Oszałamiający makijaż dla głęboko osadzonych oczu: 20 przykładów zdjęć

Jakich zasad makijażu powinnaś przestrzegać, jeśli masz głęboko osadzone oczy?

czytanie zajmie 5 minut

Tekst: Alina Kharaz

logotyp do makijażu

głęboko osadzone oczy

Spis treści:

Czym są głęboko osadzone oczy?

Oczy głęboko osadzone są dość powszechne. Wśród gwiazdorskich piękności takie oczy mają Kate Moss, Keira Knightley, Claudia Schiffer, Cate Blanchett i Eva Green. Przy takiej cesze budowy twarzy oczy wydają się zapadnięte, „wciśnięte” do wewnątrz, a górna ruchoma powieka prawie całkowicie znika z pola widzenia. Dlatego głównym zadaniem przy tworzeniu makijażu dla głęboko osadzonych oczu jest „wyniesienie” ich na pierwszy plan. W żadnym wypadku nie dodawaj ciemnych odcieni cieni do załamania powieki, to tylko pogorszy sytuację. Postępuj zgodnie z podstawowym schematem cieniowania poniżej.

głęboko osadzone oczy

Jasny odcień cieni z drobinkami nakładamy na całą ruchomą powiekę aż do zewnętrznego kącika oka, a także na okolice pod brwiami. Pomoże to wizualnie „pchnąć” trochę oczy (użyj tej samej techniki dla małych oczu).

Cieniuj cienie tzw. cienia pośredniego w obszarze nad zagięciem i wzdłuż linii oczodołu.

Najciemniejszy cień nałóż wzdłuż górnej linii rzęs, a także w zewnętrznym kąciku oka. Za pomocą lekkiej kredki możesz również lekko „otworzyć” spojrzenie śluzowaty kontur dolnej powieki. I nigdy nie przyciemniaj dolnej powieki!

10 zasad makijażu dla głęboko osadzonych oczu

Czego nie można zrobić, tworząc makijaż dla głęboko osadzonych oczu, a bez jakich działań wręcz przeciwnie, obraz nie zadziała? Zapamiętaj te wskazówki, aby zawsze wyglądać idealnie.

baza pod cienie do powiek

Głęboko osadzone oczy zawsze mają opadającą powiekę, dlatego wszystkie zasady makijażu, które obowiązują przy tym kształcie powieki, powinny być przestrzegane również przez dziewczyny o głęboko osadzonych oczach. Najważniejszą wskazówką jest to, aby zawsze używać podkładu, który zapobiegnie odciskaniu się cieni i eyelinera na nieruchomej powiece. Nawiasem mówiąc, z tej zasady wynika jeszcze jedna rzecz: staraj się kupować trwałe produkty do makijażu oczu.

jak nakładać korektor

„Siniaki” czy cienie pod oczami mogą zepsuć każdy makijaż, ale w przypadku oczu głęboko osadzonych nie można pominąć etapu korekcji: takie niedoskonałości mogą jeszcze głębiej „zatopić” oczy.

makijaż nago

Najprostszym sposobem na podkreślenie głęboko osadzonych oczu jest rozprowadzenie jednego jasnego cienia na górnej powiece, uchwycenie obu jego części – zarówno ruchomej, jak i stacjonarnej. Lub po prostu dodaj subtelny połyskujący cień do wewnętrznych kącików oczu: ta prosta technika pomoże odwrócić uwagę od kształtu oka i przyciągnąć go do ich koloru.

READ
Jak używać makijażu, aby wyszczuplić twarz: 3 skuteczne sposoby

Oczywiście nie zabrania się używania ciemnych cieni, ale ważne jest, aby zastosować je we właściwym obszarze. Rozprowadź je w zewnętrznych kącikach oczu, nie podchodząc do dolnej powieki i nie dotykając załamania, i dobrze się rozprowadź. Jeśli chcesz zrobić makijaż smokey eye, zrezygnuj z kruczoczarnych lub ciemnoszarych cieni, lepiej stworzyć delikatniejszą wersję „dymu”.

Nałóż odrobinę pudru transparentnego na powieki, aby utrzymać eyeliner i cień do powiek na swoim miejscu tak długo, jak to możliwe.

Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego kształtu brwi należy kierować się owalem twarzy, ale w Twoim przypadku należy wziąć pod uwagę również kształt oczu. Brwi z wysokim łukiem („uniesionym ze zdziwienia”) nie są w ogóle opcją. Staraj się, aby linia brwi była jak najbardziej równa i nie była osadzona zbyt nisko. Ponadto brwi nie powinny być ani za cienkie, ani za grube: w tym drugim przypadku ryzykujesz zmarszczeniem brwi.

kredka do oczu

Jeśli rysujesz strzałki, powinny zaczynać się od środka powieki, a nie od wewnętrznego kącika. W przeciwnym razie oczy będą wyglądać na mniejsze. Ale jeśli skupisz się na zewnętrznych kącikach oczu, będzie to grało na twoich rękach. Staraj się również rysować jak najcieńsze kreski i jak najbliżej linii rzęs.

Wspomnieliśmy już o tej zasadzie w pierwszej części artykułu, ale nie będzie zbyteczne przypominanie: ciemne cienie w załamaniu powieki sprawią, że twoje oczy będą jeszcze bardziej zapadnięte, a także dodane do dolnej powieki.

czerwona matowa szminka

Najprostszym sposobem na odwrócenie uwagi od tej cechy struktury twarzy jest wykonanie neutralnego makijażu oczu i jaśniejszego makijażu ust.

Tusz do rzęs to twój najlepszy przyjaciel. Możesz grubo pomalować rzęsy kilkoma warstwami, ale większą uwagę należy zwracać na zewnętrzne kąciki oczu, a nie na wewnętrzne. Jeśli Twoje dolne rzęsy są naturalnie długie, możesz je też lekko przyciemnić, aby Twoje oczy wyglądały na bardziej obszerne. Nawiasem mówiąc, sztuczne rzęsy są również bardzo polecane dla Ciebie: długie rzęsy doskonale „wyciągają” oczy.

Jak dobrać cienie do oczu głęboko osadzonych?

cień do powiek

Na wybór cieni wpływa przede wszystkim nie kształt oczu, ale ich kolor. Skup się więc na odcieniach, które najlepiej pasują do brązowych, zielonych, szarych lub niebieskich oczu – więcej o tym pisaliśmy tutaj. Mimo to można podać kilka wskazówek, szczególnie dla dziewczyn o głęboko osadzonych oczach.

READ
8 tabu w brązowym makijażu oczu

Połyskujące cienie pomagają uwydatnić oczy, dodać im blasku i objętości. Ale możesz użyć matowych jasnych cieni, jeśli nie lubisz błyszczących cieni.

szampański cień do powiek z połyskiem

Ostrożnie używaj fioletowych i różowych cieni. Ponieważ w Twoim przypadku oczy osadzają się głębiej, efekt łez jest znacznie łatwiejszy do uzyskania niż zwykle: nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby oddzielić cienie tego koloru od samego oka eyelinerem.

Makijaż dla głęboko osadzonych oczu: instrukcje fotograficzne krok po kroku

Aby uzyskać piękny makijaż oczu ze strzałkami, postępuj zgodnie z tą techniką.

Przy cieniach o średnim odcieniu (na przykład złotym z silnym połyskiem) obrysuj dolną powiekę paskiem, zaczynając od środka w kierunku zewnętrznego kącika oczu i niejako kontynuując linię dolnej powieki w górę .

brązowa strzałka eyelinera

Tymi samymi cieniami narysuj wyraźną linię w kierunku zewnętrznego kącika oka, nie prowadząc jej daleko w załamanie.

makijaż dla blisko osadzonych oczu

brązowe zadymione cienie

Dodaj jasne cienie, zaczynając od wewnętrznego kącika oka do granicy z ciemnymi cieniami (rozetrzyj krawędzie). Dodaj te same cienie do powieki stałej.

makijaż z brązowym cieniem do powiek

Narysuj klasyczną strzałę. Rozetrzyj cienie na linii oczodołu, podciągając ją w kierunku brwi, aby cieniowanie było szerokie i dodało brakującego reliefu.

technika cieni do powiek

przydymiony makijaż

5 pomysłów na makijaż dla głęboko osadzonych oczu

Jak podkreślić piękno głęboko osadzonych oczu? Teraz, gdy znasz już podstawowe zasady i wskazówki dotyczące makijażu dla tego typu oczu, możesz eksperymentować! Najważniejsze to nie używać ciemnych odcieni w wewnętrznych kącikach oczu i w załamaniu, a także odpowiednio mieszać cienie w wewnętrznych. Szare cienie z mocnym połyskiem, matowe czekoladowe cienie czy delikatny turkus? Wybór nalezy do ciebie!

Głęboko osadzone oczy? To jest problem? Jak pokazuje praktyka, nie. I nawet z tą charakterystyczną cechą wyglądu można stworzyć po prostu niesamowicie piękny makijaż.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 1

Wystarczy spojrzeć na takie gwiazdy, jak Kate Moss, Keira Knightley, Claudia Schiffer, Cate Blanchett i Eva Green. Zapytaj, dlaczego wymieniliśmy wszystkie te nazwiska? Okazuje się, że te znane na całym świecie kobiety również mają głęboko osadzone oczy. Ale dlaczego w większości przypadków jest to dla nich nawet niezauważalne? Ponieważ zawsze pojawiają się publicznie z perfekcyjnie zaprojektowanym makijażem. Głównym zadaniem tego ostatniego jest „wyciągnięcie” oczu na pierwszy plan. W żadnym wypadku nie należy dodawać ciemnych odcieni cieni do załamania powieki, to tylko pogorszy sytuację. Radzimy zastosować podstawową technikę makijażu dla głęboko osadzonych oczu, którą starannie przygotowaliśmy w poniższym artykule.

READ
Strzałki bez strzałek: niewidoczny eyeliner to nowy trend w makijażu oczu

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 7

Plan działania:

  1. Na początek użyj jasnego cienia z drobinkami i nałóż go na całą ruchomą powiekę, nawet na obszar pod brwią.
  2. Następnie weź cienie w odcieniu pośrednim i rozprowadź w obszarze pod zagięciem i wzdłuż linii oczodołu.
  3. Następnie weź najdelikatniejszy odcień cieni i nałóż je wzdłuż wzrostu górnych rzęs oraz w zewnętrznym kąciku oka. W takim przypadku nie zapominaj, że przyciemnienie dolnej powieki jest przeciwwskazane.

Najważniejsze zasady tworzenia makijażu dla głęboko osadzonych oczu:

Nie zapomnij podkładu. W końcu, jak pokazuje praktyka, problem głęboko osadzonych oczu dotrzymuje kroku zbliżającej się powiece. Dlatego podkład w makijażu oka staje się tylko ratunkiem, który może uchronić Cię przed problemem odciskania kosmetyku na stałej powiece.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 8

Korektor jest głową wszystkiego. Jeśli nie chcesz psuć makijażu workami i siniakami pod oczami, zastosuj korektor, który odświeży spojrzenie, w tym nieco wygładzi problem głęboko osadzonych oczu.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 4

Tylko światło. Chcesz uzyskać najpiękniejszy makijaż, ale masz głęboko osadzone oczy? Następnie używaj tylko jasnych odcieni cieni. I nie zapomnij o kolejnej sztuczce, do której możesz się zwrócić podczas wykonywania makijażu oczu. Wystarczy w wewnętrznych kącikach oczu dodać brokatowe cienie – a makijaż stanie się bardziej harmonijny.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 3

Ciemne cienie tylko na zewnętrznych rogach. Jak pisaliśmy powyżej, kobietom o głęboko osadzonych oczach surowo zabrania się nakładania ciemnych cieni na wewnętrzne kąciki oczu, ale na zewnętrzne, dlaczego nie?

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 5

Puder pomoże. Półprzezroczysty puder, który nakłada się na zakończenie makijażu oczu, pomoże jak najdłużej utrwalić kosmetyk. Dlatego eksperci radzą w żadnym wypadku nie zapominać o tym bardzo niezbędnym produkcie, który bez wątpienia musi pojawić się w Twojej kosmetyczce.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 2

Prawidłowy kształt brwi. Wybierając kształt brwi, należy skupić się na owalu twarzy, ale kobiety o głęboko osadzonych oczach również powinny kierować się kształtem oczu. Najczęściej kobietom z powyższym „problemem” zaleca się posiadanie prostych brwi, które nie powinny znajdować się zbyt blisko oczu, a także nie powinny być zbyt szerokie lub wręcz przeciwnie, cienkie.

Makijaż dla wąsko osadzonych oczu zdjęcie 6

Pomadka zrobi wszystko. Jeśli wybierzesz jasną szminkę w swoim makijażu, jest to idealna opcja, która w cudowny sposób odwróci uwagę od okolic oczu. Ale nie zapominaj, że w tym przypadku makijaż głęboko osadzonych oczu powinien być jak najbardziej neutralny.

READ
Jak odmłodzić o 15 lat w 1 godzinę: fajny makijaż przeciwstarzeniowy przed i po zdjęciach

Czy stosujesz tę technikę? Czekamy na Twoje komentarze!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: