Naukowcy odkryli, że nerwowym kobietom przydaje się codzienne picie szampana

Wpływ alkoholu na kobiece ciało różni się od wpływu na mężczyznę. I nie na lepsze. Ponadto kobiety szybciej przyzwyczajają się do picia, a dawka prowadząca do zatrucia jest dla nich mniejsza niż dla mężczyzn. Jaki wpływ ma alkohol na ciało płci pięknej – w naszym artykule.
Wpływ alkoholu na kobiece ciało różni się od wpływu na mężczyznę. Przy tej samej dawce alkoholu spożywanej u kobiet stężenie alkoholu etylowego we krwi jest wyższe. Wiąże się to z:

  • mniejsza masa ciała;
  • niska aktywność enzymów wątrobowych i żołądkowych przetwarzających cząsteczki etanolu;
  • duża ilość tkanki tłuszczowej niż płynów (w tkance tłuszczowej metabolizm jest wolniejszy, więc alkohol jest też wolniej wydalany z organizmu kobiety).

W rezultacie większość alkoholu dostaje się do krwioobiegu w niezmienionej postaci, wywierając szkodliwy wpływ na wszystkie narządy. W związku z tym przy długotrwałym i regularnym spożywaniu alkoholu w ciele kobiety zachodzą nieodwracalne i poważne zmiany. Kobiety szybko przyzwyczajają się do picia, a dawka prowadząca do zatrucia jest dla nich mniejsza niż dla mężczyzn.

Alkohol negatywnie wpływa na płeć piękną na kilka sposobów jednocześnie. Rozważmy każdy z nich.

Tło hormonalne

Alkohol wpływa na cykl hormonalny, który podlega wszystkim procesom w kobiecym ciele. Toksyny uwalniane podczas picia wpływają na nadnercza. W rezultacie rozpoczyna się produkcja męskich hormonów. Jeśli kobieta pije bardzo często, hormony te gromadzą się w ciele i prowadzą do:

  • barwa głosu maleje;
  • pojawia się chrypka;
  • menopauza występuje 10-15 lat wcześniej niż kobiety, które nie piją;
  • ruchy przestają być płynne i plastyczne, ale stają się ostre i „kanciaste”.

Wpływ alkoholu na jaja kobiety

W przyszłej kobiecie rezerwa jaj powstaje nawet na etapie rozwoju wewnątrzmacicznego. Komórki te nie odnawiają się jak męskie plemniki. Każdy negatywny wpływ na organizm zwiększa ryzyko urodzenia w przyszłości dziecka z różnymi nieprawidłowościami i wadami. Oocyty posiadają ochronną powłokę z komórek nabłonka i tkanki łącznej. A jedną z niewielu substancji, które mogą pokonać tę barierę, jest alkohol etylowy. Nieodwracalnie uszkadza jaja.

Prawdopodobieństwo niepłodności

Pijące kobiety mają problemy z cyklem menstruacyjnym i hormonami. Od momentu, gdy zrezygnują z antykoncepcji, poczęcie dziecka trwa znacznie dłużej niż zdrowym kobietom. Przy długiej historii picia alkoholu prawdopodobieństwo niepłodności jest o 50% lub więcej wyższe w porównaniu z osobami, które nie piją.

READ
Najszczęśliwsze znaki zodiaku w 2023 roku

Wpływ alkoholu na skórę kobiecej twarzy

wpływ alkoholu na skórę

Pod wpływem alkoholu zachodzą gwałtowne zmiany: skóra starzeje się, traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki. Najbardziej nieprzyjemną zewnętrzną oznaką alkoholizmu są duże worki i siniaki pod oczami. Twarz staje się opuchnięta, naczynia „wypełzają”, powstaje obrzęk. Alkohol to nie tylko stres dla skóry, ale także odwodnienie, niszczenie składników odżywczych, które biorą udział w produkcji kolagenu. Już w wieku 30-35 lat pijąca kobieta będzie wyglądać jak 50-latka ze wszystkimi wymienionymi wadami.

Wpływ alkoholu na żeński układ rozrodczy

Każda dawka alkoholu zmniejsza szanse na poczęcie zdrowego dziecka i poczęcie w ogóle. Możliwa wczesna menopauza. Zajście w ciążę zwiększa ryzyko poronienia i szeregu powikłań zarówno w trakcie rodzenia, jak i podczas porodu.

Ważny! Ze względu na zmiany stanu hormonalnego we krwi kobiety wytwarzany jest testosteron, a synteza żeńskiego hormonu estradiolu spada. Prowadzi to do zmniejszenia libido i instynktu macierzyńskiego.

Rak piersi

Amerykańscy naukowcy wykazali, że picie alkoholu dramatycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi. Nie ma „bezpiecznych” dawek. Nawet 10 g czystego etanolu dziennie naraża pijącą kobietę na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi.

Wpływ na mózg

Kobiety częściej niż mężczyźni nie pamiętają, co wydarzyło się dzień wcześniej podczas aktywnych libacji. Zaburzona jest funkcja ośrodkowego układu nerwowego. Jest drażliwość, nerwowość, bezsenność. Naukowcy odnotowali, że pod wpływem etanolu zmniejsza się objętość mózgu. Pamięć się pogarsza, mózg gorzej odbiera i przetwarza informacje.

Problemy z figurą

wpływ alkoholu na sylwetkę

Napoje alkoholowe są bardzo kaloryczne, zwłaszcza jeśli dodaje się do nich słodkie syropy. Piwo zawiera „szybkie” węglowodany. Nie są spożywane, ale przekształcane w tkankę tłuszczową. Najczęściej talia jest modyfikowana, pojawiają się zwisające boki. Alkohol zwiększa apetyt i „wyłącza” zdolność mózgu do kontrolowania sytości. W rezultacie kobieta przejada się. Przy regularnych epizodach picia i przejadania się cierpi trzustka, może rozwinąć się ostre zapalenie trzustki. Ponieważ alkohol zmniejsza produkcję kolagenu, pojawia się cellulit.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: