Naucz się wyrzucać ubrania! 5 rzeczy, których nie ma w Twojej szafie

Czy wiesz, co się psuje, jeśli trzymasz je na wieszaku? Dowiedz się, jakie ubrania należy powiesić na wieszaku, a które najlepiej zostawić na półce.

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nową parę dżinsów i sweter, czy skończyłeś pranie, zawsze przychodzi ci do głowy jedno pytanie: czy powinieneś złożyć ubrania i uporządkować je w komodzie, czy też powiesić wszystko w twojej szafie? Niestety, wszystko nie jest takie proste.

To, czy rzecz należy złożyć, czy powiesić, zależy od kilku czynników. Po pierwsze warto zacząć od swoich możliwości: czy masz pojemną szafę i ile wieszaków zmieści, ile półek masz do dyspozycji, czy masz komodę lub szafkę nocną z szufladami, czy jesteś na tyle szczęścia, że ​​zostałem właścicielem całej garderoby. Po drugie, musisz rozróżnić rodzaje odzieży, którą posiadasz, ocenić materiały, z których jest wykonana, krój i inne ważne szczegóły.

Rzeczy do trzymania na wieszakach

Wszystko, co jest wykonane z jedwabiu, szyfonu lub innych płynących materiałów, powinno być przechowywane na wieszaku. Zwykle są to sukienki lub bluzki. „Lubię zachęcać moich klientów do myślenia o tym, jak materiał porusza się na wietrze; jeśli wygląda, jakby pływała lub tańczyła, nie będzie zadowolona, ​​jeśli zostanie złożona i wepchnięta do pudełka – radzi profesjonalna organizatorka Melissa Keizer.

Organizer do przechowywania El Casa

Organizer do przechowywania El Casa

Kosz

Wiadomo, że pościel łatwo się marszczy, więc najlepiej powiesić wszystkie lniane przedmioty w szafie. Jednak może to nie uchronić Cię przed koniecznością przeczesywania bielizny żelazkiem.

Odzież wierzchnia

Bez wątpienia przechowywanie złożonego płaszcza to zły pomysł. To nie tylko tworzy zagniecenia i fałdy na materiale, ale może również deformować jego strukturę, niszcząc rzecz na zawsze. To samo dotyczy kożuchów i futer, które wymagają specjalnych warunków przechowywania. Ale na lato kurtki puchowe można złożyć na odległej półce, a zimą można je ponownie zawiesić na wieszaku, aby materiał i puch miały czas na wyprostowanie się i uzyskanie pożądanego wyglądu i właściwości ochronnych przed zimnem.

Платья

Większość sukienek zasługuje na pionowe miejsce do przechowywania w garderobie. Nie dotyczy to jednak wszystkich modeli. Wyjątkiem są ciężkie sukienki swetrowe lub każda inna ciężka sukienka (na przykład wyszywana cekinami), która może się rozciągać, gdy wisi na wieszaku. Złóż je i ostrożnie umieść na półce, aby temu zapobiec.

READ
10 sposobów na noszenie topu ze spódnicą, które pokochasz

Kurtki

Kurtki z reguły zajmują główne miejsce w szafie. Są to nieporęczne części garderoby, a jeśli spróbujesz je złożyć i włożyć do komody, spowoduje to powstanie zagnieceń i potencjalne uszkodzenie struktury odzieży, a także zajmie większość miejsca na półkach lub w szufladach . Więc blezery, kurtki, a nawet dżinsowe kurtki lepiej powiesić.

Pudełko na pigułki Homsu

Pudełko na pigułki Homsu

Spodnie

Choć nie jest konieczne przechowywanie jeansów na wieszaku, to zdecydowanie wszystkie pozostałe spodnie, zwłaszcza wieczorowe i wizytowe, należy zawiesić na specjalnych wieszakach.

Rzeczy, których nie można przechowywać na wieszaku

Gruba koszulka

Aby zachować integralność strukturalną dzianiny, należy ją przechowywać na półce, w przeciwnym razie rozciągnie się i straci swój kształt. Przydaje się również w oszczędzaniu miejsca w szafie, zwłaszcza jeśli chodzi o grube swetry.

Odzież sportowa

Spodnie do jogi, sportowe topy, bluzy – wszystko, co nosisz na siłownię, najlepiej złożyć. Odzież sportową można rozciągnąć na wieszaku. Ogólnie rzecz biorąc, z reguły jest tworzony nieusuwalny lub wygładzony na ciele.

Rzeczy, które można powiesić i złożyć

T-shirty

Koszulki można powiesić i złożyć. „Nie ma wątpliwości, że wieszanie ich zmniejsza prawdopodobieństwo zmarszczek. Jednak większość nowoczesnych T-shirtów ma pewną ilość rozciągliwego włókna (Lycra lub podobnego), dzięki czemu i tak są stosunkowo pozbawione zmarszczek — [również po złożeniu] — mówi Darla DeMorrow, profesjonalna organizatorka i autorka książki Organizing Your at home with SORT ”. Jeśli zdecydujesz się na powieszenie T-shirtów, koniecznie użyj odpowiednich wieszaków – miękkich. Zapobiegają zniekształceniom, jakie może powodować cienki wieszak.

Życie stało się nudne, monotonne, szczęście Ci nie sprzyja, pojawiły się problemy finansowe lub nie możesz spotkać swojej bratniej duszy? W takim przypadku rozejrzyj się wokół: jeśli w domu otaczają cię stare rzeczy, które nie były używane przez długi czas, ale z reguły szkoda je wyrzucić, to może to być powód wszystkich niepowodzenia.

Bardzo często, aby wpuścić coś nowego do domu, wystarczy pozbyć się starego. Czy chcesz nauczyć się wyrzucać stare rzeczy, aby przyciągnąć nowe i dobre do swojego życia? W takim razie przeczytaj naszą dzisiejszą publikację na stronie „Dom marzeń” i spróbuj zastosować te wskazówki w praktyce.

READ
Jak nosić płaskie buty dla drobnych kobiet

Pozbywanie się śmieci i przyciąganie szczęścia do domu: jak prawidłowo wyrzucać stare rzeczy

Dlaczego musisz okresowo wyrzucać stare rzeczy

Według Feng Shui stare rzeczy zaśmiecające dom uniemożliwiają swobodny przepływ energii qi, w wyniku czego powstają bloki energetyczne zarówno w samym domu, jak iu jego mieszkańców. Dlatego pojawia się poczucie złego stanu zdrowia, niepowodzeń, niezadowolenia z siebie i swojego życia. W takim domu nie chce się nic robić, objawia się apatia, lenistwo, nawet trudno w nim oddychać, a rzeczy wydają się naciskać na mózg, prowokując pojawienie się negatywnych myśli.

Idealnie energia qi powinna zaglądać w każdy zakamarek domu, napełniając go i mieszkających w nim ludzi nową witalnością, dając szczęście, zdrowie, spokój ducha i dobre samopoczucie finansowe. Kiedy wszystkie kąty są zajęte jakimiś śmieciami lub niepotrzebnymi rzeczami, energia nawet nie dociera do tych miejsc. Ze starych rzeczy trzeba tylko coś wziąć i wyrzucić, bo sytuacja zaczyna się zmieniać.

Czy oddajemy część siebie, czy nie?

Do niedawna to pytanie nikomu nie przeszkadzało. Rzeczy dano przyjaciołom, krewnym, zwłaszcza dzieciom, i wszyscy byli w porządku. Teraz zaczęli się zastanawiać, ale czy oddajemy część naszej energii lub karmy? Co robić?

Może są jakieś zasady, których należy przestrzegać przekazując swoje rzeczy innym osobom?

Jeśli niepotrzebne ubrania zalały wszystkie szafy, to co z tym zrobić? Nadmiar ubrań można i należy oddać, aby zrobić miejsce na nowe sukienki lub bluzki. Tylko jak to zrobić, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

Stare rzeczy, które leżały bezczynnie przez ponad rok, odbierają tylko energię człowiekowi. Jednocześnie, dając ubrania niezbyt bogatym ludziom (najprawdopodobniej tak), boisz się „mieszać” z nimi energicznie, aby wznieść się do ich poziomu pod względem bogactwa. Dlatego weź pod uwagę zasady bezpieczeństwa przy przekazywaniu swoich rzeczy nieznajomym lub krewnym.

Jak pozbyć się starych rzeczy: od czego zacząć

Z reguły wyrzucanie starych rzeczy zaczyna się od szafek, ale nikt nie zadaje sobie trudu, żeby zacząć np. od „sprzątania” balkonu, loggii, spiżarni. Jeszcze lepiej, najpierw pozbądź się niepotrzebnych rzeczy nieporęcznych, na przykład zużytej miękkiej sofy lub rozpadającej się komody, której nikt nie naprawi. Ponadto w starych meblach tapicerowanych mogą żyć pluskwy i inne owady niebezpieczne dla ludzi. Więc zacznijmy.

READ
Dopasowany płaszcz damski

Balkony i loggie

Znajdź na balkonie wszystkie śmieci, które zostały złożone na wypadek, gdyby „nagle się przydały”, ale przez sześć miesięcy, rok lub dłużej nawet ich nie dotknąłeś. Zobaczcie, co kryje się w pudłach, starych walizkach i skrzyniach – na pewno będzie coś do wyrzucenia, jeśli nie wszystko! Nawiasem mówiąc, jeśli nie potrzebujesz też walizki, możesz ją również bezpiecznie wyrzucić, jedynymi wyjątkami mogą być te walizki, które można wykorzystać do dekoracji wnętrz.

Co jeszcze z niepotrzebnych można znaleźć na balkonie? Szukaj śmieci w skrzynkach narzędziowych, z reguły mogą istnieć części, które planowałeś „wrócić” na miejsce, coś naprawić, ale nigdy tego nie zrobiłeś, zwłaszcza jeśli ta rzecz nie jest już używana, z której część jest przechowywana.

Ogólnie rzecz biorąc, balkon lub loggia najlepiej jest wykorzystywać nie do przechowywania przedmiotów sezonowych lub niepotrzebnych śmieci, ale jako miejsce do wypoczynku lub wyposażenia tam szklarni lub ogrodu zimowego.

Pozbywanie się śmieci i przyciąganie szczęścia do domu: jak prawidłowo wyrzucać stare rzeczy

Pomieszczenie do przechowywania

To kolejne miejsce, które można po prostu zaśmiecić śmieciami. Jeśli zdecydujesz się wyrzucić stare rzeczy, musisz zacząć ich szukać w spiżarni.

Śmiało wyrzuć zepsuty sprzęt przechowywany w spiżarni, na przykład stary blender lub odkurzacz, którego nie będziesz już naprawiał, ale trzymasz na wypadek „a co jeśli zdecyduję”.

Jeśli żywność jest przechowywana w spiżarni lub szafie, należy ją sprawdzić pod kątem świeżości: starą konserwę można bezpiecznie wyrzucić; musisz również sprawdzić produkty masowe i upewnić się, że „żywe stworzenia” nie zaczynają się w nich; nie ma miejsca na zgniłe warzywa.

Zabierz wszystko, czego nie używasz, napraw półki, szafki, drzwi, jeśli gdzieś się zepsuły, przyklej podartą tapetę, odśwież ściany i drzwi szafy nową farbą. Spiżarnia po takim czyszczeniu musi być wentylowana.

Pozbywanie się śmieci i przyciąganie szczęścia do domu: jak prawidłowo wyrzucać stare rzeczy

Szafki i szuflady

Nie ma chyba nic trudniejszego niż wyrzucenie ubrań i butów, zwłaszcza jeśli naprawdę Ci pasują, nadal Ci się podobają lub przypominają o jakimś wydarzeniu. Ubrania i buty, jak żadna inna rzecz, „pamiętają” Twoją energię, dlatego przed wyrzuceniem starych rzeczy z szafy, upierz je i wysusz, przetrzyj buty wilgotną ściereczką. Rzeczy, które już do niczego się nie nadają, zaleca się nawet spalić. Wszystko, co stare nagromadziło się na rzeczach, zwłaszcza rzeczy złe, nie powinno do was wracać ani przechodzić na innych. Dlatego albo go zmyj, albo zniszcz!

READ
Płaszcz ponczo: 11 stylowych stylizacji na jesień

Prawdopodobnie już słyszałeś, że musisz wyrzucić rzeczy, które nie były noszone przez sześć miesięcy, ale tutaj wszystko jest indywidualne, w zależności od sytuacji lub według własnego uznania. Możesz wyrzucić wszystko, co stare za jednym zamachem, ale zdarza się, że twoja ręka nie unosi się, wtedy wyjściem będzie nauczenie się wyrzucania starych rzeczy pojedynczo, stopniowo, dzień po dniu .

Oprócz szaf, sprawdź także komody, pufy, sofy oraz łóżka z szufladami. Co jest przechowywane we wbudowanych schowkach w Twoim łóżku? Jeśli to pościel, to wszystko jest w porządku, ale jeśli są „kufry” ze starymi rzeczami, wyrzuć je bezlitośnie!

W zestawach mebli do przedpokoju, w dziecięcych ściankach, a nawet w szafkach nocnych nie brakuje małych szuflad. Trzeba je sprawdzić pod kątem niepotrzebnych drobiazgów: czeków, paragonów, luźnych kartek, starych czasopism i gazet, połamanych ołówków lub wyrzuconych długopisów itp. Czy nadal żałujesz, że wyrzuciłeś te wszystkie stare rzeczy? Uwierz mi, bez nich twoje życie będzie lepsze!

kuchnia

Kolejnym miejscem do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu lub domu jest kuchnia. Oto jak pozbyć się śmieci z kuchni:

 • Przede wszystkim trzeba znaleźć wszystkie wyszczerbione naczynia, talerze czy filiżanki z pęknięciami, czajniki i cukiernice z połamanymi uchwytami – bezwstydnie wyrzucamy to wszystko do kosza, bez żalu.
 • Stare, niepotrzebne i okropne przybory, których nie używałeś od dawna, również czekają na wyrzucenie.
 • Następnie trzeba wyrzucić zużyte tekstylia kuchenne – ręczniki, kubki, fartuch, wymieniając wszystko na nowe i czyste.
 • Przejdź przez szafki, w których przechowywane są produkty luzem, zboża, wyczyść wszystko i uporządkuj.
 • Usuń z szafek kuchennych wszystko, czego tam nie ma.
 • Sprawdź sztućce, gadżety kuchenne i wszelkiego rodzaju sprzęty AGD. Śmiało wyrzuć wszystkie, które straciły wygląd, funkcjonalność, zepsuły się lub banalnie wymagają wymiany.

Ponadto regularnie sprzątaj kuchnię i za każdym razem wyrzucaj niepotrzebne rzeczy, aby była jak najbardziej przestronna, świeża i czysta.

Pozbywanie się śmieci i przyciąganie szczęścia do domu: jak prawidłowo wyrzucać stare rzeczy

Rzeczy, których nie można oddać, ale szkoda je wyrzucić

Eksperci Feng Shui zauważają, że nie każdą drobiazg można oddać w niepowołane ręce. Ich zdaniem są to nakrycia głowy, bielizna, buty, portfel i przede wszystkim grzebień. Byli tak blisko związani ze swoimi właścicielami, że mogli stać się przyczyną ich dalszych kłopotów.

READ
Jaki kapelusz kupić na futro: 10 stylowych pomysłów

Rzeczy, których nie warto trzymać

Eksperci twierdzą, że jeśli rzecz przynosiła właścicielowi dyskomfort, ból lub nieprzyjemne uczucie, to nie tylko nie powinna być noszona, ale także przechowywana.

 1. Rzeczy, które mają na sobie plamy, które nie są widoczne lub dziury. Są wśród nich również te, które już dawno wyszły z mody i kurzą się w szafie oraz te, które wyblakły.
 2. Nie należy gromadzić w szafie rzeczy bezużytecznych, które tylko zajmują miejsce, ale nie przynoszą wartości i korzyści. Na przykład nie musisz przechowywać rajstop ze strzałką.
 3. Jeśli w szafie są rzeczy, których zakup nie został nawet zapisany w pamięci, skąd pochodzi i co robi w szafie, nie jest jasne, to nie należy ich dłużej przechowywać.
 4. Zdarza się, że książka długo leżała, była czytana, ale po jakimś czasie nie było ochoty czytać jej ponownie, więc nie ma sensu jej dalej trzymać.

Jakich rzeczy nie należy wyrzucać

Oczywiście istnieje kategoria starych rzeczy, których nie trzeba wyrzucać. To:

 • antyki, które kosztują przyzwoite pieniądze;
 • rzeczy w dobrym stanie, które można sprzedać;
 • rzeczy, z których możesz wykonać rękodzieło, wystrój wnętrz (pod warunkiem, że naprawdę to robisz, a nie tylko marzysz o rozpoczęciu);
 • rzeczy, które przydadzą się na wsi (tu bez fanatyzmu, żeby WSZYSTKO nie przydało się przypadkowo!);
 • rzeczy i zabawki dla dzieci, które można przekazać komuś „w drodze dziedziczenia”.

Wiele osób naprawdę musi nauczyć się wyrzucać stare rzeczy bez wahania i nie żałować. Czasami jest to bardzo trudne, ale wynik jest tego wart! Kiedy pozbędziemy się starego, z pewnością w naszym życiu pojawi się coś nowego, i to na pewno będzie czyste i pozytywne. Powodzenia w pozbyciu się śmieci!

Odpowiednie produkty w sklepie internetowym:

Givenchy
Serum do twarzy L’Intemporel przeciw wszelkim oznakom starzenia

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: