Organizacja miejsca pracy: 11 porad i life hacków

Miejsce pracy to osobiste MCK. Wydajność zależy od tego, jak racjonalnie jest zorganizowana. Powiemy Ci, jak posprzątać pulpit i stać się bardziej produktywnym.

Zdjęcie Nastii Radużnej

Na Zachodzie istnieje specjalność „organizator zawodowy”. Pomaga klientom sprzątać pokoje i biura, dokumenty papierowe i elektroniczne oraz opracować spersonalizowany system planowania.

Lisa Zaslow jest jednym z takich specjalistów.

Badania pokazują, że przeciętny człowiek traci godzinę dziennie z powodu dezorganizacji. Jednocześnie ludzie są strasznie zirytowani, gdy nie mogą czegoś znaleźć. Ale żeby wszystko uporządkować, zajmuje to znacznie mniej czasu.

Oto, jak Lisa i inni eksperci zalecają zorganizowanie miejsca pracy w celu uzyskania maksymalnej produktywności.

Zasada 1. Zrób to dobrze

Monitor powinien znajdować się na wysokości oczu iw odległości 43-45 cm od Ciebie.

Umieść często używane przedmioty, takie jak telefon lub materiały biurowe, z boku dominującej ręki. Jest to wygodne: nie musisz się rozciągać, wyrzucając wszystko dookoła.

Zasada 2. Mądrze używaj papeterii

Czy naprawdę potrzebujesz codziennie 10 długopisów, obcinaka do papieru i zszywacza? Trzymaj na biurku tylko te artykuły, których używasz na co dzień. Resztę włóż do piórnika i połóż na stole, a najlepiej gdzieś daleko.

Wstając ze stołu po ołówek lub spinacz, wyłączasz na chwilę mózg od projektu, nad którym pracujesz. To pozwoli ci spojrzeć na to pod nowym kątem po powrocie.

Inny ekspert, Andrew Mellen, zwraca uwagę, że dla pracowników lepiej jest przechowywać zapasy materiałów biurowych w jednym miejscu (wspólna komoda lub regał) niż w każdym z nich we własnych szufladach.

Zasada 3

Wklejanie monitora kolorowymi kawałkami papieru, takimi jak tablica ogłoszeń, nie jest przydatne ani produktywne.

Zachowaj umiar – rób naklejki tylko z ważnymi, krótkoterminowymi przypomnieniami.

Zasada 4. Nie przesadzaj z rzeczami osobistymi

Ważne jest zachowanie równowagi między życiem zawodowym a osobistym w miejscu pracy. To jest trudne.

Zdjęcia rodzinne, pamiątki z wakacji i inne przyjemne drobiazgi rozgrzewają duszę i poprawiają nastrój w ciągu dnia pracy. Jednak zbyt zapadające w pamięć rzeczy, które wywołują burzę wspomnień, są zbyt rozpraszające.

Trzymaj na biurku nie więcej niż trzy rzeczy osobiste.

Zasada 5. Reguluj „komunikację” za pomocą poczty e-mail

Poczta e-mail to nadal najwygodniejszy sposób komunikacji w Internecie. Jednak ciągłe rozpraszanie się wiadomościami e-mail może mieć negatywny wpływ na produktywność.

READ
6 wskazówek, które pomogą Ci wyczyścić swoje rzeczy w domu

Lifehacker i profesjonalni organizatorzy zalecają: sprawdzaj pocztę dwa razy dziennie o określonych godzinach. Reszta czasu powinna być zajęta pracą.

TAk! I wyłącz powiadomienia, aby nie zrujnować stanu wątku.

Zasada 6. Pozostaw wolne miejsce na papierkową robotę

Czasami pulpit jest tak zajęty, że nie ma gdzie podpisać lub odręcznie sporządzić dokumentu.

Miej niezajętą ​​wyspę po prawej lub lewej stronie (w zależności od tego, czy jesteś praworęczny, czy leworęczny). Niekoniecznie duże – do papierkowej roboty wystarczy prostokąt 30×40 cm.

Zasada 7: Usprawnij przepływ pracy

Nie trzymaj pod ręką dokumentów, które nie są związane z bieżącą pracą. Gdy stół jest zaśmiecony papierami z poprzedniego roku, przeszłymi, teraźniejszymi i przyszłymi projektami, powstaje chaos. Aby tego uniknąć, eksperci zalecają grupowanie dokumentów w foldery:

  • ważne i pilne;
  • pilne i nieważne;
  • ważne i niepilne;
  • niepilne i nieważne.

Przechowuj te foldery w dedykowanym organizerze, a nie ułożone jeden na drugim, aby ułatwić przepływ pracy.

Zasada 8

Clutter pomógł stworzyć Alana Turinga i Alexandra Fleminga. Ale takie przykłady są rzadkie.

Dla większości ludzi bałagan ma negatywny wpływ na koncentrację i produktywność. Regularnie zadawaj sobie pytanie, czy wszystkie przedmioty są na swoich miejscach na Twoim stole?

Dla jasności przedstawiliśmy opisane hacki na wykresie. Wydrukuj i powieś NAD biurkiem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: