Nie według scenariusza: 10 nagłych wypadków na Oskarach

Zdjęcie: Getty

Luksusowe stroje, hollywoodzkie gwiazdy, uroczyste przemówienia i czerwony dywan – tak z zewnątrz wygląda prezentacja głównej dorocznej nagrody branży filmowej. Ale mimo zewnętrznego połysku, tu też pojawia się wstyd. I prawie wszystkie stają się memami

W ciągu niemal stuletniej historii rozdania Oskarów, mimo długiego przygotowania i starannie dopracowanego scenariusza, zdarzało się wiele zabawnych sytuacji. Niektóre z nich były zorganizowane celowo, inne były dla wszystkich całkowitą niespodzianką. RBC Style postanowiło przywołać najciekawsze i prowokacyjne przypadki ostatnich lat.

Najbardziej oryginalne odrzucenie

Amerykański aktor Marlon Brando jest dwukrotnym zdobywcą Oscara. To prawda, że ​​statuetkę odmówił za główną rolę w Ojcu chrzestnym Francisa Forda Coppoli, robiąc z tego prawdziwy spektakl. Kiedy prezenterzy zaprosili aktora, na scenę weszła indyjska dziewczyna Sashin Light Feather w stroju narodowym plemienia Apaczów. Najpierw gestem ręki odrzuciła statuetkę, a następnie przeczytała apel Brando. Aktor nazwał postawę przemysłu filmowego wobec tubylców Ameryki poniżającym i zauważył, że role Indian w hollywoodzkich filmach powinni odgrywać Indianie, a nie biali. Niektórzy krytykowali go za ten czyn, inni zaczęli jeszcze bardziej szanować.

nagi mężczyzna na scenie

Główną gwiazdą 46. ceremonii był nagi mężczyzna, który nagle przebiegł przez scenę podczas transmisji na żywo. Gdy publiczność czekała na uwolnienie Elizabeth Taylor, która miała ogłosić zwycięzcę głównej nominacji, zza kulis wyłonił się nagi mężczyzna z wąsami. Zaczął biegać po scenie i bez słowa dał znak pokoju. Niezidentyfikowana osoba została natychmiast złapana przez strażników. Sala eksplodowała śmiechem. Prowokatorem był 33-letni artysta konceptualny, fotograf i aktywista Robert Opel. Tym aktem chciał przypomnieć widzom o prawach mniejszości seksualnych. „Trudno go pokonać” – żartowała później Elizabeth Taylor.

Richard Gere i Tybet

Richard Gere jest jedną z tych hollywoodzkich gwiazd, które nigdy nie otrzymały nagrody. Na scenie podczas ceremonii rozdania Oscarów wstał tylko po to, by ogłosić innych zwycięzców. Jedna z tych spraw doprowadziła do wielkiego skandalu. W 1993 roku, zamiast przeczytać przygotowany tekst i ogłosić zwycięzcę w kategorii Najlepsza Scenografia, Gere zaczął mówić o polityce. Na kilka minut zamienił scenę w platformę do potępienia działań chińskich władz i wezwania ich do wyzwolenia Tybetu. Nawiasem mówiąc, aktor od wielu lat kieruje międzynarodowym komitetem wspierającym Tybet. Ale po tym incydencie z ogłoszeniem zwycięzców Oscara już się nie nazywa.

READ
Olga Kurylenko pokazała talię osy w pikantnej gorsetowej sukience

Zszedł z tyłu

W 1999 roku uroczystość wręczenia nagród została zapamiętana za akrobacje w wykonaniu 49-letniego aktora i reżysera Roberto Benigniego. Został nagrodzony dwoma Oscarami – za najlepszy film w języku obcym i najlepszą pracę aktorską. Reakcja Włocha była emocjonalna. Kiedy Sophia Loren ogłosiła zwycięzcę, wskoczył na oparcie krzesła, a następnie, machając rękami, przebiegł po krzesłach, na których siedziały inne gwiazdy Hollywood. Nawiasem mówiąc, Steven Spielberg pomógł zachować równowagę aktora. Po jasnym koncercie Benigni wskoczył na scenę i powiedział, że chce pocałować wszystkich na sali, co bardzo poruszyło publiczność.

Parodia pod wpływem LSD

Twórcy serialu animowanego „South Park” Trey Parker i Matt Stone stali się głównym obiektem uwagi podczas rozdania Oskarów 20 lat temu. Na imprezę towarzyską wybrali bardzo oryginalne obrazy. Parker miał na sobie zieloną szatę z głębokim dekoltem – w podobnym Jennifer Lopez pojawiła się na Grammy w 1999 roku. Stone sparodiowała Gwyneth Paltrow i pojawiła się na czerwonym dywanie w tej samej miękkiej różowej sukience, w której otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki. Reakcja na wyczyn rysowników była mieszana. Jak się okazało, przed imprezą nominowani do nagrody za najlepszą piosenkę zjedli kilka kostek cukru nasączonych LSD.

Gorący pocałunek od Adriena Brody’ego

Pocałunek między Halle Berry a mało znanym wówczas aktorem Adrienem Brodym jest uważany za jednego z najbardziej namiętnych w historii rozdania Oscarów. W 2003 roku Brody został uznany za najlepszego aktora za główną rolę w filmie historycznym „Pianista” Romana Polańskiego. Dowiedziawszy się o tym, nie mógł poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Mężczyzna mocno przytulił Berry, która wręczała mu nagrodę, i pocałował ją w usta. „Założę się, że nie powiedziano ci, że to było w koszu prezentów zwycięzcy” – zażartował Adrian, gdy jego kolega się obudził. Wielu gości potępiło wówczas aktora: pocałunek nie odbył się za obopólną zgodą. A dziennikarze od kilku miesięcy spekulują na temat tajnego romantycznego związku między Halle Berry i Adrienem Brodym.

Słynna stopa Jolie

Najjaśniejszą gwiazdą 84. ceremonii filmowej była Angelina Jolie. A dokładniej prawą nogę. Ta część ciała gwiazdy zrobiła wtedy furorę, a po rozdaniu Oscarów zaczęła żyć własnym życiem i pozyskała konta osobiste na Twitterze i Facebooku. Wszystko zaczęło się od tego, że aktorka założyła czarną aksamitną sukienkę Atelier Versace z szerokim rozcięciem do uda, przez które pokazała nagą część ciała. Krytycy mody uznali tę pozę za nienaturalną i niewygodną. W rezultacie stopa Angie zainspirowała wielu internautów do stworzenia śmiesznych foto-ropuszek.

READ
Victoria Beckham spaceruje po Londynie w przezroczystym koronkowym topie bez stanika

Zdjęcie: Noga Angeliny Jolie/Facebook

Upadek Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence zachowała status najmłodszej czterokrotnie nominowanej do Oscara. Ponadto w 2013 roku zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki. Wyjście aktorki stało się najbardziej dyskutowanym wydarzeniem tej ceremonii. Wspinając się po nagrodę, Lawrence nie mógł się oprzeć i potknął się na schodach przed sceną. Winowajcą była jasnoróżowa sukienka Dior Haute Couture z długim obszyciem. Sala jednogłośnie nagrodziła zawstydzoną aktorkę owacjami na stojąco. „Wstaliście tylko dlatego, że czujecie się zażenowani moim upadkiem. Ale dziękuję – powiedziała. A na sesji zdjęciowej po rozdaniu Oscarów gwiazda pokazała reporterom środkowy palec.

Adele Dazim i Glom Gazingo

Po ceremonii w 2014 r. John Travolta przez długi czas musiał usprawiedliwiać swój niezręczny czyn. Zapraszając piosenkarkę Idinę Menzel do wykonania piosenki „Let It Go” z kreskówki Frozen, nie mógł wymówić jej imienia. Rezultatem jest coś w rodzaju „Adel Dazeem”. Potem aktor, jakby nic się nie stało, zszedł do sali. Sama Idina Menzel przyznała, że ​​nowe imię jej nie uraziło. Wręcz przeciwnie, uczyniło to bardziej rozpoznawalnym. A jednak rok później dziewczyna zemściła się na Travoltie, celowo myląc jego imię. „Proszę o miłość i łaskę, mój serdeczny przyjacielu Glom Gazingo”, jak przedstawiła go Idina Menzel podczas 87. ceremonii.

Pożegnanie z producentem na żywo

Jeszcze bardziej żenujący incydent miał miejsce trzy lata temu. Wtedy o tytuł najlepszego filmu walczyły Moonlight Barry’ego Jenkinsa i La La Land Damiena Chazelle’a. Twórcy musicalu weszli już na scenę i podziękowali, gdy okazało się, że prezenter Warren Beatty otrzymał niewłaściwą kopertę. Organizatorzy przeprosili za pomyłkę i wręczyli statuetki prawdziwym zwycięzcom. Nawiasem mówiąc, podczas tej samej ceremonii, podczas tradycyjnego pamiątkowego wideo, na ekranach pojawiło się zdjęcie żyjącej producentki Jen Chapman. W rezultacie rok 2017 został uznany za jeden z najbardziej nieudanych dla akademii filmowej.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: