Podążając śladami Kate: Meghan Markle pojawiła się publicznie w niedrogiej sukience Asos

Książę Harry i Meghan Markle po ogłoszeniu zaręczyn, listopad 2017

Zaręczyny księcia Harry’ego i Meghan Markle doprowadziły Brytyjczyków do „efektu Meghan Markle”. Dziś dziewczyny z kraju, a może i całego świata, chcą być jak oblubienica księcia. Każda część garderoby, w której wychodzi do publiczności, jest wyprzedana w ciągu kilku godzin. Gazeta.Ru opowiada o kopiowaniu księżniczek w Wielkiej Brytanii.

Po tym, jak przyszli nowożeńcy pojawili się na pierwszej w ich życiu oficjalnej sesji zdjęciowej w ogrodzie zamku Kensington, serwis kanadyjskiej marki LINE zawalił się na kilka minut. A wszystko dlatego, że biały szlafrok mało znanej kanadyjskiej marki, w której Meghan Markle upubliczniła, postanowił pilnie kupić wielu fanów stylu aktorki.

Niedawno aktorka z serialu „Siła wyższa” nie była uważana za ikonę stylu – w świecie mody ton nadają inne gwiazdy. Ale odkąd ukochana księcia Harry’ego pojawiła się z nim na Igrzyskach Invictus w Kanadzie pod koniec września, blogerzy modowi i magazyny zwróciły uwagę na jej stroje.

Stało się jasne, że ta kobieta w podartych dżinsach i białej koszulce chłopaka będzie dyktować, w co się ubrać.

Tylko to, oczywiście, nie będzie podartymi dżinsami – członkowie rodziny królewskiej nie chodzą w szmatach.

Muszę powiedzieć, że Meghan Markle szybko nauczyła się królewskiego ubioru. Tak, nadal popełnia błąd krzyżowania nóg, kiedy siedzi, stając przed księciem Harrym podczas oficjalnych okazji i machając zbyt energicznie rękami na powitanie. Nie można jej już jednak zarzucać, że jest niedbała w ubraniu.

W 2016 roku Pałac Buckingham oficjalnie potwierdził, że Meghan Markle i książę Harry spotykają się, a para ogłosiła swoje zaręczyny w następnym roku.

Frank Augstein/AP

Dziś każda rzecz, którą wybiera na wyjście, idealnie wpisuje się w ramy królewskiego „do” i „nie”. A każdy z nich staje się obiektem pożądania fanów, co pomaga mało znanym markom, których ubrania wybiera z dnia na dzień, stać się popularnymi i szybko wyprzedać te same płaszcze, torby i buty, w których Meghan Markle zadebiutowała.

Aktorka generalnie oddała LINE, z którą współpracuje od wielu lat, ogromną przysługę – teraz wszyscy go znają, a płaszcz, który kiedyś nazywano „płaszczem Mara robe”, teraz przemianowany na Meghan. Innej kanadyjskiej marce, Aritzii, pomogła już wcześniej dziewczyna księcia Harry’ego, ubrana w truflową sukienkę na cienkich ramiączkach o wartości 185 dolarów w jeden z dni Igrzysk Invictus.

READ
Jak nisko spadły rosyjskie gwiazdy

Amerykański producent obuwia Aquazzura właściwie nie potrzebuje reklamy, ale i tak nie była ona zbyteczna – ich cieliste buty, które książęca narzeczona miała na sobie podczas sesji zdjęciowej w Kensington, szybko wyprzedały się w niektórych zasobach. A w piątek, 1 grudnia, kiedy para po raz pierwszy pojawiła się publicznie w Nottingham, aby wziąć udział w targach AIDS Day, trójkolorowe torby szkockiej marki Strathberry nagle zyskały popularność.

O ile wcześniej doceniały je tylko wybrane osobistości, znające się na modzie, to teraz torebki stały się rzeczą, którą każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie.

Meghan Markle niesie torbę po imprezie w Nottingham 1 grudnia 2017 r.

Alastair Grant / AP

I oczywiście ten model za 495 funtów szybko się wyprzedał. Inni, podobnie, obiecują, że wkrótce pojawią się w magazynie.

Markle nie jest pierwszą, która pomogła markom modowym zyskać natychmiastową sławę. Efekt Meghan Markle jest bezpośrednią kontynuacją efektu Kate Middleton, którego doświadcza Wielka Brytania od siedmiu lat.

Kate Middleton z wizytą w akademii w Darwen, 2011

Adrian Dennis / Reuters

Wkrótce po ogłoszeniu zaręczyn księcia Williama i Kate Middleton, elementy garderoby, w których wystąpiła publicznie, zaczęły się szybko wyprzedawać. Według Newsweeka w ostatnich latach „efekt Kate Middleton” przyniósł brytyjskiemu przemysłowi modowemu około 1 miliarda funtów: sprzedano sukienkę marki Seraphine, w której Kate Middleton była na pierwszym oficjalnym portrecie zrobionym po narodzinach księcia Jerzego w ciągu kilku godzin, a miłość księżniczki do brytyjskiego domu mody Alexandra McQueena (nosiła jego strój, m.in. na ślub swojej siostry Pippy Middleton w maju 2017 r.) pomogła marce zwiększyć sprzedaż o 29%.

Jednak nie wszyscy byli zadowoleni z „efektu Kate Middleton”. Szefowa niszowej marki Issa, której sukienkę Kate nosiła na swoim pierwszym publicznym występie od czasu ogłoszenia zaręczyn, Daniella Eliel powiedziała Daily Mail, że ten dzień był końcem marki.

Gdy tylko okazało się, kto stworzył królewsko-niebieską sukienkę, popyt na produkty marki podskoczył kilkakrotnie.

W tym czasie dom był w tarapatach finansowych, a wiadomość, że jego szef szuka inwestora, wzbudziła duże zainteresowanie wśród tych, którzy byli gotowi w niego zainwestować. W 2011 roku przyjaciel Danielli, Eliel Camilla Al-Fayed, kupił 51% akcji i na początku wszystko poszło dobrze. Jednak w 2012 roku nastąpiła zmiana prezesa Issy. „Wszystko poszło w złym kierunku i nie pasowało mi” – przytacza wspomnienia założyciela marki Vanity Fair.

READ
7 par celebrytów, które zerwały wkrótce po urodzeniu dziecka

Jednak od 2010 roku sukienki Kate Middleton pomagają innym markom sprzedawać swoje ubrania, nie tylko luksusowe, ale także budżetowe. Banana Republic, Zara, Asos i TopShop z jednej strony Temperley London, Preen, Roksanda, Burberry, Rochas, z drugiej: cokolwiek ubrana jest księżniczka, staje się obiektem pożądania fanów. Każda dziewczyna chce wyglądać jak księżniczka, a dziś – nie ma nic prostszego. Wystarczy kupić odpowiednią sukienkę.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: