Pielęgnacja włosów

Oczywiście nie ma jednej formuły, która pozwoliłaby Ci osiągnąć idealny efekt. Możemy jednak podzielić się z Tobą podstawowymi zaleceniami: dostosowując je do swoich potrzeb, możesz stworzyć odpowiedni dla siebie system pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Etap 1: Szampon.

To jest wymagany krok. Właściwej pielęgnacji nie można sobie wyobrazić bez terminowego i właściwego oczyszczenia.

Jak często należy myć włosy?

Przede wszystkim zależy to od rodzaju włosów.

Typ włosów Częstotliwość oczyszczania
Normalny 1 razy w 2-3 dni
Tłusty / z tendencją do przetłuszczania 1 razy w 1-2 dni
Suche / z tendencją do przesuszenia 1 raz w ciągu 6-8 dni lub mniej
Mieszany (tłuste korzenie, suche końce) 1 razy w 3-4 dni

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają czyszczenie włosów tylko wtedy, gdy się zabrudzą. Na przykład nie należy codziennie myć włosów tylko po to, aby przywrócić włosom objętość.

Być może słyszałaś, że częste mycie włosów jest złe, a jeśli zwiększysz odstępy między szamponami, możesz „nauczyć” skórę głowy, aby produkowała mniej sebum. Trycholodzy są zgodni, że to tylko mit. Jeśli pod koniec dnia twoje włosy są już przetłuszczone, możesz wybrać codzienne oczyszczanie. Nagromadzenie sebum, kurzu i brudu stwarza sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii i może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, dlatego nie należy lekceważyć potrzeb skóry głowy. Ponadto nadmierna produkcja sebum, a także patologiczna suchość lub gwałtowna zmiana „zachowania” skóry głowy, to powód do wizyty u lekarza specjalisty. W końcu oprócz wyboru odpowiedniej pielęgnacji ważne jest również zidentyfikowanie pierwotnej przyczyny problemu i wyeliminowanie go od wewnątrz, a nie tylko radzenie sobie z zewnętrznymi przejawami.

Jak wybrać szampon?

Wybór najlepszej opcji oczyszczania zależy od rodzaju skóry głowy. W rzeczywistości naszym głównym zadaniem jest oczyszczenie go (a nie samego włosa) z produktów gruczołów łojowych, nagromadzenia martwych cząstek i zewnętrznych zanieczyszczeń.

Wrażliwa skóra głowy wymaga szczególnej troski przy wyborze szamponu. Będzie wymagać specjalnych produktów o hipoalergicznym składzie, które zostały poddane starannej kontroli dermatologicznej.

Sucha skóra głowy wymaga łagodnego szamponu nawilżającego. Podstawowym zadaniem jest tutaj delikatne oczyszczenie bez naruszania warstwy lipidowej. Zwróć uwagę na pierwsze linie w składzie produktu – to tam znajdują się surfaktanty odpowiedzialne za oczyszczanie.

Surfaktanty stosowane w kosmetykach można podzielić na 4 kategorie:

1. Anionowe środki powierzchniowo czynne odpowiadają za właściwości detergentowe i pienienie. Mają ładunek ujemny – w efekcie cząsteczki brudu połączone ze środkiem powierzchniowo czynnym są odpychane z włosów i zmywane wodą. Anionowy środek powierzchniowo czynny składa się z dwóch części – jedna z nich jest lipofilowa i odpowiada za łączenie się z tłuszczami (czyli czyści); drugi jest hydrofilowy, odpowiedzialny za łączenie się z cząsteczkami wody (kiedy zmywamy szampon).

Są podzielone na 2 podgrupy:

  Twardość twarda i średnia. Od dawna jest stosowany w zdecydowanej większości szamponów i innych kosmetyków oczyszczających. Jednak obecnie, ze względu na wysoki potencjał drażniący, są one stopniowo zastępowane przez łagodniejsze składniki. Może podrażniać skórę oraz powodować i pogarszać suchość włosów. Barwniki i keratyna mogą być wypłukiwane ze struktury włosa, dlatego nie nadają się do włosów farbowanych, nie są również zalecane po zabiegach laminowania i keratynowego prostowania.

Miękki . Potencjał drażniący takich substancji jest kilkakrotnie mniejszy niż twardych. Są często stosowane w połączeniu z niejonowymi środkami powierzchniowo czynnymi (patrz poniżej) w recepturach szamponów do wrażliwej skóry głowy i są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.

2. Niejonowe środki powierzchniowo czynne, w przeciwieństwie do dwóch wymienionych powyżej klas, nie mają żadnego ładunku – ani dodatniego, ani ujemnego. Nie pienią się tak obficie jak kationowe, ale delikatnie oczyszczają i całkowicie rozkładają się w naturze.

READ
Jak dbają o siebie znaki zodiaku?

3. Kationowe środki powierzchniowo czynne są naładowane dodatnio i są stosowane w preparatach o działaniu kondycjonującym i antystatycznym, a nie czyszczącym. Nie zaleca się nakładania ich na skórę głowy.

4. Amfoteryczne środki powierzchniowo czynne zmieniają swój ładunek w zależności od poziomu pH roztworu, w którym się znajdują (ujemny w środowisku zasadowym, dodatni w kwaśnym). Te składniki myjące nie działają szkodliwie na skórę i włosy, ale jednocześnie praktycznie się nie pienią. Najczęściej spotykany w połączeniu z innymi środkami powierzchniowo czynnymi: pozwala to osiągnąć optymalne pienienie z dość łagodnym efektem.

W przypadku suchej skóry głowy odpowiednie są produkty z łagodnymi anionowymi lub niejonowymi środkami powierzchniowo czynnymi. Amfoteryczne środki powierzchniowo czynne mają również dość łagodne działanie, jednak same nie mają niezbędnej zdolności czyszczącej, dlatego z reguły występują w połączeniu ze składnikami z innych grup.

Wybierając remedium na przetłuszczającą się skórę głowy, nie musisz gonić za oczyszczaniem „na pisk”. Po chwilowym poczuciu czystości i świeżości spotkasz się z nadpobudliwością gruczołów łojowych. Najlepszym wyborem byłby delikatny, zrównoważony produkt, nawet jeśli trzeba nim częściej myć włosy.

Jak umyć włosy szamponem?

Wybierz odpowiednią temperaturę. Aby uzyskać wysokiej jakości oczyszczanie, woda nie musi być gorąca, wręcz przeciwnie, podczas parowania skóry głowy osłabiają się mieszki włosowe, co może prowadzić do wypadania włosów. Dodatkowo gorąca woda pobudza pracę gruczołów łojowych i trzeba częściej myć głowę.

Najlepszą opcją jest ciepła woda, 38-40 ° C.

Odpowiednio zwilż włosy. Nie tylko nawilżaj, ale pozwól, aby cała linia włosów (od nasady aż po końce) została nasączona wodą. Pomoże to lepiej rozprowadzić szampon i zapewni dokładniejsze oczyszczenie.

Spienić szampon w dłoniach. Nie aplikuj szamponu z butelki na cebulki włosów – wylej odpowiednią ilość (zwykle 1-2 łyżeczki, w zależności od długości włosów) na wilgotną dłoń i spień produkt zanim zaczniesz rozprowadzać go po włosach . Zwróć szczególną uwagę na strefę korzeni: masuj ją szamponem opuszkami palców przez 1-2 minuty. Następnie rozprowadź pozostałą pianę na całej długości.

Spłucz włosy dwukrotnie. Podwójne oczyszczanie dla maksymalnej miękkości i gładkości. Po jednokrotnym dokładnym spłukaniu włosów, powtórz procedurę z szamponem. Na drugie mycie płyn można brać jeszcze mniej: znacznie intensywniej pieni się na sebum i stylizacji oczyszczonej z głównej masy.

Etap 2: nakładanie maski

To dodatkowy krok. Ten krok pielęgnacji można pominąć, jeśli włosy są już w doskonałej kondycji. Jednak w przypadkach, gdy potrzebne jest dodatkowe nawilżenie, wygładzenie i odbudowa, maska ​​będzie doskonałą pomocą w drodze do zdrowych i pięknych włosów.

W jakiej kolejności należy zastosować środki?

Z reguły po oczyszczeniu włosów bez zastanowienia nakładamy odżywkę, a następnie przechodzimy do „ciężkiej artylerii” – masek. Tricholodzy zalecają jednak stosowanie tych środków w odwrotnej kolejności.

Faktem jest, że szampon otwiera łuski włosa, a odżywka jest specjalnie zaprojektowana, aby ją zamknąć. Tym samym mniej wskazane jest nakładanie maski po odżywce: gdy łuski włosów są mocno do siebie dociśnięte, składniki odżywcze i regenerujące zawarte w masce nie mogą wniknąć w głąb i działają jedynie powierzchniowo.

Do działania każda maska ​​potrzebuje czasu – z reguły jest to wskazane w instrukcji użytkowania produktu. Chcąc wzmocnić efekt, można wydłużyć czas ekspozycji lub zastosować specjalną nasadkę termiczną, która pozwala składnikom produktu pielęgnacyjnego wnikać głębiej we włosy, utrzymując ciepło.

READ
Jak zdobyć miłość kobiet o różnych znakach zodiaku

W przypadku włosów mocno zniszczonych maskę można nakładać po każdym myciu szamponem, wydłużając odstęp w miarę poprawy stanu włosów (z reguły można to zauważyć po 8-10 użyciach). W innych przypadkach optymalna częstotliwość to 1-2 razy w tygodniu.

Etap 3: kondycjonowanie

To jest wymagany krok. Odżywka nie tylko wizualnie poprawia kondycję włosów, ale jednocześnie wykonuje kilka ważnych zadań, których nie należy lekceważyć.

Do czego służy klimatyzator?

Jak już się przekonaliśmy, biorąc pod uwagę poprzedni etap pielęgnacji, główną właściwością odżywki jest przywrócenie łuski włosa do pierwotnego położenia. Ale ma też inne cechy:

 • Neutralizuje środowisko alkaliczne po wodzie i szamponie. Więcej o równowadze kwasowo-zasadowej włosów i skóry głowy przeczytasz w naszym artykule.
 • Pomaga rozczesać niesforne włosy. Na tym etapie zaleca się czesanie mokrych włosów: gdy są całkowicie nasączone odżywką, grzebień łatwo się po nich przesuwa, a zabieg jest możliwie delikatny.
 • Wygładza łuski włosa, „uszczelniając” dobroczynne składniki, chroniąc je przed wysuszeniem i dopełniając główny zabieg pielęgnacyjny.

Odżywka, podobnie jak maska, potrzebuje czasu, aby zadziałała. Nawet jeśli czas na odbiór jest ograniczony, możesz uwolnić maksymalny potencjał pielęgnacyjny produktu, włączając „tryb wielozadaniowy”. Na przykład nałóż odżywkę przed użyciem peelingu lub peelingu do ciała lub zanurzaj włosy podczas mycia zębów.

Warto również pamiętać, że odżywki i maski należy nakładać tylko na długość włosów, omijając ich cebulki. Skład tych produktów nie jest przeznaczony do skóry głowy i może powodować nadmierne przetłuszczanie, aw niektórych przypadkach podrażnienia.

Etap 4: aplikacja oleju

To jest dodatkowy krok. Olejek to „bonusowy” etap pielęgnacji, który pomaga w szybkim uporządkowaniu wyglądu włosów lub wzmacnia działanie innych produktów.

Jak prawidłowo stosować olejki do włosów?

Wybór odpowiedniego produktu i sposób aplikacji może się różnić w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć:

 • Aby chronić włosy przed wysuszeniem podczas używania głęboko oczyszczającego szamponu lub mycia twardą wodą, nałóż olej na włosy 20-30 minut przed myciem.
 • Dodaj kilka kropli do maski, aby wzmocnić jej działanie.
 • Aby dodać włosom blasku i sprężystości, po umyciu szamponem rozprowadź niewielką ilość olejku na wilgotnych pasemkach.
 • Wetrzyj kroplę olejku w dłonie i wygładź włosy, aby usunąć napięcie statyczne, dzięki czemu staną się wizualnie gładsze i bardziej eleganckie.

Olejki pomogą też w walce z rozdwojonymi końcówkami. Oczywiście, jeśli proces dzielenia już trwa, nie da się go naprawić kosmetykami – nie da się „skleić” uszkodzonej łodygi włosa. W tym przypadku tylko fryzura pomoże poprawić sytuację, a tutaj ważne jest, aby nie oszczędzać długości. Konieczne jest wycięcie o 1-2 cm więcej niż odcinek widoczny dla oka. Te centymetry są już potencjalnie niebezpieczne. Są już zniszczone i gotowe do złuszczania. A proces będzie przebiegał w kółko.

Ale dalej konieczne jest zapobieganie powtórzeniu się historii. Aby to zrobić, musisz regularnie dodawać lipidy do struktury włosów z zewnątrz. To one odpowiadają za dokładne dopasowanie łusek do siebie, wygładzając w ten sposób powierzchnię włosa i zapewniając mu ochronę.

Lipidy możemy pozyskać z kosmetycznych olejków do włosów. A im mniejsza cząsteczka substancji czynnej w takim narzędziu, tym bardziej wniknie w głębokie warstwy naskórka i uszczelni uszkodzone obszary. Osiąga się to dzięki różnym technologiom.

Nanokomponenty stosowane w produktach ALAN HADASH znacznie zwiększają penetrujące i antyoksydacyjne właściwości naturalnych olejków.

READ
Moda i styl

W konsystencji Loreal Professionnel Mythic Oil naturalny olejek z awokado uzupełniony jest olejem z pestek winogron, kompleksem witamin A, B1, B2 i D, a także kwasami tłuszczowymi omega-3, -6 i -9 oraz naturalnymi minerałami.

Indyjski olejek z drzewa amla w Matrix Oil Wonders odbudowuje strukturę łamliwych i osłabionych włosów, zwiększając ich wytrzymałość nawet 4-krotnie.

Krok 5: Chroń włosy podczas stylizacji

Jest to obowiązkowy krok, jeśli używasz suszarki do włosów lub innej techniki stylizacji na gorąco.

Jak prawidłowo wysuszyć włosy?

Właściwa technika suszenia jest delikatna dla włosów, zachowując ich elastyczność i połysk. Jeśli po stylizacji twoje włosy wyglądają na matowe, splątane, puszą się i elektryzują, unikaj następujących błędów.

Turban z ręcznika frotte. Nawyk owijania głowy zwykłym ręcznikiem kąpielowym zawiera kilka czynników, które są szkodliwe dla zdrowia włosów.

 • Jego delikatna konsystencja niweluje wysiłek włożony w zamknięcie łuski włosa. W efekcie włosy puszą się, tracą połysk i stają się łamliwe. Wybierz ręczniki z mikrofibry lub jedwabiu. Materiały te są delikatniejsze w stosunku do włosów. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniej opcji, możesz zastąpić ręcznik miękką bawełnianą koszulką.
 • Skręcając włosy w kosmyk i „wyciskając” wilgoć w ręczniku, łatwo zranić kosmyki: gdy są mokre, są bardzo wrażliwe. Nie mniej szkodliwe jest aktywne pocieranie włosów ręcznikiem. Najlepszą opcją jest usunięcie nadmiaru wody lekkimi ruchami bibuły.
 • Jeśli zbyt długo zostawisz ręcznik na głowie, nie tylko wchłonie nadmiar wilgoci z powierzchni włosów, ale może również przyczynić się do ich wysuszenia. Usuń go po 5-7 minutach.

Zbyt wysoka temperatura. Najlepiej zacząć suszenie, gdy twoje włosy są już w 70-75% suche. Tak więc kontakt z suszarką do włosów będzie minimalny – pomoże tylko nadać włosom pożądany kształt, a czas ekspozycji będzie optymalny. Jeśli nie można poczekać, aż większość włosów wyschnie naturalnie, aby przyspieszyć proces, warto zwiększyć siłę dmuchania, a nie temperaturę.

Styliści zalecają wykończenie suszenia chłodnym powietrzem. Czy zauważyłeś, jak niektórzy fryzjerzy odwracają suszarkę do włosów i dmuchają pasmo od tyłu, zanim przejdą do następnego? Odbywa się to specjalnie w celu schłodzenia włosów. W przypadku samodzielnej stylizacji łatwiej to zrobić, przełączając suszarkę w tryb „zimny”.

Zły kierunek powietrza. Być może najłatwiejszym sposobem wysuszenia włosów jest pochylenie się do przodu i dmuchanie od dołu. Jednak nie jest to najbezpieczniejsze: powietrze poruszające się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów ponownie otwiera łuski naskórka. Dlatego konieczne jest kierowanie strumienia powietrza podczas suszenia od nasady aż po same końce, równolegle do długości włosów.

Bliski kontakt z elementem grzejnym. Trzymaj suszarkę w odległości co najmniej 15-20 cm od włosów. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko przesuszenia skóry głowy i zranienia pasm. Nie wyjmuj nasadki z dyszą z suszarki do włosów: pomaga skierować strumień powietrza w jednym kierunku, eliminując w ten sposób potrzebę zbliżania suszarki do włosów.

Jak wybrać ochronę termiczną?

Oprócz odpowiedniej techniki, podczas stylizacji na gorąco nie można obejść się bez użycia specjalnych narzędzi – zwłaszcza przy użyciu lokówki lub prostownicy. Ekspozycja na temperatury powyżej 140 stopni ma już negatywny wpływ na strukturę włosów, a dla zdecydowanej większości urządzeń do stylizacji jest to tylko dolny próg.

Pielęgnacja włosów w domu może być równie skuteczna jak zabiegi w salonie. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry głowy i pasm, a następnie wykonać wszystkie czynności.

READ
Ocena najniebezpieczniejszych znaków zodiaku według FBI

Poniżej podpowiadamy, jak dbać o włosy, aby nawet suche i łamliwe loki stały się gładkie i lśniące.

Krok 1. Czesanie włosów

Najczęstszym rytuałem w domowej pielęgnacji włosów jest czesanie. Pasemka należy czesać nie tylko w ciągu dnia, ale także przed myciem włosów. Niewielkie wypadanie włosów podczas mycia szamponem jest normalne – jest to naturalny proces odnowy, tworzący miejsce na nowe włosy. Ale jeśli zaczniesz myć splątane loki, istnieje ryzyko wyrywania zdrowych, nowych włosów, nawet tego nie zauważając.

Musisz rozczesać włosy od końcówek. Ostrożnie, bez gwałtownych ruchów, rozczesz końce, zachowując długość, a następnie stopniowo przesuwaj się w kierunku nasady, aż rozczesz wszystkie włosy. To najmniej traumatyczny sposób. Włosy nie są zniszczone i nie będzie trudno rozczesać nawet najbardziej splątane kosmyki.

Krok 2. Peeling na skórę głowy

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest głębokie oczyszczenie skóry głowy. Wielu pomija ten etap i na próżno. Właściwa pielęgnacja skóry głowy to przecież pierwszy krok do pięknych i zdrowych włosów.

Peeling do skóry głowy może być różnego rodzaju: z drobinkami ściernymi lub na bazie kwasów, jak maska ​​peelingująca OK Beauty Wake Up & Peel Scalp Activator. Działają tak samo, ale peelingi kwasowe są delikatniejsze i delikatniejsze. Rezultat jest taki sam, ale nie musisz cierpieć z powodu wypłukiwania cząstek ściernych.

Takie produkty delikatnie usuwają martwy naskórek i głęboko go oczyszczają, stymulują wzrost włosów, a nawet pomagają rzadziej myć włosy. A jeśli połączysz peeling z lekkim masażem głowy, poprawi się mikrokrążenie krwi, co jest przydatne nie tylko dla włosów, ale także dla mózgu.

Istnieje błędne przekonanie, że peeling jest niezbędny tylko w przypadku tłustej skóry głowy. To nie jest prawda. Sucha skóra również potrzebuje złuszczania. Tylko w przypadku tłustej skóry głowy peeling można stosować raz lub nawet dwa razy w tygodniu, a w przypadku suchej lub wrażliwej skóry głowy wystarczy raz na dwa tygodnie.

Krok 3. Szampon do włosów

Mycie szamponem to najłatwiejszy i najbardziej oczywisty krok w pielęgnacji włosów. Jednak w tym miejscu wiele osób popełnia błędy. Zastanówmy się, jak myć włosy szamponem.

Jest tu kilka najważniejszych wydarzeń.

 • Przed nałożeniem szamponu na skórę głowy lepiej namydlić go w dłoniach. Dzięki temu działa łagodniej i nie podrażnia skóry.
 • Nie nakładaj szamponu na całą długość włosów. Lepiej nałożyć go na skórę głowy, chwilę masować, a powstałą piankę rozprowadzić na całej długości włosów. Z reguły skóra głowy przetłuszcza się znacznie szybciej niż same włosy, a ta metoda pomaga nie przesuszać pasm i jednocześnie dokładnie oczyszcza skórę.
 • Szampon odgrywa dużą rolę. Konieczna jest analiza kondycji włosów i dobranie produktu, który rozwiąże konkretny problem: nawilżenie, odżywienie, wyeliminowanie matowości i łamliwości dla włosów suchych lub dogłębne oczyszczenie dla włosów przetłuszczających się. A jeśli pasemkom brakuje objętości, wypróbuj nasz szampon oczyszczający i zwiększający objętość.

Krok 4. Maska do włosów

Maski dodatkowo pielęgnują włosy i czasem można uzyskać efekt nie gorszy niż w salonie. A w pielęgnacji włosów farbowanych czy kręconych stają się po prostu niezastąpionymi pomocnikami. Dzięki maseczkom możesz zregenerować zniszczone włosy, przywrócić im miękkość i blask. Więc nie spiesz się, aby odciąć przesuszone pasma.

Wszystkie maski najlepiej nakładać na czyste, osuszone ręcznikiem włosy, co pomaga substancjom aktywnym wnikać głębiej w strukturę włosa i daje najlepszy efekt. I nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „jak długo nosić maskę do włosów”. Wszystko zależy od składu i składników aktywnych, dlatego zwróć uwagę na zalecenia producenta.

READ
Prognozy dla Rosji na 2023

Na przykład OK Beauty Repair & Recovery Intensive Deep Nourishing and Recovery Mask można pozostawić na włosach na 5-10 minut, a dla bardziej intensywnego efektu można ją pozostawić na 30 minut.

W przeciwnym razie należy przestrzegać tych samych zasad, co przy stosowaniu balsamu: nie przesadzaj i nie nakładaj na odrosty. W przeciwnym razie istnieje ryzyko obciążenia włosów. Wyjątkiem są maski na skórę głowy, które wręcz przeciwnie, należy nakładać tylko na korzenie.

Krok 5. Balsam do włosów

Po masce pamiętaj o nałożeniu balsamu na pasemka, aby uszczelnić wszystkie dobroczynne składniki we włosach. A jeśli wystarczy stosować maskę 1-2 razy w tygodniu, to odżywkę należy nakładać po każdym myciu włosów. Zamyka łuski włosów i sprawia, że ​​pasemka są zauważalnie bardziej miękkie, gładsze i podatne na układanie.

Przypomnij sobie, jak używać balsamu do włosów, aby nie uzyskać odwrotnego rezultatu.

 • Musisz nakładać produkt tylko na długość włosów, to ona przede wszystkim potrzebuje dodatkowego odżywienia i nawilżenia. Nałożenie na nasady może obciążyć loki, a nawet stworzyć efekt brudnych włosów. Aby dokładnie zachować objętość i nie obciążać włosów, zalecamy wypróbowanie lekkiej odżywki OK Beauty Moisturize & Volumize.
 • Więcej nie znaczy lepiej. Nie pozostawiaj odżywki na włosach zbyt długo. Nie da to żadnego dodatkowego efektu, a może nawet doprowadzić do efektu przetłuszczania się włosów. Zawsze najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Krok 6. Serum do włosów

Ostatnim krokiem jest pielęgnacja włosów bez spłukiwania. A do tego istnieje wiele narzędzi, które rozwiązują różne problemy. Fluidy, serum, olejki generalnie służą jednemu celowi – dodatkowej pielęgnacji i ochronie włosów w ciągu dnia. Większość odżywek dodaje blasku włosom, wygładza je i zmiękcza, a dodatkowe funkcje zazwyczaj są dodatkiem. Wybierz więc to, co jest odpowiednie dla twoich włosów.

Może to być ochrona termiczna, nawilżanie, likwidacja matowości i kruchości lub intensywna odbudowa. Na przykład, aby chronić włosy podczas stylizacji na gorąco i odbudować je, odpowiedni jest OK Beauty Fill & Handle Serum Concentrate. Odbudowuje pasemka od wewnątrz, usuwa elektryzowanie i pogrubia włosy bez ich obciążania.

Lepiej nałożyć dowolne serum na końce włosów, a resztę produktu rozprowadzić na całej długości. Pomoże to nie przeciążać pasm i uniknąć efektu tłustego połysku. Nie zapominaj, że ani jedno narzędzie nie przyklei ciętych końcówek, ale może zmiękczyć i uczynić je dokładniejszymi.

Krok 7. Prawidłowe suszenie włosów

Dla wielu mycie szamponem niezmiennie kończy się suszeniem lub suszeniem. Ale to jest mało przydatne. Dlatego radzimy tego unikać i pozwolić pasemkom wyschnąć naturalnie.

A jeśli nie możesz uniknąć suszarki do włosów, to nie zapomnij o termoochronach i susz pasemka zimnym powietrzem tylko po to, aby zapobiec uszkodzeniom. I kieruj przepływ powietrza wzdłuż wzrostu włosów, to znaczy od nasady do końcówek.

Opowiedzieliśmy Ci o wszystkich etapach kompleksowej domowej pielęgnacji włosów. Jeśli podążysz za nimi i nie zapomnisz użyć wszystkich wymienionych produktów, już wkrótce zauważysz przyjemne zmiany w jakości swoich włosów. Elastyczne i jedwabiste kosmyki można uzyskać nie tylko w salonie, ale także przy pomocy prostej, regularnej pielęgnacji domowej.

A wszystkie produkty, które pomogą w pielęgnacji włosów znajdziesz w naszym katalogu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: