Nie uwierzysz własnym oczom! Wystarczy wyłożyć deskę do prasowania folią.

10 способов упростить и ускорить процесс глажки в два раза

Po co prasować ubrania, jeśli nie miauczą? Jeśli nie jest to dla Ciebie argumentem, przeczytaj nasz wybór porad, które kilkakrotnie uprością i przyspieszą tę żmudną procedurę.

Sztuczka 1. Rozmiar deski ma znaczenie: im szersza, tym łatwiejszy i szybszy proces

Najpopularniejszy rozmiar deski do prasowania to 37-38 cm, na przykład deski te są sprzedawane w Ikei. Są już deski – 32-33 cm, te opcje pomagają, gdy w mieszkaniu jest bardzo mało miejsca. A jednak nawet w tym przypadku warto wziąć deskę szerszą – od 45 centymetrów. Dzięki niemu w jednym „przebiegu” możesz prasować więcej, czyli szybciej. Na przykład koszulkę dziecięcą lub damską na szerokiej desce można wyprasować w jednym przejściu.

Sztuczka 2. Dla najbardziej leniwych

Ten life hack nadaje się do pościeli, t-shirtów, spodni, swetrów, odzieży dziecięcej i wszystkich tych rzeczy, które mają prosty krój i nie wymagają strzał. Niestety sztuczka nie zadziała ze sztucznym jedwabiem.

  • Wszystko jest proste: natychmiast po praniu (!) wyjmij wilgotne ubrania z pralki i ułóż je jedno na drugim, a następnie pozostaw na godzinę. Po godzinie powieś rzeczy jak zwykle – zobaczysz, że wszystko będzie wyglądać świetnie.

Sztuczka 3. Generator pary jest lepszy niż zwykłe żelazko i parowiec połączone

Szybkość i łatwość pracy z generatorem pary są poza skalą i nie można ich porównać z konwencjonalnym żelazkiem lub parownicą. Dzięki niemu możesz wyprasować dżinsy i jedwabne bluzki bez regulacji temperatury i ryzyka przypalenia tkaniny. Dodatkowo generator pary jest w stanie wyprasować tkaninę złożoną z kilku warstw (co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku przy prasowaniu np. pościeli).

I tak np. wyprasowanie 10 koszul, 13 T-shirtów dziecięcych, 2 par spodni z kantami i 5 T-shirtów dla dorosłych za pomocą generatora pary zajmuje tylko 15 minut łącznie z rozgrzewką. Zwykłym żelazkiem możesz spędzić co najmniej godzinę na tak wielu rzeczach.

  • Parownica jest również dobra, a dla niektórych rodzin może stać się skuteczną częścią systemu. Idealnie nadaje się np. do prasowania dzianin, materiałów syntetycznych, kurtek. Ale i tak nie może wymienić żelazka, bo nie radzi sobie dobrze z bawełnianymi i lnianymi ubraniami/lnianymi, ręka szybko się nim męczy, co oznacza, że ​​nie uda się na nim ułożyć dużego prasowania.
  • Najlepiej wybrać wytwornicę pary od profesjonalnego krawca. Na przykład firma Silter z wyjmowaną silikonową podeszwą. Może być używany z wodą z kranu, ponieważ posiada funkcję samoczyszczącego odkamieniania, a przy tym jest stosunkowo niedrogi, wydajny i lekki. Pomimo tego, że generator pary przeznaczony jest na potrzeby studia, doskonale sprawdzi się również w domu.
READ
Ty kolor we wnętrzu: 20 jasnych i niezapomnianych opcji

Sztuczka 4. Nawet nie próbujemy prasować suchej tkaniny

Prasowanie absolutnie suchych ubrań to beznadziejna sprawa, chyba że mówimy o niekapryśnych tkaninach syntetycznych. Dlatego zawsze zwilżaj pogniecione rzeczy lub korzystaj z funkcji pary. Więc wynik będzie lepszy, a proces będzie przebiegał znacznie szybciej. Jak zwilżyć tkaninę? Aby to zrobić, możesz spryskać przedmiot, a następnie złożyć go i pozostawić na 5 minut. Odpowiednia jest również stara sprawdzona metoda prasowania przez mokrą gazę.

Sztuczka 5. Prawidłowo pierzemy i suszymy

Wielu rzeczy nie da się wyprasować, jeśli są odpowiednio wyprane i powieszone.

  • Umyte rzeczy należy natychmiast powiesić i zrobić to ostrożnie, prostując je;
  • Aby uniknąć marszczenia prętów suszarki na koszulkach i innych ubraniach, kup suszarkę z grubymi prętami. Na przykład wykonane z drewna, jak suszarka z serii Borstad z Ikei (patrz zdjęcie).

сушилка икеа

  • Dodaj zmiękczacz do tkanin podczas prania, aby zmiękczyć tkaniny;
  • Не «пересушивайте» вещи, старайтесь гладить их чуть влажными (так дело пойдет значительно быстрее).

Sztuczka 6. Suszarka naprawdę zmienia życie

Sztuczka polega na wyjęciu ciepłego, suchego prania zaraz po wysuszeniu. Następnie należy go schłodzić w wygładzonej formie – na ramionach lub w samolocie (można jeden na drugim, najważniejsze jest wyprostowanie rzeczy). To wszystko: 10-15 minut i nie musisz niczego prasować, po prostu włóż do szafy.

Sztuczka 7. W miarę możliwości używaj więcej tablic technologicznych i innych urządzeń

Dziś w sklepach jest wiele urządzeń ułatwiających prasowanie :

1. Aktywna deska do prasowania z funkcjami, które znacznie upraszczają prasowanie ubrań, nawet przy bardzo skomplikowanym kroju iz kapryśnych materiałów, takich jak jedwab. Funkcja nadmuchu powietrza pozwala umocować pranie na powierzchni prasowania, odprowadzić wilgoć i szybko wygładzić zagniecenia. Funkcja nadmuchu przy dopływie powietrza od wewnątrz tworzy poduszkę powietrzną, co znacznie ułatwia proces prasowania i nie odkształca odzieży. Funkcja podgrzewania wysusza pranie i powierzchnię deski do prasowania podczas długiego prasowania, zapobiegając tworzeniu się skroplin na urządzeniu. Taki asystent kosztuje od 10000 XNUMX rubli.

2. Deska do prasowania z włókna węglowego. Wykonana z żaroodpornego perforowanego włókna węglowego deska posiada właściwości termorefleksyjne, co znacznie poprawia jakość i szybkość prasowania. Koszt wynosi od 10000 XNUMX rubli.

READ
10 nawyków, które przybliżają Cię o krok do starości

3. System prasowania. Jest to pojedynczy system regulowanej płyty i generatora pary (patrz zdjęcie poniżej). Cena systemów do prasowania waha się od 20 do 200 000 rubli.

system prasowania parowego

4. Marzeniem każdej gospodyni jest szafka parowa. Kosztuje od 120 tysięcy rubli .

szafka parowa

5. Szafka do prasowania Effie. Reklama urządzenia robi jednak wrażenie, podobnie jak cena – 915 dolarów.

6. Robot FoldiMate do prasowania i składania (!) ubrań. Aby go kupić, trzeba najpierw zapisać się na listę oczekujących i… zapłacić 980 dolarów.

robot

Sztuczka 8. Przykryj deskę do prasowania folią

Jeśli deska z włókna węglowego nie mieści się w rodzinnym budżecie, nie ma to znaczenia. Folia pomoże ci szybko wyprasować rzeczy. Wystarczy owinąć go wokół powierzchni deski, a następnie założyć pokrywę z powrotem na miejsce. Folia będzie odbijać ciepło podczas prasowania i pozwoli prasować rzeczy tylko z jednej strony.

Sztuczka 9. Zmień strategię

Ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy wszystko prasują z góry, i tych, którzy prasują tylko wtedy, gdy jest to konieczne. I u wielu sprawdza się ta druga strategia, bo wiele rzeczy nie wymaga prasowania, jeśli po praniu są starannie rozwieszone, a pościel można „wyprasować” według metody opisanej w Przebiegłości 2.

Sztuczka 10. Wykorzystywanie pracy dzieci

Od około 10-12 roku życia dzieci mogą bezpiecznie obsługiwać żelazko i prasować proste rzeczy, takie jak pościel i koszulki. Oczywiście ze wstępnym „treningiem” i pod okiem dorosłych.

Inne pomocne wskazówki

  • Zawsze zaczynaj prasowanie od niskich ustawień. Pamiętaj, że żelazka nagrzewają się znacznie szybciej niż stygną;
  • Jeśli masz bardzo długie prasowanie, zacznij od rzeczy wymagających najniższej temperatury;
  • W każdej niejasnej sytuacji zawsze wybieraj niższą temperaturę. Na przykład, jeśli produkt jest wykonany z mieszanki tkanin, wybierz tryb dla najdelikatniejszego z nich, który wymaga niższej temperatury.

Lubisz prasować? Jakie są twoje sekrety? Czy są jacyś właściciele nowomodnych urządzeń high-tech?

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: