Ony i córki arabskich szejków – bez zasłony i hidżabu

Nie jest tajemnicą, że w krajach arabskich kobiety nie mogą chodzić tak, jak im się podoba. Wychodząc z domu, muszą nosić hidżab lub zasłonę, aby nikt nie widział ich piękna.

Małżonkom arabskich szejków udało się jednak udowodnić wybrańcom, że mają prawo do pewnej wolności.

Te kobiety otrzymały dobre wykształcenie, znalazły pracę i nie chowają się za tradycyjnymi ubraniami.

Jeśli na nie spojrzysz, od razu staje się jasne, dlaczego mężczyźni mają tendencję do ukrywania swoich wybranych przed oczami innych.

Fatima Kulsum Zohar

Ta kobieta ma nieoficjalny status władczyni Arabii Saudyjskiej. Mieszkała w zwykłej rodzinie, ale ma wyższe wykształcenie i była w stanie zadowolić jednego z najbardziej wpływowych szejków na Bliskim Wschodzie.

Nawiasem mówiąc, Fatima jest 31. żoną władcy, ale jest pierwszą ze wszystkich żon, którym pozwolono mieszkać w komnatach męża i rządzić państwem.

Fatima nie lubi zbytnio rozgłosu i hałasu. Wraz z tym założyła profil na Facebooku.

Kobieta wychodzi w świat w zwykłych, zamkniętych ubraniach, które jednocześnie zaskakują wysoką ceną, luksusem i wdziękiem.

Aisha Al Maktoum

Zanim Aisha wyszła za mąż i przeszła na islam, nazywała się Natalia Aliyeva. Dziewczyna była zwyczajną białoruską studentką, pracowała jako kelnerka, jej życie było całkiem zwyczajne. Pewnego dnia do Mińska przyjechał siostrzeniec władcy Dubaju, aby spróbować swoich sił na zawodach.

Powiedział, że Al-Maktoum zakochał się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Tydzień później zabrał dziewczynę do własnego pałacu w Dubaju. Została jego drugą żoną.

Od tego momentu życie Natalii zaczęło przypominać bajkę. Przyjęła religię męża i urodziła mu dziecko. Mąż zasypywał żonę prezentami, w tym oswojonym gepardem. Kiedy piękność uczestniczy w wydarzeniach, nosi piękne i bardzo szykowne szaty, które zaskakują nawet Sayida.

Plotka głosi, że niektórzy szlachetni mężczyźni zazdroszczą bratankowi władcy Dubaju.

Moza Bint Nasser Al Missned

Ta kobieta osiągnęła wielki sukces. Choć w środowisku arabskim stery władzy oddane są mężczyznom, Mozie udało się nie tylko iść z nimi na równi, ale nawet niektórych wyprzedzić.

Szlachetni mężczyźni nie mogli nie ustąpić miejsca tak silnej kobiecie, która wyglądała na bardzo delikatną.

READ
Jak znaki zodiaku odstraszają mężczyzn: horoskop nieznośnych kobiecych cech

Moza jest trzecią żoną emira Kataru Hamada bin Kalifa al-Thaniego. Powierzył żonie znaczące stanowiska rządowe – m.in. rozwiązuje problemy związane z edukacją, jest szefową Naczelnej Rady do Spraw Rodziny i pracuje w UNESCO.

Para ma również siedmioro dzieci, z których wychowaniem z powodzeniem radzi sobie Moza.

Rania Al Abdullah

Z księciem koronnym Jordanii, który później został królem, Rania spotkała się przypadkiem.

Po pewnym czasie młodzi ludzie pobrali się. Para miała czworo dzieci.

Mąż daje żonie wszystko, czego chce, nawet nadał jej stopień pułkownika. Rania jest zaangażowana w walkę o prawa kobiet i chce zniesienia obowiązku noszenia hidżabu.

Żona króla korzysta z usług popularnych projektantów mody w Europie i jest często fotografowana dla magazynów o modzie.

W krajach arabskich kobietom nie wolno afiszować się. Wychodząc na zewnątrz, muszą nosić hidżab lub nawet chować się w welonie, ukrywając swoje piękno przed wzrokiem ciekawskich. Ale żony władców arabskich były w stanie wywalczyć pewne prawa i wolności od swoich potężnych mężów.

Udało im się zdobyć wykształcenie, zbudować karierę i nie chować się pod chustami i luźnymi ubraniami. Patrząc na nie, mimowolnie wkrada się myśl, że ukrywanie takiego piękna jest niewłaściwe.

Fatima Kulsum Zohar

Fatima Kulsum Zohar ma nieoficjalny status królowej Arabii Saudyjskiej. Dziewczyna z ich prostej rodziny była w stanie zdobyć wyższe wykształcenie i urzec swoją urodą jednego z najpotężniejszych władców Bliskiego Wschodu. Nawiasem mówiąc, stała się już 31. żoną monarchy, ale pierwszą z całego haremu, która mogła osiedlić się w komnatach męża i zostać kochanką państwa.

Beauty Fatima Kulsum Zohar nie lubi rozgłosu i hałasu. Ma jednak stronę na Facebooku. Na imprezach towarzyskich pojawia się w tradycyjnych zamkniętych strojach, ale po prostu zachwycają wysokimi kosztami, luksusem i wyrafinowaniem.

Aisha Al Maktoum

Przed ślubem i przejściem na islam Aisha Al-Maktoum była Natalią Alijewą. Prosty białoruski student i kelnerka żył zwykłym życiem, dopóki do Mińska nie przyjechał siostrzeniec władcy Dubaju, aby wziąć udział w konkursie. Powiedział, że Al-Maktoum uderzył w samo serce, kiedy po raz pierwszy zobaczył Natalię. Tydzień później zabrał ją do swojego pałacu w Dubaju jako drugą legalną żonę.

READ
5 strasznie niebezpiecznych błędów, które popełniasz przed snem! Nie rób tego w ten sposób!

W Emiratach zaczęła bajeczne życie. Przeszła na islam, urodziła dziecko. Jej mąż otoczył ją luksusem. Dał jej nawet oswojonego geparda. Za każdym razem, gdy wychodzi, księżniczka Aisha zakłada wspaniałe i bajecznie drogie stroje, które zachwycają nawet jej męża. Mówi się, że wielu szlachetnych ludzi świata arabskiego jest zazdrosnych o Saeeda Al-Maktouma.

Moza Bint Nasser Al Missned

Moza bint Nasser Al Missned odniosła niesamowity sukces. W świecie arabskim, w którym rządzą mężczyźni, była w stanie nie tylko im dorównać, ale także wpiąć wielu z nich do pasa. Szlachetni mężczyźni zostali zmuszeni do ustąpienia miejsca kruchej, ale tak silnej kobiecie.

Moza bint Nasser Al Misned jest trzecią żoną emira Kataru, Hamada bin kalifa al-Thaniego. Powierzał żonie ważne stanowiska państwowe. W szczególności Moza zajmuje się edukacją, przewodniczy Najwyższej Radzie ds. Rodziny i pracuje dla UNESCO. W tym samym czasie udało jej się urodzić i wychować siedmioro dzieci.

Rania Al Abdullah

Rania Al Abdullah jest dziewczyną z prostej rodziny, jej ojciec jest pediatrą. Przypadkowo spotkała następcę tronu Jordanii (a później króla). Po czterech miesiącach burzliwego romansu odbył się ślub. Rania dała mężowi czwórkę dzieci.

Król Jordanii przyznał swojej żonie nieograniczone prawa i wolności, a także uhonorował ją stopniem pułkownika. Kobieta aktywnie walczy o prawa kobiet, opowiada się za zniesieniem obowiązku noszenia hidżabu. Sama ubiera się z najlepszymi europejskimi projektantami mody i często pozuje do magazynów.

Amira Al-Taweel

Była żona saudyjskiego księcia Al-Walida to prawdziwy buntownik. Kształciła się w USA, jeździ samochodem, a nawet sama wszczęła rozwód z mężem, co jest niespotykaną śmiałością w świecie arabskim. W tej chwili 34-letnia piękność jest aktywnie zaangażowana w status społeczny kobiet. Opiekuje się także ubogimi i dotkniętymi klęskami żywiołowymi.

Haya bint Hussein Al Maktoum

Haya jest córką władcy Jordanii i drugą żoną szejka Dubaju. Para spotkała się na jednym z wydarzeń towarzyskich. Szejka Husajna zafascynowało piękno twarzy i smukła sylwetka dziewczyny. Uderzała też jej edukacja (studiowała w Oksfordzie). Kilka miesięcy później monarcha oświadczył się Haya, a ona stała się prawdziwą ozdobą jego pałacu w Dubaju.

Haya bint Hussain Al-Maktoum urodziła żonę dwójki dzieci. Nie chciała zamykać się w murach pałacu i czynnie angażowała się w działalność charytatywną. Haya jest założycielem Fundacji Głodu. Temu pomysłowi poświęca prawie cały swój czas.

READ
7 typów osobowości, których należy unikać!

Haya bint Hussein Al Maktoum to prawdziwa fashionistka. Ubiera się w europejskim stylu i stara się nie przegapić imprez towarzyskich. Uwielbia też wyścigi konne, często odwiedza hipodrom jako aktywna cheerleaderka.

Dina Abdulaziz

Dina Abdulaziz jest żoną saudyjskiego księcia. Urodziła się w Stanach Zjednoczonych, a podczas podróży do Londynu poznała sułtana ibn Fahda ibn Nassera ibn Abdul-Aziza Al Sauda. Dwa lata później kochankowie pobrali się. Początkowo mieszkali w Ameryce, a następnie przenieśli się do Rijadu. Dina urodziła utytułowanego męża trójki dzieci.

Dina Abdulaziz – kocha modę i wszystko, co z nią związane. Jest właścicielką sieci butików i redaktorką magazynu Vogue Arabia. Wspiera młodych projektantów i tworzy własne kolekcje ubrań i akcesoriów. Dina znajduje się na liście 500 osób tworzących światowy przemysł mody.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: