Płaski brzuch bez kłopotów! 6 prostych ćwiczeń

Wybierając dietę trzeba pamiętać, że „zrobienie” płaskiego brzucha w tydzień nie jest łatwym zadaniem. Czas zależy od objętości złogów tłuszczu w okolicy talii i ich podatności na zniszczenie pod wpływem wysiłku fizycznego i deficytu kalorii. Dietetycy zalecają jak największe urozmaicenie diety, która powinna zawierać białka, wolno przyswajalne węglowodany, wielonienasycone tłuszcze, witaminy i pierwiastki śladowe. Od niesmacznego jedzenia i ciągłego uczucia głodu, niedaleko od depresji, która nie przyczynia się do walki z nadwagą.

Dlaczego płaski brzuch jest ważnym celem

Złogi tłuszczu w okolicy talii są wadą estetyczną i jednocześnie przyczyną zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Nadmiar tkanki tłuszczowej w tej strefie prowokuje rozwój cukrzycy typu II, chorób układu krążenia i udaru mózgu. Statystyki pokazują, że na starość właściciele wystającego brzucha są bardziej narażeni na astmę i demencję.

Płaski brzuch: przydatne wskazówki

Płaski brzuch to efekt ćwiczeń, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia. Predyspozycje genetyczne do wypukłego brzucha potwierdzono u 5% osób niezadowolonych z wyglądu talii. W innych przypadkach problem można naprawić. Co zrobić, aby uzyskać płaski brzuch:

 • Optymalna dieta Aby kontrolować proces jedzenia i zapobiegać przejadaniu się, musisz nauczyć się odróżniać głód od chęci delektowania się pysznym produktem lub daniem.
 • Właściwe oddychanie. Techniki Oxysize i bodyflex pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, zlikwidować krągłości i wybrzuszenia w okolicy talii. W szczytowym momencie wdechu komórki mają najwięcej tlenu, który bierze czynny udział w rozpadzie tkanki tłuszczowej.
 • Tłumią uczucie głodu. Dyskomfort na czczo będzie można złagodzić za pomocą płynu. Jeśli marzenia o jedzeniu przyćmiły wszystkie inne myśli, musisz wypić szklankę stołowej wody mineralnej lub kubek herbaty ziołowej.
 • Zachowaj swoją postawę. Prostując się, osoba intuicyjnie napina mięśnie pleców i brzucha. Zmuszanie się do chodzenia prosto, rozciąganie jest idealnym ćwiczeniem dla pięknej, majestatycznej postawy i płaskiego brzucha.
 • Odbudowa mikroflory jelitowej. Często wypukły brzuch jest wynikiem wzdęć. Zwiększone tworzenie się gazów w jelitach jest związane z zaburzeniem układu enzymatycznego żołądka i jelit, dysbakteriozą, przewlekłym przejadaniem się i spożywaniem pokarmów wywołujących procesy fermentacyjne.
 • Więcej chodzenia. Rezygnacja z transportu na rzecz spacerów wprawi Cię w dobry nastrój i pomoże spalić więcej kalorii. Regularne spacery na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na funkcjonowanie wszystkich układów organizmu oraz wzmacniają układ odpornościowy.

Dietetyczne jedzenie na płaski brzuch

Menu jest opracowywane z uwzględnieniem celów i zadań, zawiera minimum tłuszczów nasyconych (margaryna, fast food, tłuste mięso i produkty mięsne) oraz szybko przyswajalne węglowodany (wyroby cukiernicze i mączne). Programy ekspresowe i mono-diety są mniej odpowiednie niż zbilansowana dieta, która ma na celu powolną, stałą utratę wagi i utrzymanie prawidłowej wagi.

 • Produkty mleczne i pełnoziarniste.
 • Warzywa, zioła i owoce.
 • Ryby morskie, chude białe mięso.

Płaski brzuch w tydzień to cel możliwy do osiągnięcia, jeśli kompleksowo podejdziesz do rozwiązania problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Eksperci zalecają dodanie do diety gimnastyki i innych technik poprawiających zdrowie, spalających tłuszcz.

Właściwe oddychanie – trening na płaski brzuch

Istnieje wiele technik sportowych, które pomagają pozbyć się złogów tłuszczu w talii. Wśród nich są intensywne treningi interwałowe, joga, modne systemy Body-slim, Fit-bo i Tae Bo. Aby walczyć z tłuszczem, lepiej wybrać sprawdzone, naukowo poparte kompleksy, które lubisz i dostarczają moralnej satysfakcji. Wtedy ograniczenia są łatwiejsze do zniesienia, a zajęcia odbywają się z przyjemnością. Układy oddechowe pomogą uzupełnić arsenał bojowy, składający się z treningu sportowego i żywienia dietetycznego.

Poznaj przyczyny nadwagi i sposoby szybkiego schudnięcia

Zapisz się na bezpłatną prawyborę
odwiedź dietetyka!

Bodyflex i oxysize to praktyki oddechowe, które są używane do tworzenia smukłej talii. Istota technik tkwi w nietypowym sposobie oddychania podczas treningu sportowego. Trzeba oddychać nie tylko światłem, ale także głęboko, angażując w ten proces przeponę. Oddychaniu przeponowemu towarzyszy stały skurcz mięśni brzucha. Więcej powietrza i odpowiednio tlenu dostaje się do płuc.Tkanki są lepiej nasycone tlenem, przyspiesza się metabolizm tłuszczów.

READ
Minus 6 kg w zaledwie 8 dni na diecie wodnej. Zjadłem wszystko, nawet makaron w nocy!

Różnica między bodyflexem a oxysize polega na technice wykonania. W pierwszym przypadku obserwuje się sekwencję: wydech, wdech, mocny wydech z okrzykiem głosowym, wstrzymanie oddechu, nowy oddech. Ćwiczenia sportowe wykonuje się na etapie wstrzymywania oddechu. W oxysize jest kolejna sekwencja bez wstrzymywania oddechu: wdech, trzy dodatkowe wdechy pod rząd, wydech, trzy dodatkowe wydechy pod rząd. Główną zaletą ćwiczeń oddechowych na kształtowanie płaskiego brzucha jest to, że można je wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.

Efektywne zestawy ćwiczeń i technik sportowych

 • Ćwiczenie 1. Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość barków, ręce opuszczone wzdłuż ciała. Podnieś prawą nogę, ugnij kolano i jednocześnie wyprostuj lewą rękę. Zmieniaj nogi i ręce, szybko wykonuj ruchy imitujące krok.
 • Ćwiczenie 2. Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość barków, ręce podniesione. Przysiad z pozycji wyjściowej, jednocześnie opuszczając się, krzyżując ramiona poniżej, dotykając palcami podłogi.
 • Ćwiczenie 3. Pozycja wyjściowa, jak w ćwiczeniu 2. Naprzemiennie podnoś proste nogi do góry, zginając się w pasie, opuszczając ręce i dotykając stóp palcami.
 • Ćwiczenie 4. Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość barków, ręce skrzyżowane u góry za głową. Zrób szeroki krok do przodu na przemian obiema nogami, wykonując głęboki przysiad. Trzymaj ciało prosto.
 • Ćwiczenie 5. Leżąc na plecach, unieś nogi, uginając kolana, jednocześnie unosząc tułów i wyciągając ręce do przodu równolegle do podłogi.
 • Ćwiczenie 6. Leżąc na boku zegnij nogi w kolanach, zegnij ramię w łokciu i załóż je za głowę. Podnieś wyprostowaną górną część nogi równolegle do podstawy podłogi. Trzymając ciężar, ugnij nogę w kolanie, dotykając kolanem łokcia ramienia. Zmień pozycję – połóż się po drugiej stronie.
 • Ćwiczenie 7. Leżąc na plecach, wyprostuj ręce, wyprostuj nogi. Podnieś prosto przeciwną nogę i ramię, dotykaj się nimi. W bardziej skomplikowanej wersji podnieś tułów i zegnij w pasie.
 • Ćwiczenie 8. Stań prosto z podniesionymi rękami. Przesuń się do przodu, zginając się w pasie i dotykając palcami palców. Trzymając tę ​​pozycję, zrób krok do przodu rękami, aż całe ciało będzie równoległe do podłogi. Wróć, idąc z rękami, z powrotem. Wspinać się. Powtórz jeszcze raz.
 • Ćwiczenie 9. Stań na czworakach. Wyprostuj ręce w łokciu. Od przystanku naprzemiennie przyciągaj nogę zgiętą w kolanie do klatki piersiowej.
 • Ćwiczenie 10. Leżąc na boku wyprostuj przedramię i trzymaj na nim proste ciało pod kątem do podłogi. Rozciągnij ramię do góry, zegnij dolną część nogi w kolanie i pociągnij w kierunku brzucha, aż ciało będzie zgięte w pasie.

 • Ćwiczenie 1. Stań na czworakach, opierając się na dłoniach, plecy są wyprostowane. Podczas wdechu wciągnij brzuch i wygnij plecy. Wstrzymaj oddech na 10 sekund. Wydychając, zajmij pozycję wyjściową.
 • Ćwiczenie 2. Stań prosto, nogi wyprostowane, pięty razem, ręce wzdłuż ciała. Wykonuj skłony do przodu, dotykając palcami stóp dłońmi. Nie zginaj nóg.
 • Ćwiczenie 3. Leżąc na plecach, rozłóż ręce na boki, unieś obie proste nogi do góry.
 • Ćwiczenie 4. Skręcanie obręczy w talii przez 20 minut.

 • Ćwiczenie 1. Siedząc na krześle, wyprostuj plecy bez dotykania pleców. Wydychając, podnieś nogę zgiętą w kolanie do klatki piersiowej, przytrzymaj przez kilka sekund w podniesionej pozycji, opuść. Zmień nogę.
 • Ćwiczenie 2. Siedząc na krześle, wyprostuj plecy, wygodnie jest oprzeć się na rękach. Podnieś nogi przyciśnięte do siebie do klatki piersiowej, zgięte w kolanach, powoli obniżaj, nie dotykając podstawy podłogi, podnieś ponownie.
 • Ćwiczenie 3. Powtórz ćwiczenie 2, jednocześnie obracając tułów w różnych kierunkach, aby wypracować mięśnie skośne.
 • Ćwiczenie 4. Siedząc na krześle, rozłóż nogi nieco szerzej niż ramiona. Rozłóż ręce na boki równolegle do podłogi. Palcami lewej ręki, nie zginając jej, dotknij stopy prawej stopy. W tym samym czasie tułów się obraca. Wróć do pozycji wyjściowej. Dotknij palcami wyprostowanej prawej dłoni stopy lewej nogi. Kontynuuj, naprzemiennie pracując nogami i rękami.
 • Ćwiczenie 5. Siedząc na stabilnym krześle z podłokietnikami, chwyć je mocno rękoma. Podnieś ciało, całkowicie odrywając biodra i nogi od siedzenia. Utrzymaj ciało na wadze przez kilka sekund, wróć do pozycji wyjściowej, powtórz od początku.
READ
Wiek nie jest przeszkodą! Jak schudnąć po 40

Zabiegi w salonie pomogą Ci uzyskać płaski brzuch w ciągu tygodnia. Siedem sesji presoterapii, aparatury i masażu klasycznego w połączeniu z innymi metodami oddziaływania na tkankę tłuszczową brzucha szybko doprowadzi do pożądanego rezultatu. W trakcie terapii sprzętowej obwód talii zmniejsza się o 4-6 cm, z wyłączeniem efektu aktywności fizycznej i niskokalorycznego odżywiania.

Pomoc psychologiczna w walce o płaski brzuch

Wiele osób, które marzą o płaskim brzuchu i zgrabnej sylwetce napotyka przeszkody na drodze do upragnionego pragnienia. Jeśli trudno jest przestrzegać diety dietetycznej i trzeba zmuszać się do ćwiczeń, to brakuje motywacji, siły woli i pewności siebie. Psychoterapeuta pomoże Ci przygotować się na zwycięstwo. Profesjonalny dietetyk indywidualnie dobierze menu i podpowie, jak sprawić, by brzuch był płaski bez szkody dla zdrowia i dyskomfortu psychicznego. W temacie: Jak zmniejszyć apetyt

Najczęstsze błędy w walce z tkanką tłuszczową w pasie

 • Dieta bez „właściwych”, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Występują w oliwach z oliwek i olejach arachidowych, awokado, orzechach, rybach morskich.
 • Częste picie piwa. „Brzuch piwny” to zestaw ekspresji, który kojarzy się z określonym typem sylwetki. Ostatnie badania naukowe wykazały, że to nie sam napój wpływa na rozszerzenie talii, ale różne podawane z nim przekąski – solone orzechy, chipsy, krakersy. Piwo pobudza apetyt, słone przekąski – pragnienie. Rezultatem jest błędne koło, kiedy na przemian chcesz pić i jeść.
 • W codziennym jadłospisie brakuje wody mineralnej Oczyszczona woda z kranu nie zastąpi stołowej wody mineralnej ze względu na brak w niej pierwiastków śladowych, w szczególności magnezu, który obniża poziom insuliny i cukru we krwi. Wystarczy pamiętać, że tłuszcze są aktywnie rozkładane dopiero po spadku stężenia glukozy, aby zrozumieć, dlaczego złogi tłuszczu na brzuchu nie znikają.
 • Niekontrolowany post. Całkowita odmowa jedzenia sprawia, że ​​organizm pracuje w ekstremalnych warunkach. Aby utrzymać narządy i układy przy życiu dłużej, mózg stara się zrekompensować koszty energii poprzez oszczędne i bardzo powolne wydawanie tłuszczu. Przyswajanie pokarmu po długim okresie postu jest lepsze, procesy metaboliczne ulegają spowolnieniu. Każdy dodatkowy gram jedzenia zamienia się w zapas tłuszczu na deszczowy dzień.Dietetycy nie zalecają robienia przerwy między posiłkami dłużej niż 12 godzin. Lepiej zmniejszyć wielkość porcji i skrócić przerwy między posiłkami.

Konieczna jest niewielka podaż tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Warstwa chroni narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami mechanicznymi, pełni rolę strategicznej rezerwy energii, która pomoże Ci z łatwością przetrwać głodne dni. Należy pomyśleć o konsekwencjach i podjąć działania, jeśli obwód talii u kobiet przekracza 80 cm, u mężczyzn – 94 cm.

Projekt Joga w parkach rozpoczęty w Moskwie – RIA Novosti, 1920, 28.10.2019

Główny trener platformy FitStars Olga Derendejewa i utytułowany mistrz federacji kulturystycznej IFBB Alesya Vdovkina opowiedziała RIA Novosti o przyczynach. RIA Novosti Sport, 31.05.2022

Główny trener platformy FitStars Olga Derendejewa i utytułowany mistrz federacji kulturystycznej IFBB Alesya Vdovkina opowiedziała RIA Novosti o przyczynach tłuszczu z brzucha u mężczyzn i kobiet, podzieliła się sposobami na pozbycie się dodatkowych centymetrów w talii i bokach w domu oraz wskazała najlepsze ćwiczenia, aby pozbyć się problematycznej strefy. Rzeczywiście, problematyczna strefa, którą trudno zmienić, to żołądek. Podczas pracy nad smukłą sylwetką jest ostatni, chociaż nadwaga może szybko zniknąć z bioder, ramion i pleców. Ta niesprawiedliwość charakteryzuje się tym, że żołądek jest bardziej odporny na procesy chemiczne w organizmie. Dlatego, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, będziesz musiał poświęcić dużo czasu i wysiłku.Tłuszcz brzuszny to nie tylko kwestia estetyki. Wzrost obwodu talii może być przyczyną rozwoju chorób przewlekłych i innych zaburzeń. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojawienie się nadwagi w odpowiednim czasie, rozpoczynając z nią odpowiednią walkę, która nie doprowadzi do innych odchyleń Tłuszcz brzuszny Istnieją dwa rodzaje tłuszczu na brzuchu: podskórny i wewnętrzny. Pierwszy rodzaj gromadzi się między skórą a mięśniami brzucha, sprawiając, że wygląda on na miękki lub zwiotczały. Pojawia się przy niewłaściwym stylu życia. Ten rodzaj pełności można łatwo określić wizualnie, zwłaszcza gdy osoba siedzi: na brzuchu tworzą się zmarszczki. Wraz z brzuchem pojawiają się dodatkowe centymetry na biodrach, pośladkach i innych częściach ciała. Oznacza to, że ten rodzaj tłuszczu rzadko gromadzi się tylko w jednym miejscu. Występuje ogólny przyrost masy ciała, tłuszcz podskórny (trzewny, brzuszny) jest stosunkowo niewidoczny, ponieważ gromadzi się wokół ważnych dla życia narządów, dlatego jest jednym z najniebezpieczniejszych. Zewnętrznie sprawia, że ​​żołądek jest okrągły i rzadko zwiotczały. Powoduje lub potwierdza zaburzenia hormonalne, uszkodzenie układu pokarmowego. Również taki żołądek negatywnie wpływa na kręgosłup, przyczyniając się do jego skrzywienia i pojawienia się bólu pleców. Zanim zaczniesz pracować nad pozbyciem się trzewnej tkanki tłuszczowej, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem. Rodzaj pełności może być oznaką rozwoju cukrzycy, miażdżycy, problemów z układem sercowo-naczyniowym.Należy pamiętać, że duży brzuch nie zawsze jest spowodowany tkanką tłuszczową. Wiele zależy od predyspozycji genetycznych, obecności problemów trawiennych. Na przykład zaokrąglony brzuch może być spowodowany wzdęciami, a niższy rodzaj gromadzenia się tłuszczu w jamie brzusznej może być spowodowany czynnikami dziedzicznymi. Należy to również wziąć pod uwagę podczas korygowania figury Przyczyny pojawienia się Aby rozwiązać problem, musisz zająć się przyczyną jego pojawienia się. Tłuszcz na brzuchu może pochodzić nie tylko z nocnych wypraw do lodówki i siedzącego trybu życia, które są oczywiście częstymi czynnikami przybierania na wadze. Ważną rolę odgrywa genetyka i ukryte choroby, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem żmudnej pracy nad wymarzoną sylwetką. Dlatego konieczne jest zidentyfikowanie źródła problemu i wyeliminowanie go, aby zmniejszyć szanse powrotu do miejsca, w którym rozpoczęła się droga do zmiany.Trenerka platformy FitStars Olga Derendeyeva zwróciła uwagę na powszechne przyczyny gromadzenia się tłuszczu na brzuchu u mężczyzn i kobiet: Jak zauważa ekspert Alesya Vdovkina, zdiagnozowane naruszenia postawa i deformacja stóp mogą być również przyczyną pojawienia się wystającego brzucha. Skrzywienie kręgosłupa prowadzi do przemieszczenia narządów wewnętrznych, wizualnie powiększając żołądek. Dlatego podczas pracy na prasie należy zwracać szczególną uwagę na mięśnie pleców. Jednocześnie ważne jest skonsultowanie się ze specjalistą przed zestawieniem treningów.Ponadto wśród przyczyn wzrostu objętości talii specjalista zauważył diastazę – rozciągnięcie „białej linii” łączącej mięśnie proste brzucha. Choroba często pojawia się u kobiet po ciąży oraz u mężczyzn z wysokim ciśnieniem w jamie brzusznej. Przy diastazie intensywny trening siłowy jest przeciwwskazany, dlatego będziesz musiał zapomnieć o klasycznych ćwiczeniach na prasę (skręcanie, podnoszenie nóg itp.). Wymaga delikatnego treningu przy minimalnym obciążeniu. Według Alesyi Vdovkiny, przy diastazie konieczne jest nakładanie tipsów lub sprawdzanie aplikacji pod kątem złuszczania (raz na trzy do czterech dni).Tylko identyfikując przyczynę, można opracować plan odchudzania, który nie zaszkodzi zdrowiu. Jeśli przechodzisz na ścisłą dietę, mając zaburzenia hormonalne, możesz pogłębić istniejące odchylenia. Najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który pomoże rozpocząć kompleksową walkę z nadwagą, aby poprawić ogólną kondycję organizmu Jak usunąć brzuch Płaski brzuch to efekt starannej, rozsądnej i długiej pracy. Musisz przygotować się na to, że pożądany rezultat nie zostanie osiągnięty w ciągu tygodnia, jak obiecują niektóre diety. Należy podejść do sprawy kompleksowo, zmieniając styl życia: zacząć uprawiać sport, przestrzegać zasad zdrowej diety, monitorować jakość i ilość snu, unikać sytuacji stresowych.Podstawowe zasady miejsca. Przyrost masy ciała występuje w całym ciele, nie tylko na brzuchu. Zewnętrznie pełnia może wyglądać inaczej, ponieważ wiele zależy od masy mięśniowej osoby, rodzaju sylwetki i przyczyny pojawienia się tłuszczu w talii i po bokach.Tylko zmiana nawyków żywieniowych i przegląd codziennej diety pomoże pozbyć się z nadwagą. Tylko prawidłowe odżywianie z możliwymi ograniczeniami i aktywnością fizyczną przyniesie pożądany efekt. Rozpoczęcie aktywnego wykonywania ćwiczeń brzucha każdego dnia to za mało, a wręcz bez sensu. Po pierwsze, napompowane mięśnie pod warstwą tłuszczu optycznie powiększą żołądek, co nie przyniesie pożądanego rezultatu. Po drugie, intensywne obciążenia bez wcześniejszego przygotowania mogą zaszkodzić. W każdym razie odżywianie jest podstawą płaskiego brzucha i cienkiej talii Prawdziwe metody Najskuteczniejszymi i prawdziwymi metodami są prawidłowe odżywianie i sport. Przy takim podejściu uzyskanie wymarzonej sylwetki może zająć sporo czasu. Ale wynik osiągnięty przy użyciu tych metod zadowoli osobę przez długi czas. Pomoże również zmienić tryb życia i poprawić kondycję całego organizmu.Dieta Dieta to metoda szybkiego odchudzania, która da krótkotrwały efekt w postaci obwisłej skóry. Również gwałtowna zmiana zwykłej diety i zbyt surowe zasady żywieniowe mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania. Dla zdrowego odchudzania ekspert Alesya Vdovkina zaleca zachowanie równowagi między energią przychodzącą i wychodzącą. Pomoże Ci to opracować dla siebie prawidłową, skuteczną i zdrową dietę.Lepiej skonsultować się z dietetykiem lub dietetykiem, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz skorzystać ze specjalnych formuł i samodzielnie wykonać obliczenia.Rekomendowana skuteczna formuła żywieniowa przez wielu dietetyków jest ograniczenie spożycia szybkich węglowodanów, zastępując je warzywami, owocami, chudym mięsem, rybami i płatkami zbożowymi. Trzeba też zrezygnować ze smażenia i dać pierwszeństwo gotowaniu na parze, pieczeniu, duszeniu czy gotowaniu. Jednocześnie nie należy gwałtownie odmawiać sobie wszystkiego, aby nie dać się zwariować i z plusem przytyć straconych kilogramów.W przypadku zdiagnozowanej choroby (cukrzyca, zaburzenia hormonalne itp.) leczenie kompleksowe z umówieniem wizyty leków i konieczna jest specjalna dieta. Tylko wykwalifikowany specjalista pomoże zrozumieć te zagadnienia Produkty na spalanie tłuszczu Nie ma konkretnych produktów na spalanie tłuszczu – wszystko ze sobą współgra. Ważne jest, aby stworzyć prawidłową i zbilansowaną dietę, ograniczającą spożycie następujących pokarmów: Jeśli chodzi o leki spalające tłuszcz, należy je traktować z najwyższą ostrożnością. Trener fitness Alesya Vdovkina zauważa, że ​​spalacze tłuszczu są dość niebezpieczną metodą na utratę nadwagi.Ćwiczenia i obciążenia „Treningi całego ciała pomogą Ci pozbyć się tłuszczu z brzucha szybciej niż tylko ćwiczenia brzucha”, mówi Olga Derendeeva. „Im więcej i sprawniej się poruszamy, tym dłużej pozostajemy młodzi i zdrowi. Jeśli wolisz cardio, lepiej ćwiczyć regularnie 4-5 razy w tygodniu przez 20-30 minut. W ten sposób możesz schudnąć i utrzymać mięśnie. Jeśli wybierzesz trening siłowy, to początkujący powinni robić 2-3 razy w tygodniu, na poziomie zaawansowanym możesz robić 3-5 razy w tygodniu ”Aby pozbyć się tłuszczu z brzucha, Olga Derendeyeva radzi wykonywać bardziej energochłonne ćwiczenia: przysiady , wypady, pchnięcie (doświadczeni sportowcy mogą wykonywać ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem). Przede wszystkim konieczne jest zidentyfikowanie przyczyn pojawienia się nadmiernej objętości w talii, co może prowadzić do wielu przeciwwskazań. W niektórych przypadkach wyczerpujące treningi mogą boleć. „Tylko potrząsając prasą – nie możesz osiągnąć płaskiego brzucha, a w niektórych przypadkach możesz nawet zrobić sobie krzywdę. Tak samo jest z ćwiczeniami typu próżniowego. Jeśli występuje rozstęp i osłabienie mięśni dna miednicy, niewłaściwe obciążenie może prowadzić do przepukliny pępkowej, wypadania narządów i innych problemów “, komentuje Alesya Vdovkina. Masaż i okłady na ciało” Masaż i okłady na ciało nie spalają tłuszczu, mówi Olga Derendeeva. – Zabiegi te tylko zwiększają ukrwienie brzucha i pomagają w redystrybucji komórek tłuszczowych, ale komórki tylko „chodzą” po ciele i ponownie odkładają się w niepotrzebnych miejscach. Te zabiegi są dobre tylko jako dodatek do aktywności fizycznej. Niektóre masaże i okłady dają efekt drenażu limfatycznego. Należy z tym uważać, ponieważ jeśli są problemy z pracą limfy, to takie zabiegi mogą tylko pogorszyć sytuację. Trzeba umiejętnie i ostrożnie pracować z ciałem.” Ekspert Alesya Vdovkina zaleca samodzielny masaż suchym pędzlem z olejem z kiełków pszenicy jako procedurę pielęgnacji skóry brzucha. Zabieg pomoże w walce z rozstępami, zwiększy napięcie skóry.Ćwiczenia na pozbycie się żołądka. Ćwiczenie wideo 1. Skręcanie na fitballu Najskuteczniejsze ćwiczenie dla prasy, które ćwiczy wszystkie grupy mięśni. Wykonaj 2-3 serie po 15-20 powtórzeń Skręcanie można wykonywać bez dodatkowego sprzętu na podłodze Ćwiczenie 2. Unoszenie nóg w zwisie Ćwiczenie dla bardziej zaawansowanych sportowców Ćwiczenie 3. „Martwy żuk” Ćwiczenie powtórz 4-6 razy Ćwiczenie 4. Prostowanie nóg w pozycji leżącej „Sprawdź, czy brzuch nie puchnie ze zjeżdżalnią, a dolna część pleców jest zawsze dociśnięta do podłogi” – komentuje Olga Derendeyeva. Ćwiczenie 5. „Odkurzanie” „Odkurzanie” można wykonywać w pozycji leżącej, siedzącej, stojącej lub na czworakach. Ćwiczenie ma szereg przeciwwskazań, w tym przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, wysokie ciśnienie krwi, zakrzepicę żył, jaskra, niedawną operację brzucha lub miednicy itp. Zalecenia ekspertów „Nie należy zbyt gwałtownie chudnąć, ponieważ wtedy również pojawi się dodatkowa skóra, a to nie wygląda zbyt estetycznie. Najpierw musisz zaznaczyć, który z powyższych powodów jest teraz dla Ciebie najbardziej odpowiedni. I na pewno zacznij prawidłowo jeść. Jak możesz sobie wyobrazić, samo usunięcie jakiegoś produktu lub siedzenie na jednej marchewce nie zadziała, a doprowadzi do gorszego wyniku, na przykład zaburzenia odżywiania. Jedzenie jest potrzebne do uzyskania energii, więc tylko zbilansowana dieta pomoże ci schudnąć ”- radzi Alesya Vdovkina. – Warto również określić procent tkanki tłuszczowej. Odbywa się to albo za pomocą specjalnych obciążników, albo przez uszczypnięcie i użycie tabeli porównawczej. Jeśli twoje wskaźniki procentowe są normalne, ale żołądek nadal wystaje, rozumiemy dalej. Tłuszcz rozkłada się nierównomiernie w całym ciele, ale jednym ćwiczeniem nie można spalić tłuszczu w niektórych miejscach. Trzeba zrozumieć, że np. tłuszcz w okolicach ud jest konsekwencją zaburzeń w funkcjonowaniu mięśni dna miednicy, drenażu limfatycznego i układu hormonalnego. I tutaj musisz zrozumieć nie tylko odżywianie. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz w walce z tłuszczem z brzucha, ale jest szczególnie prawdziwe w przypadku kobiet po porodzie. Brzuch jest jednym z najbardziej problematycznych obszarów, ponieważ objętość komórek tłuszczowych na brzuchu jest większa. Dlatego najdłużej idziemy do wyniku odchudzania. Najważniejsze jest systematyczność i wytrwałość. Nie ma potrzeby rezygnować z treningu, jeśli wynik nie pojawi się po tygodniu. Warto pamiętać, ile czasu poświęciłeś na „zjedzenie” żołądka. Musisz rozwinąć cierpliwość w drodze do celu. Usuwając tłuszcz z brzucha, zyskasz dodatkową ogromną ilość bonusów: ujędrnione ciało, dużo energii i zdrowie. Prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia z pewnością wpłyną na stan Twojej skóry i włosów.

READ
Dla zdrowia i witalności: żywe witaminy, których każdy potrzebuje
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: