Najważniejsze zasady łączenia kolorów w makijażu! Zwracamy uwagę!

Widząc piękną rzecz na modelu z błyszczącego magazynu lub spektakularny makijaż w klasie mistrzowskiej, każda kobieta natychmiast stara się wykorzystać informacje i wypróbować je na sobie. Ale w rzeczywistości okazuje się, że odcienie makijażu w ogóle nie pasują do naszej karnacji i koloru oczu. Podobnie jak dobrane kolory ubrań w ogóle nie podkreślają naturalnego odcienia włosów czy oczu. Co zrobić, jak wybrać idealny kolor makijażu i ubrań dla siebie? Spróbujmy zrozumieć ten problem.

Kolor lub okrąg chromatyczny

I tutaj znowu mylisz się w wyborze makijażu lub ubrania. Dlaczego to się stało? Z pewnością naruszona została podstawowa zasada: najłatwiejszym sposobem wybrania pożądanego kontrastowego odcienia jest użycie specjalnego „koła kolorów” lub „koła chromatycznego”.

Każdy z nas jest indywidualny, a to, co pasuje jednej dziewczynie, zupełnie nie pasuje do innej. A koło chromatyczne jest zaprojektowane w taki sposób, aby każdy przedstawiciel płci pięknej mógł bez zbędnych ceregieli wybrać optymalną kolorystykę ubrań i makijażu.

Koło chromatyczne zostało zaprojektowane przez artystę Johannesa Ittena.

• Poziom pierwszy – w centrum znajdują się 3 kolory podstawowe: czerwony, żółty, niebieski.

• Drugi poziom uzyskuje się mieszając kolory podstawowe: czerwony i żółty dają pomarańczowy, żółty i niebieski – zielony, czerwony i niebieski – fioletowy.

• Trzeci poziom uzyskuje się poprzez zmieszanie kolorów i odcieni podstawowych i drugorzędnych.

pełne koło kolorów

Aby wzmocnić jeden odcień, musisz wybrać przeciwny kolor w kole. Jeśli połączysz kolory znajdujące się w sąsiedztwie, to będą się nawzajem wchłaniać. Ponadto przy wyborze odcieni należy zwrócić uwagę na ich „ciepło” lub „chłód”.

Ciepłe odcienie – od żółtego do czerwono-fioletowego.

Zimne odcienie – od fioletowego do żółto-zielonego.

Kiedy odcienie chromatyczne są połączone z bielą, stają się bardziej obszerne i głębokie. Łącząc tony chromatyczne z czernią uzyskuje się ich nasycenie.

Z kołem chromatycznym wszystko wydaje się jasne. Ale jaki kolor jest zwykle traktowany jako podstawa? Na czym polegać przy wyborze odpowiedniego odcienia? Okazuje się, że istnieją 2 podejścia:

– dobór odcienia do koloru oczu;
– Wybór odcienia w zależności od koloru ubrania.

Wybór koloru makijażu

Zanim zaczniesz wybierać paletę, powinieneś przestudiować swój własny kolor oczu i ustalić, jak najlepiej go podkreślić. Tutaj najłatwiej będzie to wyjaśnić na przykładzie: kobietom o niebieskich oczach będą pasować brzoskwiniowe i koralowe odcienie cieni o beżowym odcieniu skóry lub beżowo-brązowych odcieniach, jeśli skóra jest w kolorze kości słoniowej. Wystarczy spojrzeć na koło chromatyczne, aby wybrać makijaż i wybrać odcień, który Ci się podoba.

Koło kolorów makijażu

Na obrazie przedstawiono najbardziej odpowiednie odcienie dla określonego koloru oczu. Zimna i ciepła gamma zależy od odcienia skóry.

Makijaż według koloru oczu

Nawiasem mówiąc, aby wybrać odpowiedni, dodatkowy odcień, nie trzeba stosować tylko zasady kontrastu. Możesz łączyć kolory według 3 i 4, stosując zasady pokazane na rysunku. Pozwoli to połączyć nie 2, ale więcej kolorów w makijażu lub ubraniach.

Opcje kolorów koła kolorów

Aby określić typ koloru, rozważ główne cechy metody „4 pory roku”.

READ
6 rodzajów modnego makijażu oczu

• Zima – skóra biała z odcieniem niebieskawym lub zimna oliwka, włosy czarne z odcieniem ciemnobrązowym, oczy szare, niebieskie, ciemnobrązowe lub czarne.

• Jesień – skóra jest beżowa lub żółtawo-złota, włosy są rude lub miodowo-brązowe, oczy są jasnoniebieskie, bursztynowe, złocistobrązowe, bursztynowe.

• Wiosna – skórka brzoskwiniowa lub żółtawo-złota, włosy słomkowoblond, jasnoczerwone, oczy zielone, turkusowe, złotobrązowe.

• Lato – skóra mleczna z niebieskawym odcieniem, włosy z popielatym odcieniem, oczy szaro-niebieskie, szaro-zielone, orzechowe.

Tabela wyboru koloru makijażu

Tabela dopasowywania kolorów makijażu

Połączenie makijażu z wybranymi ubraniami

Jeśli w ubraniach dominuje jakaś kolorystyka, należy wziąć pod uwagę, że należy łączyć z nią odcień szminki, różu i lakieru do paznokci.

Uważa się, że im jaśniejsza paleta ubrań, tym jaśniejsza powinna być szminka. Ta zasada nie dotyczy kobiet o jasnej karnacji i blond włosach, które powinny wybrać pomadkę w spokojniejszym odcieniu.

Jeśli w ubraniach dominuje czerń lub biel, makijaż może być zarówno spokojny, jak i jasny – wszystko zależy od wydarzenia, na które się wybierasz.

Wybierając ubrania w kolorze czerwonym, odcienie makijażu należy dobierać w zależności od tego, czy kolor garnituru jest zimny czy ciepły. Czerwono-fioletowe stroje współgrają z kwiatami śliwy, czerwono-pomarańczowe z żółtym, brązowym, pomarańczowym i ich odcieniami.

Delikatne brązowe odcienie w ubraniach dobrze komponują się z różnymi ciepłymi odcieniami od jasnej moreli po opaleniznę. Szaro-brązowe odcienie współgrają z zimną paletą różowo-liliowo-śliwkową.

Za kolory kontrastujące uważa się dwa kolory, pomiędzy którymi na kole kolorów znajdują się 3 kolory pośrednie.

Te kombinacje są jak najbardziej chwytliwe i nachalne, w których jeden kolor podkreśla głębię drugiego. Jednocześnie możesz poruszać się po kole kolorów, aby określić kontrastujące kolory zarówno zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Tak więc dla każdego koloru możesz wybrać 2 kontrastujące.

Z grupy kolorów podstawowych wszystkie kolory kontrastują ze sobą: żółty, czerwony i niebieski. Oznacza to, że kolory te można łączyć w dowolnej kombinacji w parę (czerwony i niebieski; czerwony i żółty; żółty i niebieski) lub, w razie potrzeby, w trio.

Z grupy kolorów dopełniających kontrastują również wszystkie kolory: pomarańczowy, zielony i fioletowy. Oznacza to, że kolory te można łączyć w dowolną kombinację w parę (pomarańczowo-zielona; pomarańczowo-fioletowa; zielono-fioletowa) lub, w razie potrzeby, w trio.

Z grupy kolorów pochodnych można wykonać następujące kontrastowe trójkolorowe kolory (w ogóle nie trzeba stosować trójkolorowych – dwa kolory też świetnie wyglądają razem):

Czerwono-pomarańczowy – niebiesko-fioletowy – żółto-zielony

Żółto-pomarańczowy – czerwono-fioletowy – niebiesko-zielony

Żółto-zielony – czerwono-pomarańczowy – niebiesko-fioletowy

Niebiesko-zielony – czerwono-fioletowy – żółto-pomarańczowy

Pytasz, jaka jest różnica między kolorami antagonistycznymi a kolorami kontrastującymi? W rzeczywistości oboje tworzą razem najjaśniejsze pary, a ich kombinacje dają nam miejsce na wyobraźnię, kreatywność i wyrażanie siebie w doborze strojów i makijażu.

Jak sprawdza się w makijażu?

Na przykład odcienie fioletu mogą korzystnie podkreślać zieleń tęczówki. Pomadka w kolorze fuksji (czerwono-fioletowa) bardzo korzystnie podkreśla niebieskie oczy (niebiesko-zielone).

READ
Jakie trendy w makijażu będą aktualne w 2023 roku, a o których należy zapomnieć

Takie kombinacje są bardzo dobrze stosowane na przykład w makijażu do sesji zdjęciowych, gdy trzeba stworzyć jasny i krzykliwy wygląd.

Połączenie cieni dla zielonych oczu. Jak wybrać cienie do zielonych oczu o różnych odcieniach?

Aby wykonać prawidłowy makijaż, musisz ostrożnie podejść do wyboru odpowiednich tonów. W końcu kolor kosmetyków dla różnych odcieni oczu będzie inny. Zacznijmy w kolejności, oczy tego koloru są konwencjonalnie podzielone na cztery odmiany:

W końcu kolor kosmetyków dla różnych odcieni oczu będzie inny.

Aby wykonać odpowiedni makijaż, musisz ostrożnie podejść do wyboru odpowiednich tonów.

Zacznijmy w kolejności, oczy tego koloru są warunkowo podzielone na cztery odmiany

  • Jasnozielone oczy to tradycyjna opcja. Mają złote błyski. Do makijażu nie używaj ciemnych palet kolorów. Mogą być obecne tylko w zewnętrznym kąciku oczu. Kolory takich cieni mogą zawierać jasne tony, które łączą się z tęczówką.
  • Decydując, które cienie są odpowiednie dla szaro-zielonych oczu, warto wziąć pod uwagę delikatne i pastelowe kolory. Jeśli chcesz podkreślić kolor, użyj jasnych wersji cieni, a aby podkreślić szary odcień, powinieneś użyć zimnej szarości lub szaro-czarnej. Odcienie oliwki, brzoskwini, lawendy i bzu są idealne.
  • Dla oczu, których kolor przypomina odcień morskiej fali, warto wybrać do makijażu odcienie niebieskie lub jasne.
  • Ciemniejsze i bogatsze odcienie obejmują jadeitowy kolor oczu. Pasują do nich odcienie dowolnych ciemnych tonów. W takim przypadku możesz łączyć cienie i płynny eyeliner. Ten kolor często występuje w ciemnych i blond włosach. Śliwkowe, beżowe i liliowe odcienie wyglądają dobrze.
  • Niezwykłe oczy, które łączą w sobie dwa kolory. Wybierając cienie odpowiednie dla orzechowo-zielonych oczu, zwróć uwagę na złote, ciemne i fioletowe palety.
  • Brunetki są bardziej odpowiednie dla odcieni bagiennych, a blondynki powinny zbierać złote cienie. Popularny jest makijaż wielowarstwowy.

Koło kolorów kombinacja kolorów w makijażu. lekcja koloru makijażu

Okazuje się, że jest to możliwe. Jeśli znasz kilka prostych zasad wizażystów. Nawiasem mówiąc, są one zapożyczone od artystów i kolorystów. I używany przez przedstawicieli tych zawodów od setek lat, jeśli nie dłużej.
1. Poznaj koło kolorów
Koło kolorów lub koło kolorów jest podstawą zrozumienia zasad koloru. W makijażu teoria kolorów dopełniających jest prawdziwym zbawieniem, ponieważ harmonia powstaje właśnie dzięki kolorom dopełniającym. Pary kolorów, które znajdują się naprzeciwko siebie na kole kolorów, nazywane są komplementarnymi. Na przykład w przypadku fioletu pomarańczowy jest komplementarny. I odwrotnie, dla pomarańczy – fioletu. Kolory te wzajemnie się uzupełniają, stąd nazwa. Na razie pamiętajmy o tym i spróbujmy zastosować to w praktyce.
2. Cienie
Największym błędem, jaki popełniają kobiety, gdy myślą, że dopasowanie cienia do koloru oczu, to wybór tego samego odcienia, co ich oczy. To zła decyzja. Dwa niebieskie odcienie w żaden sposób nie dodają sobie jasności i wyrazistości, a wręcz przeciwnie, sprawiają, że są one matowe.
Właściwym podejściem jest praca nad kolorami uzupełniającymi. Na przykład dla niebieskich oczu niebieskie cienie w ogóle nie dodadzą wyrazistości, ale odcienie brązu, miedzi, a nawet czerwieni pomogą podkreślić źrenicę, czyniąc ją jasnym szafirem lub turkusem.
W przypadku brązowych oczu najkorzystniejsze są fioletowe odcienie, w przypadku zielonych oczu – brązowe itp.
Uwaga: dodatkowy kolor może wskazywać nie tylko jaki odcień wybrać, ale także charakter koloru: zimny lub ciepły. Jeśli kolorem dopełniającym niebieski jest czerwony, to w zasadzie każdy ciepły odcień będzie korzystniejszy niż jakikolwiek zimny.
3. Rumieniec
Jedna z najważniejszych wskazówek: róż nie jest produktem do konturowania twarzy. Oznacza to, że nie „rzeźbią” kształtu twarzy, nie zmieniają go. Róż dodaje koloru twarzy, ożywia ją.
Druga wskazówka to właściwy dobór koloru. Spróbuj przypisać swoją skórę do jednego z dwóch typów: 1) kość słoniowa, beż; lub 2) brąz. W przypadku pierwszego rodzaju należy stosować jasne, jasne odcienie, nawet chłodne. A dla drugiego typu odpowiednie są ciemniejsze i cieplejsze kolory. Spójrz na koło kolorów: ciepłe odcienie to wszystkie te, które są bliższe czerwieni, a chłodne są bliższe niebieskiemu. Zimny ​​rumieniec to taki, w którym przynajmniej w minimalnym stopniu występuje niebieski (niebieski).
Latem prawie każda skóra nagrzewa się (na skutek oparzenia słonecznego, nawet bardzo jasnego), więc letni róż powinien być cieplejszy niż zimowy.
I trzecia zasada – nie używaj różu ciemniejszego niż własny odcień naturalnego różu. Powinieneś uszczypnąć skórę na kościach policzkowych lub lekko uderzyć opuszkami palców, a zobaczysz, jaki może być rumieniec w nasyceniu.
Wizażyści odnoszą bronzer do produktu uniwersalnego, czyli nie mają do niego zastosowania zasady doboru kolorów według zasady „ciepło-zimno”. Ponieważ bronzer jest odcieniem opalonej skóry, może być obecny na każdym odcieniu skóry. A bronzer pasuje zarówno do ciepłej, oliwkowej, jak i jasnej skóry. Jedyne pytanie to intensywność koloru bronzera.
4. Szminka
Po pierwsze, zastosuj zasadę, że ciemne kolory optycznie pomniejszają obiekt, a jasne kolory wręcz go powiększają. Oto najprostszy przykład tego, jak to działa: okręgi są dokładnie tego samego rozmiaru, ale czarny wygląda na mniejszy, a biały na większy.
Dlatego przy cienkich ustach lepiej wybrać lekką szminkę niż dramatyczną śliwkę.
Kolejną zasadą wyboru koloru ust jest dopasowanie do odcienia skóry. Teoria jest taka sama, jak przy wyborze różu: dla chłodniejszych odcieni skóry możesz wybrać chłodniejsze kolory szminki, a gorące kolory szminek są odpowiednie dla ciemniejszej karnacji.
Weź również pod uwagę makijaż oczu. Dobrze, jeśli pomadka jest z tej samej grupy kolorów co cienie. Oznacza to, że jeśli cienie są zimne, szminka jest zimna. Jeśli cienie są ciepłe, wybierz ciepłą szminkę. Harmonijny obraz jest często najlepszym rozwiązaniem.

READ
Makijaż dla brązowych oczu 2023: 15 niesamowitych pomysłów na każdą okazję

Jakie kolory cieni do powiek pasują do siebie. Jak dobrać odcień cieni do koloru oczu?

Przede wszystkim należy zdecydować, jaki efekt chcemy osiągnąć, ponieważ kolor cieni może rozjaśnić oczy, pogłębić kolor, a także ukoić, stłumić odcień tęczówki. Pomoże nam w tym koło kolorów. Istnieją 2 rodzaje kombinacji – przez podobieństwo i kontrast. Wszyscy wiemy, że ciepłe odcienie na przykład w ubraniach dobrze pasują do ciepłych, a zimne do zimnych. Ale jeśli chodzi o makijaż oczu, połączenie kontrastu będzie tutaj wyglądało korzystniej.

Na tle smoky eyes w kolorze terakoty, niebieskie oczy zabłysną znacznie jaśniej, niczym dwa bezdenne oceany, natomiast niebieskie cienie zwrócą na siebie uwagę i sprawią, że oczy przyciemnią się. To samo dzieje się z zielonymi oczami – będą błyszczeć szmaragdem na tle fioletowych lub różowych cieni i będą wyglądać na szare na tle cieni w ich własnym kolorze. Orzechowe, bursztynowe, brązowe oczy – kontrastują z nimi zimne kolory niebieski i niebieski, a brązowy i żółty lepiej odrzucić.

Absolutnie szczęśliwe dziewczyny można uznać za szare, a także o bardzo ciemnych, prawie czarnych oczach. Szare oczy to dwa małe kameleony, które w zależności od oprawy mogą dawać jeden lub drugi odcień. Dodać więcej niebieskiego? Następnie używamy beżowych i brązowych cieni. Chcesz więcej zieleni? Przyjmujemy kolory liliowe, fioletowe lub bordowe.

Czarne oczy to inna historia. Są bardzo jasne, wyraziste i wyróżniają się same w sobie, dlatego żaden inny kolor nie jest w stanie zakryć głębi ich odcienia, choć podstawą czerni są brązowe i czerwone pigmenty. Absolutnym kontrastem dla czarnych oczu będzie biały. Dlatego na górną lub dolną powiekę stosujemy białe, srebrne, metaliczne cienie oraz białą kredkę. Poza tym żadnych ograniczeń!

Zimne i ciepłe kolory w makijażu. Kolor i makijaż: harmonia kolorów (zasady makijażu)

Kolor jest ważną częścią makijażu. Podobnie jak obraz ma na celu wywołanie emocjonalnego wrażenia na widzu, wpływanie na jego percepcję i zmuszanie go do doświadczania pewnych wrażeń. Ale jeśli malowanie jest możliwe w czerni i bieli, to makijaż z definicji nie może być taki: ludzka skóra ma żółtawy lub różowawy kolor, włosy (podobnie jak rzęsy i brwi) mają kolor, jak usta, tęczówka, twardówka oka, itd. A to oznacza, że ​​kolor jest jednym z głównych składników właściwego makijażu. Na podstawie „naturalnego koloru” kobiety (tj. jej kolorowego wyglądu) powstaje makijaż: opiera się on na doborze właściwego ( odpowiedni) gama kolorów, postarzana w ciepłych lub zimnych tonach.

READ
Sekrety pięknego makijażu dla zielonych oczu

Nie wystarczy wiedzieć, jakie kolory pasują lub nie pasują kobiecie, zawsze trzeba zwrócić uwagę na odcień koloru, nie myląc „ciepłego” z „zimnym”. Z reguły tylko jedna opcja kolorystyczna pasuje do osoby. Jeśli nauczysz się definiować swoją kolorystykę i trzymać się jej, to Twój makijaż zawsze będzie udany.

Musisz jasno zrozumieć, do jakiego celu dążysz, łącząc ze sobą kolory, nakładając jeden ton na drugi, używając różnych zestawów kolorów. Nie możesz bezmyślnie mieszać kolorów: wynik może być nieoczekiwany. A jeśli takie swobody są dozwolone w przypadku obrazu, należy zachować szczególną ostrożność podczas nakładania makijażu na twarz. Odważnych eksperymentów z kolorem nie należy przeprowadzać przed ważnym wydarzeniem, ale w wolnym czasie.

Ogólnie istnieją trzy główne kolory: czerwony, żółty i niebieski.

wszystkie inne kolory są ich pochodnymi, można je nazwać wtórnymi.

Kolory drugorzędne uzyskuje się przez zmieszanie ze sobą trzech kolorów podstawowych: zielony to połączenie niebieskiego i żółtego, fioletowy to czerwony i niebieski, a jeśli zmieszasz żółty z czerwonym, powstaje pomarańczowy.

Można również mieszać kolory drugorzędne, a w efekcie otrzymujemy spektrum dwunastu nowych kolorów.

jednak nawet w ramach tego samego koloru można stworzyć wiele różnych odcieni, rozcieńczając go czernią lub bielą.

Dwie najważniejsze cechy kolorów to nasycenie i jasność. Im grubszy kolor, tym bardziej jest nasycony: jeśli nie można go wzmocnić, oznacza to, że osiągnął swój limit. Dlatego nasyconego koloru nie można jeszcze rozjaśnić, ale całkiem możliwe jest jego rozjaśnienie, dodając do niego biel: w ten sposób można uzyskać wiele różnych odcieni.

Drugą cechą światła jest jego jasność, czyli lekkość. Wyobraź sobie skalę z białym zamiast zera i czarnym u góry. Im bliżej zera (do bieli) jest kolor, tym jest jaśniejszy. Tak więc żółty i pomarańczowy są jaśniejsze niż czerwony i zielony, a te dwa kolory są jaśniejsze niż niebieski i fioletowy.

Możesz także wybrać neutralne kolory, które nie mają jasnych cech (koncepcje nasycenia i jasności nie mają do nich zastosowania): są to biel, czerń, odcienie szarości.

Ciepła i zimna gama kolorów. Pojęcie „zimna” i „ciepła” pochodzące od koloru jest dość subiektywne: te pierwsze kojarzą się nam ze śniegiem, lodem, wodą i zimą, a drugie ze słońcem, ogniem, upałem i latem. Czasami trudno jest określić, jaki jest konkretny odcień – ciepły czy zimny.

READ
5 błędów w urodzie, które postarzają Cię o 10 lat

jednak w przypadku „czystych” kolorów (trzech podstawowych i ich pochodnych) nie ma takich trudności.

Wszystkie ciepłe kolory są aktywne, podczas gdy zimne kolory są pasywne. Ponadto, im kolor jest bliżej „bieguna ciepła” (tj. czerwieni), tym jest „cięższy” i odwrotnie, bliskość „bieguna zimna” (niebieskiego) „rozjaśnia” kolor.

Następujące kolory są w kolorach ciepłych: żółty, pomarańczowy, czerwony. Nie tylko „ciepły”, ale też przybliżają temat, wysuwają go na pierwszy plan.

Fajne kolory to niebieski, zielony i fioletowy. Ich właściwości to dawanie “chłodu”, a także oddalanie się, usuwanie przedmiotu, odpychanie go.

Oczywiście to tylko efekt wizualny, nic więcej.

jednak dwa obiekty, niebieski i czerwony, stojące w równej odległości od widza, będą wyglądać inaczej. Niebieski „przesunie się” w tło, a czerwony wręcz przeciwnie „wystąpi”. Mając jednakowe parametry, nie będą jednak sprawiać podobnego wrażenia.

Ta właściwość zimnych i ciepłych kolorów jest szeroko stosowana w makijażu: wykorzystując efekt „dystansu” i „podejścia”, możesz podkreślić niektóre części twarzy i cieniować inne, położyć nacisk na oczy lub usta, z wdziękiem zarysować owal twarzy, podkreślenie kości policzkowych lub „usunięcie” policzków itp.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: