Organizer na deskę SKODIS z Ikei: 18 pomysłów na efektywne wykorzystanie

W domu musimy teraz dużo siedzieć, a fajnie by było, gdybyśmy spędzili ten czas w miłym i wygodnym miejscu. Bo przynajmniej gdzieś w naszym życiu powinien być komfort i porządek.

IKEA Kazan i organizatorka przestrzeni Victoria Leontyeva, autorka bloga vika_o_poryadke, posprzątały 12 wnętrz i ułatwiły utrzymanie tego porządku i uczyniły rzeczy wygodniejszymi w użyciu.

Pomieszczenie do przechowywania

Niewiele uwagi poświęca się obszarom niemieszkalnym (spiżarnia, balkon) pod względem łatwości przechowywania i estetyki, chociaż przy objętości umieszczonych tam rzeczy warto. Pytanie jest szczególnie dotkliwe, gdy rodzina zaczyna sortować śmieci.

Brak systemu przechowywania jako takiego – wszystkie przedmioty są po prostu układane na półce lub używane są torby. Jest to po pierwsze nieustanny wizualny bałagan, a po drugie opakowania nie trzymają się kształtu, a wszystko spada na siebie. Sortowanie śmieci w tej formie jest niewygodne, ponieważ nie jest jasne, co i gdzie.

 1. Dodano nieprzezroczyste organizery na górze, aby zredukować szum wizualny. Ukrywali tam narzędzia, puszki do konserwacji, a także artykuły gospodarstwa domowego: zapasowe żarówki itp.
 2. Puste worki wkładano do dużego pojemnika, aby nie rozsypały się po całym balkonie.
 3. Dodano pojemniki do sortowania drobiazgów i podpisano je.
 4. Wiszący kosz dzieli wysokość półki na dwie części: zapas ręczników został złożony w celu ułatwienia dostępu.
 5. Na dno został dodany pojemnik na często używane środki czystości.

Domowe biuro

Wydaje się, że trudno jest zorganizować domowe biuro do pracy z wieloma równoległymi projektami. A gdy znajduje się we wspólnym salonie, wygląd „kreatywnego bałaganu” przenosi się na całe pomieszczenie. W tej formie ciągle giną ważne dokumenty i notatki, co zakłóca prawidłową produktywność.

W szufladzie przedmioty leżą losowo. Na półce znajduje się wiele materiałów, które układają się jeden na drugim. W stosie dokumentów na stole trudno cokolwiek znaleźć. Nie ma miejsca na artykuły papiernicze, więc po prostu leżą luzem. Przewody plączą się i leżą na widoku.

 1. Dokumenty robocze zostały złożone w tacki na papier i umieszczone na półce: teraz nie spadną.
 2. Pudła ze sprzętem i rzadko używane przedmioty posortowano do pojemników i ustawiono na górnej półce.
 3. Dokumenty, z którymi teraz pracują, zostały umieszczone na stojaku na stole.
 4. Przewody schowano w estetycznym pudełku.
 5. Do szuflady dodaliśmy przegrodę: teraz artykuły biurowe mają wygodne miejsce.
READ
15 rzeczy, których mężczyźni nie rozumieją na temat kobiet

szafki kuchenne

Przechowywanie produktów luzem w rodzimych opakowaniach początkowo wydawało się gospodyni kuchennej dobrym pomysłem z ekonomicznego punktu widzenia: „Po co kupować pojemniki, skoro wszystko jest idealnie przechowywane w rodzimych opakowaniach? I możesz wszystko zobaczyć”. Ale w rzeczywistości w tej sytuacji cierpi wygoda, estetyka, a nawet budżet.

Pojemność użytkowa szafki nie jest w pełni wykorzystana – na dolnej półce stoją niskie opakowania z herbatą i przyprawami, a górna jest pusta. Szafka nie ma konstrukcji: przedmioty piętrzą się jeden na drugim, dlatego warto zaopatrzyć się w jedną paczkę herbaty, wszystko inne od razu spada, czasem prosto na stół.

Przy takim układzie rzeczy trudno jest zrozumieć, gdzie kończą się przyprawy, a zaczyna herbata – przez to niektóre produkty są po prostu gubione i zapomniane. Z biegiem czasu mija termin ważności i trzeba je wyrzucić. Ze względu na różnorodność paczek więcej czasu poświęca się na szukanie właściwego – oczy po prostu otwierają się szeroko.

W szafie znajdują się przedmioty, które nie należą do głównej kategorii (termos, olej), a ze względu na niewielkie rozmiary paczek dostęp do wnętrza półki (bliżej odległej ściany) jest niemożliwy. Żeby coś dostać, trzeba wszystko pomieszać – w takich warunkach nie da się utrzymać porządku.

 1. Nadmiar usunęli z szafki – termos przesunął się na naczynia piknikowe, olej umieszczono bliżej płyty.
 2. Wsypywaliśmy płatki do pojemników – na prostym przezroczystym tle łatwo jest znaleźć żądane płatki.
 3. Rozdaliśmy drobne przedmioty do koszy – stało się jasne, gdzie jest każda kategoria. Zdobycie dowolnego przedmiotu, nawet z tyłu półki, jest teraz łatwe – wystarczy wziąć koszyk i zabrać to, czego potrzebujesz.
 4. Wykorzystaliśmy wysokość szafki, mocując do półek wiszące pojemniki na drobne przedmioty. Zwiększyła się pojemność szafki i widoczność rozmieszczenia rzeczy.

salon

Rodzina wybrała do salonu szafki ze szklanymi drzwiami, aby nie przeciążać wnętrza.

Nie brali pod uwagę, jakie przedmioty będą przechowywać w tych szafkach: elektronikę, pudła ze sprzętem, przewody, artykuły papiernicze, kolorowe książki i różne drobiazgi. Dlatego w pokoju, przy rzeczywistym porządku (na ogół przedmioty nie były rozproszone), zawsze odczuwalny był chaos.

READ
9 rzeczy, których mężczyźni szukają w kobiecie swoich marzeń

Szafy ze szklanymi drzwiami pełnią nie tylko funkcję magazynową, ale także dekoracyjną. Wybraliśmy więc pudełka pasujące do stylu tego pomieszczenia i ułożyliśmy w nich przedmioty. Objętość rzeczy się nie zmieniła, ale pokój zaczął wyglądać naprawdę jasno i stylowo.

Mała kuchnia

Wiele osób uważa, że ​​w małej kuchni to naturalne, że cały blat jest pełny, bo wszystko nie mieści się w szafkach. W rzeczywistości, przy odpowiednim przechowywaniu, szafki stają się bardziej przestronne.

W głębokiej szafce narożnej znajduje się wiele drobnych przedmiotów z różnych kategorii, a z wnętrza modułu narożnego nie można nic wydobyć. Objętość szafek nie jest w pełni wykorzystana, a wszystkie rzeczy muszą być umieszczone na blacie.

 1. Nadmiar usunięto z szafki narożnej – chemia gospodarcza jest teraz pod zlewem.
 2. Zużyte pojemniki: podzielone rzeczy na kategorie w szafie, teraz nie spadną i nie pomieszają się. Dodatkowo pojemniki ułatwiają dostęp – łatwiej przenosić jeden kosz niż kilka rzeczy. Dzięki temu ułatwiony jest dostęp do dalszej części modułu narożnego.
 3. Na blacie, dzięki dodatkowi ozdobnego kwiatka i pojemnika, przedmioty codziennego użytku stały się elementami wnętrza – a kuchnia wygląda o wiele bardziej harmonijnie.
 4. W przypadku detergentów do mycia naczyń zastosowano dozownik w celu zmniejszenia szumów wizualnych, a gąbkę ukryto.

Szafa

Standardowa szafa składa się zwykle z drążka na ubrania i małej półki na dole. W takich warunkach dość trudno jest wygodnie i ergonomicznie ułożyć ubranie.

Konstrukcja szafy nie zakłada przechowywania grubych dzianin i spodni. Kategorie rzeczy mieszają się ze sobą. Rzadko używane przedmioty (plata, poduszki) nie są zabezpieczone przed kurzem. Pozycje na półce są przemieszane: w takich warunkach trudno znaleźć ten właściwy. Torby nie trzymają swojego kształtu i spadają na siebie.

 1. Dodaliśmy organizer wiszący z imitacją półek. Umieścili w nim grubą dzianinę i spodnie, część dodatków.
 2. Koce i poduszki zostały umieszczone w bagażnikach na górnej półce: teraz są chronione przed kurzem i zmniejszony hałas wizualny.
 3. Do wysuwanego kosza dodano organizery, aby oddzielić między sobą bieliznę i dodatki.
 4. Do butów używano pokrowców na buty, aby można je było ustawiać jeden na drugim i chronić buty przed uszkodzeniem i kurzem.
 5. W przypadku toreb dodano obszerne pudełko.
READ
8 błędów w projektowaniu małych pomieszczeń, które kradną dużo miejsca

Szafki na garnki i patelnie

Gospodyni tej kuchni uwielbia gotować, więc ma wiele różnych przyborów kuchennych. Jednocześnie wielkość kuchni jest ograniczona, a wszystko upchnięte w jednej szafce. Kiedy wyciąga coś od dołu, piramida naczyń zapada się, grożąc pęknięciem pokrywek.

Szuflada zdecydowanie ułatwia zobaczenie i dostęp do rzeczy, ale tylko w przypadkach, gdy zawartość jest widoczna z góry, a szuflada ma strukturę.

 1. Użyliśmy przegródki do szuflady i umieściliśmy tam deski do krojenia i uchwyty na garnki. Teraz nie spadną.
 2. Użyliśmy separatora do garnków i pokrywek – wszystkie stoją pionowo i nie mieszają się. Możesz łatwo zdobyć dowolny z nich bez porzucania reszty.
 3. Tarkę ustawiono pionowo, aby zajmowała mniej miejsca.

żłobek

Wielu rodzicom wydaje się, że przywrócenie i utrzymanie porządku w dziecięcych zabawkach jest niemożliwe. Do tego są kolorowe i bez względu na to, jaki wystrój wnętrza wykonasz, cała uwaga będzie skupiona tylko na leżących wszędzie zabawkach.

Widać, że podczas zabawy dziecko od razu potrzebuje przed oczami mnóstwa materiałów – wszystkie zajmują całą powierzchnię stołu. Wysokie półki na regale bez organizerów sprawiają, że przedmioty układa się w piramidę jeden na drugim, a niektóre rzeczy nie mają nawet konkretnych miejsc.

 1. Użyliśmy panelu ściennego i przenieśliśmy tam niezbędną papeterię, uwalniając użyteczną powierzchnię stołu.
 2. Gry planszowe i czasopisma układaliśmy pionowo w folderach typu tray. Dzięki temu nie spadają i zajmują mniej miejsca.
 3. Małe zabawki luzem – figurki zwierząt, zestaw lekarski, plastelina i zestaw do robótek ręcznych – zostały włożone tematycznie do pojemników: teraz, aby się pobawić, wystarczy wyjąć pojemnik, pobawić się, odłożyć wszystko z powrotem i odłożyć.
 4. Zapasowe artykuły piśmiennicze zostały umieszczone w pudełkach: będą wyjmowane w razie potrzeby.

Szafki obiadowe

Zamawiając kuchnie, gospodynie często spotykają się z wysokimi półkami, na których trudno jest zorganizować wygodne przechowywanie. W rezultacie powstają takie wieże naczyń, a wiele osób uważa, że ​​nic nie można na to poradzić.

Przestrzeń szafy jest wykorzystywana nieracjonalnie na wysokości. Wieże naczyń, po pierwsze, są niestabilne, a po drugie, aby wziąć talerz od dołu, musisz zdobyć całą objętość rzeczy.

 1. Wstawione półki zostały dodane, aby ułożyć naczynia niezależnie od siebie.
 2. Ułożyłem to w zależności od częstotliwości użytkowania.
 3. Zapasowe talerze ustawiono pionowo, tak aby łatwo było je zdobyć, w zależności od nastroju danego dnia.
READ
Nigdy więcej nudy! 16 szarych pomysłów na projekt kuchni

korytarz

W korytarzu przy wyjściu zawsze jest dużo rzeczy, które są tam używane. Ważne jest, aby zapewnić do nich łatwy dostęp, ale nie robić bałaganu. W przypadku, gdy rodzina dopiero wkracza na ścieżkę sortowania śmieci, nieprzemyślane systemy składowania prowadzą do tego, że śmieci leżą wszędzie w zasięgu wzroku.

Wiele małych rzeczy i wszystkie są na widoku. Niektóre z nich (zabawki na zewnątrz, kapcie, szaliki, rękawiczki) nie zachowują swojego kształtu, przez co tworzą się niestabilne stosy rzeczy. Znalezienie czegokolwiek jest trudne.

 1. Usunięto akcesoria pozasezonowe na górze w zamkniętych pudełkach: aby nie oślepiały na oczach i nie gromadziły kurzu.
 2. Akcesoria codziennego użytku zostały umieszczone w wiklinowym koszyczku: są łatwo dostępne, kompaktowe.
 3. Zabawki na zewnątrz i produkty do pielęgnacji obuwia zostały umieszczone w koszach wewnątrz szafy, ponieważ nie są potrzebne za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Nadal wygodnie jest je brać, ale teraz nie przeszkadzają.
 4. Wszystkie kapcie dla gości zostały ułożone pionowo w koszyku: w ten sposób zajmują mniej miejsca.
 5. Rzeczy, które są stale potrzebne przy wychodzeniu z domu (torba na zakupy, chusteczki nawilżane itp.) zostały umieszczone w koszu z pokrywką, ale bezpośrednio przy drzwiach, tak aby były przechowywane w jednym miejscu i nie zostały zapomniane.
 6. Naprzeciw haczyków na odzież wierzchnią zawieszono stojak na buty i umieszczono w nim odpady do sortowania.

Ta rodzina wyznaje ekologiczny styl życia, dlatego użyliśmy tylko naturalnych materiałów.

łazienka

Bez względu na to, jak piękny jest designerski remont w łazience, przechowywanie kolorowych baniek kosmetyków i chemii gospodarczej przyciągnie na siebie całą uwagę. I nie będzie poczucia porządku, nawet jeśli wszystko będzie schludne.

Po pierwsze, przy wolnostojących butelkach trudno jest wytrzeć półki regałów: trzeba wykonać wiele czynności, aby je przestawić. Po drugie, takie otwarte systemy polegają na dekoracyjnym przechowywaniu przedmiotów, co oznacza, że ​​należy zredukować szum wizualny, aby zawartość nie zwracała na siebie uwagi.

 1. Usunięto wszystkie chemikalia domowe w jednym głębokim pojemniku.
 2. Wszystkie dziecięce zabawki do kąpieli schowaliśmy do koszyka.
 3. Produkty pielęgnacyjne zostały podzielone na kategorie i umieszczone w koszach z tkaniny: teraz po pierwsze łatwiej je znaleźć, po drugie łatwiej wytrzeć półki podczas sprzątania, a po trzecie zmniejszono szum kolorów.
 4. Kolorowe ręczniki zostały zastąpione zwykłymi, ale opcja jest całkiem odpowiednia, gdy znajdują się w zamkniętej szafie lub koszu.
 5. Sól do kąpieli została wlana do szklanego słoika: teraz jest nie tylko przechowywana, ale także służy jako element dekoracyjny.
 6. Część produktów pielęgnacyjnych została rozlana do dozowników pasujących do stylu łazienki.
READ
Szafa na pranie: 13 pomysłów na organizację przestrzeni

System sortowania odpadów

Wiele osób kojarzy sortowanie odpadów z obowiązkiem posiadania do tego osobnej spiżarni z pojemnikami. A to powstrzymuje wiele rodzin: nie ma miejsca na pojemniki, a nie chcesz przechowywać wszystkiego w workach na balkonie.

Ale w rzeczywistości sortowanie odpadów można umieścić w systemach magazynowych, które będą działać jako elementy dekoracyjne Twojego domu i nikt nawet nie zgadnie, co jest w środku. Na przykład możesz skorzystać z systemu Trufast, który w rzeczywistości jest przeznaczony do przechowywania zabawek dla dzieci, ale świetnie nadaje się również do sortowania.

System Kallax z szufladami Drena również nie wyróżnia się wizualnie, ale jest dość pojemny. I można go umieścić w dowolnym miejscu w domu. W wąskich i ograniczonych przestrzeniach można użyć wiszącej na ścianie składanej szafki na buty i przechowywać tam odpady.

I oczywiście, jeśli pozwala na to miejsce, wygodnie jest zorganizować pojemniki dla każdej frakcji w spiżarni lub na balkonie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: