Najszczęśliwsze znaki zodiaku w 2023 roku

Co nas czeka w 2023 roku? Jakie perspektywy i przyjemne wydarzenia czekają na nas w Roku Królika? Odkryj wszystko, co chcesz wiedzieć o najbliższej przyszłości w prognozie astrologicznej i horoskopie na 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku.

Horoskop 2023

horoskop dla astrologii 2023

2023 to rok początku zmian na dużą skalę. To czas niszczenia starych dogmatów, początek nowych przemian w sferze politycznej, ekonomicznej i duchowej naszego życia. Zauważ, że chociaż 2023 jest znużony nowościami, kluczowym słowem jest „początek”. Nowe nie przychodzi na pstryknięcie palca, po prostu musimy przejść przez punkt wyjścia tej ścieżki, uświadamiając sobie i przyzwyczajając się do zmian, z którymi niedługo przyjdzie nam się zmierzyć twarzą w twarz. To dobrze, ponieważ przyszłość otwiera drzwi możliwości, które już dawno zostały zamknięte. Budzi to podziw w taki sam sposób, w jaki budzi go nadchodzące nieznane, które ze swoją przerażającą beznadziejnością bezdennej otchłani jest gotowe połknąć w jednej chwili każdego, kto ośmieli się spojrzeć w przeszłość, szukając zbawienia w miękkim uścisku świat znajomy i znajomy każdemu z nas. W tym sensie rok 2023 będzie kamieniem milowym przed ukształtowaniem się nowego świata, prezentując nam zupełnie wyjątkowy i niezrozumiały (dla nas dzisiaj) czas.

Jak to się stało, że „nieoczekiwanie” znaleźliśmy się w obecnej sytuacji? Trzeba przyznać, że w ostatnich latach wydawało się, że zastygliśmy w powolnym biegu czasu, w stabilnym okresie, co jest odbiciem przejścia Saturna przez znak Wodnika. Siwowłosego pana czasu, z jego powolnością, da się zrozumieć – w końcu czym jest dla niego kilka lat? Co taki skromny okres oznacza dla wiecznego stworzenia według ziemskich standardów – chwila!

W astrologii Saturn jest uważany za planetę ograniczeń, podczas gdy Wodnik jest znakiem nowych wynalazków i technologii. Te dwie proste wartości już wystarczą, aby opisać wszystko, co wydarzyło się na świecie w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat. Ale. to już przeszłość! W 2023 roku Saturn wkracza w Ryby, jeden z najbardziej ezoterycznych, nieziemskich znaków zodiaku. Ryby wskazują na nasze sny, a czasem urojenia, ale co ważne, ten znak nadaje otaczającej nas rzeczywistości pewien realistyczny wygląd. Pod tym względem orientacyjny będzie marzec 2023 r., kiedy to na początku miesiąca Saturn ostatecznie opuści znak Wodnika. Jednocześnie pod koniec marca miejsce Saturna w tym znaku zajmie Pluton. Bóg podziemi Pluton, jako planeta globalnych przemian, przebywający w Wodniku do czerwca 2023 roku pokaże nam, co czeka ludzkość w przyszłości. Należy rozumieć, że ostateczny nowy porządek świata zacznie nabierać sił dopiero w 2025 roku, podczas gdy wiosną 2023 roku zobaczymy dopiero pierwsze oznaki nadchodzących przemian.

READ
Sypialnia Feng Shui

Wszystko to czeka nas przed nami… na horyzoncie kilku lat. Rok 2023 składa się z mniejszych i mniej znaczących taktycznych wydarzeń astrologicznych.

Początek pierwszego miesiąca 2023 roku charakteryzuje się retrogradacją trzech planet jednocześnie – Merkurego, Marsa i Urana. Samo w sobie takie zdarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym, a jednak tym razem związek jednoczesnego ruchu wstecznego zarówno Merkurego, jak i Marsa (Mars przejdzie w znaku Bliźniąt, któremu przewodzi Merkury) będzie bardzo znaczący. Biorąc pod uwagę kluczowe cechy Merkurego, który rządzi public relations, oraz szaleństwo energii Marsa, zamieszania w tym obszarze można spodziewać się na początku 2023 roku. Prawdopodobny jest pewien wstrząs świadomości społecznej, a nawet niepokoje społeczne, które odbiją się nie tylko na poziomie całego społeczeństwa, ale także na poziomie małych formacji społecznych – stosunki rodzinne, przyjacielskie, koleżeńskie będą w tym czasie na szczyt sprzeczności. Na szczęście już pod koniec stycznia 2023 r. wpływ tej astrologicznej sytuacji spełznie na niczym. Wszystkie planety wrócą na swój zwykły kurs, a Wenus, planeta miłości i dobrobytu, w połączeniu z Saturnem, ściśle związanym z prawami i zasadami społecznymi, będzie gotowa położyć kres wszelkim możliwym tarciom.

Opisując początek wiosny, należy powrócić do fundamentalnego wydarzenia 2023 roku, a mianowicie zmiany znaku pobytu przez Saturna. 7 marca Saturn wkracza w Ryby, wyznaczając początek nowego okresu. To dobrze czy źle? Z punktu widzenia skali globalnej przejście Kronosa* przez senne Ryby daje ludzkości impuls do nowego rozwoju. Ostatni raz miało to miejsce w latach 1994-1996 – w okresie powstawania Internetu, pojawienia się telefonów komórkowych i początku globalizacji przestrzeni medialnej. Będąc w obecnej chwili, trudno nam sobie wyobrazić, co jeszcze może się wydarzyć w tym obszarze, co może zablokować i tak już nadmierne zaangażowanie ludzkości w sieci społecznościowe i nowoczesne środki komunikacji. Ale rozwój nie ma granic… Czekamy na nowy, wspaniały świat, w którym, jeśli wymyślisz, komunikacja przeniesie się w obszar nowej rzeczywistości, gdzie nowe formy komunikacji będą nabierały coraz większego znaczenia. Wszystko to dobrze pasuje do pozycji Neptuna, planety iluzji, która w 2023 roku stanie się głównym partnerem Saturna.

Nieco później, po zmianie znaku przez Saturna, w 2023 roku na pierwszy plan wyjdzie inny gracz – Pluton (bóg śmierci podziemi Hades w mitologii greckiej, a także planeta przemian, odrodzenia energii i przemiany w kontekst astrologiczny). Ruchy Plutona w 2023 roku można nazwać nieśmiałymi, próbnymi wejściami w znak Wodnika, które nastąpią od 23 marca do 11 czerwca, po czym Pluton ponownie powróci do Koziorożca z powodu retrogradacji. Zimny ​​w swoim fatalistycznym oderwaniu od ziemskich trosk, niebiański karzeł Pluton, do niedawna uważany za planetę, będzie kontynuował swój odwrócony taniec, by ostatecznie powrócić do Wodnika dopiero w 2025 roku. Podobnie jak w przypadku Saturna, zmiana znaku przez Plutona będzie miała epokowe znaczenie i będzie znacznie bardziej fundamentalna niż w przypadku pierścieniowego, niesamowicie pięknego dysku Saturna. Z punktu widzenia wydarzeń ukształtowanych przez Saturna zmiana znaku Plutona będzie niejako pieczęcią aprobaty i wsparcia. Ale będzie coś jeszcze, co wydarzy się w ukryciu przed wzrokiem zewnętrznego obserwatora. Tak, krótkie pojawienie się Plutona w innym znaku w 2023 r. zasieje ziarno postępu i przyszłej transformacji. Ale po pierwsze, te pędy wykiełkują dopiero za kilka lat, a po drugie, za zasłoną wydarzeń nastąpią inne przemiany, najprawdopodobniej zmieniające mieszkańców planety Ziemia na bardziej subtelnym poziomie. To jest esencja Plutona.

READ
10 sekretów projektowania, które sprawią, że Twój dom będzie wyglądał jak okładka magazynu

W świetle powyższego można przypuszczać, że kluczowym okresem, kiedy po raz pierwszy usłyszymy o czymś nowym, o wydarzeniach zmieniających życie, będzie okres późnej wiosny – wczesne lato 2023 roku. Dziś trudno sobie wyobrazić, że np. Internet połączy nas jeszcze mocniej niż to już robiono dzisiaj, ale coś takiego na pewno się wydarzy. Tymczasowe odchylenia w tym kierunku są być może związane tylko z retrogradacją Saturna, co wskazuje raczej na niedostępność środków technicznych, aby rzeczywiście zapewnić jedność ludzi. Jednocześnie potwierdza, że ​​robimy dopiero pierwszy krok w kierunku nowych horyzontów.

Rok 2023 niewątpliwie poprowadzi paradę nadchodzących lat, która wyprowadzi nas w jutrzejszy jasny dzień ze zmierzchu straconych pokoleń przeszłości. Ale mając Saturna w takim znaku jak Ryby, wciąż możemy błądzić w labiryncie wzniesionych przez nas złudzeń, a zatem początek nie będzie szybki, co powszechnie uważa się za normalny bieg ludzkiego życia… Tempo, zawsze będzie się opierać bardziej aktywnie! Stosunkowo powolne tempo w 2023 roku pozwoli wielu z nas pogodzić się z nieuniknionym, niektórym zrozumieć swój wybór, a niektórym wybrać własną drogę…

Bądź pozytywny, bądź szczęśliwy w 2023 roku i zawsze dbaj o swoich bliskich jako przedłużenie siebie! * Kronos – najwyższy bóg w starożytnej mitologii greckiej (Saturn w mitologii rzymskiej). Bóg drugiego pokolenia, syn Uranosa i Gai. Bóg rolnictwa i pan czasu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: