Nigdy więcej nudy! 16 szarych pomysłów na projekt kuchni

Kuchnia to ulubione miejsce w domu, w którym cała rodzina spędza dużo czasu. Nastrój nie tylko gospodyni, ale także wszystkich domowników zależy od tego, jaki będzie. Od wielu lat szary jest jednym z najpopularniejszych kolorów we wnętrzu. Projektanci uwielbiają to za możliwość urzeczywistnienia najśmielszych pomysłów i skutecznego łączenia różnych kierunków.

szara kuchnia zdjęcie 1

Kuchnia w kolorze szarym 2022 – charakterystyka i cechy

Niektórzy klienci uważają, że szary to nudny kolor. Ale to błędny punkt widzenia. Mogą to zrobić tylko ci, którzy nie widzieli ciekawych projektów designu. Dzięki wielu odcieniom kuźnia wykonana w kolorze szarym będzie wyglądać elegancko, stylowo i drogo. Szary kolor nadaje się do każdego stylu i kierunku. Na jego korzyść przemawiają następujące czynniki:

 • jest szlachetny, stylowy, powściągliwy;
 • w połączeniu z wieloma kolorami;
 • każdy odcień wygląda na nim elegancko i jasno;
 • cień nie wychodzi z mody przez wiele lat;
 • harmonizuje z wieloma materiałami;
 • działa uspokajająco;
 • nadaje się do dekoracji kuchni o dowolnej wielkości.

szara kuchnia zdjęcie 2

szara kuchnia zdjęcie 3

szara kuchnia zdjęcie 4

szara kuchnia zdjęcie 5

szara kuchnia zdjęcie 6

Szara kuchnia 2022 w różnych stylach

Wszechstronność szarości polega na możliwości udekorowania pomieszczenia w dowolnym stylu. Niedawno styl elektryczny cieszy się szczególną popularnością. Charakteryzuje się połączeniem kilku stylów w jednym wnętrzu.

Elementy wykonane w tym kolorze podkreślą każdy detal, sprawią, że aranżacja szarej kuchni 2022 będzie stylowa i odważna. Monochromatyczna szarość w połączeniu z bielą lub czernią tworzy ascetyczną, ale jednocześnie kreatywną przestrzeń, która nie potrzebuje dodatkowego wystroju. Jedyne, co można wykorzystać, to naturalne materiały: kamień, metal, drewno. Aby nie zepsuć ogólnego wyglądu kuchni, do projektowania elewacji konieczne jest użycie szarości.

szara kuchnia zdjęcie 7

szara kuchnia zdjęcie 8

szara kuchnia zdjęcie 9

  – To nowoczesne podejście do klasyki, które stosuje się w prostokątnych pomieszczeniach. Tradycyjny design z szarymi panelami sprawi, że kuchnia będzie luksusowa.

szara kuchnia zdjęcie 10

szara kuchnia zdjęcie 11

  nadaje się do pomieszczeń o dowolnej wielkości i kształcie, co czyni go najbardziej popularnym wśród ludności. Cechuje ją: prostota, praktyczność, zwięzłość i szlachetność. Projektanci używają czystych prostych linii, stalowych wstawek na meblach, przedmiotów przyjaznych dla środowiska. Szary kolor wygląda odważnie, jeśli jako wystrój zastosowano jasne elementy: naczynia, tekstylia, figurki.

szara kuchnia zdjęcie 12

szara kuchnia zdjęcie 14

szara kuchnia zdjęcie 15

szara kuchnia zdjęcie 16

 • Co może być piękniejszego niż rustykalny urok w sercu tętniącego życiem miasta! Styl prowansalski – to proste meble, kolorowe tkaniny, ozdoby z drewna, słomy, metalu, kamienia. Jasnoszary odcień idealnie pasuje do wnętrza kuchni 2022, tworząc dodatkową przestrzeń i światło w pomieszczeniu. Szlachetna szarość dobrze komponuje się z brązem i miedzią, które zawsze są obecne w tym stylu.
READ
10 pomysłów na kompaktowe przechowywanie akcesoriów prysznicowych

szara kuchnia zdjęcie 17

szara kuchnia zdjęcie 18

szara kuchnia zdjęcie 19

szara kuchnia zdjęcie 20

 • Piękna szara kuchnia 2022 w stylu skandynawskim, idealny dla osób preferujących minimalizm. Główne cechy: przyjazność dla środowiska, rygoryzm, zwięzłość, prostota. Nie ma zbędnych dekoracji i pompatyczności, dominują proste linie. Kuchnia wyposażona jest w liczne designerskie lampy, wyposażona w wielofunkcyjne meble. Szary kolor, jak żaden inny, korzystnie podkreśli przestrzeń i użyteczność przedmiotów.

szara kuchnia zdjęcie 21

szara kuchnia zdjęcie 22

szara kuchnia zdjęcie 23

szara kuchnia zdjęcie 24

szara kuchnia zdjęcie 25

 • Szlachetny szary kolor idealnie pasuje do wnętrza kuchni 2022, wykonanej w latach klasyczny styl. Charakteryzuje się: wyszukanymi meblami, instalacją opraw oświetleniowych z miękkim światłem, wykorzystaniem metali szlachetnych, kosztownych tkanin. Błysk i luksus będą wyglądać nieskazitelnie na tle szarego granitu.

szara kuchnia zdjęcie 26

szara kuchnia zdjęcie 27

szara kuchnia zdjęcie 28

Połączenie szarości z innymi kolorami

Nowoczesne szare kuchnie w 2022 roku będą bardzo popularne. Zjawisko to jest bardzo łatwe do wyjaśnienia. Szary kolor dobrze komponuje się z wieloma odcieniami, tworząc pełną harmonię, lekkość brzmienia wnętrza, poczucie spokoju i wyciszenia.

Kolor czerwony idealnie łączy się z odcieniami szarości i sprawia, że ​​wnętrze kuchni jest wyjątkowe. Ale trzeba go używać ostrożnie, aby pokój nie wyglądał agresywnie. Projektanci zalecają używanie tego koloru przy wybielaniu mebli, zasłon czy tekstyliów.

szara kuchnia zdjęcie 29

szara kuchnia zdjęcie 30

szara kuchnia zdjęcie 31

szara kuchnia zdjęcie 51

Zieleń to kolor pozytywu, w połączeniu z szarością tworzy wiosenny nastrój. Najczęściej kolor ten służy do dekoracji kuchni w stylu eko lub nowoczesnym. Szmaragd najlepiej prezentuje się na ścianach, a szary komplet doda elegancji.

szara kuchnia zdjęcie 32

szara kuchnia zdjęcie 33

szara kuchnia zdjęcie 52

szara kuchnia zdjęcie 53

szara kuchnia zdjęcie 54

Żółty jest odpowiedni dla osób, które kochają pogodną i ciepłą atmosferę. Stosowany jest głównie na elewacjach zestawu słuchawkowego.

Dla miłośników romansu projektanci zalecają stosowanie beżu we wnętrzu. Jeśli główne tło jest wykonane w jasnoszarych odcieniach, wnętrze będzie delikatne i kobiece. Chromowane uchwyty i błyszczące powierzchnie pomogą stworzyć męski styl.

szara kuchnia zdjęcie 34

szara kuchnia zdjęcie 35

szara kuchnia zdjęcie 36

szara kuchnia zdjęcie 37

Pomimo tego, że kolory szary i niebieski są uważane za odcienie zimne, ich połączenie dodaje lekkości pomieszczeniu. Najczęściej kolor niebieski jest używany do dekoracji ścian lub podłóg. Aby ten kolor pojawił się na meblach, musisz użyć miękkich, spokojnych tonów.

Szaro-biała kolorystyka to klasyka. Kuchnia wykonana w takim zestawieniu będzie wyglądać korzystnie nie tylko w dużym pomieszczeniu, ale także w małym pomieszczeniu.

szara kuchnia zdjęcie 38

szara kuchnia zdjęcie 39

szara kuchnia zdjęcie 41

szara kuchnia zdjęcie 42

szara kuchnia zdjęcie 43

Według większości projektantów czerń to najtrudniejszy kolor w szarej kuchni 2022. Zaleca się stosowanie go na podłodze, łącząc z bielą. Czerń korzystnie komponuje się z szarością i przy tworzeniu mebli. Trzeba jednak pamiętać, że nadmierna pasja przyćmi pomieszczenie.

READ
Transmisja wideo na żywo sióstr zakończyła się straszną tragedią

szara kuchnia zdjęcie 44

szara kuchnia zdjęcie 45

szara kuchnia zdjęcie 46

Projekt kuchni 2022 w kolorze szarym (zdjęcie)

Aby właściwie udekorować kuchnię na szaro, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Jeśli ściany są pomalowane na jasny odcień, meble są wybierane o ton ciemniejszy, aby nie rozpuszczały się w przestrzeni. Jasne kolory najlepiej sprawdzają się na panelach, elewacjach oraz jako dodatkowe akcenty.

Do wyboru materiału do wykończenia należy podchodzić odpowiedzialnie. Nie przeciążaj pomieszczenia płytkami lub drewnem. Najbardziej udaną opcją jest wyłożenie obszaru roboczego kamieniem i zaaranżowanie miejsca do odpoczynku szarym laminatem.

szara kuchnia zdjęcie 47

szara kuchnia zdjęcie 48

szara kuchnia zdjęcie 49

szara kuchnia zdjęcie 50

Przy dekorowaniu ścian najczęściej stosuje się designerskie tapety o dyskretnym wzorze lub przygotowuje się ściany do malowania. Spektakularnie będą wyglądać powierzchnie o szorstkiej fakturze: beton, cegła, kamień.

Jeśli ściany i podłogi są pomalowane na szaro, lepiej wybrać czarne lub białe meble. Jako drzwi wewnętrzne wybiera się płótna o przyjemnym szarym kolorze. Nie przeciążają wnętrza, stają się dopełnieniem nawet najbardziej śmiałego projektu mieszkania.

szara kuchnia zdjęcie 55

szara kuchnia zdjęcie 56

szara kuchnia zdjęcie 57

szara kuchnia zdjęcie 58

szara kuchnia zdjęcie 59

Niektórzy klienci błędnie uważają, że szary to kolor nudny. Ale to błędna opinia. Dzięki różnorodności kolorów i odcieni meble, ściany czy podłogi będą wyglądać elegancko, stylowo i drogo.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: