Organizacja przestrzeni w spiżarni: 12 skutecznych sposobów

Niezależnie od tego, czy Twoja kuchnia jest nowoczesna, rustykalna, czy gdzieś pomiędzy. Efektywna organizacja przechowywania pasuje do wszystkiego. A nie ma miejsca bardziej podatnego na bałagan i dezorganizację niż spiżarnia.

Odchodzenie od wielkogabarytowych opakowań na żywność na rzecz pojemników wielokrotnego użytku jest obecnie uważane za duży trend. Ale to nie jedyny sposób ani najlepszy sposób na poprawę organizacji spiżarni.

Od ukrytych szuflad po wiszące kosze, istnieje więcej możliwości organizowania przyborów kuchennych, niż myślisz. Zapoznaj się z poniższymi pomysłami na optymalizację spiżarni i zacznij od nowa przemyśleć cały system przechowywania w kuchni.

Pomysły na umieszczenie półki w spiżarni


Otwarte półki są mniej ukryte niż szafki czy szafki. Stwórz stylowy bałagan, łącząc elementy dekoracyjne z suchą karmą i słoikami z przyprawami.

Ułożenie żywności w odpowiednich pojemnikach pomoże utrzymać porządek na półkach. Pojedyncze tace pomogą Ci uporządkować zapasy i ułatwią znalezienie tego, czego potrzebujesz.

Pływające półki umożliwiają przechowywanie niezbędnych produktów na dowolnej wysokości. Jeśli instalujesz stacjonarne opcje w spiżarni, rozłóż je na różnych wysokościach, aby pomieścić różne przedmioty o różnych rozmiarach.

Instalowanie półek od podłogi do sufitu jest istotne dla maksymalizacji możliwości przechowywania, zwłaszcza na małej powierzchni. Trzymaj najmniej używane przedmioty na górnej półce i zainwestuj w stołek pasujący do wystroju Twojej kuchni.

Porządkowanie pomysłów na drewnianą spiżarnię


Jeśli masz talent do stolarki lub znasz kogoś, kto potrafi wszystko zbudować, możesz łatwo zbudować własną spiżarnię z drewna z łatwym do zorganizowania magazynem. Nawet jeśli musisz zatrudnić doświadczonego specjalistę do wykonania tej pracy, obiecujemy, że wynik będzie wart wydanych pieniędzy.

Zapewnij specjalne pudełka na najpotrzebniejsze rzeczy w spiżarni. Jeśli zamierzasz przechowywać w środku małe urządzenia kuchenne, takie jak ekspres do kawy, mikser lub blender, rozważ dodanie otworów do prowadzenia kabli w drewnianych półkach.

Regały z litego drewna wymagają więcej konserwacji niż laminat, metal czy plastik. Upewnij się, że półki w spiżarni są dobrze chronione przed uszkodzeniem. Podkładki ochronne na półkach pomogą zatrzymać katastrofalny bałagan w zarodku.

Jeśli chodzi o wygląd, nie brakuje sposobów na zaprojektowanie drewnianej spiżarni pasującej do wystroju Twojej kuchni. Niech naturalne drewno zabłyśnie od wewnątrz i pomaluj drzwi do spiżarni, aby uzyskać współczesną estetykę.

READ
10 sposobów na oczyszczenie różnych powierzchni i trudno dostępnych miejsc z brudu za pomocą gąbki

Pomysły z rozmieszczeniem szafek na organizację spiżarni


Szafki zapewniają porządek i porządek w żywności, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w spiżarni, czy w zabudowanej szafce w kuchni.

Niestety, przechowywanie za drzwiami szafki jest również świetnym sposobem na zapomnienie, że jedzenie istnieje. Zainwestuj w szklane lub siatkowe drzwi, które pozwolą Ci zobaczyć wszystko w środku bez konieczności otwierania szafek.

Duża szafka kuchenna to świetny sposób na trzymanie niezbędnych rzeczy pod ręką. Dopasuj wykończenia zewnętrzne do istniejących szafek w kuchni. Jak zawsze pamiętaj, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń do przechowywania dzięki półkom lub koszom wbudowanym w drzwi szafy.

Szafy są świetne, ale nie lekceważ, jak przydatna może być szuflada lub dwie w spiżarni. Szuflady to idealne miejsce do przechowywania przyborów kuchennych, torebek z przekąskami i innych trudnych do przechowywania przedmiotów.

Pomysły na przechowywanie spiżarni


Naszą najważniejszą wskazówką dotyczącą organizowania jest jak najczęstsze mieszanie i dopasowywanie opcji przechowywania. Jeśli polegasz tylko na szafkach, półkach lub szufladach, przestrzeń raczej działa na Twoją niekorzyść niż na Twoją niekorzyść.

Większość ludzi rozumie znaczenie i wygodę stojaków na przyprawy. Możesz użyć podobnej koncepcji do przechowywania swojej kolekcji konserw. Umieszczając mniejsze przedmioty na miniaturowych, wielopoziomowych półkach, łatwiej jest zobaczyć wszystko w spiżarni.

Podczas gdy niektóre pomysły na organizację spiżarni są prowokujące do myślenia, zwykłe wyposażenie spiżarni może spełniać podwójną funkcję. Oczywiście nie walcz z chęcią przechowywania w nim artykułów nieżywnościowych, ale rozwiązania takie jak stojak na buty lub plastikowy uchwyt na torebkę na zakupy sprawią, że Twoja spiżarnia będzie wyglądać świetnie.

Spróbuj usunąć rzeczy z podłogi szafy, nawet jeśli oznacza to po prostu umieszczenie ich w koszu do przechowywania. Dzięki temu przedmioty takie jak puszki i ręczniki papierowe będą wolne od kurzu i wilgoci. Ponadto przedmioty będą łatwiejsze do przenoszenia, gdy nadejdzie czas zamiatania lub wycierania szafy.

Pomysły na uporządkowanie porządku w wysuwanej spiżarni


Wymyślając pomysły na organizację spiżarni, łatwo przeoczyć wygodę. Ale możesz połączyć to, co najlepsze z obu światów, z wysuwanymi spiżarniami.

Wysuwane spiżarnie mają różne kształty, style i rozmiary. Najpopularniejszą odmianą tego trendu są wysuwane półki.

READ
Wymarzony dom każdego znaku zodiaku

Możesz dodać wysuwane półki do niemal każdej spiżarni — kuchni lub innej. Wysuwane półki są szczególnie przydatne w głębokich przestrzeniach i do przechowywania nisko nad ziemią.

Jeśli szukasz ultrakompaktowego miejsca do przechowywania, które zmieści się nawet w najbardziej niewygodnej przestrzeni, być może zainteresuje Cię cały system wysuwania. Można go wbudować w ścianę lub w szafki kuchenne.

Pomysły na wymianę szafy na spiżarnię


Jeśli w Twojej kuchni nie ma spiżarni, najlepszą opcją będzie najbliższa szafa. Im większa szafa, tym więcej miejsca masz do dyspozycji. Ale maleńka, nieużywana szafka kuchenna ma większy potencjał, niż mogłoby się wydawać.

Możesz sobie poradzić z zestawem drucianych półek – prawdopodobnie masz je już w szafce kuchennej. Warto jednak zainwestować w drewniane półki. Solidne półki spiżarni są łatwiejsze do czyszczenia, nie zaczepiają o małe przedmioty i kontrolują wycieki.

Kiedy wszystko w spiżarni jest w porządku, zwróć uwagę na drzwi. Wymiana istniejących drzwi to świetny sposób na urozmaicenie wystroju kuchni bez tworzenia wizualnego bałaganu.

Nie masz szafy? Nie ma problemu. Doskonałą alternatywą jest też szafka. W szafkach wolnostojących można zorganizować wszystkie funkcje pełnowymiarowej spiżarni. Poszukaj szafki, która pasuje do wystroju Twojej kuchni i ma wiele półek i szuflad.

Pomysły na przechowywanie w małej spiżarni


Organizacja jest ważna w każdej skali. To, że twoja spiżarnia znajduje się w małej przestrzeni lub szafie, nie oznacza, że ​​nie zasługujesz na dobrze zorganizowaną przestrzeń.

Półki wiszące to świetny sposób na zwiększenie wartości. Aby zwiększyć wydajność, należy podwoić liczbę posiadanych półek, aby powiększyć małą przestrzeń spiżarni.

Wiszące przedmioty zwolnią miejsce na półkach. Dodaj haczyki na dnie półek lub szafek, aby przechowywać przedmioty, takie jak miarki lub kubki.

Pomysły na przechowywanie w narożnej spiżarni


Jeśli w Twojej kuchni brakuje miejsca do przechowywania i masz wolny kącik, rozwiązanie jest oczywiste. Zainstaluj wbudowaną szafkę narożną lub zainwestuj w wolnostojącą, która służy jako organizer zamiast spiżarni.

Przy urządzaniu narożnej spiżarni unikaj głębokich półek. Możesz mieć wrażenie, że poświęcasz dodatkowe miejsce do przechowywania. Jednak w większości przypadków lepiej będzie, jeśli będziesz mieć łatwy dostęp do wszystkich głównych produktów.

READ
Zagospodarowanie przestrzenne małego mieszkania: jak dać każdemu własny kącik

Rozważ dodanie obrotowych półek do spiżarni narożnej. Ten mały szczegół sprawi, że słoiki, słoiczki na przyprawy i inne drobne przedmioty będą znacznie łatwiejsze do znalezienia niż zwykłe.

Nie pozwól spiżarni stać bezczynnie. Przymocuj dodatkowe miejsce do przechowywania do drzwi i zainstaluj półki na każdej powierzchni w środku. Nawet małe półki mogą się przydać do przechowywania rzeczy takich jak słoiki po sodzie oczyszczonej lub maśle orzechowym.

Pojemniki magazynowe


Nawet jeśli nie chcesz przenosić wszystkich zszywek ze spiżarni do nowych pojemników, warto mieć je pod ręką. Pojemniki do przechowywania często lepiej przechowują żywność niż oryginalne opakowanie. Ponadto inwestowanie w pływające pojemniki może zaoszczędzić cenne miejsce na półkach.

Szklane pojemniki do przechowywania są trwalsze, ale także droższe. Na szczęście stary szklany słoik można łatwo zamienić w wysokiej jakości pojemnik do przechowywania. Niepodobne stare puszki to niedrogie rozwiązanie. Wymień oryginalne pokrywki słoików na nowe plastikowe lub drewniane.

Przezroczysty pojemnik będzie również prawie zawsze wygodniejszy niż nieprzezroczysty. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy w ciągu dnia do spiżarni wpada bezpośrednie światło słoneczne.

To kolejny obszar, w którym forma i funkcja spiżarni mogą wchodzić w konflikt. Jeśli zamierzasz używać w swojej spiżarni tylko jednego rodzaju pojemnika do przechowywania, poszukaj zestawu, który zawiera pojemniki o różnych kształtach i rozmiarach.

Pomysły na zorganizowanie spiżarni „kamerdyner”


Wielu właścicieli domów marzy o posiadaniu spiżarni „kamerdynera”. Ale to wielofunkcyjne pomieszczenie ma swoją własną kolekcję wyzwań związanych z przechowywaniem.

W spiżarni lokaja wszystko ma swoje miejsce, łącznie ze sprzętami kuchennymi na blacie. Ozdobna taca lub półka na naczynia to świetny sposób na zorganizowanie przestrzeni w spiżarni kamerdynera.

Nie oszczędzaj na szafach. Możesz zdecydować, że nie potrzebujesz zamykanych szafek w oddzielnej spiżarni. Jednak poleganie na otwartych półkach może sprawić, że rzeczy będą wyglądać na chaotyczne i zagracone.

Poświęć trochę czasu, aby traktować swoją mobilną spiżarnię jako przedłużenie kuchni. Dodając wystrój do pokoju, nie tylko poprawisz jego wygląd. Stworzenie niestandardowego projektu spiżarni da ci dodatkową motywację, której potrzebujesz do utrzymania porządku.

Pomysły organizacji spiżarni z koszami


Ułóż rzeczy w koszyczkach, a Twoja spiżarnia od razu stanie się bardziej uporządkowana. Pomogą Ci również dokładnie zobaczyć, co powinno znaleźć się na Twojej liście zakupów w tym tygodniu.

READ
Najlepszy talizman według znaku zodiaku

Plastikowe pojemniki są łatwiejsze do czyszczenia niż wiklinowe kosze. Kosze z siatki świetnie nadają się do przechowywania nieporęcznych przedmiotów, ale małe przedmioty, takie jak batoniki muesli, mogą się przez nie prześlizgnąć.

Nie dąż do idealnej jednolitości. Identyczne kosze mogą być estetyczne, ale często są niepraktyczne. Wybieraj spośród różnych rozmiarów koszy, aby najlepiej pasowały do ​​zszywek spiżarni.

Wykorzystaj całą przestrzeń. Zawieś kosz lub uchwyt na czasopisma z tyłu drzwi szafy, aby ułatwić przechowywanie. Szukaj kompaktowych koszy, które zajmują niewiele miejsca i umożliwiają dostęp do nich bez zdejmowania górnej pokrywy.

Do każdego koszyka możesz zastosować etykietę, wydrukować naklejki lub wpisać odręcznie niezbędne informacje. Miniaturowe etykiety tablicowe dobrze komponują się z wystrojem kuchni w stylu wiejskim.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: