Nikt nie potrzebuje idealnej żony – opinia psychologa!

Idealna żona oczami mężczyzny: tajemnice mądrej i szczęśliwej kobiety

Jak żyć w małżeństwie i być szczęśliwym? Czytać!

Skąd to pochodzi?

Według psychoterapeutki Iriny Vinnik potrzeba komfortu pojawia się w dzieciństwie: „Zazwyczaj są to dobre dziewczyny, których rodzice nie słuchali. Nie zapytano ich, czego chcą, powiedziano im, co jest słuszne”. Wyraźnie wiedzą, „co jest dobre, a co złe”.

W zdrowej rodzinie dziecko dorasta w atmosferze bezwarunkowej miłości: jest kochane i akceptowane po prostu takie, jakie jest. Jeśli jest chwalony tylko wtedy, gdy robi coś „dobrze”, rozumie, że miłość jest nagrodą za dobre zachowanie. Takie dzieci uczą się komfortu i nie rozumieją, że w zdrowym, szczerym związku te warunki nie występują. „Idealna” kobieta z reguły nie wie, jaka jest naprawdę. Jako dziecko nie miała okazji poznać siebie.

5 sekretów idealnego małżeństwa. Idealny mąż to mężczyzna, który myśli. Co musisz wiedzieć, aby być idealnym. 5 rzeczy, które robi chodząca żona.

„Człowiek nie może być tylko dobry lub zły. Czasami potrafimy być bardzo nieprzyjemnymi ludźmi, a czasami jesteśmy najlepsi na świecie – dodaje Irina. I musimy zaakceptować siebie jako innych. Gdyby w dzieciństwie chcieli widzieć nas tylko jako właściwych, nie nauczymy się akceptować siebie jako innych. Jednocześnie nasza ciemna strona nigdzie nie znika, nadal istnieje z nami, ukryta przed powierzchownymi spojrzeniami.

Idealny kochanek oczami mężczyzny

Liczne ankiety i badania dowodzą, że seksualność, pewność siebie i umiejętność odpowiedniego zaprezentowania się są najbardziej cenione u partnera. Jakie jeszcze cechy, zdaniem silniejszej płci, powinien posiadać idealny kochanek?

 1. Nieskrępowany seks. Nie bez powodu wyróżniam ten punkt jako pierwszy. Naturalność, chęć dawania i odbierania przyjemności szczególnie mocno przyciągają i fascynują.
 2. Zadbany i „drogi”. Pani w efektownej, pięknej bieliźnie automatycznie staje się atrakcyjniejsza i pobudza wyobraźnię.
 3. Inicjatywa. Pamiętaj, że nieaktywne panie nie interesują nikogo. Szybko zrozumiesz, jak doprowadzić swojego kochanka do szaleństwa, jeśli sam zaoferujesz coś niezwykłego, pokazując, że próbujesz urozmaicić związek. Metodą prób i błędów poznaj jego preferencje w intymności.
 4. Tajemniczy. Nic dziwnego, że mówią, że kobieta powinna być tajemnicą, aw związku – intrygą. Okresowo organizuj mały wstrząs dla wybranego – to się przydaje. Ale! Nie oznacza to, że musisz wyłączyć telefon na tydzień, ignorując połączenia. Po prostu spróbuj sprawić, by był trochę zazdrosny i nerwowy. Takie emocjonalne wybuchy zwiększają zarówno pasję, jak i więź emocjonalną.
 5. Gotowy do eksperymentów. Kobieta powinna wspierać we wszelkich staraniach (dotyczy to również intymności), a także być gotowa na nowe odkrycia.
 6. Szanuj jego wolność. Natrętne połączenia i ciągłe wiadomości nie doprowadzą do niczego dobrego. Mężczyzna potrzebuje przestrzeni osobistej, a także dotykającego SMS-a z pytaniami: „Gdzie teraz jesteś?”, i „Kiedy przyjedziesz?” Może tylko złościć.
 7. Koncentruje się na zdrowiu. Nie zaniedbuj środków antykoncepcyjnych i regularnych wizyt u ginekologa, bo dbając o swoją kondycję okazujesz szacunek swojej ukochanej.
 8. Zawsze pozostaje sobą, nie milczy, jeśli coś mu się nie podoba. Kobieta powinna mówić o rzeczach, które sprawiają jej przyjemność. Cisza przeraża partnera i zaczyna myśleć, że robi coś złego. Wzajemne zrozumienie oraz szczery dialog to ważne elementy silnego związku.

Doświadczona kochanka wie, że mężczyźni nie akceptują komercji, więc umie grać kontrastem. To bardzo skuteczna metoda. Na początku są zdezorientowani, zastanawiając się, czy trafili na feministkę, ale potem chętnie proszą o drugą randkę, bo zdają sobie sprawę, że nie będzie wymagała od niej dużych inwestycji.

To tylko podstawowe cechy, które według mężczyzn powinien mieć wybrany. Aby zrozumieć, jak właściwie zachowywać się z kochankiem, musisz nauczyć się go czuć i nadawać z nim na tych samych falach.

Jak więc zostać idealną żoną:

Skieruj całą seksualność tylko na męża. Żadna idealna żona nie będzie flirtować ani niejednoznacznie sugerować obcej osobie, niezależnie od tego, czy jej mąż jest w pobliżu, czy nie. W końcu po dokonaniu wyboru na jego korzyść nie powinieneś podważać zaufania ukochanej osoby.

Jeśli mężczyzna zawsze spieszy po pracy do domu, do swojej rodziny, do swojej ukochanej żony, możesz być pewien, że robisz wszystko dobrze! A twoje relacje rodzinne staną się przykładem dla innych, portal na pewno

READ
Zamieszania i bójki prezenterów na żywo

Artykuły w sekcji (47)

Czy chcesz wiedzieć o „ciemnych” stronach swojego małżeństwa, których możesz nie być świadomy? Zrób test psychologiczny. Zdjęcie rodziny, którą wybierzesz, powie ci, jakiego rodzaju małżeństwo masz i jak je ulepszyć!

Jeśli nie masz związku z teściową, nie spiesz się, aby całkowicie odmówić komunikowania się z nią i jej pojawieniem się w twoim domu. W końcu pewnego dnia możesz potrzebować jej pomocy. Znajdź przyczynę konfliktu i pozbądź się go.

Jak zostać idealnym kochankiem, wskazówki

Nie ma konkretnej metodologii wyjaśniającej, jak w końcu zostać dobrym kochankiem, ale wciąż istnieją pewne uniwersalne wskazówki:

 1. Umiejętność słuchania i zapamiętywania. Taka kobieta zawsze wie, jak zadowolić swojego mężczyznę, jak właściwie go pieścić i jak go leczyć. Ta wiedza jest przez nią pojmowana w rozmowach ze swoim kochankiem. Tak więc pierwsza rada: słuchaj uważnie swojego chłopaka.
 2. Dziewczyna musi być wykształcona i mądra, ponieważ oprócz przyjemności seksualnych powinien być czas w łóżku na rozmowę. Nie musisz być leniwy, możesz czytać biografie kochanek i żon wspaniałych ludzi i stamtąd czerpać ważną wiedzę dla siebie. Druga wskazówka: poświęć dużo czasu swojej edukacji.
 3. Piękna figura, świeża cera, młoda aksamitna skóra, przyjemna w dotyku – to wszystko, co powinien mieć prawdziwy kochanek, złodziej męskich serc. Trzecia wskazówka: dbaj o siebie, bądź zadbany.
 4. Chwal swojego mężczyznę – jedno z najświętszych przykazań idealnej kobiety. Cokolwiek zrobi, nie wolno mu pozwolić się z nim kłócić. Mężczyzna jest świętem, musi zrozumieć, że jest bardzo mile widziany i czeka na niego sam. Czwarta rada: bądź szczęśliwy ze swoim mężczyzną bez względu na wszystko.
 5. Oprócz pięknego wyglądu i umysłu dziewczyna musi mieć niezwykłą zmysłowość, seksualność. Łóżko jest najważniejszym czynnikiem w relacji między mężczyzną a jego kochanką. Dziewczyna powinna umieć robić absolutnie wszystko w łóżku, nie okazywać wstrętu ani odmawiać pieszczot. Piąta wskazówka: kochać seks i móc to robić jest po prostu boskie.

Psychologia relacji między mężem a żoną 10 najważniejszych cech idealnej żony | HOCHU.UA Mężczyzna nie jest wieśniakiem, jeśli robi to dla siebie . Co musisz wiedzieć, aby stać się doskonałym .

Do takich podstawowych wskazówek możesz dodać wiele innych, ale będą one bardziej specyficzne dla każdej kobiety, a ona sama intuicyjnie zrozumie, jak się zachować, jak zostać najlepszą kochanką dla swojego mężczyzny.

Jednym z głównych znaków idealnego kochanka jest jej umiejętność dobrego gotowania, ponieważ droga do serca każdego mężczyzny prowadzi przez żołądek.

Drugim honorowym obowiązkiem kobiety jest utrzymanie rodziny razem.

Oszczędzaj, bo to zależy od kobiecej mądrości. I cała nadzieja jest tylko na to. Prawa i lewa półkula działają inaczej u mężczyzn i kobiet. To znany fakt. Ale u kobiety lewa i prawa półkula działają jednocześnie. Jedna z nich odpowiada za umysł, druga za emocje, czyli kobieta jest zawsze w swoim umyśle i emocjach, nie wyłącza ich. Człowiek wyłącza umysł, przechodzi w emocje i odwrotnie. Zarówno prawa, jak i lewa półkula działają na mężczyznę, nie mogą jednocześnie działać, dlatego zachowanie rodziny w większości przypadków zależy od kobiety. Kiedy mężczyzna wpada w czysty umysł, staje się zimnokrwisty: bierze, chwyta, wyskakuje przez okno itp. Kobieta jest emocjami, piszczy, piszczy, krzyczy itp. Jeśli mężczyzna pogrąża się w emocjach, to jego umysł się wyłącza.

Nie mówimy o pewnych aspektach, mówimy o tym, że kiedy mężczyzna włącza emocje, jego umysł się wyłącza.Prawo zachowania rodziny polega na tym, że kobieta zawsze dodaje trochę powodów mężczyźnie, gdy ten jest w emocjach. Zawsze chłodzi. I zawsze dodaje mu emocji, gdy jest w jego umyśle, aby nie stał się bezduszny i zimnokrwisty. Jeśli kobieta może to zrobić raz, to może to zrobić zawsze – to jej honorowy obowiązek.

Mądrość to główna cecha dobrej żony

Idealna żona wykazuje kobiecą mądrość we wszystkich sytuacjach życiowych. Opiera się przede wszystkim na miłości i szacunku dla współmałżonka i wszystkich członków rodziny.

 • umie słuchać;
 • nie kłóci się, nie prowokuje konfliktów;
 • traktuje rodziców męża z szacunkiem;
 • nie walczy o przywództwo w rodzinie;
 • jednakowo uprzejmy i uważny dla wszystkich członków rodziny;
 • umie z czułością i miłością przekonać męża o swojej niewinności;
 • nie nakazuje, ale daje radę;
 • wie, kiedy milczeć;
 • podąża za współmałżonkiem i wspiera we wszystkich sytuacjach.
READ
Horoskop Ryby na rok 2023

We współczesnym świecie bardziej popularne są idee feminizmu i równości. Wiele dziewczyn zapomniało o kobiecości, swoim przeznaczeniu wyznaczonym przez naturę. Ale każda pozycja ma prawo istnieć, każdy dostaje to, do czego dąży.

Żona, która stara się, aby jej małżeństwo było harmonijne, mądrzejsza i zmieniała się na lepsze, otrzymuje w zamian szczęśliwą rodzinę, grzeczne dzieci i kochającego małżonka!

Jak zostać idealnym kochankiem: praktyczne zalecenia

Ideałem jest abstrakcyjna, nieosiągalna koncepcja.

Coś, z czego odsadzi głowę jednemu mężczyźnie, pozostawi drugiemu obojętnym, ale większość silniejszego seksu lubi, gdy kobieta:

Jak zostać idealną żoną dla swojego . Co musisz wiedzieć, aby stać się idealną . Obowiązki męża i żony | Peekaboo 10 najważniejszych cech idealnej żony | HOCHU.UA

 1. Inicjatywa, nie bojąca się okazywać uczuć, pożądania seksualnego.
 2. Zna swoje wrażliwe strony, wie, jak delikatnie nauczyć ją prawidłowej miłości.
 3. Kocha swoje ciało i dba o nie.
 4. Gotowy do eksperymentowania, lubi wymyślać, wcielać w życie coś nowego.

Mężczyźni z przyjemnością słyszą namiętne jęki swojej kochanki, delikatne szepty, krzyki. Wszystko jest w porządku w rozsądnych granicach: pisk w uchu nie doda pasji, ale kłamanie jak kłoda jest zdecydowanie głupie, ważne jest, aby być szczerym, a nie bawić się.

zasady w wyglądzie

Żona powinna pamiętać, że mężczyźni kochają oczami. Dlatego zawsze powinieneś wyglądać dostojnie w każdych okolicznościach.

1. Zawsze powinieneś mieć czyste zęby i nie mieć nieświeżego oddechu z ust.

2. W domu nie trzeba ubierać się według najnowszych trendów, ale ubrania powinny być czyste, schludne i zgodne z rozmiarem. Dlatego wyklucz ze swojej szafy wyblakłe szlafroki bez rozmiaru. Możesz nosić, powiedzmy, legginsy, legginsy, szorty do nich, odebrać koszulki, tuniki i koszule.

3. Twoja twarz i ciało muszą być pozbawione włosów.

4. Nie zapominaj o prawidłowym odżywianiu i czasami przypominaj mężowi, że hamburger to niewłaściwe jedzenie.

5. Włosy powinny być zawsze czyste i ładnie pachnieć. Nie trzeba robić fryzur w domu i pokrywać je warstwą lakieru w celu utrwalenia. Jeśli twój mąż chce przeczesać dłonią twoje włosy, nie powinien się w nie zaplątać.

6. Uważaj na swój chód, powinien być płynny i pełen gracji.

7. Uważaj także na swój śmiech i głos, nie mów zbyt głośno i nie śmiej się jak hiena. Śmiech i głos powinny być kobiece, delikatne.

8. Nie ma potrzeby pokrywania się w domu warstwą podkładu i kosmetyków. Wystarczy nałożyć krem ​​do twarzy, zabarwić z błyszczykiem i tuszem do rzęs. I to wszystko, jesteś piękna.

9. Utrzymuj paznokcie czyste i piękne. Zapomnij o przedłużanych paznokciach, to już dawno wyszło z mody. Jeśli lakier zacznie się łuszczyć, natychmiast usuń go płynem. Regularnie oczyszczaj je z brudu i kształtuj pilnikiem do paznokci.

10. Nie martw się o swoją wagę. Uwierz mi, twój mąż nie zauważy 3-5 dodatkowych kilogramów, ale jeśli ciągle mu o tym przypominasz, zacznie się uważnie przyglądać i myśleć, że coś jest z tobą naprawdę nie tak. Nie musisz odmawiać jedzenia z nim, ponieważ jesteś na diecie. Nie mów o tym. Powiedz, że nie chcesz dziś tylko smażonego kurczaka, ale chcesz lekkiej sałatki.

wygląd

Po oficjalnym zawarciu małżeństwa wiele kobiet woli poświęcać energię na codzienne życie, karierę, zaspokajanie potrzeb męża – wszystko, ale nie na wygląd. Tymczasem mężczyźni w szczęśliwym małżeństwie to przede wszystkim ci, którzy nawet w rodzinnym związku czują się prawdziwymi przedstawicielami silniejszej płci, obok których są ich piękne panie.

Jeśli kobieta przestaje dbać o siebie, to bez względu na to, jak godne ubolewania może to być, z czasem staje się dla swojej pani po prostu kolejnym meblem. Faktem jest, że fizyczna atrakcyjność mężczyzny zależy właśnie od obrazu wizualnego, który obserwuje przed nim. Jeśli dziewczyna stanie się nieporządna, rozczochrana, nie będzie zmysłowego pociągu. Ponadto każdy mężczyzna z przyjemnością pokazuje przyjaciołom lub krewnym atrakcyjną piękną żonę, a nie damę wyczerpaną codziennością.

READ
Główny klucz do serca mężczyzn o różnych znakach zodiaku

Idealna żona. Idealny mąż . Co musisz wiedzieć, aby stać się idealnym . www.wday.ru Książka Człowiek ze stali i aksamitu Jak .

Ale ta zasada nie dotyczy tylko kobiet. Dla mężczyzn równie ważne jest utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej, monitorowanie stanu zdrowia. Oczywiście wiele małżeństw rozpada się przez to, że kobieta przestaje o siebie dbać, a mężczyzna „przypadkowo” zakochuje się w atrakcyjniejszej pani. Ale nie mniej jest takich przypadków, gdy kobieta traci pociąg do mężczyzny – po prostu mówią o tym znacznie rzadziej. Dlatego ci mężowie, którzy chcą pozostać jedynymi dla swojej ukochanej, powinni również nie dopuścić do pojawienia się piwnego brzucha lub ogólnie zestawu nadmiernej masy tłuszczowej.

Dlaczego tak trudno, a jednocześnie łatwo zostać dobrym partnerem życiowym?

Jednym z powodów, dla których trudno jest zostać dobrym mężem, jest to, że kobiece wyobrażenie o męskim ideale będzie się diametralnie zmieniać przez całe życie rodzinne. Psychologia relacji jest bardzo złożoną rzeczą. Na początku kobieta potrzebuje namiętnego kochanka o pięknym wyglądzie, ale po latach małżeństwa jej stereotypy się zmieniają. Teraz za dobrego męża uważa uważnego, wrażliwego, delikatnego mężczyznę.

Cechy, które naprawdę pomagają mężczyźnie zostać mężem po sercu żony, są prawdopodobnie inne dla każdej kobiety. Należy jednak pamiętać, że istnieją cechy i preferencje, które wszyscy przedstawiciele słabszej płci chcą widzieć w swoim mężczyźnie. Kiedy małżonek je pokaże, stanie się najlepszym i najbardziej pożądanym dla swojej żony.

Dlaczego tak trudno, a jednocześnie łatwo zostać dobrym partnerem życiowym?

Jedno badanie, w którym zapytano kobiety, jaka jest najważniejsza cecha, jaką musi posiadać mężczyzna, aby można go było uznać za idealnego z kobiecego punktu widzenia, wykazało:

 • Szacunek dla zdania kobiety – 41%
 • Sytuacja finansowa – 38%
 • Przedkładaj rodzinę nad pracę i przyjaciół -33%
 • Bycie dobrym ojcem -27%
 • Odpowiedzialność —25%
 • Interesuj się życiem swojej żony -25%

Jak widać, kobiety nie są tak wymagające, a każdy mąż, jeśli chce, może stać się idealnym mężczyzną dla swojej żony, której przywództwu chętnie będzie posłuszna.

Żona i mąż: jak nadopiekuńczość, współuzależnienie i złudzenia zakłócają relacje rodzinne

Psycholog rodzinny Maria Petrus, arteterapeutka, coach

Dobre żony nie odchodzą. Przecież jeśli mąż jest zadowolony ze wszystkiego, otrzymuje pyszne posiłki, wsparcie, czułość, zrozumienie, to czy opuści rodzinne gniazdo? Rzeczywistość nieustannie obala ten aksjomat. Prawdopodobnie każdy ma życiowe przykłady tego, jak inteligentna, piękna i wysportowana kobieta została sama pomimo jej zasług i wysiłków. O niestałości i nieodpowiedzialności mężczyzn, którzy opuścili rodzinę można mówić bez końca. Ale spójrzmy na drugą stronę: może żony popełniają błędy, jeśli ich praca okaże się bezcenna?

Dobra żona: nie musisz być idealna. Opinia psychologa

Bycie dobrą żoną to wciąż jedna z najważniejszych postaw kobiety, jeden ze wskaźników jej sukcesu. Każdy chce powiedzieć o swoim mężu: „Miał szczęście z żoną!” Dlatego kobiety próbują – tak, jak rozumieją i wiedzą jak.

Program „Idealna żona” uruchamiany jest w momencie zawarcia małżeństwa i rozwija się dalej, obejmując wszystkie nowe obszary: komunikację z mężem, życie codzienne, wspólny wypoczynek, krewni, przyjaciele, goście i tak dalej. Ale co ciekawe: zupełnie inne wersje tego programu można „wczytać” do umysłu żony i męża.

Dla jednego mężczyzny idealna będzie opiekuńcza i wyrozumiała gospodyni, dla drugiego wierna towarzyszka jego hobby, dla trzeciego ta ukochana kobieta, taka jak ona.

Młoda żona ma własne pomysły na to, jak chce się zrealizować w nowym wcieleniu. Własna wizja tej realizacji jest często serwowana pod przyprawą „dla ukochanego męża” i panuje zamieszanie co do tego, czego chce, a co należy do „chcę”. Wtedy mąż dostaje albo autorytarną żonę, która dyktuje własne zasady życia rodzinnego, albo kobietę, która zapomniała o swoich pragnieniach i zainteresowaniach, zagubiona między stosami wyprasowanych koszul i wykrochmalonym płótnem.

Idealna żona – dla kogo ona jest?

Czy musimy dzielić się naszymi poglądami i potrzebami życia rodzinnego? Dlaczego nie powiedzieć: „To jest ważne dla nas obojga, oboje tego chcemy!”? Odpowiedź jest prosta: trudno sobie wyobrazić sumę, jeśli nie znasz terminów. Nie da się ustalić, w czym nasz współmałżonek i ja jesteśmy jednomyślni, jeśli nie znamy swojego stanowiska i jego stanowiska. Wiele przedłużających się i nieprzyjemnych kłótni ma miejsce, ponieważ nie ma jasności: kto, jak iw jakiej formie chce otrzymać opiekę lub wyrazić miłość. Jasne wspólne plany „potykają się” o takie powściągliwości.

READ
10 rodzajów kobiet, od których mężczyźni zawsze uciekają

Jest to szczególnie ważne w przypadku tych dziewcząt, które nie mogą się doczekać propozycji małżeństwa: kiedy wyjdę za mąż, zacznie się prawdziwe życie! To właśnie te marzycielskie osoby wolą zamki w powietrzu „tu i teraz”, aby mieć konkretną wizję tego, jak będzie wyglądało ich małżeństwo. „Beton” w tym przypadku nie oznacza „prawdziwego”. Dziewczyna w swoich snach szczegółowo rysuje swoje małżeństwo: jak pozna hipotetycznego męża z pracy, jakie koszule dla niego wybierze, co jej powie, jakimi prezentami ją zepsuje itp. Idea życie małżeńskie staje się swego rodzaju paradygmatem, który z czasem „usztywnia się”, staje się nieelastyczny, „pokrywa” nowymi szczegółami.

Za tą masą instalacji trudno dostrzec świeżo upieczonego męża. Wydaje się mały i nieistotny, a stosunek do niego okazuje się nie ciepły, kobiecy, ale obiektywny – jak naklejka, którą ozdobiono dawno ukończony album ślubny.

Dlatego pytanie, dla kogo chcę być idealną żoną, nie toleruje chytrości. Jeśli dla siebie, to ważne jest, aby to przyznać i skoordynować swoją realizację jako małżonka z tym, co mąż chce widzieć w małżeństwie. Jeśli dla małżonka – tym bardziej zapytać, czego chce ukochany mężczyzna, a nie skupiać się na jakimś abstrakcyjnym zbiorowym obrazie. Jeśli dla mamy, taty, dziewczyny – to osobny i trudny temat, który oczywiście będzie kolidował z małżeństwem i musisz z tym popracować: znajdź swoją wizję i swoje wartości.

Żona z przyzwyczajenia. O współzależności w rodzinie

I wręcz przeciwnie, zdarza się, że kobietą kieruje nie różowy sen, ale strach. Strach przed samotnością, porzuceniem i zbędnością. Niska samoocena robi swoje: kobieta stara się być niezastąpiona dla męża, brać na siebie jak najwięcej funkcji. Zamiast „Kocham cię i dobrze mi z tobą”, brzmi „nie zostawisz mnie, bo nie możesz beze mnie żyć”. Okazuje się, że to rodzaj rodzinnej dyktatury, przejęcia władzy. Hiper-opieka służy nie tylko jako „gwarancja” małżeństwa, ale także jako sposób na podniesienie samooceny kobiety – co prawda krzywo, ale skutecznie. Zawsze możesz powiedzieć swoim bliskim: „Tak troskliwa żona jak ja to rzadkość w naszych czasach, a jeśli ktoś nie troszczy się o męża tak gorliwie, to jest to żona ułomna i po co jej uroda i samo- dostateczność. Czy mężczyźni porzucają takie zależne związki? Ktoś chce uciec i znaleźć kobietę, która mu odpowiada. Ktoś próbuje uciec, ale wraca – zwykle po rozwiązaniu twoich problemów. I ktoś, o dziwo, szuka właśnie takiej żony.

Tendencja do współuzależnienia może objawiać się nie tylko nadmierną opieką, ale także giętkością, nadmierną miękkością kobiety, jej gotowością do rozpłynięcia się w interesie ukochanej. Z jednej strony mężczyzna może pozytywnie odbierać fakt, że ma kobietę, która mu dogadza. Jednak bogactwo i radość komunikacji polega na tym, że obaj uczestnicy wnoszą do niej własne kolory, własne cechy, zainteresowania i odkrycia.

A jeśli ktoś mieszka z własnym „klonem”, może szybko się znudzić, a wszystko skończy się na poszukiwaniu towarzysza z bogatszym światem wewnętrznym. Można długo mówić o tym, jak w tym przypadku będzie budowane małżeństwo, ale jest prawdopodobne, że sprawa w ogóle nie dojdzie do ślubu. Kobiety bez roszczeń rzadko zostają żonami. Często przebywają w cywilnych małżeństwach, w związkach współzależnych, pocieszając się tym, że „małżeństwo nie jest ważne, ważne jest, abyśmy byli razem”.

Dobra żona: nie musisz być idealna. Opinia psychologa

Czy to musi być idealne?

Odejdźmy trochę od teorii i przeprowadźmy eksperyment. Poprośmy bliskie nam osoby o wymienienie trzech najważniejszych cech dobrej żony. Można z dużą dozą pewności założyć, że respondenci będą należeć do tego samego kręgu społecznego i wyznają w dużej mierze podobne wartości. A jednak każdy będzie miał swoją własną listę, a jedna będzie sprzeczna z drugą. Jest to wynikiem „przetrawiania” doświadczeń życiowych, własnych i cudzych. I ta wizja małżonka będzie wyjątkowa dla każdej osoby. Każdy mężczyzna ma swoją idealną żonę.

READ
8 symptomów świadczących o przeładowaniu organizmu toksynami

Czy kobieta musi żyć zgodnie z tym ideałem, aby być szczęśliwą w małżeństwie? Czy uczestnicy czerpią korzyści z tej relacji, czy nie? Czy mężczyzna będzie czuł się komfortowo obok swojej idealnej kobiety? Na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy zdecydowanie nie warto podążać za ideałem.

1. Dziecinny mąż i wygórowane wymagania

Na przykład mężczyzna może mieć poprzeczkę, która jest za wysoko, prawie nieosiągalna, a kobieta spędzi wiele lat próbując się do niej zbliżyć. Dzieje się tak w tych rodzinach, w których mężczyzna myli pojęcia „matki” i „żony”. Jeśli matka młodego męża była skłonna do nadopiekuńczości i niezdrowych poświęceń, prawdopodobne jest, że zepsuty mężczyzna będzie wymagał podobnego zachowania od swojej żony. Jednak kobieta nie chce widzieć obok siebie małego chłopca, potrzebuje odpowiedzialnego, silnego, zrównoważonego dorosłego mężczyzny. Ciągłe roszczenia, chęć reedukacji lub przeróbki, wyrzuty i oskarżenia ze strony infantylnego męża mogą zniszczyć każdy związek. I wtedy obie strony wyciągają wnioski: kobieta rozumie, że nie chce i nie może być taka, jaką widzi ją mąż, a mężczyzna uznaje, że z matką jest lepiej.

2. Dziwne gry

Jeśli mężczyzna próbuje przerobić kobietę zewnętrznie i wewnętrznie, mimowolnie pojawia się pytanie: po co mu to? Dlaczego ze wszystkich dziewczyn wybrał tę, którą trzeba przerobić? Chęć udowodnienia swojej wartości kosztem „nie takiego” małżonka, grającego w „Pigmaliona i Galateę”, jest niestety niepokojącym sygnałem w związku. I tutaj bardzo ważne jest, aby kobieta zachowała trzeźwość i wrażliwość, aby nie ominąć linii, w której szczera opieka i możliwości rozwoju zamieniają się w autoafirmację męża jej kosztem.

3. Życie i nic więcej

Jednostronne postawy również nie są opłacalne, takie jak przekonanie, że dobra żona jest wykwalifikowaną gospodynią domową. Część domowa jest z pewnością ważna. Ale to tylko jeden z wielu przejawów dobrej żony. Kobieta tworzy w domu atmosferę, w której mężczyzna wraca z pracy. Ta atmosfera to nie tylko placki z kapustą i myte okna, ale także to, jak wygląda kobieta, w jakim jest nastroju, czym może się podzielić w odpowiedzi na historię męża. Co jest gotowa dać mężowi i na ile interesujące będzie dla niej przyjęcie tego, co jej mąż jej podaruje?

Podczas ankiety większość mężczyzn wymienia te cechy, których aktualnie brakuje ich wybranym. I nie chodzi o to, że mężczyźni nie doceniają tego, co mają. Powodem jest raczej to, że ludzie się zmieniają, zmieniają się ich wymagania i poglądy. Rzeczywistość współczesnego świata jest taka, że ​​w pewnym momencie wychowanie i gorący obiad są ważne dla rodziny, a w pewnym momencie żona musi zostać żywicielką rodziny na równi z mężem.

Dobra żona: nie musisz być idealna. Opinia psychologa

Na tej podstawie zalecamy:

 • Miej własną wizję tego, jak chcesz i możesz realizować się w małżeństwie, filtrując otoczenie (opinia publiczna, doświadczenie matki lub porady przyjaciół).
 • Koordynuj swoje pragnienia i aspiracje ze współmałżonkiem, z uwagą i szacunkiem dla tego, co on chce widzieć w małżeństwie.
 • Utrzymuj trzeźwe i obiektywne postrzeganie tego, co dzieje się w rodzinie, i bądź w stanie omówić z mężem sygnały i sytuacje, które cię niepokoją.
 • Być elastycznym i rozumieć, że rodzina to rozwijający się i zmieniający się organizm, co oznacza, że ​​ważne jest, aby okresowo analizować wraz z mężem, co odpowiada, a co nie odpowiada w małżeństwie.
 • Być kochającą żoną i umieć łączyć troskę o męża z zaufaniem do niego, uznaniem jego męskości, talentów i wiodącą rolą w rodzinie.

Innymi słowy, czynnikiem decydującym o harmonijnych relacjach nie jest „pakiet startowy” zalet i wad, ani nawet zbieg rzeczywistości i ideału. Wiele cech, które mężczyźni chcą widzieć w swoich żonach, można w sobie kultywować, nabyć, przekształcić w część siebie. Najważniejszą rzeczą jest zdolność dwóch różnych osób do życia w tandemie w dowolnym środowisku, aby zachować coś ważniejszego i potężniejszego w swoim związku niż zmiany zewnętrzne.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: