Pakujemy nasze torby we właściwy sposób! 16 trudnych hacków na życie

Z wyprzedzeniem sporządź listę rzeczy, których potrzebujesz. Zostaw go w telefonie i sprawdź przed powrotem do domu, aby niczego nie zapomnieć w hotelu. Pamiętaj o podstawowych kombinacjach, które możesz stworzyć ze swoich wakacyjnych ubrań. Przyda się to w podróży, a podczas zgrupowania pomoże szybko znaleźć odpowiednie zestawy na wyjazd.

Przechowuj rzeczy, których potrzebujesz tylko do podróży, w jednym miejscu, aby nie tracić czasu na szukanie. Wersje podróżne szamponu, żelu pod prysznic i pasty do zębów, apteczka – wystarczy wziąć ją z półki i włożyć do walizki. Nie zapomnij sprawdzić daty ważności na swoich lekach!

Nie bierz za dużo

Przed podróżą zapoznaj się z opisem swojego pokoju hotelowego: czasami suszarkę do włosów, żelazko podróżne, parowiec, podgrzewacz wody, żel pod prysznic lub ręcznik plażowy można zostawić w domu.

W hotelach są pralnie, w hostelach i apartamentach pralki, więc nie trzeba zabierać ubrań na zmianę nawet na co dzień.

Pakując walizkę, sprawdź wszystkie kieszenie w ubraniach: można w nie schować monety i klucze. Przedmioty te nie tylko zwiększą wagę, ale mogą również zrujnować lub poplamić rzeczy.

Kosmetyki zabieraj w podróżne formaty, rozlewaj do małych buteleczek lub korzystaj z próbników.

Najważniejsze do zapamiętania: krem ​​do opalania, skarpetki, koszulki, a nawet parasol czy ręcznik można kupić na miejscu, chyba że zamierzacie spędzić czas na bezludnej wyspie.

Zamówienie ma znaczenie

Umieść najgęstsze, ciężkie i obszerniejsze rzeczy na dnie walizki – kurtki, płaszcze, dżinsy, ręczniki.

Wszystko, co może poplamić zawartość walizki lub rozlać (barwione ubrania, kredki, butelki) od razu wrzuć do woreczków strunowych lub owiń folią spożywczą.

Połóż buty wzdłuż ścian, rozdzielając pary i pakując każdy but lub but do osobnej torby, lekkie miękkie rzeczy pośrodku, wszystko kruche między nimi. Aby uzyskać więcej informacji na temat transportu materiałów delikatnych i łamliwych, przeczytaj nasz materiał „Jak przewozić materiały kruche w bagażu”.

Umieść torbę plażową, książki lub przewodniki turystyczne na górze, aby stworzyć sztywną ramę.

Najostrożniejsi turyści nakładają na wszystko kartkę papieru, podając nazwisko i imię pasażera, datę i numer lotu, dane kontaktowe. Pomoże to, jeśli walizka się zgubi. Potrzebny jest również zewnętrzny znacznik ze współrzędnymi, ale może odpaść.

Jak obejść się bez żelazka podczas podróży?

Turyści z doświadczeniem znają wiele sposobów na spakowanie ubrań, aby się nie gniotły. Najbardziej popularne jest staranne ułożenie minimalnie złożonych elementów na całej długości walizki. Inną opcją jest załadowanie wszystkiego na raz w jeden stos, zawinięcie jednego w drugi, tak aby skończyć z gigantycznym „rolką” koszulek i dżinsów. Ale najlepszym sposobem jest zwinięcie każdego przedmiotu w osobny, ciasny wałek. Dzięki temu na ubraniach nie będzie zagnieceń – a wszystko ułoży się bardzo kompaktowo.

READ
25 mebli i wnętrz, które na pewno będziesz chciał mieć w swoim domu

Mała sztuczka: rzeczy mniej się gniotą, jeśli pod koniec prania dodasz więcej nabłyszczacza lub, gdy wyschną, użyj „żelazka w płynie”. W walizce znajdują się specjalne gęste zakładki – organizery na ubrania. Rzeczy w nich są chronione, ale takie projekty zajmują więcej miejsca w bagażu.

Gdzie zrobić makijaż

Umieść perfumy, dezodoranty, szampony i inne butelki w torebkach strunowych. Jeśli masz walizkę z tkaniny, umieść cały makijaż blisko ciasnych zakamarków.

Postaraj się zabrać w podróż jak najmniej kosmetyków. I to nie tylko ze względu na wagę. Podczas lotu psują się pod wpływem spadków ciśnienia i różnic temperatur – w końcu bagażnik nie jest ogrzewany.

Małe rzeczy – osobno

Ładowarki, baterie, pendrive’y, lekarstwa, spinki do włosów i biżuterię najlepiej umieścić w osobnych kosmetyczkach. Po pierwsze, żeby nie szukać ich długo w hotelu, a po drugie, żeby nie wypadły przy otwieraniu walizki.

Uważaj na dekoracje. Najcenniejszej rzeczy nie należy odprawiać w bagażu. Delikatne kolczyki najlepiej umieścić w specjalnych organizerach podróżnych lub przynajmniej w gęstej plastikowej kosmetyczce, w etui na okulary. Łańcuszki, aby się nie zaplątały ani nie podarły, przewlecz przez rurkę koktajlową i zapnij.

Wypełnij wszystkie puste miejsca

W walizce nie powinno być żadnej pustki. Lepiej wypełnić całą wewnętrzną przestrzeń w butach, szkatułach, pudełkach. Po pierwsze marnuje się cenna przestrzeń, a po drugie sama rzecz może się marszczyć i tracić kształt. Małe kruche pamiątki i kieliszki wkładamy do pokrowców do butów, po owinięciu ich czymś miękkim.

Nie zostawiaj przestrzeni między rzeczami. Wypełnij wszystkie luki strojami kąpielowymi, skarpetami, szalikami, chusteczkami i innymi drobnymi przedmiotami.

Paski i paski, jeśli nie umieścisz ich w kołnierzu koszuli, nie składaj „ślimaka”, ale układaj wzdłuż ścian wzdłuż obwodu walizki.

Niektórzy turyści, aby spakować wszystko tak kompaktowo, jak to możliwe, używają próżniowych worków kompresyjnych. Nie zawsze jest to wygodne, ponieważ rzeczy bardziej się gniją. A żeby wszystko schować do walizki, trzeba poszukać w hotelu odkurzacza.

Nie podróżuj z pustą walizką

Jest kilka rzeczy, a walizka jest prawie pusta? Najlepiej wziąć mniejszą torbę. Ale jeśli nie jest to możliwe, spróbuj spakować wszystko tak ciasno, jak to możliwe – wypełnij przestrzeń czymkolwiek, ale przynajmniej napompowanym kołem do pływania! Lub włóż zmięty papier w puste przestrzenie. Nie zapomnij związać zawartości pasami bagażowymi.

READ
Naukowcy odkryli, że nerwowym kobietom przydaje się codzienne picie szampana

Zrób zdjęcie spakowanego bagażu

Gdy walizka jest spakowana, zrób jej zdjęcie na zewnątrz i otwórz w środku. Takie zdjęcie pomoże w postępowaniu z linią lotniczą, jeśli coś stanie się z walizką lub coś z niej zniknie. Łatwiej będzie Ci zapamiętać i opisać brakujące.

Zamek lub celofan

Nie miej złudzeń: zamek na walizce nie chroni przed niczym, przeprowadzki od dawna nauczyli się otwierać zamki błyskawiczne, a następnie przywracać je do pierwotnej postaci.

Dużo trudniej jest dostać się do toreb, jeśli są owinięte w celofan. Taka chusta pomoże od zabrudzenia i ochroni przed deszczem. Czasami pakujący nakładają nawet specjalne plomby i obiecują zwrócić pieniądze, jeśli coś stanie się z bagażem.

Czego nie odprawiać w bagażu

Przeprowadzki nie stoją na ceremonii z rzeczami. Laptopy, tablety, aparaty fotograficzne – to wszystko może się zepsuć. Na niektórych lotniskach szerzą się kradzieże: przychodzące bagaże są skanowane przez specjalny sprzęt, nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Dlatego nie musisz wkładać do bagażu pieniędzy i drogiej biżuterii.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: