciągamy się wewnętrznie, dostrajamy we właściwy sposób, nawet rysy twarzy stają się bardziej surowe. Ale wybór ubrań zależy od roli, jaką masz dzisiaj do odegrania. Dziś chcesz wyglądać formalnie, ale niezbyt nie do zdobycia. Jutro będziesz chciała być energiczną kobietą, ale nie „żelazną damą”, bo musisz spotykać się z klientami. W czwartkowy wieczór musisz wyglądać jak romantyczna osoba, aw piątek musisz wyglądać wysportowana i wysportowana.

Dzięki przemyślanemu doborowi podstawowych elementów garderoby przekonasz się, że można ich używać przy różnych okazjach, zmieniać się w zależności od pory dnia i temperatury powietrza oraz pasować do każdego z czterech poziomów ubioru. Spróbuj spojrzeć na swoją garderobę w nowy sposób, a być może nie będziesz musiał robić skandalicznych zakupów tylko dlatego, że zmieniły się niektóre okoliczności w twoim życiu. Podstawowa garderoba dla kobiety: porady od Wiaczesława Zajcewa

Wiaczesław Zajcew to radziecki i rosyjski projektant mody, malarz i grafik. Koneserka mody damskiej opowie o tym, jak stworzyć podstawową garderobę.

W nadchodzącym roku wiele może się zmienić i zmienić siebie. Analizowanie rzeczy i kompilowanie podstawowej garderoby to krok w kierunku nowego.

Podstawa podstaw

To, jak wygląda Twoja podstawowa garderoba, determinuje Twoją pracę, Twoje wartości, a nawet styl życia.

Jeśli pracujesz w biurze i jesteś początkującym menadżerem lub asystentem, to podstawowa garderoba powinna składać się z surowych garniturów biznesowych. Jeśli jesteś freelancerem lub gospodynią domową, Twoja baza będzie wyglądać inaczej.

READ
Jak nosić białą koszulę: 5 wskazówek od Wiaczesława Zajcewa

Podstawowa garderoba to podstawowa odzież. Za pomocą takich rzeczy kompilowane są różne zespoły i zestawy. Im bardziej kompetentnie wybrana zostanie podstawowa garderoba, tym bardziej będą na niej wyglądać stylowe i jasne akcenty, a także wszelkiego rodzaju detale.

! Twoja garderoba powinna składać się w 70% z prostych rzeczy podstawowych i w 30% z jasnych, designerskich elementów.

Jeśli podstawowa garderoba zostanie dobrana prawidłowo i zgodnie z indywidualnymi celami i celami, uwierz mi, nigdy nie będziesz mieć odwiecznego kobiecego problemu – „w co się ubrać”.

Styl militarny dla kobiet: porady Wiaczesława Zajcewa
Wiaczesław Zajcew to rosyjski projektant mody, malarz i grafik. Koneserka mody damskiej podpowie, jak wybierać i nosić elementy w stylu militarnym.

Podstawowa garderoba dla nowoczesnej kobiety

Wyjdę z założenia, że ​​jesteś kobietą pracującą i spędzasz dzień w otoczeniu biznesowym.

! Pamiętaj, że styl ubierania się to stan zakochania się w sobie.

Szafa zawsze powinna mieć jedną lub kilka bluzek biały.
W zależności od koloru skóry odcienie bluzek mogą być różne: od śnieżnobiałego po kolor pieczonego mleka.

Możesz dodać kilka kolorowych bluzek lub T-shirtów. Jackie Kennedy, pracująca jako redaktor w Doubleday, nosiła do biura jedwabne bluzki i spodnie. Bluzka jest więc bardzo ważną częścią garderoby.

Dalej ty wybierasz dwie spódnice stylowa spódnica ołówkowa, spódnica tulipanowa, spódnica plisowana lub rok. Wybierz do spódnic kurtkiMoże być ich dwóch lub trzech. Dwie – klasycznie dopasowane, w kolorach czarnym, szarym, niebieskim lub brązowym oraz jedna jasna, designerska.

Dopasowany do kurtki spodnie. Nie lubię dżinsów, ale wiele osób nosi dżinsy z kurtkami i T-shirtami lub bluzkami. To jest bardziej nieformalny styl.

Cóż, jeśli będziesz miał w szafie kamizelka czyste kolory – szmaragd, niebieski, fioletowy. Jeśli jedna z twoich marynarek jest w kratę, kamizelka może być w kolorze jednej z kratek.

Podstawowa garderoba dla kobiety: porady Wiaczesława Zajcewa

Zdjęcie: serwis PR

Niezapomniane zworki и golf. Powinny być cienkie, ciepłe i łatwe w pielęgnacji. Wracając do Jackie Kennedy, możemy przypomnieć sobie słynny strój byłej pierwszej damy – białe dżinsy i czarny golf. Prosty i elegancki.

Nie mogę się bez niego obejść sukienki. Oczywiście jedną z sukienek powinna być „ta mała czarna”, którą można założyć na koktajl, oficjalną uroczystość, do teatru. Nieźle, jeśli któryś z żakietów połączymy z sukienką jako jeden komplet.

READ
Jak być modnym: 7 zasad wyrafinowanego stylu od Donatelli Versace

akcesoria

Porozmawiajmy o akcesoriach: po pierwsze, to obuwie. Musisz mieć co najmniej dwie pary – czarne i beżowe szpilki. Można do tego dodać baletki, a w chłodniejsze dni założyć botki.

Po drugie, jakość pasy, chusteczki, torby. Po trzecie, ozdoby – Stylowy i gustowny. Dają znacznie większy efekt niż najmodniejsza bluzka.

Jak nosić szalik, szalik lub czapkę: porady Wiaczesława Zajcewa
Wiaczesław Zajcew to radziecki i rosyjski projektant mody, malarz i grafik. Słynna koneserka mody damskiej podpowie, jak wybierać i nosić szale, szale i etole.

Odzież wierzchnia

Z odzieży wierzchniej wybieramy płaszcze – długi lub krótki i płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnij o elegancki parasol, kapelusz и rękawiczki. Nosimy zimą kurtka puchowa и futro.

Na podstawowe elementy garderoby praktycznie nie ma wpływu moda. Wszystkie powinny idealnie pasować i być nienagannej jakości.

Podstawowa garderoba dla kobiety: porady Wiaczesława Zajcewa

Zdjęcie: serwis PR

Jeśli podstawowe rzeczy są dobrze dopasowane kolorystycznie, to łatwo je wymieniać, za każdym razem tworząc nową wersję zespołu.

A propos zakupów, przypominam, że racjonalna garderoba nie toleruje spontanicznych zakupów.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: