Pamiętaj, czego nie robić w „krytyczne” dni

Wiele dziewcząt zna dyskomfort w postaci bólu w podbrzuszu, osłabienia, drażliwości związanej z krytycznymi dniami. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się z ciałem, kobiety dostosowują swój zwykły rytm życia: mniej się ruszają, więcej odpoczywają, unikają jasnych ubrań, aktywnych sportów i wizyt na basenie.

Czego kobieta nie powinna robić w krytyczne dni?

Sama matka natura dała kobiecie cud rodzenia, za który ceną jest miesiączka. W przeważającej części płeć piękna odnosi się do krytycznych dni jako tymczasowej niedogodności, z którą muszą się znosić. Jednak nie wszyscy wiedzą, co jeszcze, poza ograniczeniem aktywności fizycznej, jest niepożądane w krytycznych dniach, aby zachować zdrowie.

Wraz z pojawieniem się bolesnych odczuć w podbrzuszu, ciągnących i nieprzyjemnych, które pojawiają się w pierwszych dniach miesiączki, wiele kobiet ucieka się do znieczulenia za pomocą preparatów farmaceutycznych. Czy można to zrobić?

Rzeczywiście, nie ma potrzeby znosić bólu. Możesz wziąć pigułkę, aby złagodzić swój stan. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne niuanse. Lek nie powinien wpływać na krzepliwość krwi. Dlatego przyjmowanie aspiryny w krytyczne dni jest przeciwwskazane. To samo dotyczy leków zawierających paracetamol.

Wskazane jest, aby kobieta z bolesną miesiączką skonsultowała się ze swoim ginekologiem, aby przepisał odpowiedni lek. Samoleczenie nie jest tego warte!

W krytyczne dni w kobiecym ciele następuje zmiana tła hormonalnego, zmieniająca jego reakcję na różne leki. W takie dni wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych i może wystąpić nietolerancja leku.

Jeśli nie masz szczęścia, aby zachorować w krytyczne dni i po zażyciu antybiotyku lub innego leku przepisanego przez lekarza, odczuwasz pogorszenie stanu zdrowia, wyrażające się nudnościami, zawrotami głowy, osłabieniem, wysypkami skórnymi i naruszeniem układu pokarmowego proces, a następnie pospiesz się do lekarza.

Czego kobieta nie powinna robić w krytyczne dni?

Podczas menstruacji zabrania się gorącej kąpieli. Może to prowadzić do obfitego krwawienia. Z tego samego powodu branie gorącego prysznica jest wysoce niepożądane. Zabrania się odwiedzania sauny. Zdjęcie: Depositphotos

 • czekolada;
 • pikantne i słone potrawy;
 • orzechy;
 • jajka;
 • mleko;
 • kawa;
 • wyroby wędliniarskie.

Jedzenie takiego jedzenia może powodować bóle głowy i zawroty głowy w krytyczne dni. Dbając o prawidłowe odżywianie w tym delikatnym dla zdrowia kobiet okresie, można uniknąć dyskomfortu i pogorszenia samopoczucia.

Alkohol jest bezwzględnie przeciwwskazany podczas menstruacji, która wpływa również na ściany naczyń krwionośnych. Używanie mocnych napojów podczas menstruacji może prowadzić do zwiększonego krwawienia.

READ
5 dziwnych faktów, które okazały się prawdziwe

Czego kobieta nie powinna robić w krytyczne dni?

W krytyczne dni niepożądane jest wykonywanie zabiegów kosmetycznych. W dzisiejszych czasach powinieneś powstrzymać się od mezoterapii, tatuowania, zastrzyków kosmetycznych. To będą pieniądze wyrzucone na wiatr. Zdjęcie: Depositphotos

Nie ma sensu odwiedzać salonu kosmetycznego w celu koloryzacji lub trwałej ondulacji w krytyczne dni. Wszelkie manipulacje skórą lub włosami w tym okresie są przeciwwskazane ze względu na wzrost poziomu progesteronu we krwi.

Aby uniknąć niepożądanych komplikacji w krytyczne dni, kobieta nie powinna ignorować powyższych zaleceń lekarzy, dietetyków i kosmetologów. Dzięki przestrzeganiu obostrzeń okres ten minie spokojniej.

Miesiączka u kobiet jest dość bolesna. Aby w tym okresie nie było komplikacji, należy przestrzegać pewnych zaleceń. Kobiece ciało podczas menstruacji jest bardzo osłabione. Jest to spowodowane spadkiem poziomu hemoglobiny, wywołanym utratą krwi. W efekcie kobieta odczuwa ogólne osłabienie i złe samopoczucie, mogą jej przeszkadzać zawroty głowy oraz ból brzucha i dolnej części pleców. Zastanówmy się w tym artykule, czego nie można lub nie zaleca się robić podczas menstruacji i dlaczego istnieją zakazy.

Niedozwolone podczas menstruacji

Dlaczego aktywność fizyczna jest zabroniona

Podczas uprawiania sportu dochodzi do przypływu krwi do narządów miednicy, co u dziewczynki w krytyczne dni może spowodować krwawienie. Dlatego powinieneś powstrzymać się od biegania i uprawiania sportu. Czy mogę podnosić ciężary podczas okresu? Odpowiedź jest kategorycznie negatywna. Nawet taniec może powodować problemy zdrowotne.

Jeśli sportowcy nie mogą ignorować treningu, uciekają się do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Ważne jest, aby zrozumieć, że taki środek jest nagły, a przyjmowanie leków, a także uprawianie sportu, muszą być uzgodnione z lekarzem.

Niektórym wydaje się, że podczas menstruacji nie należy wykonywać nawet porannych ćwiczeń. To nie jest prawda. Lekkie ćwiczenia są obecnie dobre dla zdrowia. Zaleca się stosowanie określonych pozycji jogi.

Intymność w krytyczne dni

Seks to poważna aktywność fizyczna, dlatego jest przeciwwskazany w dni menstruacji. Ponadto znacznie wzrasta ryzyko zarażenia się infekcją w krytyczne dni. Są kobiety, które uprawiają stosunek podczas menstruacji, tłumacząc, że bolesny okres mija szybciej ze względu na częstsze skurcze macicy. Ale wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia i indywidualnych cech organizmu, a jeśli dziewczyna jest aktywna seksualnie w dni menstruacji, to aby uchronić się przed niebezpieczną infekcją, konieczne jest stosowanie prezerwatyw.

READ
Ocena najszczęśliwszych znaków zodiaku

Cechy higieniczne

Higiena osobista w okresie rozporządzenia jest bardzo ważna, ale należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Nie odwiedzaj gorącej kąpieli, sauny. Powstrzymaj się również od gorącej kąpieli podczas menstruacji. Podwyższona temperatura charakterystyczna dla łaźni parowej spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i gwałtowne skoki ciśnienia krwi w górę, co jest niebezpieczną konsekwencją w postaci obfitego krwawienia. Najlepszą opcją jest wzięcie ciepłego prysznica. Możesz iść do kąpieli z miesiączką tylko wtedy, gdy masz ostatnie dni krytycznych dni, a wydzielina bardziej przypomina kicz, a nie krwawienie.
 2. Nie należy pływać podczas menstruacji w wodach otwartych i basenach publicznych. Taki środek ostrożności uchroni kobietę przed wejściem niebezpiecznej infekcji do pochwy i szyjki macicy, przed którą nie może ochronić nawet tampon.
 3. Naprzemiennie używaj tamponów z podkładkami. Pomimo wygody tamponów, jeśli są używane nieprawidłowo, mogą być niebezpieczne dla zdrowia kobiety. Należy przestrzegać zasad ich stosowania: zmieniać je co najmniej co 3-4 godziny (lub wcześniej – w miarę zapełniania się), ręce należy dokładnie myć wodą z mydłem, aby zapobiec przedostaniu się infekcji do pochwy.
 4. Nie zaniedbuj podpasek – podczas ich używania wydzielina wychodzi swobodnie, myjąc ściany pochwy. Wszystkie produkty higieniczne muszą być wysokiej jakości, nie zawierać syntetycznych i aromatycznych zanieczyszczeń.

Zaniedbanie powyższych przeciwwskazań podczas menstruacji doprowadzi do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego, groźnych dla wielu schorzeń, w tym niepłodności.

Złe nawyki

Nadużywanie napojów alkoholowych prowadzi do tego, że naczynia krwionośne rozszerzają się, a ciśnienie krwi wzrasta. Ze względu na wzrost przepływu krwi wydzielina będzie znacznie bardziej obfita, co spowoduje zwiększone ryzyko krwawienia.

Palenie podczas menstruacji jest obarczone następującymi konsekwencjami:

 1. Zaostrzenie objawów menstruacyjnych. Oprócz bólu w podbrzuszu, któremu towarzyszą obfite wydzieliny, nikotyna powoduje migreny, wzrost ciśnienia krwi i ból gruczołów sutkowych.
 2. Niepowodzenie cyklu miesiączkowego. Ta konsekwencja zwiększa prawdopodobieństwo niepłodności lub narodzin dziecka z patologią.
 3. Zaburzenia w pracy tarczycy. Jej niepowodzenie prowadzi do typowego dla palaczy niedoboru jodu.

Dlaczego nie możesz rzucić palenia podczas okresu? Eksperymentalnie naukowcy doszli do wniosku, że zerwanie z tym złym nawykiem będzie trudniejsze w dni menstruacji niż w pozostałe dni cyklu kobiecego. Nie udało się ustalić dokładnej przyczyny uzależnienia od przepisów, ale istnieją założenia:

 1. Niestabilność emocjonalna.
 2. Zmiany hormonalne.
READ
Najbardziej inteligentne kobiety wśród znaków zodiaku

Według pierwszej teorii płeć piękna, będąc w stresie, nie jest w stanie się pozbierać i oprzeć chęci palenia. W drugim przypadku hormony spowalniają usuwanie nikotyny z organizmu.

Niebezpieczeństwo interwencji medycznej

Podczas menstruacji krzepliwość krwi jest znacznie zmniejszona, a operacja w takim okresie doprowadzi do poważnych konsekwencji. Jeśli planowana jest operacja, konieczne jest poinformowanie lekarza o wystąpieniu miesiączki, aby przesunął termin operacji.

Wykonanie badania USG i wizytę u ginekologa również należy przełożyć do końca miesiączki. W przypadku ultradźwięków wyniki będą znacznie zniekształcone i bardzo trudno jest przeprowadzić badanie ginekologiczne podczas menstruacji z powodu wypisu.

Leki należy przyjmować z ostrożnością. Tabletki takie jak kwas acetylosalicylowy i askorbinowy przyczyniają się do rozrzedzenia krwi, co wydłuża okres wypisu i zwiększa ryzyko krwawienia. Stosowanie wywarów z ziół leczniczych również doprowadzi do obfitych wydzielin, ponieważ pomagają one zmniejszyć mięśnie gładkie macicy. Jako środek znieczulający należy wybrać Ibuprofen lub No-shpu.

Nie możesz wykonywać testów podczas menstruacji. Ich wyniki będą niedokładne: skład krwi zmienia się pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie, a skrzepy krwi z menstruacji mogą przedostać się do moczu, co doprowadzi do błędnych wyników. W rezultacie lekarz postawi fałszywą diagnozę i zaleci niewłaściwe leczenie. A istniejąca choroba będzie postępować.

Dlaczego nie możesz śpiewać podczas okresu?

Aby zapobiec zaburzeniom głosu, śpiewanie podczas cyklu menstruacyjnego jest zabronione. Pierwsze 2 dni przed miesiączką są niebezpieczne dla załamań głosu. Podczas śpiewania w takim okresie następuje fizjologiczny przypływ krwi do IHC, naruszenie ruchomości wolnej krawędzi z powodu obrzęku. Istnieje niebezpieczeństwo niezamknięcia, wystąpienia guzków IHC, a nawet krwotoku w mięśniu głosowym.

Konsekwencje diety

Kobieta podczas menstruacji potrzebuje dobrego odżywiania, które pozwala jej uzupełnić organizm witaminami i przydatnymi mikroelementami. Sam okres jest już stresującą sytuacją. Ograniczenia w jedzeniu doprowadzą do niedoboru składników odżywczych, co jest obarczone wyczerpaniem. W krytyczne dni należy spożywać warzywa i owoce, mięso i ryby drobiowe, naturalne soki, kompoty i napoje owocowe. Powinieneś zrezygnować z pikantnych i tłustych potraw, napojów gazowanych, mocnej kawy i herbaty.

Stosując się zatem do powyższych wskazówek, możesz zabezpieczyć się i nie tylko zapobiec poważnym problemom zdrowotnym, ale także sprawić, że okres menstruacji będzie bezbolesny.

READ
12 rzeczy, które faceci myślą, że dziewczyny zdobią
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: