Paulina Andreeva na ceremonii zamknięcia MFF-2023

Ilustracja do artykułu

Kilka godzin temu wielkimi fanfarami w Teatrze Rossija zakończył się 39. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. Przez cały miniony tydzień cały koloryt rosyjskiego kina żył w rytmie MIFF: od premiery do premiery, od imprezy do imprezy.

Cóż, teraz ten ulubiony festiwal filmowy stolicy to tylko historia. Redaktorzy SPLETNIK.RU przez cały wieczór prowadzili transmisję na żywo w Internecie, a teraz proponują dowiedzieć się wszystkiego o ceremonii zamknięcia MIFF, w tym nazwisk zwycięzców, którzy otrzymali upragnione statuetki!

Dzisiejsza pogoda, w przeciwieństwie do ulewnego deszczu podczas ceremonii otwarcia, okazała się sprzyjająca – słonecznie i częściowo pochmurno. Na sam koniec sesji zdjęciowej z czerwonego dywanu skropił lekki deszcz, który tylko pośpieszył wszystkich gości do wyjścia na salę na uroczystą część.

Pierwsze gwiazdy pojawiły się dokładnie o godzinie podanej w zaproszeniu – o godzinie 18:00. Liczba gwiazd, jak zawsze, okazała się poza skalą. Paulina Andreeva i Fiodor Bondarczuk, Nikita i Tatiana Mikhalkov, Olesya Sudzilovskaya, Ornella Muti, nowożeńcy Svetlana Ustinova i Ilya Stewart, Tatiana Navka, Oksana Akinshina z mężem – ta lista jest długa.

Paulina Andriejewa i Fiodor Bondarczuk

Paulina Andriejewa i Fiodor Bondarczuk

Gela Meskhi i Ekaterina Klimova

Gela Meskhi i Ekaterina Klimova

Archil Gelovani i Oksana Akinshina

Archil Gelovani i Oksana Akinshina

Vladimir Zhirinovsky

Vladimir Pozner z żoną Nadieżdą

Vladimir Pozner z żoną Nadieżdą

Tatiana Navka

Niestety wielu gości nigdy nie dotarło do Rossiji, ale nie obyło się bez miłych niespodzianek. Tak więc jednym z pierwszych, którzy przybyli na ceremonię zamknięcia, był Władimir Żyrinowski, co wywołało wiele okrzyków aprobaty. Niezwykle rzadko można zobaczyć Vladimira Poznera i jego żonę Nadieżdę na imprezach towarzyskich.

Ekaterina Klimova, którą często widzimy samotnie we wszelkiego rodzaju post-reportach, pojawiła się dziś w towarzystwie swojego męża Geli Meskhi. Wydarzenie, cokolwiek powiesz! Zaskoczona była również reżyserka Alla Surikova, która nawet pojawia się sama na czerwonym dywanie i jeszcze rzadziej.

Tatiana Michałkowa

Julia Peresild

Ornella Muti

Kirill Safonov i Sasha Savelyeva

Kirill Safonov i Sasha Savelyeva

Anna Snatkina

Kiedy wszyscy goście stanęli przed obiektywami fotografów i zajęli swoje miejsca na sali, nastąpiło oficjalne rozpoczęcie ceremonii zamknięcia. Prezenterzy Wiaczesław Manucharow i Ekaterina Klimova (patrząc w przyszłość, powiemy, że wkrótce zostali zastąpieni na tym odpowiedzialnym stanowisku) wyszli na scenę, aby ogłosić zwycięzców pierwszej nominacji – „Za stworzenie wizerunku Moskwy w sztuce filmowej”. Główna nagroda – 50 milionów rubli – trafiła do Anny Melikyan i jej pracy “O miłości”.

READ
Kamensky opublikował całkowicie nagie zdjęcie, które rozzłościło nawet fanów

Anna Melikjan

Anna Melikjan
Następnie ogłoszono gospodarzy głównej części ceremonii wręczenia nagród: zostali nimi Wasilij Raksza i Wiktoria Sołowiewa. Bez zbędnej zwłoki ogłoszono pierwszą nominację – najlepszy film w „krótkim” dystansie (czyli najlepszy film krótkometrażowy) – a nagroda trafiła prosto w ręce reżysera filmu „Ambulans” (Ambulanse) Sebastiana Torngren Vartin z Norwegii. Następnie wręczono nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego: była to Opera, ale reżyser filmu, Jean-Stefan Bron, niestety nie mógł odebrać nagrody osobiście.

Potem na wszystkich potężnych kinematografów czekała muzyczna pauza: na scenę z piosenką wszedł Alexander Kogan. Nawiasem mówiąc, autorką słów kompozycji jest Maria Zakharova, oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ. Teraz do jej talentów dyplomatycznych i choreograficznych warto dodać poetycki. Nawiasem mówiąc, podczas ceremonii otwarcia publiczność doceniła debiut Zacharowej w nowej dziedzinie: piosenkę „Bring Back the Memory” wykonał Nargiz Zakirova.

Marii Zacharowej i Aleksandra Kogana

Marii Zacharowej i Aleksandra Kogana
Następnie na scenie wystąpiła Ornella Muti, aby wręczyć nagrodę Sonowi Henchowi (który jednak również nie mógł przyjechać do Moskwy) za najlepsze wykonanie roli męskiej w filmie „Zwyczajny człowiek” (Botongsaram); następnie Jorn Donner przyznał Verenie Altenberger nagrodę dla najlepszej aktorki w Die Best of All Worlds (Die Bester Aller Welten).

Song Henchu

Song Henchu
Nagroda dla najlepszego reżysera od Aleksandra Adabashyana powędrowała do Fikreta Reyhana i jego filmu „Żółty upał”, a jury przyznało nagrodę specjalną „Worek bez dna” Rustama Khamdamova. Aktorka Svetlana Nemolyaeva otrzymała nagrodę za reżyserię.

Fikrata Reyhana

Swietłana Nemolyaeva

Swietłana Nemolyaeva
Nagrodę główną – „Złotego Świętego Jerzego”, wykonaną przez oficjalnego partnera festiwalu, firmę jubilersko-zegarmistrzowską Chopard – wręczył przewodniczący jury Reza Mirkarimi (który, jak pamiętamy, został głównym laureatem ostatniego rok). Upragnioną statuetkę otrzymał film chińskiego reżysera Qiao Lianga „Ibis czubaty” (Yuan Shang), poświęcony problematyce ochrony środowiska. Nasze gratulacje!

Qiao Liang i Duan Peng

Qiao Liang i Duan Peng
Ale chyba najbardziej pamiętnym momentem było wręczenie nagrody specjalnej – „Za wierność zasadom szkoły Stanisławskiego” Michele Placido. Ze sceny wygłosił najdłuższe i patosowe przemówienie całej ceremonii: zdołał w nim przyznać, że „czuje się tego wieczoru jak Rosjanin” i „nie rozumie, dlaczego Włosi mieli zwracać się do Amerykanów”. Sam aktor „zawsze zwracał się do wielkiej Rosji”, a także powiedział, że „ta nagroda jest dla niego ważniejsza niż Oscar (którego jednak Michele nie ma). Nie bez polityki: Placido przyznał, że „wstydził się otrzymać tę nagrodę” z powodu sankcji.

READ
Rozpływa się na naszych oczach: fani podziwiają przemianę Lady Gaga

Jakie sankcje? Mamy sztukę!

– podsumował Nikita Mikhalkov, który wszedł na scenę, aby wręczyć tę nagrodę.

Na tej brawurowej nucie zakończyła się ceremonia. Za rok główny festiwal filmowy stolicy czeka na rocznicę – 40 lat! Co przygotują dla nas organizatorzy? Nie wiemy, ale jesteśmy pewni: będzie imponująco. Jednak MIFF od lat udowadnia, że ​​po prostu nie wie, jak to zrobić inaczej, ale na razie – dzięki wszystkim, każdy jest wolny!

Pełna lista zwycięzców MIFF-2017:

Nagroda główna „Złoty Jerzy” – „Ibis czubaty” (reż. Qiao Liang, Chiny)

Nagroda Specjalna Jury „Srebrny Jerzy” – „Torba bez dna” (reż. Rustam Khamdamov, Rosja)

Nagroda „Srebrny Jerzy” za najlepszą pracę reżyserską – Yellow Heat (reż. Fikret Reyhan, Turcja)

Nagroda „Srebrny Jerzy” za najlepsze wykonanie roli męskiej – Son Heng-chu („Ordinary Man”, Republika Korei)

Nagroda “Srebrny Jerzy” za najlepsze wykonanie kobiecej roli – Verena Altenberger (“Best of the Worlds”, Niemcy/Austria)

Nagroda „Srebrny Jerzy” dla najlepszego filmu konkursu dokumentalnego – „Opera” (reż. Jean-Stefan Bon, Francja)

Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego – Ostry dyżur (reż. Sebastian Thorngren Vartin, Norwegia)

Nagroda za wkład w światowe kino – Franco Nero (Włochy)

Nagroda specjalna „Za zdobycie wyżyn aktorstwa i wierność zasadom szkoły K.S. Stanisławski” – Michele Placido (Włochy)

Paulina Andreeva przyszła na tor w towarzystwie swojego kochanka, reżysera Fiodora Bondarczuka

Dziś ponownie położono czerwony dywan w kinie Rossiya, po którym wkrótce będą biegać główni fashioniści i piękności kina narodowego i show-biznesu. Większość z nich pojechała obejrzeć przynajmniej jeden z 225 filmów prezentowanych na Moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym przez 64 kraje. A teraz spieszą się, aby poznać wyniki – które zdjęcie zrobi Grand Prix? W tym roku w konkursie prezentowane są aż trzy taśmy, więc jest szansa, że ​​w końcu wygra jedna z naszych. W końcu ostatni raz “Złoty św. Jerzy” został nagrodzony naszym obrazem już w 2009 roku! W międzyczasie wszyscy czekają na ogłoszenie wyników, zobaczymy komu i czemu śpieszy się je zobaczyć. I oczywiście zwrócimy uwagę na najjaśniejsze sukienki wieczoru.

Anna Gorshkova pojawiła się w sukience w bardzo kontrowersyjnych kolorach: liliowy z przodu, czarny z tyłu. I nie zgadłem. W połączeniu z czarnymi długimi rękawiczkami wyglądała jak Jessica Rabbit – jedna z najseksowniejszych kreskówek na świecie

Anna Gorshkova przyszła w sukience w bardzo kontrowersyjnych kolorach: liliowy z przodu, czarny z tyłu. I nie zgadłem. W połączeniu z czarnymi długimi rękawiczkami wyglądała jak Jessica Rabbit – jedna z najseksowniejszych kreskówek na świecie.Zdjęcie: Mikhail FROLOV

READ
Gwiazdy, które ukrywały swój wiek

Ekaterina Odintsova wybrała sukienkę w stylu złotego wieku Hollywood. Nie tak dawno pisaliśmy, że były ukochany Borys Niemcow fenomenalnie schudł. A ta sukienka dodatkowo podkreśla jej zbudowane formy. A kolor dobrze komponuje się z opaloną skórą.

Ekaterina Odintsova wybrała sukienkę w stylu złotego wieku Hollywood. Nie tak dawno pisaliśmy, że była ukochana Borysa Niemcowa fenomenalnie schudła. A ta sukienka dodatkowo podkreśla jej zbudowane kształty. A kolor bardzo dobrze komponuje się z opaloną skórą Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Paulina miała bardzo oryginalną sukienkę - w stylu Carmen. Falbany, kwiaty, otwarte ramiona, kolczyki w uszach, które nasi czytelnicy tak bardzo pokochali w zeszłym roku. Wszyscy jednogłośnie uznali obraz za udany - naprawdę niezwykły i oryginalny

Paulina miała bardzo oryginalną sukienkę – w stylu Carmen. Falbany, kwiaty, otwarte ramiona, kolczyki w uszach, które nasi czytelnicy tak bardzo pokochali w zeszłym roku. Wszyscy jednogłośnie uznali obraz za udany – naprawdę niezwykły i oryginalny Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Julia Peresild zaskoczyła ją sukienką, która nie była dla niej najbardziej odpowiednia - warto w niej pozować. Co jeśli

Julia Peresild zaskoczyła ją sukienką, która nie była dla niej najodpowiedniejsza – warto w niej pozować. A jeśli „chodzisz tam iz powrotem”, wydaje się, że jest za długo, a aktorka potknie się i upadnie. Ponadto cienkie ramiączka, które drgają w staniku, nieco „wybaczą” obraz. Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Anna Snatkina wyglądała jak baletnica w koralowej sukience z bufiastym stanikiem i odkrytymi ramionami. Jedno z najbardziej udanych zdjęć z ceremonii otwarcia

Anna Snatkina wyglądała jak baletnica w koralowej sukience z bufiastym stanikiem i odkrytymi ramionami. Jedno z najbardziej udanych zdjęć z ceremonii otwarcia Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Na ścieżce pojawiła się oficjalna przedstawicielka MSZ Maria Zacharowa wraz z Aleksandrem Koganem. Artystka wykona dziś kolejny utwór Marii – przypominamy, że jej utwór był już wykonywany na otwarciu MIFF

Na ścieżce wraz z Aleksandrem Koganem pojawiła się oficjalna przedstawicielka MSZ Maria Zacharowa. Dziś artystka wykona kolejną kompozycję Marii – przypominamy, że na otwarciu MIFF była już wykonywana jej piosenka „Przywróć pamięć”. Zacharowa świeciła w czerwonej sukience Zdjęcie: Michaił FROLOV

Oksana Akiniszna zdradziła samą siebie. Włożyła suknię do ziemi z dekoltem i zabrała ze sobą męża, Archila Gelovaniego. Wielu zauważyło, jak biznesmen patrzy na matkę dwójki swoich dzieci - z nieskrywanym podziwem! 30-letnia aktorka wyglądała naprawdę przepięknie

Oksana Akinishna zdradziła samą siebie. Założyła do ziemi sukienkę z dekoltem i zabrała ze sobą męża Archila Gelovaniego. Wielu zauważyło, jak biznesmen patrzy na matkę dwójki swoich dzieci – z nieskrywanym podziwem! 30-letnia aktorka wyglądała naprawdę świetnie Zdjęcie: Michaił FROLOV

Kolejna piękna para - aktor Kirill Safronov i

Kolejną piękną parą jest aktor Kirill Safronov i „fabryka” Aleksandra Savelyeva. Piosenkarka wybrała cudowną srebrną sukienkę z długim trenem, co podkreślało jej kruchość.Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Ekaterina Klimova pojawiła się na torze ze swoim mężem, aktorem Gelą Meskhi. Para rzadko spotyka się razem, zwykle Catherine bierze rap dla rodziny. Tym razem 39-letnia mama czwórki dzieci zadowolona ze stylowej czarnej sukienki z pięknym dekoltem

Ekaterina Klimova pojawiła się na torze ze swoim mężem, aktorem Gelą Meskhi. Para rzadko wychodzi razem, zwykle Catherine bierze rap dla rodziny. Tym razem 39-letnia mama czwórki dzieci ucieszyła się stylową czarną sukienką z pięknym dekoltem.Zdjęcie: Mikhail FROLOV

Olesya Sudzilovskaya czasami wariuje i zakłada coś ekstrawaganckiego, co nie zawsze jej odpowiada. Ale to wydaje się być w nastroju. Tym razem diva przyszła skrzywdzić

Olesya Sudzilovskaya czasami wariuje i wkłada coś ekstrawaganckiego, co nie zawsze jej odpowiada. Ale to wydaje się być w nastroju. Tym razem diva pojawiła się w boleśnie „bogatej” czarnej sukience kimono z szerokimi rękawami. Pomysł jest jasny, ale tkanina, jak pokazujemy Zdjęcie: Mikhail FROLOV

READ
Sukienka Evy Longorii skróciła jej nogi i rozszerzyła i tak już dość duże biodra.

Na weselu Swietłany Ustinowej i Ilji Stewart w tym tygodniu szła cała Moskwa, więc ich pojawieniu się na ścieżce towarzyszyły życzenia szczęścia, a nawet krzyki

Cała Moskwa szła w tym tygodniu na ślubie Swietłany Ustinowej i Ilji Stewart, więc ich pojawieniu się na ścieżce towarzyszyły życzenia szczęścia, a nawet okrzyki „gorzkości”. To prawda, że ​​uXNUMXbuXNUMXbnie można powiedzieć, że to najlepszy wygląd Swietłany – czarna sukienka w tym samym zdjęciu: Michaił FROLOV

Michele Placido pojawiła się w

Michele Placido pojawił się w “Rosji” ze swoją młodą żoną. 71-letni „komisarz Cattani” jest szczęśliwym mężem producenta swojego nowego filmu, 33-letniej Federiki Vincenti. Tego wieczoru Placido otrzymał specjalną nagrodę imienia Stanisławskiego „Wierzę!” Zdjęcie: Michaił FROŁOW

Ornella Muti, członkini jury MIFF, wciąż stara się ubierać zalotnie i jednocześnie elegancko. Sukienka aktorki jest interesująca, ale bardziej klasyczne sylwetki są lepsze od toru. Ale nadal - nic nie może zepsuć takiego piękna!

Członkini jury MIFF Ornella Muti wciąż stara się ubierać jednocześnie kokieteryjnie i elegancko. Suknia aktorki jest ciekawa, ale bardziej klasyczne sylwetki są lepsze od toru. Ale nadal – nic nie może zepsuć takiego piękna! Zdjęcie: Michaił FROLOV

CZYTAJ TAKŻE

Wyniki MFF w Moskwie 2017: „Crested Ibis” wylądował w „Torbie bez dna”

Złotego Świętego Jerzego otrzymał chiński „Ibis czubaty” w reżyserii Liang Qiao. Jej główny bohater, dziennikarz, wraca z Pekinu do rodzinnego miasta, gdzie dziwnym zbiegiem okoliczności powrócił również wskazany w tytule rzadki ptak, świadczący o nadspodziewanie dobrej ekologii w tej prowincji. Ale nie wszyscy jego dawni współmieszkańcy są zadowoleni z jego wizyty, tak jak nie wszyscy są zadowoleni z upadku cementowni, bez której ibisy czubate nie pomyślałyby o powrocie. Dramaty środowiskowe są modne w tym sezonie, więc wybór jury, w skład którego weszli seryjny zwycięzca MIFF Irańczyk Reza Mirkarimi, aktorka Ornella Muti i obecny reżyser Albert Serra, jest zrozumiały (szczegóły)

Czytaj także

Kategoria wiekowa witryny 18 +

Publikacja online (strona internetowa) jest zarejestrowana przez Roskomnadzor, certyfikat El nr FS77-80505 z dnia 15 marca 2021 r.

I O. REDAKTOR NACZELNY – NOSOVA OLESIA VYACHESLAVOVNA.

I O. redaktor naczelny strony – Wiktor Fiodorowicz Kanski

Posty i komentarze czytelników witryny opublikowane bez edycji. Redakcja zastrzega sobie prawo do ich usunięcia z serwisu lub ich edycji, jeśli te wiadomości i komentarze stanowią nadużycie wolności mediów lub naruszają inne wymogi prawa.

Wydawnictwo JSC Komsomolskaja Prawda. NIP: 7714037217 PSRN: 1027739295781 127015, Moskwa, Novodmitrovskaya d. 2B, Tel. +7 (495) 777-02-82.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: