Nie w tym przypadku! 14 sytuacji, w których pończochy i rajstopy wszystko psują

Rajstopy i seksowne pończochy damskie mają za zadanie dopełnić wizerunek i nadać mu niezbędną zapał. Jednak są chwile, kiedy ich działanie jest odwrotne.

Przyjrzyjmy się kilku sytuacjom, w których rajstopy i pończochy mogą wyrządzić nieodwracalną szkodę Twojemu wizerunkowi.

Przypadek 1: Nagie rajstopy powinny różnić się od rzeczywistego koloru skóry

Wybierając rajstopy w kolorze cielistym, staraj się wybrać odcień, który najlepiej pasuje do Twojej skóry. Jeśli kolor jest zbyt jasny lub zbyt nasycony, nogi będą wydawać się nienaturalne, jakby były obce na twoim obrazie.

Przypadek 2: Rajstopy z uszczelką na palcach nie są kompatybilne z butami z odkrytymi palcami

Wybierając buty z odkrytymi palcami, upewnij się, że kupujesz rajstopy bez wyściełanego palca. Będzie to bardzo zauważalne. Żadna kobieta nie powinna pozwolić sobie na taki błąd.

Przypadek 3: Rajstopy są o dwa rozmiary większe

Cytując Kerry ze słynnego serialu telewizyjnego: „Lepiej mieć dwie zmarszczki na twarzy niż jedną na rajstopach”. To mówi wszystko!

Przypadek 4: fantazyjne rajstopy w jasnych kolorach nie pasują do wizerunku biznesowej damy

Nie bez powodu wizerunek biznesowy nazywany jest surowym. Surowość musi być widoczna w każdym szczególe. A rajstopy w tym przypadku nie są wyjątkiem. Wybierając modele z wzorem, jasnymi i kolorowymi kolorami, ryzykujesz raz na zawsze zepsuć wizerunek kobiety biznesu.

Przypadek 5: pończochy i obcisłe rajstopy znacznie pogrubiają całe nogi

Często kobiety, chcąc wyszczuplić nogi, wybierają rajstopy i pończochy o niewłaściwej strukturze i kolorze. Co prowadzi do jeszcze większej kompletności wizualnej. Do tego efektu mogą doprowadzić zbyt ciasne rajstopy lub modele z lycrą.

Przypadek 6: dwa akcenty na obrazie jednocześnie – popiersie

Umieszczając akcenty na obrazie, nie zapominaj, że dobrze jest znać miarę we wszystkim. Wybierając w tym celu dwa przedmioty, stworzysz nierównowagę na obrazie. Odpowiadaj za dobór kolorów i dodatków.

Przypadek 7: rajstopy sprawiają, że całość wygląda ciężko i śmiesznie

W lekkich strojach nie używaj rajstop wykonanych z gęstego materiału. Niektóre tkaniny, takie jak szyfon czy tiul, generalnie wykluczają noszenie rajstop. Spódnice i sukienki uszyte z tych materiałów są tak przewiewne, że taki detal tylko cię pogrubia.

Przypadek 8: szwy prześwitują przez ubrania i sprawiają, że wygląda nieporządnie

Nosząc rajstopy pod ubrania z cienkich tkanin, upewnij się, że szwy nie odstają. Wygląda brzydko i niechlujnie.

Przypadek 9: krótka sukienka i pończochy są zbyt wulgarne

Często dziewczyny, idąc na romantyczną randkę, starają się stworzyć najlepszy wizerunek. Ale czasami takie wysiłki przynoszą odwrotny skutek.

Wybierając zbyt krótką sukienkę i seksowne pończochy, uzyskasz nieco wulgarny wygląd. W rezultacie może pojawić się błędna opinia o tobie.

Przypadek 10: rajstopy nie pasują do reszty stroju

Kolor rajstop musi być zgodny z ogólnym obrazem. Zbyt jasne kolory na tle pastelowych ubrań – niesamowity widok. Dodatkowo warto pamiętać, że w Twoich rajstopach obowiązuje zasada trzech kolorów.

Przypadek 11: kolorowe i białe rajstopy wizualnie zwiększają objętość

Jeśli planujesz stworzyć iluzję smukłych nóg, nie używaj do tego celu białych rajstop i jaskrawych kolorów. Tylko wzmocnią pełnię. Zanim wyruszysz na podbój świata swoim pięknem, przyjrzyj się sobie dokładnie w lustrze. Traktuj siebie sceptycznie, tylko w ten sposób będziesz mógł zauważyć wynikające z tego niedociągnięcia.

READ
Jak nosić płaszcz z rękawami ¾

Przypadek 12: rysowanie na wysokości kolan nie jest dla wszystkich

Modne rajstopy z dużymi wzorami na wysokości kolan nie są dla każdego. Wszystko zależy od Twojej budowy i pełności nóg. Pamiętaj o tym podczas tworzenia stylowych obrazów.

Przypadek 13: Pończochy to najgorszy wybór dla sportowego wyglądu

Odrzuć pończochy w połączeniu z odzieżą sportową. W tym przypadku są one zupełnie nieistotne. Noś skarpetki lub legginsy ze spódnicą.

Przypadek 14: Pończochy i płaskie buty rzadko wyglądają dobrze.

Pończochy mają na celu optycznie wyszczuplić nogi. Ale płaskie buty mogą pozbawić Cię tej przewagi. Trzymaj się kombinacji rajstop – niskich butów lub pończoch – wysokich obcasów.

Nie wchodź w niewygodne sytuacje, prawidłowo używaj rajstop i pończoch na swoim obrazie.

Z czym łączysz pończochy? Powiedz nam w komentarzach o swoich przypadkach nieudanych kombinacji.

Prawdziwy mężczyzna nigdy nie lekceważy instrukcji, nawet jeśli jest to instrukcja do prostego ekspresu do kawy. Działając dokładnie i rozważnie, prawdziwi mężczyźni zawsze osiągają swoje cele. Dokładne studiowanie przewodników pomaga w większości sytuacji uchronić się przed niespodziankami. To dla tych, którzy wolą wszystko przewidzieć i trzymać sytuację w rękach, teraz wyjaśnimy, jak zdjąć majtki, jeśli oprócz nich kobiety noszą pończochy z paskiem.

Zdjęcie: sieci społecznościowe

Pończochy wykonujemy z rajstop krok po kroku

Po zebraniu wszystkich materiałów i narzędzi możesz zabrać się do pracy. Zaledwie kilka kroków i pończochy będą gotowe:

  1. Odciąć dół rajstop. Jeśli planowane są długie pończochy, odcinane są tylko same rajstopy. Jeśli produkt znajduje się tuż nad kolanem, mierzy się długość i przycina dwie identyczne pończochy na szerokość dziąsła powyżej znaku. Aby prawidłowo zmierzyć długość, należy nosić rajstopy. Nie możesz się jednak odciąć.
  1. Spal krawędź. Aby kapron nie strzelał strzałami, musisz go kauteryzować ogniem. Aby to zrobić, wygodnie jest użyć świecy na stojaku. Konieczne jest lekkie rozciągnięcie ciętej krawędzi obiema rękami i szybkie przesunięcie jej w bok ognia. Ruch powinien być płynny, bez skoków. W przeciwnym razie linia będzie nierówna. Nie zbliżaj tkaniny zbyt blisko ognia, może się zapalić.

WAŻNE! Niemożliwe jest spalenie dwóch krawędzi naraz, w przeciwnym razie będą się sklejać.

Oprócz otwartego ognia możesz użyć gorącego cięcia. Istotą metody jest to, że kapron jest cięty gorącymi nożyczkami. Tkanina z gorącego ostrza stopi się po przecięciu i natychmiastowym upieczeniu. W takim przypadku nożyczki powinny mieć plastikowe lub gumowe uchwyty. Trzymając za uchwyty, konieczne jest rozgrzanie ostrzy nad ogniem. Pokrój nylon tylko w jednej warstwie. Oznacza to, że nie da się przeciąć rajstop składając je na pół. Wystarczy odciąć każdą pończochę w kółko.

  1. Przyszyj gumkę. Najwygodniej będzie zrobić fałdę na gumkę, a następnie ją tam umieścić. Aby to zrobić, musisz zgiąć koniec na szerokość gumki i zszyć, wyginając spaloną krawędź do wewnątrz. Szwy należy wykonywać bardzo ostrożnie, aby nie rozerwać kapronu. Nie powinny być bardzo duże, w przeciwnym razie pończochy ulegną wybrzuszeniu. Przy szyciu nieelastycznymi nićmi produkt należy rozciągnąć tak, aby szew rozciągał się wraz z gumką. Następnie włóż i zabezpiecz.
READ
Wybór stroju na imprezę firmową: 6 oznak modnej sukienki

Drugą opcją jest uszycie gumki po niewłaściwej stronie. W takim przypadku spalona krawędź jest zagięta do wewnątrz.

  1. Zszyj dekor wzdłuż górnej krawędzi. Na wierzchu możesz uszyć piękną koronkę. Udekoruj go wstążkami lub błyszczącymi cyrkoniami i cekinami. Lub na przykład uszyć pysk królika. Wszystko, do czego zdolna jest fantazja.

Ostatnim akordem mogą być krople przezroczystego silikonu na wewnętrznej stronie gotowego produktu. Po nałożeniu silikon należy posmarować cienkim paskiem na nylonie i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu pończochy lepiej trzymają się na nodze, nie zsuwając się.

Pończochy, pasek, majtki: jak zdjąć

Teraz, gdy przestudiowałeś teoretyczną część problemu, możesz przejść do praktycznej. Pomimo różnorodności pasów do pończoch, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy zamierzasz samemu zdjąć majtki damskie, jest dokładne ustalenie, gdzie są te same majtki: pod pasem lub nad nim. Już na tym etapie możesz się pogubić, ponieważ obecna moda wydaje się mieć na celu maksymalne utrudnienie Twojego zadania. Wszystko będzie Ci przeszkadzać: koronki, marszczenia, kokardki, koraliki i cyrkonie, a także ewentualnie wstążki i sznurowanie! Ale możemy zaoferować algorytm, który prawie zawsze działa bezbłędnie!

Spróbuj znaleźć klamrę paska

Wyjdziemy więc z założenia, że ​​pasek jest noszony na majtkach, to znaczy, że pod nim kryje się interesujący nas szczegół. Jeśli nie można wizualnie sprawdzić paska, działaj na dotyk: przesuwaj ręce wzdłuż paska od przodu przez boki do tyłu. Jeśli twoje palce nie są zaciśnięte na sprzączce paska, możesz powtórzyć czynność dwa lub trzy razy – pani uzna je za grę wstępną. Ale nie rozłączaj się, w przeciwnym razie możesz być podejrzany o fetyszyzm, a to nie zawsze jest właściwe.

Jeśli zapięcie zostanie znalezione, możesz spróbować je odpiąć. W tym celu należy chwycić pasek po obu stronach zapięcia i przesunąć go do siebie, aby poluzować napięcie. Następnie postępuj tak samo, jak przy zdejmowaniu stanika.

Rozepnij pończochy

Zwykle kobiety, niezależnie od tego, jak noszą majtki z paskiem, podczas rozbierania się, pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozpięcie i zdjęcie pończoch. Teraz pończochy nie są takie same jak wcześniej, a jeśli twoja pani nie woli vintage, to najprawdopodobniej nosi pończochy z silikonem, które doskonale trzymają się na nogach bez pomocy paska. Dlatego po odpięciu gumek paska pończochy nie opadną na nogi, ale pozostaną w tym samym miejscu, w którym były.

READ
Jakie dżinsy są odpowiednie dla pełnych dziewczyn: ponad 20 idealnych modeli

Jeśli pończochy zaczną się zsuwać, pani wpadnie w panikę – przygotuj się na taki obrót wydarzeń, przedstaw plan działania w tej sprawie, aby nie zepsuć romantycznego nastroju.

Jeśli nie udało się znaleźć klamry pasa .

Jeśli nie możesz znaleźć klamry pasa lub nie możesz jej odpiąć – spróbuj odpiąć chociaż pończochy! Jest to trudne, ponieważ pamiętaj, że każda pończocha jest zwykle przymocowana w co najmniej dwóch miejscach, czyli musisz pracować z dwoma, sześcioma, czterema, a nawet ośmioma zapięciami! Ale z drugiej strony po rozpięciu pończoch nie będzie Ci już przeszkadzać konieczność zdejmowania paska – nie stoi on już na przeszkodzie majtek – zdejmuj je śmiało – nic innego ich nie trzyma!

Jeśli po omacku ​​masz tylko majtki .

wtedy można odetchnąć z ulgą – zakłada się je na pasek, co oznacza, że ​​można je zdjąć lekkim ruchem w dół, bez zawracania sobie głowy wstępnymi manipulacjami z paskiem i jego zapięciami.

Mamy nadzieję, drodzy mężczyźni, że ta instrukcja obsługi pasa do pończoch przynajmniej częściowo rozwiała wasze obawy przed kobiecymi „narzędziami” waszego uwodzenia. I pamiętaj, że umiejętność zakładania i zdejmowania elementów damskiej garderoby wcale nie jest wstydliwą umiejętnością we wszystkich przypadkach, ale nawet na odwrót…

Uważam, że kobieta w rajstopach to najpiękniejszy widok w życiu.
— Fotograf Andrey Borodin

Historia uwodzenia: jak nylonowe pończochy doprowadzają mężczyzn do szaleństwa

Pierwsze nylonowe pończochy trafiły do ​​sprzedaży 24 października 1939 roku. To wydarzenie miało miejsce w amerykańskim Wilmington

Subskrybuj i czytaj Express Newspaper pod adresem:

„Rola pończoch w życiu jest nie do przecenienia. Kobiecie w pończochach nigdy nie powiedzą: „Knedle są słone!” „Jeśli kobieta w pończochach serwuje pierogi, zjedzą je, nawet jeśli zapomniała je ugotować” — mówi popularny dowcip. Ale w każdym dowcipie jest trochę prawdy.

pończosznicze szaleństwo

Kadr z filmu „Absolwent”, 1967

Kadr z filmu „Absolwent”, 1967
Kobiety były już gotowe na pojawienie się tego cudu: reklama głosiła, że ​​nylonowe pończochy przeciw przestarzałym jedwabnym pończochom są tym samym, co samochód przeciw koniowi. A producenci nie oszukali: rewolucyjny produkt przekroczył wszelkie oczekiwania.

Pierwsza partia nylonowych pończoch wyprzedała się w mgnieniu oka. Dziewczyny, którym udało się kupić cudowne pończochy – elastyczne, podarte, piękne, nie mogły wytrzymać w domu: nie wahały się założyć ich prosto na ulicę! Spektakl był wyjątkowy.

Marcello Mastoyani i Sophia Loren w Wczoraj, dziś, jutro, 1963

Marcello Mastroianni i Sophia Loren w Wczoraj, dziś, jutro, 1963

Kilka dni później we wszystkich miastach Ameryki pojawiły się nylonowe pończochy. Wyprzedały się tak szybko, że producenci nie nadążali za rosnącym popytem. Na przykład fashionistki z Nowego Jorku kupiły 5 milionów par pończoch w jeden dzień!

Sophia Loren w filmie Milionerzy, 1960

Sophia Loren w filmie Milionerzy, 1960

Do tej pory pończochy uważane są za najbardziej uwodzicielski temat kobiecej toalety. Szaleją na ich punkcie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To prawda, że ​​jeśli mówimy o mężczyznach, to nadmierny podziw dla pończoch czasami ma posmak fetyszyzmu (ostrzegał przed tym Zygmunt Freud).

READ
Jak stylowo nosić zwykły szary sweter: 20 niesamowitych opcji

Ornella Muti w Poskromieniu złośnicy, 1980

Ornella Muti w Poskromieniu złośnicy, 1980

Jednocześnie niewiele osób myśli o tym, że w rzeczywistości pończochy są znane ludzkości od ponad dwudziestu wieków. Oczywiście przez cały ten czas ciągle się zmieniali.

Starożytna Grecja i średniowiecze

Pierwsze pończochy zostały wynalezione w starożytnej Grecji. Były dziane z cienkich wełnianych nici i były noszone wyłącznie przez kobiety. Jednak wtedy zapomniano o sztuce robienia takich pończoch.

Ponownie pojawiły się w szafie dopiero w średniowieczu. W XIII wieku zaczęli je nosić hiszpańscy wojownicy, zapożyczając pomysł od Arabów, więc pończochy stały się również odzieżą męską.

Markiza de Pompadour i zawrotnie drogie pończochy

Marquise_de_Pompadour
Ponownie pończochy stały się kobiecym dodatkiem dopiero w XVIII wieku. Do mody wprowadziła je słynna kochanka francuskiego króla Ludwika XV. markiza de pompadour. Jej ręcznie robione koronkowe pończochy kosztują tyle, co roczny dochód przeciętnego ówczesnego szlachcica.

W połowie XIX wieku pończochy stały się bardziej dostępnym przedmiotem. Intryga polegała na tym, że mężczyznom surowo zabraniano oglądać pończoch u damy: przyzwoite młode damy skrzętnie chowały je pod wielowarstwowymi spódnicami, które tylko czasami lekko się podnosiły, gdy dama wysiadała z powozu.

Pończochy, aby wszyscy mogli je zobaczyć

Dopóki nie było zwyczaju ich pokazywać, pończochy wyglądały bardzo prozaicznie: grube, nieelastyczne, czarne, brązowe i białe, a nawet całkowicie poprzecznie pasiaste. Na początku XX wieku maniery stały się prostsze, pończochy stały się widoczne dla wszystkich. To wtedy panie „odpadły”: zaczęły nosić pończochy w jasnych kolorach (zielony, czerwony, niebieski), ozdabiać je wizerunkiem węży lub jaszczurek.

W latach 20. XX wieku kobiety musiały dźwigać dużo pracy: nastały ciężkie czasy, wielu mężczyzn zginęło na frontach I wojny światowej. A praca w spódnicy na podłogę, jak wiadomo, nie jest przydatna. Sukienki zostały skrócone i nikt nie pomyślał o tym, że nieprzyzwoite jest pokazywanie nóg w pończochach.

Potem skończyła się wojna, życie się polepszyło, pojawiły się wczasy w kurortach. Fashionistki obnosiły się z opaloną skórą, a producenci, spotykając się z nimi w połowie, zaczęli produkować pończochy w kolorze cielistym. Ponadto dużą popularnością cieszą się pończochy wieczorowe, bogato haftowane, ręcznie malowane w eleganckie wzory lub wypchane. A żeby te eleganckie produkty bezpiecznie trzymały się na nodze, zostały wzmocnione wstążkami, tworząc z nich podwiązki. Do użytku wszedł specjalny pasek do pończoch.

Jedwab czy wiskoza? Nylon!

Sophia Loren in It Zaczęło się w Neapolu, 1960

Sophia Loren in It Zaczęło się w Neapolu, 1960
Do lat 30. XX wieku kobiety miały dostęp do wełnianych lub jedwabnych pończoch. A potem pojawiły się pończochy wiskozowe, które natychmiast stały się popularne ze względu na ich niższy koszt niż jedwabne.

Wreszcie amerykańska firma DuPont wynalazła i wykonała pończochy z cienkiej nylonowej nici. To był przełom. Zarówno jedwab, jak i wiskoza natychmiast zniknęły w tle: nie można ich było porównać z magicznym nylonem. W ciągu zaledwie jednego roku (1940) amerykańscy fashionistki kupiły 64 miliony par tych produktów.

READ
Jak dopasować botki na obcasie do swojej garderoby: 35 najlepszych opcji

trudy wojskowe

Sophie Marceau zakochana w przeszkodach, 2012

Sophie Marceau zakochana w przeszkodach, 2012
Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa, rząd USA zrównał nylon z towarami o znaczeniu strategicznym. Pończochy, które do tego czasu stały się nieodzowną częścią damskiej garderoby, zniknęły z rynku.

Kadr z filmu z Alainem Delonem

Kadr z filmu z Alainem Delonem

Pomysłowe panie uciekały się do sztuczek: aby stworzyć iluzję pończoch, nieusuwalnym ołówkiem rysowały strzałki, siateczkę, wzory na nogach, niektórym udało się nawet przedstawić eleganckie cerowanie.

Żegnaj pończochy! Witam rajstopy!

Rachel McAdams w „Pasji”, 2012

Rachel McAdams w „Pasji”, 2012
W 1959 roku nastąpiła kolejna rewolucja w produkcji pończoch: zaczęto je robić z lycry, dzięki czemu pończochy stały się niesamowicie elastyczne. Ale ta radość nie trwała długo. Już na początku lat 60. trafiły do ​​sprzedaży pierwsze rajstopy. Oczywiście nowość szybko przyćmiła pończochy, ponieważ rajstopy były znacznie wygodniejsze w noszeniu, zwłaszcza z modnymi minispódniczkami.

W ZSRR – poważny niedobór

Kadr z filmu „Wysokość”, 1957

Kadr z filmu „Wysokość”, 1957
Radzieckie kobiety przez długi czas były pozbawione radości ubierania się w nylonowe pończochy lub elastyczne rajstopy. W naszym kraju towary te okazały się dalekie od ideału – niegrzeczne i niewygodne. Bardzo trudno było zdobyć deficytowe towary z Czechosłowacji czy NRD, dlatego o pończochy i rajstopy, które uzyskano z wielkim trudem, starannie zadbano, ubierając się na święta.

Nowe rajstopy, jak radziły magazyny dla kobiet, trzymano w zamrażarce, aby dodać sił. „Strzałki” były porządnie zaszyte, dziury cerowane, a gdy już nie dało się ich ukryć, rajstopy zakładano „pod spodnie”.

Dziś pończochy wracają do mody. Oczywiście rajstopy są bardziej praktyczne i wygodniejsze, ale pończochy nie są przykładem bardziej uwodzicielskim.

kobieta Ciekawa historia uroda uwodzenie ekskluzywna

Narzędzia i materiały

Taka zmiana jest możliwa nawet dla początkujących potrzebujących. Dla niej potrzebujesz prostego zestawu materiałów i narzędzi:

  • rajstopy;
  • nić i igła;
  • elastyczny;
  • nożyczki;
  • koronki, ozdobne wstążki i inne ozdoby.

Rajstopy kabaretki są najlepsze. Są łatwe do cięcia i nie będzie strzał.

Pończochy będą również uzyskiwane ze zwykłych pończoch nylonowych, ale trzeba będzie włożyć więcej wysiłku. Możesz także przerobić ciepłe rajstopy z dzianiny.

WAŻNE! Igła do pracy musi być cienka. W końcu kapron to bardzo delikatny materiał. Przerwanie jednego włókna spowoduje strzałkę.

Nić jest dobierana tak, aby pasowała do nylonu lub koloru dekoru, który będzie używany. Powinien być gładki, bez sęków, wystarczająco mocny. Będzie jeszcze lepiej, jeśli weźmiesz elastyczną nić.

Do zmiany stosuje się szeroką gumkę, dzięki czemu dobrze trzyma się nogi, nie ściska jej. Możesz wziąć gumkę z tych samych rajstop, dzieląc ją na dwie części.

UWAGA: Nożyczki są potrzebne ostre, aby dobrze przecinały nylon, nie żuły go i nie rozrywały.

Biżuterię można zabierać na różne sposoby: koronka pasująca do nylonu lub kontrastu, szeroka satynowa tasiemka lub małe kokardki, cyrkonie lub wielokolorowe cekiny, aplikacje lub paski futra.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: