Organizacja przestrzeni w garderobie: 13 przydatnych opcji

Aby garderoba nie zamieniła się w spiżarnię, zorganizujemy przestrzeń. Jak znaleźć miejsce na każdą rzecz? Mamy 15 fajnych pomysłów!

420_large

Jeśli twój dom ma narożnik, niszę lub część przestrzeni o wymiarach od 1,5 na 1,5 metra i myślisz o tym, co jest lepsze: postawić tam dużą szafę lub zrobić garderobę, odpowiedź jest jednoznaczna – zrób przebieralnia. Mieści znacznie więcej niż zwykłą szafę.

Pomysł 1. Zrób listę rzeczy

Zdecyduj, jakich rzeczy potrzebujesz w garderobie. Policz ilość pudełek z butami, zapisz wymiary dużych przedmiotów. Jeśli jest tylko jedna garderoba, najprawdopodobniej będziesz chciał zrobić miejsce na deskę do prasowania, odkurzacz, sprzęt sportowy i inne artykuły gospodarstwa domowego.

Jeśli przestrzeń w Twoim domu pozwala na zrobienie dwóch garderób, oddziel rzeczy. Codzienne ubrania, buty, akcesoria lepiej przechowywać bliżej prywatnej części mieszkania – w sypialni. Ubrania poza sezonem, artykuły gospodarstwa domowego i inne rzeczy – w garderobie, która jest bliżej korytarza. Taką garderobę można zrobić ze spiżarni własnymi rękami.

Pomysł 2. Wykorzystaj całą wysokość pomieszczenia

Duże przedmioty, które są rzadko używane w życiu codziennym, są wygodnie umieszczone na górnym poziomie garderoby, pod sufitem. Wymiary rzeczy pomogą określić wysokość poziomu. Dodaj 3-5 cm do tego rozmiaru, aby rzeczy można było łatwo przenosić, wyjmować i ponownie umieszczać.

Na górnej kondygnacji możesz zająć miejsce na walizki, pudełka z zabawkami świątecznymi, choinkę, dodatkowe poduszki i narzuty. W razie potrzeby obszar ten można ukryć przed wzrokiem, w tym celu zamknij go fasadami, zamieniając w szafę.

Pomysł 3. Wykorzystaj całą szerokość pokoju od ościeżnicy

Powierzchnię ścian można podzielić na sekcje według wymiarów rzeczy do nich przeznaczonych. Na przykład, jeśli buty będą przechowywane w pudełkach, zmierz średni rozmiar pudełka i oblicz liczbę półek. W przypadku butów, które będą otwarte, należy dokładnie rozważyć wysokość półek, biorąc pod uwagę wysokość obcasów.

Pomysł 4. Umieść wieszaki jeden na drugim

Policz ilość rzeczy, które umieścisz na wieszakach i określ, ile prętów i jak długo będziesz potrzebować. Koszule i bluzki są krótsze niż sukienki, więc paski na przedmioty będą znajdować się na różnych wysokościach, aby upewnić się, że przedmioty nie dotykają dolnego paska, półki ani podłogi.

READ
Fusy kawowe na każdą okazję: 14 zastosowań!

Koszule męskie wygodnie jest przechowywać na górnym pasku, ponieważ mężczyźni są wyżsi, a sukienki i bluzki damskie na pasku dolnym.

Pomysł 5: Użyj regulowanych półek

Może być częścią półek, z których aktywnie korzystasz, na przykład na dżinsy, swetry i swetry. Półki o regulowanej wysokości pomogą z czasem znaleźć się w wygodnym miejscu.

W tym celu na korpusie mebla zostanie wywierconych kilka otworów w równej odległości, aby można było samodzielnie przestawić uchwyty i tym samym obniżyć lub podnieść półki na żądaną wysokość w ciągu kilku centymetrów.

Pomysł 6. Znajdź miejsce na deskę do prasowania

W garderobie rzadko udaje się postawić deskę do prasowania w wyprostowanej formie. Po złożeniu zapewnij mu wąskie miejsce do przechowywania lub rozważ opcję ze składaną lub wysuwaną deską do prasowania wbudowaną w szafkę meblową.

Pomysł 7. Zwróć uwagę na krawaty i spodnie

Spójrz na akcesoria do garderoby: spodnie, wysuwane siatki, wieszaki na paski i krawaty. Są wygodne i oszczędzają miejsce.

Pomysł 8. Używaj pojemników na drobiazgi

Kosze, pudełka, pojemniki pomogą uporządkować zamówienie. Wybierz jeden zwięzły kolor pojemnika lub jedną właściwość (materiał, kształt, mocowanie), która będzie je ze sobą łączyć. Na przykład weź kosze i pudełka tego samego koloru, grupy pudełek o różnych rozmiarach w dwóch kolorach.

Użyj swoich ulubionych odcieni, ale ogranicz wybór do dwóch kolorów, ponieważ garderoba jest mała, nie powinieneś przesycać jej różnorodnością.

Zwróć uwagę na organizery na buty ze sklepu internetowego „Create Yourself”. Te praktyczne pudełka nadają się do przechowywania wszelkich drobiazgów.

Schowek w “Stwórz siebie”
Od 760 rub.
+7 (800) 234-74-84

Schowek w “Stwórz siebie”
Od 270 rub.
+7 (800) 234-74-84

Pomysł 9. Wygodnie umieść akcesoria

W przypadku biżuterii i akcesoriów odpowiednia jest przesuwana półka pod szkłem z miękką podstawą lub komórkami. Wygodne i zamykane szuflady.

Pomysł 10. Rozważ oświetlenie

Bary i półki mogą mieć dodatkowe wbudowane lub kierunkowe oświetlenie, co pozwala nie tracić czasu na szukanie potrzebnej rzeczy, ale od razu ją zobaczyć. Centralne oświetlenie garderoby często nie wystarcza: jest wręcz zbędne. Lepiej oświetlić przestrzeń wokół obwodu, umieszczając lampy obok półek i prętów.

READ
Jak i gdzie przechowywać całą swoją biżuterię: 10 kreatywnych sposobów

Pomysł 11. Kup wieszaki

Jest to wygodne, gdy każdy przedmiot ma osobny wieszak. W tym przypadku wybór jest przed twoimi oczami. Jeśli ta opcja nie jest możliwa ze względu na małą powierzchnię, umieść na jednym wieszaku dwie rzeczy w tym samym kolorze lub udanych kombinacjach stylistycznych.

Pomysł 12: Udekoruj ściany

Projekt wnętrza w garderobie najlepiej wykonać zwięźle. Ściany garderoby nie powinny być kolorowe, wybierz spokojne kolory tapet o umiarkowanej fakturze lub lepiej, preferuj malowanie w przyjemnym odcieniu. Rzeczy grają główną rolę w garderobie, powinieneś je zobaczyć i mieć do nich łatwy dostęp.

Pomysł 13. Wybierz lustro

W garderobie potrzebujesz lustra, w którym zobaczysz siebie w pełni wzrostu. Częściej wystarczy lustro o wysokości 150-160 cm, umieszczone na ścianie 30 cm od podłogi. Albo może być na zewnątrz. Zgrabna ramka doda efektu dekoracyjnego.

Lustro podłogowe Rome w PMM
Od 22 rubli.
+7 (800) 707-47-67

Lustro podłogowe Rome w PMM
Od 22 rubli.
+7 (800) 707-47-67

Pomysł 14. Rozważ projekt mebli

Ułóż półki symetrycznie, zachowaj wysokość drążków ustawiając półki na tym samym poziomie, aby garderoba wyglądała organicznie i przyjemnie. Poziomy i wertykalne projekty mebli nie powinny być chaotyczne, ale logicznie podporządkowane pewnemu systemowi.

Dla optymalnej organizacji przestrzeni zalecamy stosowanie gotowych zestawów mebli do przedpokoju firmy Davita-meble.

Zestaw mebli do przedpokoju
Od 32 rubli.
+7 (800) 500-80-26
Tomsk, ul. Wysocki, 28

Zestaw mebli do przedpokoju
Od 43 rubli.
+7 (800) 500-80-26
Tomsk, ul. Wysocki, 28

Pomysł 15. Zachowaj porządek

Ostatnim i chyba najważniejszym życiowym hackiem na wygodną i piękną garderobę jest utrzymanie porządku. Czas poszukiwań zostanie skrócony do minimum, a Twoje oczy będą się radować, gdy każda rzecz znajdzie swoje miejsce, wszystkie detale szafy będą starannie złożone i powieszone.

Niech Twoja garderoba będzie przytulna, harmonijna i pomieści wszystko, czego potrzebujesz!

Więcej fajnych pomysłów na twoją garderobę:

Jeszcze więcej wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz, nowych pomysłów i trików, które sprawią, że Twoje życie będzie wygodniejsze, a Twój dom piękniejszy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: