Nie popełniaj tych błędów małżeńskich

Silne i szczęśliwe małżeństwo nie jest przypadkiem ani szczęściem. To złożona i żmudna praca, także nad sobą.

Do stworzenia silnego związku potrzeba dwóch osób. Niech niedoskonałe, ale gotowe do pracy nad sobą. I chociaż nie możemy zmienić naszego partnera (niezależnie od tego, jak bardzo się staramy), wciąż możemy zmienić sytuację i zachęcić ukochaną osobę, aby spróbowała poprawić związek. Przede wszystkim – przykład pracy nad sobą i poprawiania własnych błędów. Co? My mówimy.

Niedocenianie sygnałów niewerbalnych

Intymność to coś więcej niż seks. Zapamiętaj siebie w chwilach burzliwej miłości – prawdopodobnie chciałeś przytulić się do ukochanej osoby i nie puścić jej. W małżeństwie często zapominamy o sile dotyku. Delikatny uścisk, zachęcające poklepywanie po plecach, delikatne głaskanie dłoni wyzwalają produkcję oksytocyny, która nazywana jest „hormonem miłości”.

A co z postawą i mimiką podczas komunikacji z mężem? Zmarszczone brwi i skrzyżowane ręce? Jeśli tak, to najprawdopodobniej możesz usłyszeć metaliczne nuty w swoim tonie. Po co ci te wszystkie sygnały agresji? Nie jesteś na polu bitwy. Jesteś obok mężczyzny, którego kochasz. Rozluźnij mięśnie ramion i twarzy. Zamknij oczy na kilka sekund i wyobraź sobie męża jako rycerza na białym koniu (superman, torreador, podkreśl w razie potrzeby). Teraz otwórz oczy i uśmiechnij się żarliwie. Czujesz pozytywną energię płynącą od Ciebie?

Duch rywalizacji

Zachowywanie się jak członkowie zespołu, a nie jak konkurenci, jest jedną z najlepszych strategii małżeńskich. „Nie jest źle konkurować w miejscu pracy lub w sporcie” – wyjaśnia seksuolog Douglas Brooks. – Ale rywalizacja w parach nie jest najzdrowszą rzeczą. Ciesz się sobą i utrzymuj ducha rywalizacji poza swoim związkiem”.

Nie porównuj swoich osiągnięć z osiągnięciami współmałżonka. Próby zrobienia czegoś podobnego przez przyjaciół i dziewczyny najlepiej szybko powstrzymać. Choćby uwaga, że ​​prowokacje zwykle nie prowadzą do dobra. W końcu każdy ma inne cele w życiu i te same kryteria sukcesu.

Zła ironia

Osoby z dobrym poczuciem humoru zazwyczaj mogą pochwalić się dobrym poziomem inteligencji. Ale zamiłowanie do sarkastycznych uwag w rozmowie z partnerem może prowadzić do wzrostu irytacji i pojawienia się otwartej agresji. Psycholog Clifford Lazarus definiuje sarkazm jako „wrogość przebraną za humor”. Oczywiście kilka ironicznych uwag może ożywić komunikację, ale dając się ponieść żrącym dowcipom, ryzykujesz wcielenie się w rolę toksycznego rozmówcy. Sarkazm w dużych ilościach tłumi dobrą wolę, a w takiej sytuacji jest mało prawdopodobne, że Twój partner odczuje Twoją ochronę i wsparcie (przeczytaj też: “Kocha, ale odchodzi: 7 powodów, dla których mężczyźni opuszczają tych, w których są naprawdę zakochani”).

READ
Styl kobiecy według znaków zodiaku

Zgodnie z ustalonymi zasadami

„Mężczyzna ma obowiązek w pełni zadbać o swoją rodzinę”, „Przyzwoite pary robią razem zakupy spożywcze”, „Kochający małżonek daje kwiaty nie tylko na święta” i tak dalej i tak dalej. Niektóre publikacje regularnie publikują artykuły pod nagłówkami takimi jak „50 znaków idealnego męża”, ale czy na pewno chcesz żyć według tych zasad? Być może znacznie lepiej byłoby wspólnie z ukochaną osobą wymyślić i wypracować własne standardy szczęśliwego życia rodzinnego, w którym każdy będzie robił to, co umie najlepiej. W końcu, jeśli zgubisz się w sklepie, to po co tam jedziesz? Po prostu bezużytecznie toczyć wózek? Czy nie jest łatwiej napisać listę swojemu mężczyźnie, a jednocześnie zrobić coś pożytecznego?

samopoświęcenie

Tak się złożyło, że prawie każda rosyjska dziewczyna jest gotowa do poświęcenia w pewnym momencie swojego życia. Rodzaj wyczynu na sposób Niekrasowa: zatrzymać stado dzikich koni, wpaść do płonącego budynku dla kociaka? Tak proste! Odmówić ze względu na ukochaną osobę kariery i komunikacji z przyjaciółmi? Nie ma problemu. „Ochrona rodzinnego ogniska domowego to jedna z głównych misji kobiety, więc zapomnij o osobistych zainteresowaniach” – aż strach pomyśleć, ale ten stereotyp zrujnował życie ponad stu tysiącom dziewczyn.

Dziś psychologowie twierdzą, że skłonność do poświęcenia jest jednym z najwyraźniejszych objawów niskiej samooceny. Niektórzy uważają to nawet za formę uzależnienia i utożsamiają z fanatyzmem religijnym.

Zmieniają się sami ludzie, zmieniają się okoliczności, zmieniają się motywy i priorytety. Ludzie rozumieją, że nie są już razem w trasie. A para musi się rozwieść. Nie każdy przechodzi przez ten proces łatwo i płynnie.

Sami partnerzy popełniają wiele błędów, co dodatkowo komplikuje sytuację i przyczynia się do tego, że dana osoba jest zmuszona do ciągłego powrotu do nieprzyjemnej przeszłości.

11 błędów rozwodowych, które rujnują twoje życie

Oto błędy popełniane przez wiele par.

1) Opóźnij proces

Na przykład odłożenie na później rozwiązania kwestii związanych z własnością.

Skoro już wszystko zostało postanowione, to po co odwlekać ten proces? Odłóż na później to, co możesz zrobić teraz.

Oczywiście wszystko się nie rozpadnie. Ale opóźniając ten proces, ludzie pozostawiają siebie w przeszłości i stwarzają sobie dodatkowe problemy.

READ
Prognozy na rok 2023 dla każdego znaku zodiaku

2) Rozpuść się w swoim żalu na długi czas

Wyrażanie negatywnych emocji i żałoba z serca to jedno. Inną rzeczą jest pozostawanie w tym stanie przez miesiące, a nawet lata i nie robienie nic, aby wydostać się z depresji.

Potrzebujesz samodyscypliny. A w niektórych przypadkach pomoc specjalistów.

3) Zaangażuj dzieci w rozgrywkę

Manipulować nimi, angażować w kłótnie, stawiać dziecku ultimatum itp.

Wszystko to negatywnie wpływa na psychikę dziecka i twoją z nim relację.

4) Zaangażuj krewnych i wspólnych przyjaciół

Wszyscy przyjaciele i krewni mają swoje własne motywy, niektórzy z nich mogą nie być po twojej stronie. Częściej aktywne zaangażowanie osób trzecich powoduje jedynie większe zamieszanie i komplikuje proces, przynajmniej psychologicznie.

5) Polegaj tylko na ustnych uzgodnieniach

Dotyczy to umów dotyczących majątku wspólnego, alimentów, udziału we wspólnym biznesie itp.

Lepiej wszystko naprawić legalnie, aby chronić siebie i swoje dzieci. Okoliczności mogą się rozwijać w różny sposób.

6) Poszukaj wsparcia psychologicznego u byłego małżonka

Narzekaj na niego, pytaj o radę, jak ułożyć życie osobiste, nawiązać bliską przyjaźń.

Więc będziesz jeszcze bardziej zdezorientowany w rolach i psychologicznie nie wyjdziesz z tego małżeństwa. Identyfikacja, identyfikacja z tymi relacjami zostanie zachowana. Dodatkowo jeden z was może dać kolejną fałszywą nadzieję.

7) Spróbuj szybko rozpocząć nowy związek

Oczywiście, jeśli jest kandydatka, którą lubisz, a relacje z nią lub z nią rozwijają się łatwo, to po co odkładać?

Ale jeśli na horyzoncie nie ma nikogo, a jeszcze nie odzyskałeś rozsądku, powinieneś najpierw wyzdrowieć. W przeciwnym razie ryzykujesz po prostu nową porcję bólu i rozczarowania.

8)

Spróbuj w jakikolwiek sposób odzyskać swojego partnera

Mężczyzna podjął decyzję, dokonał wyboru. Dogonienie go oznacza jeszcze większą dewaluację.

Najpierw przeanalizuj sytuację, opracuj strategię. A następnie przystąp do powrotu, jeśli uznasz to za dopuszczalne dla siebie.

9) Przenoszenie starych urazów i scenariuszy w nowe życie

Zajmij stanowisko: „Wszyscy mężczyźni, kobiety są niegodni”, „Nikomu nie ufam”. Zobacz każdego nowego znajomego jako współmałżonka. Szukaj okazji do rozgrywania starych scenariuszy.

Lepiej popracować nad sobą i zostawić urazy w przeszłości.

10) Wzniecaj skandale i usuwaj stare żale

Na etapie rozwodu ważne jest prowadzenie konstruktywnych negocjacji dotyczących dzieci i majątku wspólnego, ponieważ. oboje jesteście tym zainteresowani.

READ
Jakie nazwy przyniosą szczęście w 2023 roku

Ale wyjaśnienie związku zajmie ci tylko siłę, nie wniesie nic pożytecznego do twojego życia.

Jeśli związek jest mniej więcej normalny, możesz po prostu odbyć pożegnalną rozmowę, dowiedzieć się szczegółów, których brakuje, aby zamknąć gestalt. Ale nie rozwijaj tematu w nieskończoność.

11) Zachowaj wiele przypomnień i śledź życie byłego / byłego

Więc zamykasz się w przeszłości, sprawiasz, że jesteś jeszcze bardziej bolesny. W związku z tym sam odkładasz początek nowego szczęśliwego, wolnego życia.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: