Narzędzia do organizowania: 21 pomysłów na idealny porządek w warsztacie

Nie mam zbyt wiele miejsca w garażu, a kiedy zabrakło mi miejsca na stole warsztatowym, zdecydowałem się przenieść większość narzędzi pod ścianę. Dziś jestem gotowa opowiedzieć Wam, jak udało mi się odpowiednio zorganizować ich przechowywanie.

Krok 10: Uchwyt na imadło

Do przenośnego imadła wycinam z drewna dwa haczyki. Pasują do otworów po bokach imadła i utrzymują je na miejscu. Ułatwia to w razie potrzeby usunięcie narzędzia.Kompaktowe organizery

Idealny do umieszczania małych narzędzi, wierteł, końcówek wkrętakowych, dysz. Mogą być otwarte (szyny, stojaki) lub zamknięte (skrzynie, walizki), przenośne lub stacjonarne. Oprawy te są używane samodzielnie lub w połączeniu z szafkami lub organizerami ściennymi.

Stojak na śrubokręt

Na specjalistycznym stojaku można wygodnie przechowywać dużą liczbę śrubokrętów. Możesz samodzielnie złożyć takie urządzenie. Stojak z drewna korkowego jest lekki i schludny. Nie jest potrzebny ani jeden gwóźdź, wszystkie połączenia są wykonane za pomocą kleju. Do pracy będziesz potrzebować:

  • Dwa arkusze korka o grubości 6 mm;
  • klej stolarski;
  • Lakier stolarski (najlepiej matowy);
  • Szczotka;
  • papier ścierny (ziarno 220);
  • Ołówek;
  • Nóż do cięcia;
  • mata do cięcia;
  • Wkrętaki.

Szablony ścienne są rysowane na komputerze w skali 1:1, drukowane na papierze, wycinane i nakładane na arkusze drewna. Zaznacz kontur na szczegółach, zaznacz miejsca rowków. Są cięte nożem, przy czym siła docisku nie powinna być zbyt duża, w przeciwnym razie materiał zostanie zmiażdżony. Otwory zaznaczamy na górnej krawędzi, dociskając je małym śrubokrętem lub szydłem. Średnica otworu musi odpowiadać średnicy narzędzia.

Przed sklejeniem części są traktowane papierem ściernym, usuwając ślady ołówka, nierówności, nacięcia. Oczyść powierzchnie z kurzu. Klej nakłada się na wszystkie powierzchnie styku, nadmiar jest natychmiast usuwany. Za pomocą taśmy klejącej obrabiany przedmiot jest mocowany w prawidłowej pozycji i pozostawiany na 24 godziny. Po wyschnięciu kleju powierzchnie są ponownie wyrównywane, a następnie lakierowane. W razie potrzeby na wyschnięty lakier nakładane są sygnatury dla każdego instrumentu.

Gdzie przechowywać wiertła

Najłatwiej zrobić organizer na ćwiczenia ze zwykłej deski. Wystarczy wywiercić otwory o odpowiedniej średnicy i głębokości. Zaimprowizowany stojak można uczynić bardziej złożonym, czyniąc go wielopoziomowym, dodając sygnatury lub mocowania na solidnych obszarach. Jeśli nie chcesz umieszczać wierteł pionowo, zamiast otworów wykonuje się rowki. Grubość rowków dobierana jest w zależności od średnicy umieszczanych frezów. Ten sposób przechowywania najlepiej nadaje się do szuflad o małej wysokości.

READ
Jak zrobić zdjęcie paszportowe

Organizery do wiertarek można łatwo przenosić, wystarczy znaleźć odpowiednią walizkę: pudełko ze starej apteczki, etui na kasetę wideo. Konieczne jest jedynie solidne zamocowanie uchwytu wewnątrz pudełka, aby nic nie wypadło i nie grzechotało.


Krok 11: Uchwyt na młotek

Młotki te są trzymane w miejscu dokładnie w taki sam sposób, jak klucze płaskie – kołki meblowe pod niewielkim kątem utrzymują narzędzie do ściany.

Konstrukcje montowane

Nadaje się do każdego pomieszczenia ze ścianami: warsztatów, garaży, loggii, balkonów. Naścienne organizery narzędziowe obejmują panele, które umieszcza się wzdłuż ścian i służą do mocowania sprzętu, a także pojedynczych urządzeń zawieszanych na haczykach, magnesach lub wkrętach samogwintujących.

Załączniki w pełni przenoszą obciążenie na ścianę. Dlatego przed przystąpieniem do montażu należy upewnić się, że materiał ściany ma wystarczającą nośność. Dotyczy to przede wszystkim cegieł ceramicznych, betonów porowatych o małej gęstości.

Najłatwiej zrobić organizer ze zwykłej drewnianej deski, przybitej do ściany szerokim bokiem. Dobrze zginające się cienkie gwoździe są wbijane w przednią stronę deski, które służą jako uchwyty do narzędzi. Ten projekt jest odpowiedni do umieszczenia małego narzędzia ręcznego. Najważniejsze jest, aby wybrać średnicę kołków i grubość deski, aby mogły wytrzymać obciążenie.

W gotowych wersjach rolę docisków pełnią silne magnesy rozmieszczone na całej długości szyny. Magnesy mogą być instalowane na domowych zadaszeniach. Są przydatne zarówno w mocowaniach głównych, jak i pomocniczych. Nie ma potrzeby wiercenia rowków do instalacji; możesz przymocować magnes do kleju epoksydowego.

Panele ścienne są bardziej uniwersalne ze względu na dużą powierzchnię powierzchni roboczej. Wykonane są z metalu, drewna, sklejki, tekstolitu lub tworzywa sztucznego. Powierzchnia może być perforowana lub pełna. Panele perforowane są szeroko reprezentowane w sklepach ze sprzętem, często są wyposażone w specjalne wiszące pojemniki. Wszechstronność osiągnięto dzięki stałemu rozstawowi otworów i zdejmowanym zapięciom.

Panele lite są częściej montowane ręcznie. Są łatwe w obsłudze i montażu – nie ma zasadniczych różnic w stosunku do montażu tablicy-organizatora. Jednak organizery o dużych gabarytach, zwłaszcza o małej grubości materiału, zaleca się montować na ścianie poprzez prowadnice (deski, szyny). Ta zasada obowiązuje również w przypadku paneli perforowanych.

READ
6 wskazówek, które pomogą Ci wyczyścić swoje rzeczy w domu

Do stworzenia metalowego organizera potrzebny jest arkusz o grubości co najmniej 1 milimetra. Jednocześnie w ogóle nie trzeba kupować blachy stalowej. Podstawą może być poszycie z niesprawnego sprzętu AGD: pralka lub zmywarka, kuchenka gazowa, kuchenka mikrofalowa. Ma wystarczającą grubość i z reguły jest pokryty wysokiej jakości emalią.

Okładzina jest wyprostowana w miejscach załamań, tworząc jedną płaszczyznę. Wzdłuż krawędzi ułożone są listwy montażowe w postaci desek drewnianych, mocowanych na końcach za pomocą wkrętów samogwintujących. Panel zostanie zawieszony na ścianie dla tych prowadnic. W razie potrzeby możesz dodać dodatkową tablicę pośrodku, a także elementy pionowe. Zapobiegnie to swobodnemu „przechodzeniu” blachy stalowej podczas wiercenia i podczas pracy.

Otwory są zaznaczone z przodu. Stopień będzie tym większy, im większy będzie rozmiar sprzętu, który planuje się umieścić na organizerze. Otwory można ułożyć zarówno w klatce, jak iw szachownicę. Rekomendowany rozstaw rastra, przy którym domowy organizer będzie kompatybilny z większością gotowych wieszaków to 25 milimetrów. Do wiercenia otworów najlepiej nadaje się wiertarka stopniowa: dobrze nadaje się do cienkiego metalu, nie pozostawia zadziorów, ale boi się zniekształceń, dlatego lepiej jest lekko pochylić panel przed pracą.

Pozostała wolna przestrzeń nadaje się do roli improwizowanej planszy do przedstawiania schematów i rysunków. Małe organizery z łatwością zmieszczą się na perforowanych sekcjach, wystarczy zapewnić im solidne mocowanie. Uchwyty wiszące mogą być wykonane z giętego drutu metodą zgrzewania punktowego.

Krok 12: Narzędzie do znakowania

Na rdzeń wykonano pręt, w którym wywierciłem mały otwór wielkości średnicy narzędzia. Następnie piłą taśmową odciąłem przód uchwytu i wywierciłem otwór do zamocowania do ściany.

Tworzenie organizera narzędzi zrób to sam

System przechowywania narzędzi „zrób to sam” będzie świetną alternatywą, gdy będzie używany w domu. Przed przystąpieniem do pracy ważne jest, aby ocenić ilość i różnorodność narzędzi, którymi dysponujesz, i należy je usystematyzować lub racjonalnie ułożyć/rozłożyć, a następnie zdecydować

jaki rodzaj organizatora wybrać w konkretnych przypadkach:

Kiedy zaczynasz produkcję, pierwszym krokiem jest wykonanie rysunków do przyszłego projektu, a także obliczenie wszystkich wymiarów i sprawdzenie, czy wszystko, czego potrzebujesz, pasuje, jeśli to konieczne, wprowadź zmiany. Jeśli pomiary zostaną wykonane poprawnie, będziesz mógł wybrać optymalny materiał do produkcji, a następnie przenieść do niego znaczniki i zacząć wycinać szczegóły dla przyszłego organizatora.

READ
Kogo szukasz i kogo naprawdę potrzebujesz w związku według znaku zodiaku

Nawiasem mówiąc, wersja ścienna musi mieć mocowania, na których będzie zawieszony ekwipunek. Przenośne pudełka mogą być wykonane ze sklejki lub drewna, ale pamiętaj, że powinny być lekkie, wystarczająco mocne i mieć kilka przegródek.

Należy pamiętać, że duży organizer często jest wyposażony w kółka ułatwiające użytkowanie, a w jego składzie znajduje się wiele szuflad.

Krok 15: Uchwyt na szablon i kątomierz

Posiadam duże i małe kątomierze. Każda z nich posiada takie same otwory, co umożliwiło stworzenie prostego uchwytu.

Krok 16: Uchwyty na małe przedmioty

Do pozostałych narzędzi wykonałem proste uchwyty, po prostu dopasowując je do profilu. Na przykład do wiertarek wycinam uchwyt w postaci plastikowego pudełka, na ołówki i zegarki – w formie pudełka itp.

Ważny! Niektóre narzędzia są dodatkowo wzmocnione małymi gwoździami.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: