Opcje użycia białego ołówka w makijażu

Biały eyeliner to wielofunkcyjne narzędzie kosmetyczne, bez którego nie można stworzyć pełnego obrazu. Pozwala skorygować niedoskonałości wyglądu i stworzyć efektowny makijaż. Przeczytaj więcej o tym, jak i dlaczego używać białego eyelinera w materiale.

Rodzaje ołówków

Wizażyści zalecają stosowanie różnych rodzajów białych ołówków w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Oto niektóre z najczęściej używanych typów:

  • Kayal to miękki ołówek potrzebny do narysowania konturu powiek.
  • Cień ołówkowy może zastąpić cień do powiek, ponieważ ma podobną konsystencję.
  • Kredka rozświetlająca zawiera mieniące się drobinki i jest najczęściej używana do tworzenia makijażu wieczorowego.
  • Zamiast eyelinera lub do podkreślenia wyraźnego konturu oka stosuje się klasyczny miękki lub twardy ołówek.

1. Użyj białego ołówka, aby pozbyć się oznak zmęczenia

Jeśli chcesz ukryć ślady nieprzespanej nocy lub nagromadzonego zmęczenia makijażem, białą kredką przeciągnij dolną powiekę wzdłuż błony śluzowej. W takim przypadku lepiej użyć kayal – miękkiej kremowej kredki, która nie uszkodzi delikatnej skóry. Białą kredkę można również nałożyć na wewnętrzny kącik oka. Do utrwalenia makijażu użyj specjalnego sprayu lub pudru transparentnego.

2. Białą kredką popraw kształt wystającej powieki

W tym celu przeciągnij białą, klasyczną średnio twardą kredką wzdłuż linii rzęs na ruchomej powiece. Zacznij od środka oka, a następnie narysuj linię w zgrabną strzałkę. W ten sposób nie tylko poprawisz powiekę, ale także optycznie powiększysz oczy. Przeczytaj więcej o tym, jak stworzyć idealny makijaż na nadchodzące stulecie, przeczytaj materiał.

3. Użyj białego eyelinera zamiast eyelinera

W takim przypadku będziesz potrzebować albo mechanicznego miękkiego ołówka, albo zakreślacza z odblaskowymi drobinkami. Cieniuj nim całą górną powiekę, a dopiero potem nakładaj kolorowe cienie. Biały ołówek zapewni nie tylko równomierny ton, ale także sprawi, że kolor cieni będzie bardziej nasycony.

4. Użyj białej konturówki, aby Twoje usta wyglądały na większe

Aby usta były wizualnie bardziej obszerne, podkreśl środkową część dolnej wargi miękkim białym ołówkiem. Obszar nad górną wargą obrysuj białą kredką w kształcie litery V. Ostrożnie rozetrzyj kontur ust, a następnie nałóż szminkę i kredkę w głównym kolorze.

5. Białym ołówkiem narysuj strzałki o nietypowym kształcie

Jednym z głównych trendów kosmetycznych tego lata są niezwykłe kolorowe strzałki. Jeśli zamierzasz spędzić wieczór w klubie lub po prostu uwielbiasz nietypowy makijaż, kup białą wkładkę – idealnie nadaje się do tworzenia wyraźnych linii i nietypowych strzał. Białe strzałki wyglądają szczególnie imponująco w połączeniu z jasnymi cieniami lub zadymionymi oczami.

READ
Jak używać eyelinera, aby Twoje oczy wyskoczyły?

6. Podkreśl brwi białą lub beżową kredką

Aby wizualnie podkreślić brwi i nadać im schludniejszy wygląd, wizażyści często używają białego ołówka lub rozświetlacza. Niewielką ilość produktu należy nałożyć na kość pod brwią i dokładnie rozetrzeć. Ważne jest, aby drobinki ołówka nie pozostały na włosach – nadmiar można usunąć wacikiem lub krążkiem.

7. Użyj białego eyelinera, aby uzyskać efekt szerokiego oka.

Aby uzyskać zauważalny efekt, narysuj biały eyeliner lub miękki ołówek wzdłuż linii wzrostu dolnych rzęs. Jeśli tworzysz makijaż dzienny, wystarczy dodatkowo użyć tuszu do rzęs i pomadki w kolorze nude. Aby stworzyć jaśniejszy wieczorowy look pod linią brwi, narysuj gęstą linię białą kredką i uzupełnij ją cyrkoniami lub odcieniami soczystych odcieni.

8. Użyj białego ołówka, aby ciasno osadzone oczy były bardziej proporcjonalne.

Jeśli jesteś posiadaczką blisko osadzonych oczu, użyj białej kredki, aby Twoje oczy były bardziej otwarte i wyraziste. Aby to zrobić, podkreśl wewnętrzne kąciki miękkim białym ołówkiem lub cieniami, rozciągając produkt do środka dolnej powieki. Aby uzyskać bardziej zauważalny efekt, na wierzch nałóż rozświetlacz w kremie z efektem mokrym.

9. Zagęścić rzęsy białą kredką.

Aby dodać spojrzeniu blasku i optycznie pogrubić rzęsy, obrysuj wewnętrzną powierzchnię górnej i dolnej powieki białą kredką. Białej kredki w makijażu powinny używać posiadacze jasnej karnacji oraz osoby, które doświadczyły zespołu suchego oka.

10. Za pomocą białego ołówka nakreśl kształt brwi przed ich wyrwaniem.

Aby samemu wyskubać brwi, najpierw zarysuj pożądany kształt białym ołówkiem. Możesz więc lepiej określić granice i uchronić się przed wyrywaniem włosów. Więcej ważnych wskazówek dotyczących samodzielnego wyrywania brwi znajdziesz w materiale.

Użycie w makijażu białego ołówka to jeden z podstawowych warunków do stworzenia pełnego obrazu. Główną cechą białej kredki jest jej wszechstronność, dlatego jest niezastąpionym narzędziem każdego profesjonalnego wizażysty.

Uwaga

Biały eyeliner jest uważany za uniwersalne narzędzie w damskiej kosmetyczce.

Biała kredka pomaga skorygować niedoskonałości wyglądu i lepiej ułożyć makijaż. Dzięki temu ołówkowi łatwo stworzyć obraz zarówno w klasycznym kierunku, jak i bardzo ekstrawaganckim.

Odmiany białego ołówka

Biała kredka do makijażu dostępna jest w różnych kształtach, fakturach i gęstościach. W makijażu najczęściej stosuje się następujące rodzaje białych ołówków.

biały kajal – służy do rysowania konturu powiek;

Biały ołówek cień – może pełnić rolę cienia;

ołówek z zakreślaczem – zawiera substancje fluorescencyjne;

Biały ołówek w klasycznym kształcie, zapakowany w plastikową lub drewnianą osłonkę (przeznaczoną do dokładnego rysowania konturu i kształtu oczu).

READ
10 porad dotyczących makijażu, które znacznie ułatwią Ci życie

Jednocześnie, w zależności od faktury, białe ołówki mają różną gęstość – miękkie i twarde.

W zależności od rodzaju wkładu ołówki to:

Cienki. Używane jako eyeliner, najlepiej rysują strzałki lub podkreślają kontur oczu;

Gruby. Używany zamiast cieni lub zakreślaczy do rozjaśniania problematycznych obszarów);

Tłuszcz miękki lub kajal – Świetna opcja do cieniowania.

Osobno warto wspomnieć o wodoodpornych rodzajach narzędzi do tworzenia wyrazistego wyglądu, dzięki którym perfekcyjny makijaż utrzymuje się przez cały dzień.

Dziś biały ołówek kosmetyczny prezentowany jest w szerokiej gamie odcieni bieli i tekstury. Dostępne są zarówno odcienie śnieżnobiałe, jak i mleczne, kość słoniowa oraz z lekkim odcieniem beżu, srebra, masy perłowej, z brokatem i wieloma innymi opcjami. Również w sklepach z bogatym wyborem kosmetyków dekoracyjnych zwraca się uwagę kupujących na towary różnych marek.

Używanie białego ołówka w makijażu

Na pierwszy rzut oka biały ołówek nie powinien być szeroko stosowany w makijażu. Wydaje się, że na twarzy wygląda zbyt jasno i nie da się z nim stworzyć naturalnego makijażu. Ale dlaczego w takim razie biała kredka, mimo jasnego odcienia, jest szeroko stosowana w makijażu? A czy profesjonalni wizażyści zawsze mają w swojej kosmetyczce zestaw białych ołówków, który jest aktywnie używany?

Dziś istnieje kilkanaście różnych sposobów wykorzystania białego ołówka. Tylko wypróbowując niektóre z nich na sobie, możesz znaleźć najbardziej udane i odpowiednie opcje. Istnieje jednak szereg tzw. uniwersalnych metod, które będą pasować niemal do każdej kobiety, niezależnie od koloru i odcienia skóry, kształtu i kształtu oczu. Przeanalizujmy cele, do których wizażyści najczęściej używają białego ołówka.

Spraw, by Twoje oczy wyglądały bardziej wyraziście

Biała kredka pogrubia rzęsy

Biały ołówek jest uważany za niezbędny dodatek do wizualnego powiększania oczu. Od środka górnej powieki do jej zewnętrznej krawędzi musisz narysować cienką białą linię. Jednocześnie zwróć uwagę, że strzałki nie powinny wystawać poza zewnętrzną krawędź.

Biel, nałożona na wewnętrzne kąciki oczu, nadaje spojrzeniu blasku, a brązowookie kobiety w ten sposób zwykle nadają oczom tajemniczy wygląd. Delikatnym ruchem w wewnętrznych kącikach oczu wykonaj małe pociągnięcia ołówkiem, a następnie zblenduj pigment.

Ta procedura nie jest niebezpieczna dla błony śluzowej, jeśli wszystko odbywa się czystymi rękami i bardzo ostrożnie.

W celu powiększenia oczu, odświeżenia spojrzenia i pogrubienia rzęs, wzdłuż wewnętrznej krawędzi powieki nakłada się białą kredkę. Aby nie zranić oczu, zaleca się wybrać kredki z miękką podstawą lub kredki kajalowe na wewnętrzną powiekę.

Innym sposobem, aby oczy były bardziej wyraziste i atrakcyjne, jest nałożenie eyelinera na dolną powiekę. Należy go przynosić bardzo ostrożnie, ponieważ linia przebiega wzdłuż błony śluzowej. W przypadku takiej „sprytnej sztuczki” lepiej jest preferować odcień lekko niebieskawy, srebrzysty, mleczny lub kość słoniowa.

READ
20 oszałamiających pomysłów na makijaż w kolorze różowego złota dla drobnych pań

Wideo: Wizualnie powiększ oczy

Jak baza pod cienie

Makijaż z białym ołówkiem

Biały ołówek może być dobrą alternatywą dla podkładu pod cień. Aby to zrobić, wystarczy narysować pasek wzdłuż górnej ruchomej powieki miękkim białym ołówkiem i zmiksować go. Jeśli teraz na takie „płótno” nałoży się i zblenduje cienie, to makijaż oczu zagra w zupełnie nowy sposób, a oczy staną się bardziej wyraziste.

Cienie nałożone na taką bazę lepiej się układają i dłużej utrzymują, baza nie pozwala im się rolować.

Zmiękcz kolor cienia

Biała kredka może służyć nie tylko jako baza pod cienie, ale również do tworzenia ciekawych efektów w makijażu. Na przykład możesz zmiękczyć odcień zastosowanych cieni i wygładzić przejścia cieni. Aby to zrobić, wykonaj lekkie cieniowanie cieni białym ołówkiem, a następnie odcień.

Popraw kształt oczu

Korekcja oka

Idealną odległość między oczami łatwo wyliczył włoski geniusz Leonardo da Vinci. Uważał, że trzecia powinna zmieścić się między dwojgiem oczu. Taka proporcja jest rzekomo wymyślona przez samą naturę i jest doskonała. Od tego czasu kobiety mody na całym świecie starają się poprawić swój wygląd, w miarę możliwości korygując niedoskonałości dzięki kosmetykom dekoracyjnym.

Opierając się na podstawach konturowania wiemy: rozjaśniamy obszar, który wymaga optycznie powiększenia, a przyciemniamy, aby coś zmniejszyć. Zasady te dotyczą korekcji kształtu oczu. Dlatego jeśli masz wąsko osadzone oczy, nałóż białą kredkę na ich wewnętrzne kąciki i dobrze rozetrzyj produkt. W ten sposób możesz zbliżyć rysy twarzy do ideału. Czasami linia jest doprowadzana prawie do połowy wieku, a następnie lekko cieniowana, aby wizualnie zdystansować oczy.

Właściciele szeroko rozstawionych oczu muszą zachować ostrożność podczas używania białej kredki. Wręcz przeciwnie, możesz zniekształcić rysy twarzy i sprawić, że obraz będzie mniej atrakcyjny.

Aby nadać twarzy miękkość i świeżość, zaleca się stosowanie podwójnych białych ołówków z efektem odblaskowym. Produkt należy nakładać na zewnętrzną część ruchomej powieki, wzdłuż linii rzęs oraz na łuk brwiowy.

Narysuj wyraźne strzałki

Za pomocą białego ołówka możesz stworzyć różne opcje interesujących strzał – zarówno klasycznych, jak i futurystycznych. Przy tworzeniu strzałek w klasycznej wersji makijażu, bez względu na odcień nałożonego następnie eyelinera, jako dodatkowe „narzędzie” używa się białego ołówka.

Ta metoda używania białego ołówka zainteresuje te dziewczyny, które wolą skupić się na oczach za pomocą eyelinera.

READ
Najpiękniejszy makijaż dla niebieskich oczu 28 eleganckich pomysłów

Po narysowaniu strzały narysuj cienką linię białym ołówkiem w pobliżu jej ogona, lekko zblenduj, aby nie pozostał biały ślad, ale jest lekko rozjaśnione tło. Dzięki tej sztuczce możesz narysować efektowne strzałki graficzne.

Aby stworzyć podwójną strzałkę, biały jest nakładany na eyeliner i lekko zacieniony.

Modelowanie lub modelowanie brwi

Za pomocą białego ołówka możesz podkreślić lub skorygować kształt brwi. Aby były bardziej dokładne i atrakcyjne, podkreśl kształt, ukryj pewne wady – wszystko to można zrobić za pomocą białego eyelinera.

Aby nadać brwiom schludny wygląd, podkreślić ich kształt i optycznie je bardziej unieść, obrysuj brwi wzdłuż dolnej granicy ołówkiem, a następnie dokładnie wymieszaj produkt. Staraj się nie przesadzać i pozostaw ledwo zauważalne wybielenie.

Jeśli chcesz poprawić kształt brwi, musisz obrysować pożądany kształt białym ołówkiem.

Pomoże to określić granice i nie wyrywać nadmiaru. W przeciwieństwie do ciemnych, białe linie nie będą mylące.

Biała kredka do korekcji brwi

Usuń wystające włoski. Wypełnij wewnętrzną część brwi cieniami lub kredką pasującą do koloru włosów. Na koniec zblenduj białą obwódkę ołówka wacikiem.

Możesz unieść brwi, rysując linię wzdłuż dolnej granicy pod włosami. A następnie ostrożnie cieniuj barwnik. Makijaż będzie wyglądał schludnie tylko wtedy, gdy wybielenie pod brwiami będzie lekko zauważalne i wizualnie nie zacznie przyciągać całej uwagi.

Powiększ usta i nadaj im objętość

Biała kredka może być z powodzeniem stosowana nie tylko w makijażu oczu, ale również stać się doskonałym narzędziem w makijażu ust. Aby nadać ustom wyrazistości i pożądanego kształtu, należy podkreślić środek ust białą kredką, zmiksować ją, a następnie nałożyć pomadkę.

Jeśli chcesz skupić się tylko na górnej wardze, musisz ostrożnie i ledwo zauważalnie narysować literę V pośrodku, w miejscu tak zwanej „strzałki Kupidyna”.

Korekta ust

Ta sztuczka sprawi, że górna warga będzie wyglądać na pełniejszą.

W arsenale wizażystów istnieje inny sposób na zwiększenie objętości ust. Najpierw pomaluj usta szminką. Następnie białą kredką zaznacz środek górnej i dolnej wargi. Mieszaj granice. Następnie nałóż kolejną warstwę szminki. Dzięki temu usta będą wyglądać na bardziej obszerne.

Jak wybrać biały ołówek?

W przeciwieństwie do innych kosmetyków dekoracyjnych wybór białego ołówka nie jest trudny. Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na odmianę, ponieważ istnieją modele drewniane i plastikowe.

W pierwszej opcji będziesz potrzebować specjalnej ostrzałki z dobrym ostrzem, a w drugiej wystarczy trochę przekręcić podstawę, aby wypchnąć wyprowadzenie. Jeśli jednak podstawa pęknie w drewnianym ołówku, zawsze można ją „zaktualizować” za pomocą temperówki.

READ
Jak wykorzystać białe cienie w makijażu wieczorowym i codziennym

Plastikowe ołówki z mechanizmem zaciskowym są bardzo wygodne w użyciu. Nie trzeba ich ostrzyć. Pozwalają narysować zgrabną cienką linię.

Plastikowy ołówek „do resuscytacji” nie będzie jednak leżał, w przypadku stłuczenia można go wyrzucić. Dlatego przy zakupie ołówka wskazane jest preferowanie opcji z temperówkami. Lub wybierz taki model ołówka, aby w przyszłości zminimalizować pękanie pręta.

Wielu wizażystów zaleca wybieranie ołówków o gęstej konsystencji. Łatwiej aplikują się na powierzchnię powieki, nie rozmazują się i nie stwarzają problemów z makijażem kilka godzin po aplikacji. Jednak, aby podkreślić wewnętrzną stronę dolnej powieki, lepiej kupić produkty o miękkiej konsystencji lub specjalne kajale.

Jeśli dziewczyna nie umie dokładnie rysować, lepiej dla niej całkowicie zrezygnować z ołówków, wybierając biały eyeliner z cienkim pędzelkiem.

Uwaga

Eyeliner w płynie z cienkim pędzelkiem może zastąpić biały eyeliner.

Kredka jest miękka (optymalna do aplikacji na błonę śluzową dolnej powieki) i twarda (bardziej odpowiednia do aplikacji na górną powiekę).

Wybierając biały ołówek kosmetyczny, musisz dokładnie przyjrzeć się rdzeniowi, który powinien mieć idealnie jednolity kolor. W przeciwnym razie możesz zranić oczy.

Opcje makijażu z białą kredką

Nakładanie białego eyelinera na makijaż wydaje się dość prostym zadaniem. Istnieje jednak wiele różnych sztuczek i niuansów, za pomocą których można nadać obraz romansu lub odwrotnie, zdzirowatości, elegancji lub prostoty i zwięzłości. Odcień bieli łączy się na różne sposoby z różnymi odcieniami skóry i kolorem oczu.

Na przykład dla dziewcząt typu orientalnego lub brązowookich piękności taki przedmiot jest niezbędnym dodatkiem w kosmetyczce. Odświeża wygląd i dodaje młodości poczętemu wizerunkowi. Zgodnie z zaleceniami ekspertów w dziedzinie makijażu, eyeliner narysowany wzdłuż linii rzęs jest odpowiedni dla brązowych oczu. Najlepiej rysować w dwóch etapach: od zewnętrznej krawędzi do środka oka i od wewnętrznego kącika do środka, ponownie łącząc obie kreski.

Dla młodych pań o jasnych oczach bardziej odpowiednie są ołówki o lekkim odcieniu szarości lub jasnoniebieskiego. Pięknie będą wyglądać również strzały z pasemkami z masy perłowej.

Dziewczyny o zielonych oczach powinny uważać na ozdobne białe ołówki, ponieważ znacznie upraszczają obraz, twarz staje się wyblakła i opadająca. Dobrą opcją jest nałożenie białej kreski wzdłuż wewnętrznej strony dolnej powieki.

Ponadto zaleca się paniom w wieku dojrzałym bardziej przemyślane podejście do makijażu i doboru produktów kosmetycznych. Unikaj zakreślaczy i ołówków z brokatowymi lub metalicznymi refleksami. Haze to najbardziej udana i harmonijna opcja odpowiednia dla starszych kobiet.

Wideo: Dlaczego potrzebujesz białego ołówka do makijażu

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: