Najjaśniejsze załamania nerwowe celebrytów, które miały miejsce publicznie

Wszyscy doświadczamy stresu. Próba braku nerwowości jest skazana na porażkę: przyczyniają się do tego codzienne wiadomości, korki, sporadyczne problemy finansowe, pewne sytuacje w pracy i w rodzinie. Eksperci ostrzegają: ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie w sytuacjach stresowych, nie pozwalając im ciągnąć się latami. W końcu to niedaleko od konkretnych problemów zdrowotnych i obniżonej jakości życia. A gwiazdy, mimo wszystkich swoich możliwości, nie są w tym przypadku wyjątkiem.

Britney Spears nigdy nie doszła do siebie po załamaniu

Przewlekły stres często prowadzi do publicznych załamań nerwowych. W związku z tym przypominamy historię Britney Spears, która w lutym 2007 roku poszła do pierwszego salonu piękności w Los Angeles i zażądała ogolenia głowy. Zaskoczony mistrz odmówił – wtedy piosenkarka chwyciła maszynę do pisania i zrobiła to sama. A potem poszła do salonu tatuażu, gdzie zrobiła sobie tatuaż na szyi. Nagranie, na którym Britney ogoliła się na łyso, obiegło cały świat. Spears nie była już w stanie ukryć przedłużającego się stresu, w którym była od ponad roku. Kojarzony był z ciągłym życiem na widoku, nieustannymi podróżami, problemami w życiu osobistym, napiętymi relacjami z bliskimi. Niestety, nawet po latach piosenkarka nie była w stanie w pełni przezwyciężyć konsekwencji tamtego okresu swojego życia: jej kariera się pogorszyła, 39-letnia kobieta nadal pozostaje pod opieką ojca, z którym nieustannie pozywać.

Stres czy zły humor?

Przewlekły stres często powoduje napady agresji. I tu przypominam sobie Naomi Campbell, która była wielokrotnie oskarżana o napaść. Po tym, jak rzuciła telefonem w pokojówkę, otrzymała cztery szwy z tyłu głowy. Innym razem supermodelka zrobiła na pokładzie skandal i nie bała się zaatakować policji pięściami, które miały ją uspokoić. Płacąc grzywny, Naomi tłumaczyła wszystko przedłużającym się stresem spowodowanym ciężką pracą i problemami w życiu osobistym. Jednak niektórzy są pewni, że stres w tym przypadku służy jako usprawiedliwienie złego charakteru.

Keira Knightley i polowanie na nią

Z jednej strony osobom publicznym łatwiej jest przetrwać stresującą sytuację – do ich usług są najlepsi specjaliści, możliwość zabezpieczenia godnego wypoczynku. Z drugiej strony są pod ciągłą presją. Tak więc Keira Knightley przypomniała sobie, że w wieku 22 lat, kiedy przełomowe projekty z jej udziałem zaczęły pojawiać się jeden po drugim, zmagała się z przedłużającym się stresem i atakami paniki. W rezultacie zwróciła się do psychoterapeuty. Zdiagnozował u niej zespół stresu pourazowego. Dziewczyna bała się wyjść z domu – paparazzi dosłownie ją ścigali. I podczas gdy niektórzy o tym marzą i robią wszystko, by zwrócić na siebie uwagę, Knightley był gotowy opuścić kino na zawsze. Potem dojrzała, ochłonęła i zmieniła zdanie na temat skutków ubocznych popularności.

READ
Ikona: lekcje stylu od Cary Delevingne

Z przedłużającym się stresem aktorka zmierzyła się po latach, stając się matką. Knightley współczuje wszystkim kobietom, które wychowują dzieci bez możliwości zatrudnienia niani. Według Kiry jej życie w pewnym momencie zamieniło się w piekło, ponieważ po trudnym porodzie przybrała na wadze, przestała spać i nie rozumiała, co zrobić z krzyczącym dzieckiem. Przewlekły stres jest często diagnozowany u kobiet, które rodziły.

A czasami ludzie żyją z zaburzeniami psychicznymi, myląc je ze stresem. Tak było ze stand-upową aktorką Yuli Akhmedovą. Nie mogła zrozumieć, dlaczego ciągle doświadcza huśtawek nastroju. Albo czuła się zdolna do przenoszenia gór, albo nie mogła znaleźć siły, by rano wstać z łóżka. Dopiero po latach zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową, Achmedowa regularnie przyjmuje leki i odwiedza specjalistę: te środki pomagają jej kontrolować jej stan. To prawda, że ​​zakłócenia są nadal możliwe. Pewnego razu dziewczyna poleciała sama na wakacje i rozpłakała się na progu restauracji, gdzie początkowo nie chcieli jej wpuścić bez partnera.

Psycholog, Hipnoterapeuta, Analityk Transakcyjny

Komentarz eksperta: oznaki i przyczyny stresu

Przewlekły stres to przedłużona aktywacja reakcji adaptacyjnych organizmu pod wpływem niekorzystnych czynników. Prowadzi do rozwoju zaburzeń nerwicowych i chorób somatycznych. Na poziomie fizjologicznym objawia się szybkim zmęczeniem, bezsennością lub zwiększoną sennością, zmianami apetytu, niestrawnością i bólami głowy. Lista zaburzeń psychicznych obejmuje wahania nastroju, drażliwość, depresję, płaczliwość, zmniejszoną aktywność uwagi i pamięć.

Długotrwałe obciążenie psychoemocjonalne jest uważane za główny czynnik przewlekłej reakcji stresowej. Przyczyn bezpośrednich jest wiele, zawsze są one indywidualne – to, co dla jednego jest normalne, dla innego będzie źródłem stresu. Do najczęstszych wyzwalaczy należą:

nieharmonijny związek. Nieporozumienia i częste kłótnie z krewnymi i współpracownikami utrzymują ciągłe napięcie. Charakterystyczne sytuacje to agresywna rywalizacja w pracy, alkoholizm współmałżonka, aspołeczny styl życia bliskiej osoby.

Nadmierne obciążenia. Przewlekły stres dotyka ludzi aktywnie zaangażowanych w pracę umysłową i fizyczną. Prawdopodobieństwo wystąpienia objawów jest wyższe podczas sesji studenckich, gdy pracujesz siedem dni w tygodniu, na nocnych zmianach.

Długotrwałe choroby. Przyczyną stresu jest wyczerpanie fizyczne i ograniczenia spowodowane złym samopoczuciem. Niepokój wywołuje niepewność przyszłości, niepewność w przywracaniu zdolności do pracy, atrakcyjność zewnętrzna.

READ
Mężczyźni, którzy wyraźnie stracili kształt, podczas gdy ich żony pozostają szczupłymi pięknościami

materialne trudności. Jednym z najczęstszych czynników stresu są problemy finansowe i mieszkaniowe. Grupa ryzyka obejmuje osoby, które nie mają stałej pracy, rodziny wielodzietne, emeryci i renciści.

Nierozwiązywalne problemy. Źródłem napięcia jest sytuacja, która jest szkodliwa dla zdrowia lub dobrostanu społecznego, ale nie może zostać zakończona w najbliższym czasie. Przykłady: niespłacona pożyczka, mieszkanie w (lub blisko) strefie działań wojennych, poważna choroba członka rodziny.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: