Najwyżej opłacane aktorki 2023 roku według Forbes

Najlepiej opłacane aktorki na świecie - 2020. Ranking Forbesa

W roku zamkniętych kin i przesuniętych premier gwiazdy seriali zarabiają lepiej niż gwiazdy filmów pełnometrażowych. Pierwsze miejsce w rankingu najlepiej opłacanych aktorek świata według Forbesa zajęła gwiazda serialu komediowego „Współczesna rodzina” Sofia Vergara, która zarobiła 43 miliony dolarów. Drugie miejsce zajęła legenda Hollywood Angelina Jolie (dochodowy – 35,5 miliona dolarów). Trzecie miejsce w nowym rankingu zajął gwiazdor nowego filmu Netfliksa „Red Notice” Gal Gadot (31,5 mln dolarów).

W marcu 2020 r. większość kin w Stanach Zjednoczonych została zamknięta, co zmusiło duże studia do odroczenia wysokobudżetowych premier na późniejszy termin. Wśród tych filmów znalazły się hity o superbohaterkach Black Widow i Wonder Woman 1984. Ponieważ wiele gwiazd filmowych jest bezpośrednio uzależnionych od dochodów ze sprzedaży biletów, odroczenie premier doprowadziło do tego, że więcej gwiazd seriali telewizyjnych, takich jak Sofia Vergara, Ellen Pompeo z Grey’s Anatomy (8. miejsce; 19 milionów dolarów) i Elizabeth Moss z The Handmaid’s Tale (9. miejsce) ; 16 milionów dolarów) Wszyscy otrzymali z góry wysokie opłaty za kręcenie w serialach telewizyjnych lub w projektach serwisów streamingowych. Gwiazda telewizyjna Viola Davis (10 miejsce; 15,5 miliona dolarów) również zadebiutowała w rankingu po głównych rolach w serialu ABC How to Get Away with Murder oraz nowym filmie Netflix Ma Rainey’s Deep.

W ciągu 12 miesięcy od 1 czerwca 2019 do 1 czerwca 2020 dziesięć najlepiej opłacanych aktorek świata zarobiło łącznie 254 mln dolarów, czyli o 20% mniej niż rok temu. Wszystkie aktorki z zestawienia, z wyjątkiem Angeliny Jolie i Emily Blunt (6 miejsce; 22,5 mln dolarów), czerpały dochody głównie z projektów filmowych dla telewizji i serwisów streamingowych. Te aktorki, których dochody zależą od filmów fabularnych, zarobiły łącznie zaledwie 58 mln dolarów, w 2019 roku było to 136,5 mln dolarów.

„Każdy film nakręcony dla międzynarodowej usługi przesyłania strumieniowego prawdopodobnie obejrzą dziesiątki milionów ludzi. W świecie premier filmowych taki sukces mógłby zagwarantować studiom wysokie światowe przychody ze sprzedaży biletów i wielomiliardowe przychody, dzięki którym aktorzy mogliby otrzymać wysoki procent całkowitego zysku ”- wyjaśnia hollywoodzki prawnik Tom Ara.

Sofia Vergara po raz pierwszy została najlepiej opłacaną aktorką świata dzięki roli Glorii w serialu komediowym ABC „Współczesna rodzina”, za którą dostawała 500 000 dolarów za każdy nowy odcinek.Dodatkowo nie tak dawno została jurorem w telewizji show America’s Got Talent, za każdy sezon otrzymuje co najmniej 10 milionów dolarów.Aktorka może się też pochwalić wieloma kontraktami sponsorskimi ze znanymi markami.

READ
Olga Buzova w kostiumie kąpielowym, który kategorycznie jej nie pasuje

Emily Blunt to kolejna aktorka, która po raz pierwszy znalazła się na liście dziesięciu najlepiej opłacanych aktorek świata. Udało jej się wynegocjować duże opłaty za zdjęcia do nowych filmów „Rejs po dżungli” i „Ciche miejsce 2”. Po raz pierwszy od ośmiu lat Meryl Streep wróciła do rankingów, podpisując dwa duże kontrakty z różnymi serwisami streamingowymi. Za rolę w musicalu Prom Netfliksa w reżyserii Ryana Murphy’ego aktorka otrzymała ośmiocyfrową sumę.

Scarlett Johansson jest doskonałym przykładem tego, jak pandemia wpłynęła na przychody branży filmowej. W zeszłym roku aktorka znalazła się na szczycie listy najlepiej zarabiających aktorek, zarabiając 56 milionów dolarów, z czego otrzymała 35 milionów dolarów jako procent całkowitych zarobków Marvel’s Avengers: Endgame. W tym roku Johansson nie znalazła się nawet w pierwszej dziesiątce: jej zarobki spadły o ponad 40 mln dolarów, a premiera jej nowego filmu, Black Widow, musiała zostać przełożona z powodu wybuchu pandemii. Być może w przyszłym roku Johansson wróci do pierwszej dziesiątki dzięki wpływom z tego zdjęcia.

Chociaż Hollywood zbliża się do wprowadzenia polityki równych wynagrodzeń, ostateczny cel nie został jeszcze osiągnięty. W ciągu 12 miesięcy od 1 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. dziesięciu najlepiej opłacanych aktorów na świecie zarobiło łącznie 545,5 mln dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż łączne zarobki dziesięciu najlepiej opłacanych aktorek na świecie w tym okresie.

Jak myśleliśmy

Całkowity dochód 10 najlepiej zarabiających aktorek został obliczony na podstawie danych Nielsen, Box Office Mojo i IMDB, a także wywiadów z ekspertami z branży filmowej. Wszystkie kwoty są przed opodatkowaniem. Ponadto honoraria agentów, menedżerów i prawników, które zwykle wynoszą odpowiednio 10%, 15% i 5%, nie zostały odjęte od kwot.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: