Odświeżenie brwi – wszystko o tej procedurze

Dziś makijaż permanentny to główny nurt mody. Wiele dziewczyn marzy o pięknym makijażu oczu, brwi czy ust, który pozostanie na twarzy nawet po umyciu. Jeszcze więcej przedstawicieli płci pięknej stało się już właścicielami makijażu permanentnego.

Ale ta procedura jest dość trudna do wykonania. Wynik będzie całkowicie zależał od kwalifikacji i profesjonalizmu mistrza. Dlatego konieczne jest ostrożne podejście do wyboru mistrza. W przeciwnym razie będziesz musiał poświęcić dużo wysiłku, czasu i zasobów materialnych, aby poprawić błędy nieprofesjonalnego kosmetologa.

odśwież-browj-vse-o-dannoj-procedure1

Nawet wysokiej jakości praca traci z czasem swój dawny blask i piękno. Tatuaż traci jasność, staje się ciemniejszy, jego granice stają się mniej wyraźne. Aby makijaż permanentny długo pozostawał w doskonałej kondycji, konieczne jest regularne przeprowadzanie takiego zabiegu jak odświeżenie.

Co to jest Odśwież?

Odświeżanie brwi – co to jest? Jest to zabieg mający na celu przywrócenie im koloru. W takim przypadku osobny rysunek konturu nie jest wykonywany.

Zabieg ten wykonywany jest według uznania klientki po korekcie makijażu permanentnego. Odświeżanie jest idealne dla tych, którzy chcą:

 • Odśwież kolor starego tatuażu.
 • Spraw, aby tatuaż był bardziej intensywny.
 • Odśwież brwi, zachowując dotychczasowy kształt.

odśwież-browj-vse-o-dannoj-procedure2

Eksperci zalecają przeprowadzanie tej procedury co roku. Jej koszt jest znacznie niższy niż koszt korekty. Czas trwania – około 1,5 – 2 godziny.

Ale są też przypadki, gdy wymagana jest pełnoprawna nieplanowana korekta tatuażu. Może się to zdarzyć z powodu silnej zmiany kształtu brwi, które są związane z indywidualnymi cechami skóry dziewczyny lub z powodu niewłaściwej pielęgnacji.

W poniższym filmie będziesz mogła zapoznać się z zabiegiem odświeżania brwi:

Pielęgnacja brwi

Tak więc po udzieleniu odpowiedzi na pytanie, czym jest odświeżenie brwi, należy rozważyć pielęgnację brwi po odświeżeniu. Od tego zależy stan makijażu permanentnego i okres noszenia. Niewłaściwa pielęgnacja tatuażu może prowadzić do poważnych konsekwencji.

odśwież-browj-vse-o-dannoj-procedure3

Aby makijaż permanentny brwi po odświeżeniu zachować w dobrej kondycji, należy przestrzegać następujących dość prostych zasad:

 1. Kilka tygodni po odświeżeniu nie można brać długich kąpieli słonecznych. Zakaz korzystania z solariów. W przeciwnym razie istnieje ogromne ryzyko poważnych oparzeń. Możesz nie tylko stracić cały wynik zabiegu, ale także wyrządzić znaczną szkodę własnej skórze.
 2. Zrezygnuj z publicznych basenów, saun itp. w pierwszym miesiącu po zabiegu.
 3. Po raz pierwszy po zabiegu odświeżania nie przesadzaj z nawilżaniem okolic brwi. Może to być obarczone zmatowieniem makijażu permanentnego i utratą efektów.
 4. Odrzuć peelingi, peelingi i inne zabiegi, które mogą uszkodzić skorupę powstałą po zabiegu. Po odświeżeniu makijażu permanentnego skóra jest aktywnie odnawiana i regenerowana. Te procesy powinny przebiegać naturalnie. Nie działać na uformowaną skorupę. Z czasem samo odpadnie.
 5. Po raz pierwszy zrezygnuj ze zwykłej opieki. W okolicy brwi lepiej stosować produkty lecznicze, które poradził Ci mistrz.
 6. Delikatnie oczyść i osusz skórę. Nie pocieraj mocno obszaru makijażu ręcznikami frotte. To może ją poważnie uszkodzić. Lepiej jest usunąć nadmiar wilgoci ręcznikiem papierowym lekkimi ruchami poklepywania.
READ
Tatuaż i microblading w przeszłości: 5 powodów, dla których warto wykonać nano-spray brwi

odśwież-browj-vse-o-dannoj-procedure4

Z zastrzeżeniem wszystkich powyższych zasad pielęgnacji brwi po odświeżeniu, procedura ich gojenia przejdzie prawie niezauważalnie. Brwi w pełni zregenerują się i przybiorą ostateczną formę w ciągu kilku tygodni.

Opinie

W Internecie można znaleźć wiele recenzji dziewcząt, które już doświadczyły tej procedury. Na podstawie tych recenzji możesz określić, czy odświeżenie jest dla Ciebie odpowiednie i wybrać profesjonalnego mistrza w swoim mieście.

Oksana Worobiewa:

Ponad rok temu robiłam sobie tatuaż na brwi. Długo decydowałam się na ten zabieg, bardzo w to wątpiłam, ale znajomi mnie przekonali i rozwiali wszelkie wątpliwości. Za ich radą znalazłem mistrza. Razem z nim wybrali dla mnie idealny kształt, kolor przyszłych brwi. Byłem całkowicie zadowolony z wyniku. Ale podczas zabiegu mistrz ostrzegł mnie, że brwi mogą stać się mniej jasne. Z takim problemem spotkałam się kilka miesięcy po wykonaniu tatuażu permanentnego. Kształt brwi całkowicie mi odpowiadał, chciałam tylko, żeby były jaśniejsze i bardziej wyraziste, jak bezpośrednio po zabiegu tatuażu. Mistrz zalecił odświeżenie brwi. Cała procedura zajęła nie więcej niż 1,5 godziny. Byłem całkowicie zadowolony z wyniku! Brwi znów są jasne, w życiu codziennym malować się nie da. Teraz będę aktualizować tatuaż w ten sposób co sześć miesięcy.

Jewgienija Iskandarowa:

Tatuowanie znam od dawna. 4 lata temu zrobiłam sobie makijaż permanentny ust, 2 lata temu postanowiłam wytatuować sobie brwi. Trudno było znaleźć mistrza, który zrobiłby dokładnie to, czego chcę. Po długich poszukiwaniach spotkałem mojego najukochańszego mistrza. Teraz wykonuję z nią wszystkie zabiegi! Ale teraz nie o tym. Podnieśliśmy kształt, zrobiliśmy wszystko w technice cieniowania. Kilka miesięcy później przyszedłem na poprawkę. Chciałem trochę zmienić kształt. Od korekty minęło sporo czasu. Brwi zaczęły blednąć i wcale mi się to nie podobało. Przedwczoraj skonsultowałem się z moim mistrzem, postanowili zastąpić poprawkę odświeżeniem. Idealnie sprawdził się do odświeżenia koloru brwi! Minęły zaledwie 2 dni, obszar makijażu permanentnego goi się szybko, wspaniały efekt jest już widoczny. Ogólnie jestem teraz fanem tej procedury!

Irina Sanzharovskaya:

Brwi to dla mnie wszystko. W ogóle nie mogę nadrobić, najważniejsze jest to, że należy położyć nacisk na tę część twarzy. Przez długi czas projektowałam go przy pomocy kosmetyków dekoracyjnych. Zajęło to dużo czasu i wysiłku. Tatuowanie było dla mnie idealnym rozwiązaniem. Podoba mi się ich naturalny kształt, chciałem tylko dodać trochę blasku obrazowi. Byłem całkowicie zadowolony z wyniku, gdyby nie jedno „ale”. Sześć miesięcy później brwi zaczęły tracić kolor, zaczęły blaknąć. Natychmiast zadzwoniłem do mojej kosmetyczki. Przekonała się, że to absolutnie normalne, czas tylko na odświeżenie. Dosłownie za półtorej godziny przywróciłem dawną jasność. Teraz znów mogę zapomnieć o kosmetykach na kilka miesięcy. Jest to dla mnie bardzo wygodne przy moim napiętym harmonogramie.

Odświeżenie brwi: co to jest i kiedy należy zaktualizować makijaż permanentny

READ
Jaka technika makijażu oczu i brwi jest najlepsza dla różnych typów twarzy

Z biegiem czasu makijaż permanentny staje się matowy i niewyraźny, brwi tracą wyrazistość i blask. Możesz poprawić sytuację za pomocą procedury odnawiania tatuażu. Eyebrow Refresh przywraca blask pigmentu, pozwala zlikwidować ubytki w farbie, koryguje niedokładności i utrzymuje zadbany wygląd. Nowoczesne barwniki są łatwe w regulacji.

Odśwież: co to jest w tatuażu

Co to jest? Odświeżenie w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „odświeżenie”. Tak więc odświeżenie brwi to procedura aktualizacji odcienia, podczas której nie rysuje się wyraźnych konturów, jak w tatuażu. Pigment jest wstrzykiwany płytko, co przyczynia się do szybkiej regeneracji tkanek. Mistrzowie zalecają, aby korektę koloru tatuażu przeprowadzać co 12-18 miesięcy. Okres ten zależy od tempa przemiany materii, jakości barwnika oraz techniki wykonania makijażu permanentnego.

Po co odświeżać

Z biegiem czasu pigment pod skórą zanika, a następnie całkowicie znika. Wynika to z naturalnych procesów zachodzących w organizmie: barwnik jest stopniowo wydalany z limfą. Zastanów się, kiedy dokładnie musisz wykonać tę procedurę:

 • brwi rozjaśniły się i stały się bez wyrazu;
 • odcień nie pasuje już do koloru włosów;
 • trzeba było użyć ozdobnego ołówka;
 • kontur stał się niewyraźny;
 • w pigmentu występują częściowe luki.

Jak przebiega procedura

Odświeżenie makijażu permanentnego przeprowadza się sterylnym instrumentem. Mistrz używa urządzenia z najcieńszą igłą, przez którą wstrzykuje się barwnik pod skórę.

Przed zabiegiem odświeżania brwi eksperci zalecają przestrzeganie tych samych zasad, co przed wykonaniem tatuażu:

 • nie opalać się na tydzień przed sesją;
 • nie pij alkoholu dzień przed aktualizacją;
 • nie pić kawy ani napojów energetycznych w dniu zabiegu.

Przed aktualizacją koloru mistrz skoordynuje odcień z klientem. Nie jest konieczne wybieranie nowego kształtu brwi, ponieważ zostanie przeprowadzona tylko regulacja koloru.

 • demakijaż;
 • leczenie skóry środkiem antyseptycznym;
 • znieczulenie miejscowe;
 • wprowadzenie pigmentu.

Barwnik wprowadzany jest tylko w tych miejscach, w których pigment wyblakł lub zniknął. Obszar wpływu podczas procesu odświeżania jest znacznie mniejszy niż przy konwencjonalnym tatuowaniu.

Jaka jest różnica między odświeżeniem a korektą?

Korektę wykonuje się miesiąc po wykonaniu tatuażu. Celem zabiegu jest skorygowanie mankamentów: braki w kolorze, źle dobrany odcień, korekta kształtu łuku. Natomiast odświeżenie nie koryguje kształtu i nie zmienia radykalnie koloru. Procedura aktualizacji permanentu odbywa się około rok po wykonaniu tatuażu. W tym czasie barwnik jest mocno zakorzeniony w skórze. Blednięcie koloru wiąże się ze stopniowym niszczeniem i usuwaniem pigmentu wraz z limfą. Po roku kontury pozostają wyraźne i nie wymagają korekty, ale kolor można odświeżyć. Cena odświeżenia brwi z reguły jest równa kosztowi zabiegu pierwotnego, jednak nie wymaga drugiej korekty w ciągu miesiąca.

READ
Technika ombre brwi

Jeśli konieczna jest korekta w celu skorygowania mankamentów, to odświeżenie brwi jest regularną aktualizacją tatuażu, która jest wymagana nawet jeśli zabieg został wykonany perfekcyjnie. Jeśli chcesz, aby makijaż permanentny cieszył Cię przez długi czas, nie zaniedbuj zabiegu odnowy koloru.

Istnieje szereg ograniczeń dotyczących zabiegu: choroby zakaźne, choroby układu sercowo-naczyniowego, skazy krwotoczne, HIV i AIDS, zapalenie wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, ciąża. Nie zaleca się wykonywania odświeżenia w okolicy, w której niedawno wykonywano depilację laserową.

Pielęgnacja brwi po zabiegu

Pomimo tego, że odświeżenie brwi jest uważane za procedurę nieurazową, musisz przestrzegać zaleceń mistrza.

 1. Pierwszego dnia po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja organizmu na uraz.
 2. Aby przyspieszyć regenerację tkanek, nie zapomnij o leczeniu skóry chlorheksydyną, a w okolicach ust użyj wazeliny kosmetycznej.
 3. Trzeciego dnia po sesji na skórze pojawia się peeling, jak po zwykłym zabiegu tatuażu. Nie możesz zdjąć skórki. Musisz poczekać, aż same odpadną, w przeciwnym razie na skórze pojawią się przerwy w kolorze.
 4. Po zbieżności skorup można rozpocząć mycie wodą.
 5. W ciągu 2 tygodni po odświeżeniu brwi nie można odwiedzać sauny, chodzić na plażę i basen. Noś duże okulary przeciwsłoneczne i kapelusz, gdy wychodzisz na zewnątrz, aby chronić skórę przed promieniami UV.

Co lepiej zrobić – odświeżenie czy korekta makijażu permanentnego?

Odświeżanie to przywrócenie utraconego odcienia, nic więcej. Korekta makijażu permanentnego to korekta kształtu i koloru. W podjęciu decyzji o wyborze techniki pomogą mistrzowie studia EYEBROW Permanent Make Up. Specjaliści ocenią stan brwi i zaproponują niezbędny w Twoim przypadku zabieg.

Terminowa wizyta u mistrza uchroni Cię przed niepotrzebnymi wydatkami na całkowitą odbudowę tatuażu. Odświeżenie przywróci pożądany odcień i nada makijażowi permanentnemu odpowiedni wygląd. Na naszej stronie internetowej możesz umówić się na wizytę u mistrza w dogodnym dla siebie terminie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: