Odchudzanie bez robienia czegokolwiek – czy to możliwe!

Większość ludzi uważa, że ​​aby skutecznie schudnąć, trzeba przestrzegać ścisłej diety i codziennie spędzać 2 godziny na siłowni. Jednak wcale nie jest to konieczne. W końcu, jeśli zbytnio ograniczysz się w odżywianiu i obciążysz się treningiem, najprawdopodobniej za kilka miesięcy osoba po prostu się uwolni i zrezygnuje ze zmęczenia i przeciążenia.

Zdjęcia z otwartych źródeł

Aby równomiernie schudnąć, wystarczy przestrzegać kilku zasad, z którymi poradzi sobie nawet najbardziej leniwa osoba. O 5 takich zasadach opowiem dzisiaj.

Dodaj więcej warzyw i owoców do swojej diety

Najlepszymi przyjaciółmi odchudzania są owoce i warzywa. Mają bardzo mało kalorii i dużo witamin, szybko się nasycają, przyspieszają przemianę materii. A także zawierają dużą ilość błonnika, który na długo eliminuje uczucie głodu. Szybko nasycają organizm, jednocześnie nie odkładając się w tłuszczu.

Idealnie nadaje się do spożywania świeżych warzyw i owoców, ponieważ po jakiejkolwiek obróbce cieplnej, czy to zamrażaniu, czy gotowaniu, tracą większość swoich przydatnych właściwości. Szczególnie ważne jest, aby używać ich jak najwięcej w okresie zimowym, aby wzmocnić układ odpornościowy i zapobiec beri-beri.

Źródło zdjęcia: https://clck.ru/sNYvF

Więcej chodzenia

Od dawna udowodniono, że 2 godziny energicznego marszu spalają więcej kalorii niż godzina ciężkiego treningu na siłowni. Piesze wędrówki nie mają prawie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, w przeciwieństwie do treningu na siłowni.

Ponadto chodzenie poprawia samopoczucie, korzystnie wpływa na układ krążenia, wzmacnia mięśnie i układ oddechowy.

Eksperci zalecają chodzenie na czczo, aby podczas spaceru organizm czerpał energię z tłuszczu. Wskazane jest również, aby nie jeść bezpośrednio po spacerze, aby organizm mógł zakończyć procesy spalania tłuszczu.

Źródło zdjęcia: https://clck.ru/sNYyX

Uważne jedzenie

Teraz większość ludzi je przed telewizorem, komputerem lub trzyma się telefonu, co jest dużym błędem. Świadome jedzenie sprawia, że ​​czujesz się syty szybciej, co oznacza, że ​​możesz jeść mniej dodatkowych kalorii.

Jedz powoli, dokładnie przeżuwając jedzenie. Faktem jest, że podczas jedzenia organizm wytwarza hormon histaminę, który sygnalizuje mózgowi, że jest pełny. Ale ten sygnał dociera do neuronów mózgu po około 20 minutach od rozpoczęcia posiłku. Dlatego jeśli zjesz dużą porcję w 10 minut, najprawdopodobniej nie będziesz pełny i będziesz chciał więcej. Ponadto szybkie przyjmowanie pokarmu prowadzi do problemów z układem pokarmowym.

READ
12 ciężkostrawnych pokarmów, które zapobiegają utracie wagi

Źródło zdjęcia: https://clck.ru/sNZ9r

Dobry sen

Здоровый и стабильный сон является неотъемлемой частью похудения. Именно во время сна в организме происходят процессы восстановления, а также идет самая активная фаза жиросжигания.

Brak snu zwiększa produkcję hormonu greliny, który odpowiada za apetyt. Organizm stara się czerpać energię, której brakowało mu podczas snu, z pożywienia. Prowadzi to do przejadania się i przybierania na wadze. Dlatego musisz spać co najmniej 8 godzin, idź spać nie później niż o 23:00.

Nie jedz też co najmniej 2 godziny przed snem. W takim przypadku ostatni posiłek powinien być niskokaloryczny (niskotłuszczowy twaróg, sałatka jarzynowa, niskotłuszczowa ryba, pierś z kurczaka).

Źródło zdjęć: https://clck.ru/sNZ7U

Dużo białka w diecie

Większość ludzi nie ma wystarczającej ilości białka w swojej diecie. To właśnie białko jest budulcem naszych mięśni, a jednocześnie jest niskokaloryczne. Głównymi źródłami białka są jajka, twarożek, mięso, ryby, kurczaki, rośliny strączkowe.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jaja kurze. Ponieważ dzięki swojej niskiej cenie i dostępności w każdym sklepie zawierają wiele przydatnych substancji, a ich białko jest najłatwiej przyswajalne. Żółtka zawierają zdrowe tłuszcze, dlatego najlepiej jeść jajka na śniadanie, ponieważ nasycają się do obiadu.

Czy podążasz za powyższymi nawykami? Napisz swoją opinię w tej sprawie w komentarzach.

Marzysz o utracie wagi, ale nie jesteś gotowy na trudy? Cóż, odkryjmy nasz sekretny sposób na wyszczuplenie talii bez robienia czegokolwiek. Aby to zrobić, musisz poczekać do następnej pełni księżyca i dokładnie o północy, trzymając hamburgera w jednej ręce i hantlę w drugiej, wypowiedz starożytne zaklęcie .

Dobra, dość żartów. W rzeczywistości taka metoda nie istnieje i nie może istnieć. Rzeczywiście, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, nie można obejść się bez zmuszania ciała do spalania „nadmiaru” tłuszczu poprzez wydawanie go na kalorie. A jeśli nie ćwiczysz, ale nagle schudłeś 5-10 kg i ciągle czujesz się słaby, jakbyś codziennie biegał na nartach biegowych, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Może to być objaw poważnej choroby.

Czy jest więc nadzieja na cud? Nie, ona nie. Leżąc na kanapie nie da się schudnąć. Istnieją jednak metody, które pomogą pozbyć się kilku kilogramów przy minimalnym wysiłku. Opowiemy o nich.

READ
9 hormonów prowadzących do przybierania na wadze i sposobów na ich uniknięcie

Худеем, чуть изменив питание

Удивительно, но изменение простых ежедневных привычек способно помочь справиться с лишним весом.

Badania wykazały, że jedzenie jajek na śniadanie może nieco wyszczuplić talię. Jajka mają wysoką zawartość białka i tłuszczu oraz bardzo niską zawartość węglowodanów, co zmniejsza ryzyko otyłości.

Podobne działanie ma olej kokosowy. Najwyraźniej jego zastosowanie w kuchni pomaga zredukować tkankę tłuszczową z brzucha.

Żywność bogata w błonnik jest również uważana za korzystną dla utraty wagi. Cechą błonnika jest to, że praktycznie nie jest wchłaniany przez jelita człowieka, a jego trawienie wymaga dużego nakładu kalorii. W rezultacie, próbując wchłonąć błonnik, nasz organizm może wydać więcej energii, niż otrzymuje.

W suszonych morelach, suszonych jabłkach, pieczywie pełnoziarnistym jest dużo błonnika. Ogólnie rzecz biorąc, wiele owoców i warzyw jest dobrym źródłem błonnika. Kolejny argument przemawiający za pokarmami roślinnymi!

Schudnij poprzez zmianę nawyków

Są jednak jeszcze prostsze sposoby na zrzucenie kilku kilogramów. Na przykład stwierdzono, że zastąpienie dużych talerzy mniejszymi powoduje, że jesz mniej, nie zdając sobie z tego sprawy. Oznacza to, że otrzymujesz mniej kalorii i oszczędzasz się od zbędnego tłuszczu.

Другая полезная привычка — высыпаться. Удивительно, но, по данным статистики, ежедневный сон продолжительностью 7-8 часов снижает риск ожирения. Вероятно, это связано с поддержанием в норме биоритмов и обмена веществ.

Jeśli pracujesz blisko domu, chodź do pracy bez samochodu. Chodzi o to, że tylko obciążenie nóg jest optymalne, aby schudnąć. To właśnie na nogach znajdują się największe mięśnie naszego ciała, dlatego takie obciążenie pozwala najefektywniej spalać kalorie.

I wreszcie, według niektórych badań, nawyk oglądania telewizji przez długi czas wiąże się również z ryzykiem przybrania na wadze. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za zaprzestaniem oglądania telewizji, a wolny czas lepiej poświęcić komunikacji i obowiązkom domowym.

Schudniemy prosząc o pomoc lekarzy

Иногда для похудения используются лекарства и хирургические операции. Они также не требуют больших усилий от пациента, однако имеется ряд ограничений. В частности, их обычно используют при тяжёлых формах ожирения, а после лечения для поддержания нормального веса всё равно нужно делать упражнения и соблюдать диету.

READ
Chińscy emeryci zadziwiają sędziów swoimi figurami w konkursie bikini

Wśród leków stosowanych w leczeniu otyłości najbardziej znanym lekiem jest orlistat. Jego mechanizm działania polega na zakłóceniu wchłaniania tłuszczów z jelit, zmuszając organizm do wykorzystania tłuszczu już znajdującego się w organizmie. Jest to stosunkowo bezpieczny lek, ale przede wszystkim nie należy go stosować: każdy lek wymaga ostrożności.

Другой медицинский метод борьбы с лишним весом — бариатрическая хирургия. Это собирательное понятие для различных видов операций, смысл которых сводится к уменьшению объёма желудка, которое снижает аппетит и влияет на пищеварение. В результате человек заметно теряет в весе. Есть и другие методы — например, липосакция, однако это, скорее, косметическая процедура, убирающая жир локально, но не влияющая на ожирение в целом.

Tak więc istnieje wiele prostych sposobów radzenia sobie z nadwagą. Czasami mogą być nawet bardzo skuteczne, ale ich skuteczność jest gorsza od treningu i kompletnej diety. Ale nikt nie zabrania ci ich próbować.

Utrata wagi to świetny cel, do którego warto dążyć. Ale postaraj się o to choć trochę i nie czekaj na cudowne zniknięcie zmarszczek na brzuchu. Uwierz mi, bez Twojego udziału cud się nie wydarzy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: