Oczy o nieziemskiej urodzie: 8 life hacków w makijażu oczu

8 najlepszych hacków do makijażu 2019

Co tydzień przeprowadzamy wywiady lub robimy makijaż z fajnymi wizażystami, próbując przy okazji podejrzeć wszystkie ich sztuczki. Oto te, które szczególnie pamiętamy, przyjęliśmy, a nawet zaczęliśmy stosować w życiu. Bo to niespodzianka! – To naprawdę działa.

1. Aby ujarzmić prawie każdy podkład, rozgrzej go w dłoniach, a następnie połóż dłonie na twarzy.

Olga Brovtsina, Nars Lead Makeup Artist w Rosji: „Większość podkładów jest wrażliwa na ciepło. Jeśli nakładasz je dłońmi (a np. podkład Nars powinien być nakładany w ten sposób), upewnij się, że dłonie są ciepłe. Jeśli nie bardzo – najpierw potrzyj dłonie, następnie upuść na nich ton, ponownie trochę potrzyj – i nałóż na twarz. Rozłóż ton jak maskę – za pomocą ruchów nacisku.

2.Zanim pomalujesz brwi ołówkiem, najpierw przeczesz włosy przed wzrostem.

To dość znana technika: w ten sposób brwi są równomiernie wypełnione, bez luk i łysych plam. Ale Nick Lujan, wizażysta i międzynarodowy trener Kevyna Aucoina, doprowadził tę technikę do perfekcji: jednocześnie unosi włosy za pomocą pędzla i wypełnia puste przestrzenie ołówkiem. Jest naprawdę szybszy i wygodniejszy – włosy nie mają czasu na odpoczynek.

3. Aby usta wyglądały na pełniejsze, zacznij je kreślić ołówkiem w kierunku od kącików do środka.

Ten sam Nick Luzhan, wizażysta i międzynarodowy trener Kevyna Aucoina, otworzył nam oczy: istnieją dwa sposoby na zarysowanie konturu ust. Możesz zacząć rysować linię od kącików ust do środka lub odwrotnie. Zwykle nie myślimy o tym, jak dokładnie to robimy. Ale w pierwszym przypadku linia jest bardziej zaokrąglona, ​​a usta są bardziej obszerne. W drugim – wręcz przeciwnie, cieńszy.

4. Wygodniej jest pomalować przestrzeń między rzęsami, jeśli umieścisz pędzel pod rzęsami, a nie nad nimi.

Odbywa się to w następujący sposób: delikatnie unieś palcem ruchomą powiekę. Nie za dużo, bo wyschnie i sprawi, że będziesz chciał mrugnąć. I „stemplujemy” szczelinę pędzelkiem. „Ta linia może wcale nie być idealna”, mówi nasza felietonistka i doskonała wizażystka Lena Igradi, „Interlashes są jak dziurawe rajstopy pod dżinsami, nikt nie dba o to, jak są pełne”.

READ
Jaki naprawdę jesteś? Dobór makijażu powie Ci wszystko.

5. Kiedy nie ma już czasu na malowanie, umieść małą kropkę z brokatem na powiece nad źrenicą.

Pomysłowy hack życia od tej samej Leny Iradi. Oczy natychmiast zabłysną i nikt nie zrozumie, na czym polega sztuczka. Punkt należy umieścić na górnej powiece bezpośrednio nad źrenicą w pobliżu wzrostu rzęs.

6. Aby ton był bardziej równomierny, nałóż go wypukłą częścią gąbki do jajek.

Używasz beauty blendera? Następnie pamiętaj: aby ton leżał bardziej równomiernie, należy go zastosować we właściwej linii. „Tyłek” jest zaokrąglony, dzięki czemu daje jednolitą powłokę bez pasków i smug. Za pomocą wąskiej końcówki nakładam korektor i pracuję na skrzydłach nosa ”- powiedział wizażysta i nasz gościnny redaktor Siergiej Naumow.

7. Ciepłe odcienie cieni lepiej odświeżają twarz niż zimne.

Fakt: aby zrobić wow-makijaż wystarczą dwa cienie, jaśniejszy i ciemniejszy :) Idealnie oba powinny mieć ciepły wydźwięk, jak uważają zarówno Lena Iradi, jak i Sergey Naumov. (Dla kogo wtedy produkujemy zimne, jednak jeszcze nie zrozumieliśmy :)

8. Jeśli strefa T nagle zacznie świecić w ciągu dnia, wystarczy nałożyć na nią kroplę podkładu.

Jeśli Twoja twarz błyszczy, a nie masz pod ręką pudrów i chusteczek matujących, możesz wziąć kroplę bazy i delikatnie wcisnąć ją w wybrane miejsce. Tak, bezpośrednio na fundamencie. Wchłonie sebum, mówi Lena Iradi.

A jakie hacki na życie wizażysty, które czytasz na naszej stronie (a może nie na naszej, ale gdzie indziej) tak naprawdę stosujesz w życiu?

Skomplikowane techniki, odpowiednie pędzle i lata treningu – zapomnij! Podpowiemy Ci, jak pięknie i szybko pomalować oczy dowolnymi cieniami. A my podpowiemy Ci, jakie kosmetyki do makijażu wybrać.

Jak malować oczy cieniami - proste życiowe hacki dla idealnego wyglądu

Jeśli chodzi o makijaż oczu, wiele osób gubi się, ponieważ nie wie, jak prawidłowo pomalować powieki i jak nałożyć cień do powiek. W rzeczywistości istnieje wiele prostych technik i przydatnych sztuczek stosowanych przez wizażystów. I spoiler – możesz je powtórzyć samodzielnie i bez większego treningu. Podpowiadamy, jak malować cieniami i przedstawiamy instrukcje dla początkujących w formacie krok po kroku.

Jak prawidłowo malować oczy cieniami – uniwersalna instrukcja krok po kroku

Dzielimy się standardowym schematem, jak prawidłowo makijażować oczy cieniami etapami. Teraz możesz eksperymentować nie tylko z paletami nude.

READ
Jak zrobić perfekcyjny makijaż ust

Użyj bazy pod cienie

Zawsze nakładaj bazę na powieki przed użyciem cieni do powiek, jeśli chcesz, aby makijaż utrzymał się przez cały dzień. Konwencjonalne bazy do makijażu są niedrogie. Niektórzy wizażyści zastępują podkłady zwykłym, grubym korektorem – ta opcja działa równie dobrze. Aby zintensyfikować kolor cieni, użyj białego lub czarnego podkładu lub kremowego cienia lub kredki do cienia.

Szczególnie tej pozycji nie powinny przegapić dziewczyny o tłustej skórze, a także te, które malują w upalny letni dzień. Podkład dobrze uszczelni cienie i nie pozwoli im się ruszyć.

Jak nakładać podkład: Możesz użyć palca lub płaskiego pędzla do cieni. W obu przypadkach produkt równomiernie rozprowadzi się na powiece.

Zastosuj kolor podstawowy

Jeśli spojrzysz na palety cieni do powiek, zobaczysz, że istnieje wiele odcieni, różniących się fakturą i odcieniem. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo pomalować oczy cieniami, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami. Przede wszystkim musisz wybrać neutralny odcień bazy.

Ojciec piosenkarki Beyoncé nieustannie obrażał jej matkę Tinę Knowles. Wszyscy dookoła wiedzieli o zdradach mężczyzny. W 2009 roku okazało się, że mężczyzna ma na boku dziecko. Tina Knowles złożyła pozew o rozwód, który został sfinalizowany w 2011 roku. Beyoncé oficjalnie ogłosiła, że ​​jej ojciec nie reprezentuje już jej interesów biznesowych i zaprzestał wszelkiej komunikacji z nim.

Baza to baza, za pomocą której utrwalisz makijaż oczu. Warstwa bazowa jest niezbędna nawet jako element codziennego makijażu nude.

Wybierz jasny odcień, zwłaszcza jeśli masz jasną karnację. Unikaj połyskujących cieni bazowych, jeśli masz skórę dojrzałą. W końcu mieniąca się konsystencja mocno podkreśla zmarszczki. Użycie ciemnego odcienia sprawi, że wygląd będzie bardziej dramatyczny, ale jednocześnie zbyt ostry.

Jak nakładać podkład: nigdy nie używaj „natywnego” aplikatora z zakupionej palety. Najlepszym narzędziem do cieni do powiek jest średniej wielkości pędzel do cieni do powiek. Niektórzy nakładają bazę bezpośrednio palcami, ale tylko profesjonaliści mogą to zrobić.

Dodaj ciemniejsze cienie do zagięcia

W kolejnym kroku nałóż ciemny odcień na zagniecenie. Rozpocznij cieniowanie od środka powieki i stopniowo przesuwaj się na zewnątrz. Jeśli masz trzykolorową paletę, wybierz najciemniejszy kolor. Jeśli masz 4-kolorową paletę, użyj przedostatniego ciemnego odcienia. Jeśli nosisz dużą paletę, użyj ciemniejszego odcienia z tej samej rodziny cieni bazowych.

READ
Makijaż oczu: 7 opcji przeciwstarzeniowych dla kobiet po pięćdziesiątce

Jakiego pędzla użyć: użyj pędzelka przeznaczonego do rozcierania załamania powieki.

Dodaj róż lub rozświetlacz nad załamaniem

Róż czy rozświetlacz? Róż odświeży Twój wygląd i sprawi, że będzie lżejszy. Połyskujące konsystencje bardziej nadają się do wieczorowych stylizacji, ponieważ mocno podkreślają makijaż oczu. Nakładaj produkty bardzo delikatnie, dużym puszystym pędzelkiem, aby wszystko wyglądało naturalnie, a nie nachalnie.

Zastosuj jasny (lub brokatowy) odcień w wewnętrznym kąciku oka

Małym palcem wybierz najjaśniejszy odcień z palety cieni lub jasny, jasny kolor (np. żółty, różowy lub beżowy). Następnie przyciśnij palec do wewnętrznego rogu. Ta technika pomoże Ci odświeżyć oczy i uczynić je bardziej otwartymi.

Jak to zrobić: użyj małego palca. Jest zawsze!

Jak pomalować oczy o różnych kształtach cieniami?

Dzielimy się prostymi sztuczkami życiowymi wizażystów, jak pięknie umalować oczy cieniami, aby podkreślić ich kształt i rysy powiek.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: