Na tle Brigitte Macron gruba Rihanna wygląda szczególnie duża z powodu nieudanego stroju

W kwietniu 2022 r. Francja stoi przed wyborami prezydenckimi – a ich wynik zadecyduje nie tylko o tym, czy Emmanuel Macron utrzyma swoje miejsce w Pałacu Elizejskim, ale także czy jego żona Brigitte zachowa status „pierwszej damy” kraju. Co w praktyce oznacza różnica wieku między 44-letnim mężem a 68-letnią żoną i dlaczego ten niezwykły związek wywołuje u wielu irytację i pytania – spróbujmy to rozgryźć.

Idealna współzależność

Podróbki i agresja

Premier Wielkiej Brytanii Boris Jones i jego żona Carrie. Prezydent Francji Emmanuel Macron i jego żona Brigitte. Były prezydent USA Donald Trump i słoweńska piękność Melania. Co łączy te pary? – „Evening Standard” nie tak dawno zadał pytanie i natychmiast na nie odpowiedział: „Mężczyźni są szefami rządów lub państw, obecnymi lub byłymi; kobiety są blondynkami. Ale liczy się to, że między wiekami małżonków łączna różnica wynosi 24 lata.

Podobieństwa są wyraźne, ale jest też istotna różnica. O ile w przypadku Johnsona i Trumpa reakcja opinii publicznej na wiek ich „drugich połówek” jest dość spokojna, to w przypadku prezydenta Macrona i jego żony reakcja jest często bardziej wroga.

W rozmowie z Le Monde żona francuskiego prezydenta otwarcie mówiła o wrogości, z jaką się spotyka: „Francuzi z pewnością woleliby młodszą pierwszą damę. Wiem, że nie jesteśmy typową parą. Dzieli nas 24 lata. Rozumiem, że może to ludzi zaskoczyć, że ludzie mogą nas nie rozumieć. Ale to, czego nie mogę zrozumieć, to agresywność”.

Oczywiście nie tylko ćwierćwieczna różnica wieku między Macronem a jego żoną irytuje niektórych ludzi. Krytycy podczas protestów Żółtych Kamizelek ze złością porównali ją do królowej Marii Antoniny – tak, jak w tych dramatycznych dniach widziano ją na zewnątrz Pałacu Elizejskiego w „pięknej sukience i ładnych butach”. Cóż, kogoś denerwuje fakt, że według autora jednej z książek o parze prezydenckiej Macron co półtorej godziny dzwoni do żony: tak blisko piętna „pantodzioba”.

Ale nadal najważniejsza wydaje się być inna. „Makronowie wywołują wrogość”, pisze Evening Standard, „ponieważ zerwali z tradycją, zgodnie z którą mężczyźni, a zwłaszcza mężczyźni sukcesu, poślubiają młodsze kobiety. Macronowie nie tylko złamali zasadę; wyglądają na bardzo z tego zadowolonych”.

I to naprawdę denerwuje wiele osób. Nic dziwnego, że Brigitte Macron często staje się postacią podróbek wprowadzanych w przestrzeń internetu.

Na przykład ostatnio pojawiła się plotka, że ​​w rzeczywistości Brigitte Macron jest transseksualistą. Korzenie tej teorii spiskowej wyrastają z publikacji w prawicowej publikacji Faits & Documents, której autor twierdzi, że w rzeczywistości pod kobiecym wyglądem Madame Macron ukrywa się niejaki Jean-Michel Tronier (Trognier jest nazwisko panieńskie żony prezydenta). Plotka została szybko podchwycona w mediach społecznościowych, a sam hashtag #JeanMichelTrogneux wygenerował dziesiątki tysięcy wzmianek na samym Twitterze. Doszło do tego, że media podały, że żona prezydenta postanowiła złożyć skargę na fałszywe informacje.

Kiedy nie ma plotek o Brigitte Macron, cierpi jej mąż. W Internecie od dawna krąży plotka, że ​​Emmanuel Macron jest homoseksualistą. W lutym 2017 roku polityk mówił o tym: „Gdybym był homoseksualistą, powiedziałbym to i doświadczyłem tego. Za tym podtekstem kryją się dwie rzeczy: twierdzenie, że mężczyzna mieszkający ze starszą kobietą nie może być niczym innym niż homoseksualistą lub ukrytym żigolo to mizoginizm. I to też jest homofobiczne”.

READ
Nawet najlepsza gwiazda prawnicza straciła odwagę: prawnik Angeliny Jolie odmówił współpracy z nią

Na tym tle podróbka o pierwszej rodzinie Francji, która pojawiła się we wrześniu w Douyin, chińskiej wersji TikTok, wygląda na kompletny drobiazg. Film, który otrzymał dziesiątki tysięcy wyświetleń w mediach społecznościowych, pokazuje kobietę tańczącą z chłopcem na scenie. „To niesamowite, że prezydent Francji i jego żona są miłośnikami tańca. Tańczą tak dobrze!” czyta podpis w języku chińskim do tego filmu. Twierdzi również: „Film pokazuje Macrona tańczącego ze swoją nauczycielką Brigitte trzydzieści lat temu”. I znowu: „Nauczyła swojego ucznia, jak zostać mężem, a swojego męża, jak zostać prezydentem Francji”. Okazało się jednak, że teledysk został nakręcony w 2017 roku na taneczny reality show. A jego bohaterami nie byli Emmanuelle i Brigitte, ale niektórzy Jenna i Jake.

Już jako prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron musi stanąć w obronie honoru swojej żony – i to nie przed „trollami” w sieci, ale przed swoimi zagranicznymi kolegami. Latem 2019 roku wybuchła afera. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został oskarżony o niedopuszczalną chamstwo – wielu uznało, że śmiał się z pojawienia się 66-letniej Brigitte Macron. Jeden ze zwolenników Bolsonaro zamieścił w sieci społecznościowej dwa zdjęcia: jedno żony Macrona, a drugie 37-letniej żony Bolsonaro, Michele. Towarzyszył im komentarz: „Teraz rozumiecie, dlaczego Macron prześladuje Bolsonaro?” Na to oficjalne konto brazylijskiego lidera odpowiedziało z wyraźną aprobatą: „Nie obrażaj go, kolego, ha ha”. Macron uznał taką reakcję za obraźliwą – co publicznie stwierdził na konferencji prasowej: „Powiedział bardzo lekceważące słowa do mojej żony. Mam wielki szacunek dla narodu brazylijskiego i mam nadzieję, że ten kraj wkrótce będzie miał prezydenta, który jest gotów godnie wypełniać swoje obowiązki”.

„Powinna mieć swoją rolę”

Książka dziennikarki Anne Fuldy „Emmanuel Macron: Idealny młody człowiek” mówi, że zainteresowanie przyszłego prezydenta Francji nauczycielką literatury Brigitte Tronier (po mężu Oziera) zrodziło się podczas jego studiów w Liceum Jezuickim w Amiens. Jak Brigitte powiedziała wiele lat później, wyróżniła już Emmanuela wśród jego kolegów z klasy: nie wyglądał jak jego rówieśnicy.

Uczeń zaprosił nauczyciela prowadzącego grupę teatralną do wspólnego napisania sztuki. „Napisaliśmy i krok po kroku byłem całkowicie urzeczony umysłem tego chłopca” – wspominała później Brigitte.

Wybranką młodego Macrona była czterdziestoletnia mężatka, matka trójki dzieci, gdy 16-letni Emmanuel obiecał ją poślubić.

Rodzice młodego mężczyzny byli oczywiście zszokowani taką miłością ich chłopca do dorosłego nauczyciela. I próbowali położyć kres tej powieści. Ojciec Macrona zażądał nawet, aby Brigitte zostawiła faceta w spokoju, dopóki nie skończy 18 lat. „Nie mogę ci nic obiecać” – brzmiała odpowiedź.

READ
Rozjaśnij powieki: Kate Middleton, Kristen Stewart, Monica Bellucci i 10 innych gwiazd z cieniami i workami pod oczami

Rodzice wysłali Emmanuela na studia do Paryża, ale jego komunikacja z Brigitte się nie skończyła. Para utrzymywała ze sobą kontakt i godzinami rozmawiała przez telefon. Romans trwał dalej, a kiedy dojrzały Macron ukończył uniwersytet i został bankierem inwestycyjnym.

Dopiero w 2007 roku wyszła za niego Brigitte, która przybyła do stolicy do Emmanuela, który do tego czasu rozwiódł się ze swoim pierwszym mężem. Na weselu Macron szczególnie podziękował dzieciom swojej ukochanej za zaakceptowanie ich związku (później jego pasierbicy, Tiphen i Laurence Ozier, brały nawet udział w jego kampanii wyborczej).

Po tym, jak Emmanuel Macron wszedł do polityki w 2012 roku, jego życie rodzinne z Brigitte przykuło uwagę prasy – przede wszystkim ta sama niestandardowa różnica wieku. Przez całą kampanię prezydencką żona polityka towarzyszyła Macronowi, ustalając agendę, redagując jego przemówienia i udzielając mu rad, jak zachowywać się w miejscach publicznych. Jak napisała Paris Match, Brigitte cały czas spędzała obok męża, studiując wszystko, co mówiono o nim w prasie.

Kiedy Macron wygrał wybory prezydenckie w 2017 roku, wielu Francuzów zareagowało wrogo na nową „Pierwszą Madame Republiki”. Powstała petycja, którą podpisało ponad 275 tysięcy osób – aby Brigitte nie otrzymała oficjalnego statusu pierwszej damy, a tym bardziej budżet powinien pochodzić ze środków publicznych. Faktem jest, że konstytucja nie zapewnia żonie francuskiego prezydenta oficjalnego statusu, chociaż zwykle otrzymuje ona urząd w Pałacu Elizejskim, a także jednego lub dwóch asystentów i ochronę. Przyjmuje się również, że żona prezydenta towarzyszy mężowi na oficjalnych imprezach i zajmuje się działalnością charytatywną.

Ale podczas kampanii wyborczej Macron powiedział, że jeśli zostanie wybrany, chce „położyć kres tej francuskiej hipokryzji” i legitymizować status pierwszej damy: „Kiedy masz żonę, musi ona mieć swoją rolę, a w tym musi być uznana za rolę”.

Chociaż w sierpniu 2017 r. ukazała się „Karta przejrzystości dotycząca statusu żony głowy państwa”, która przewiduje misje „pierwszej damy” (reprezentacja, akcje kulturalne lub charytatywne, obserwacja ceremonii w Pałacu Elizejskim). , itp.) oraz zasobów kadrowych (ale nie finansowych), niniejszy tekst nie jest wiążący.

Obecnie Brigitte Macron jest emerytowaną nauczycielką języka francuskiego i teatru, a od zeszłego roku jest prezesem Fondation des Hôpitaux, fundacji charytatywnej utworzonej w 1989 roku w celu poprawy jakości codziennego życia dzieci, młodzieży i osób starszych hospitalizowanych w Francja.

Ikona stylu

Ale to jest na wystawie. A co jeszcze wiadomo o życiu niezwykłego małżeństwa z Pałacu Elizejskiego? Brigitte Tronier pochodzi z rodziny cukierników znanej od pięciu pokoleń w Amiens, której roczny obrót szacowany jest na 4 miliony euro. Smak bogactwa, jak mówią, zaszczepiła w Macronie. Stąd krytyka prezydenta jako człowieka, który prowadzi luksusowy tryb życia, wydaje spore sumy na wizażystów i kupuje drogie rzeczy.

READ
Ciężarna Elizaveta Boyarskaya opublikowała swoje najnowsze zdjęcia

Ale trzeba naprawdę nie lubić prezydenta Francji i jego żony, żeby się nie przyznać: w jej wieku Brigitte Macron wygląda całkiem nieźle.

„Brigitte Macron zawsze wygląda bardzo dostojnie publicznie” – mówi MK stylistka Marina Snitko. „Ale nie waha się nosić minispódniczek i obcisłych dżinsów. Żona Prezydenta Francji swoim przykładem udowadnia, że ​​można być atrakcyjną w każdym wieku.

Macron ubiera się jak prawdziwa Francuzka: zadbana i umiarkowanie elegancka. W każdym jej stroju wyczuwalna jest lekkość. Preferuje jednak bardziej wygodny wygląd i wcale nie próbuje imponować za pomocą ubrań. Moda nie wydaje się być dla niej priorytetem. Jednak ta kobieta zdecydowanie ma swój własny styl.

W szafie pierwszej damy Francji dominują klasyczne kolory: czerń, biel, szarości, błękity i ich odcienie. Styl Brigitte bazuje na dwuczęściowych garniturach: krótkich sukienkach, minispódniczkach, klasycznych spodniach czy rurkach w połączeniu z marynarką. Według samej pani Macron górna część kostiumu podkreśla jej pozycję w społeczeństwie, a dolna część demonstruje smukłość nóg.

Na co dzień Brigitte wybiera najwygodniejsze stylizacje – umiejętnie łączy ponownie obcisłe dżinsy i trampki z klasycznym topem. Nawiasem mówiąc, nie sposób nie zauważyć doskonałej kondycji fizycznej żony francuskiego przywódcy. Wszystko na niej jest po prostu niesamowite! To nie przypadek, że opinia publiczna przyznała już Madame Macron tytuł „ikony stylu”.

„Styl Brigitte Macron zawsze wywołuje wiele dyskusji”, mówi stylistka Julia Mashirova MK. – Ktoś entuzjastycznie opowiada o jej odwadze i miłości do długości mini, podczas gdy inni wręcz przeciwnie, uważają taką garderobę za nieodpowiednią dla jej wieku.

Brigitte Macron kontra Melania Trump: żony prezydentów rywalizowały ze stylem

Brigitte Macron kontra Melania Trump: żony prezydentów rywalizowały ze stylem

Zobacz powiązaną galerię zdjęć

Jednak branża modowa nie stawia już żadnych wymagań w zależności od wieku. Czas takich ograniczeń już dawno minął. Na wybiegach pojawia się coraz więcej modelek po 40., a nawet 60. roku życia. Zdobią okładki słynnych, błyszczących magazynów, otwierają najbardziej prestiżowe pokazy mody, stają się twarzami wiodących marek kosmetycznych i oczywiście inspirują kobiety na całym świecie do tego, by były i czuły się piękne.

Nie ma jasno określonych zasad, według których ubierają się dorośli, starsi i młodzi. Jasne i oburzające obrazy są dopuszczalne w każdym wieku – najważniejsze jest podawanie im odpowiedniego „sosu”.

Poprzez ubiór przekazujemy światu zewnętrznemu te wiadomości, które odzwierciedlają nas, a także nasze postrzeganie życia i wartości. Brigitte Macron w tym przypadku można określić jako osobę pewną siebie, silną, pogodną i otwartą na ten świat. Jej obrazy są zwięzłe. Pierwsza dama Francji prawie nie używa nadruków, ale uwielbia jasne kolory, monochromatyczne kurtki w połączeniu ze spodniami lub spódnicami, co pozwala jej wyglądać szykownie bez specjalnego wysiłku.

Największą dyskusją jest zamiłowanie Macrona do długości mini. Brigitte nie waha się zademonstrować swoich smukłych nóg za pomocą ubrania. Jednocześnie wielu uważa, że ​​wybiera takie obrazy tylko dlatego, że chce doradzić młodszemu o prawie 25 lat mężowi. Uważam jednak, że ten wybór wynika z jej stanu wewnętrznego, z jej charakteru, uczuć i emocji.

READ
Strizhenova pokazała swoje czteromiesięczne dziecko

W codziennych stylizacjach Brigitte również się nie zmienia i woli podkreślać smukłość nóg obcisłymi dżinsami z trampkami. Wszystko to doskonale łączy się z białą koszulą i klasyczną czarną marynarką. Ten styl nazywa się street-business lub smart-casual.

Jeśli chodzi o jej fryzurę, osobiście bardzo mi się podoba, gdy włosy Brigitte są ściągnięte do tyłu. Moim zdaniem objętość jej włosów w luźnej formie pochłania obszar portretu, w tym szyję.

„Taniec osobowości narcystycznej i współzależnej”

Tak więc prezydent Francji Macron ma 44 lata. Jego żona ma 68 lat. Na czym polega ten niezwykły rodzinny sojusz kobiety i mężczyzny, młodszego od niej o ćwierć wieku? Skontaktowaliśmy się z ekspertem w celu uzyskania komentarza.

„Aby przeanalizować jakikolwiek związek, konieczne jest głębsze zanurzenie się w sytuacji, terapia indywidualna i rodzinna pary” – mówi MK Karina Kallaeva, psychoterapeutka psychoanalityczna, członek Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychoanalizy i Psychoterapii. – Dlatego analizując relację Emmanuela Macrona z jego żoną Brigitte opieram się wyłącznie na moim doświadczeniu terapeutycznym.

Wybór partnera leży w nas w dzieciństwie. To właśnie z tego okresu rozumiemy, czym jest rodzina i jak funkcjonuje w naszej nieświadomości. Tworzone są również nasze załączniki. Zachowanie matki i ojca służy jako nieświadomy standard, z którym dorosły będzie porównywał innych mężczyzn i kobiety, a interakcja z rodzicami (bogatymi emocjonalnie, czasem niejednoznacznymi i złożonymi) w takim czy innym stopniu stanie się podstawą tworzenia relacji z obiektem .

Początkowo obiektem miłości do dziecka jest matka lub postać ją zastępująca. Nie wiadomo na pewno, jak bliskie były relacje Emmanuela z matką i ojcem w dzieciństwie. Ale z jego biografii jasno wynika, że ​​uXNUMXbuXNUMXbwielki wpływ na jego przekonania i poglądy miała jego babcia – silna osobowość autorytarna, która później jako pierwsza wspierała wnuka przy wyborze żony.

W wieku 15 lat Emmanuel zakochuje się w nauczycielce, która jest tylko o trzy lata młodsza od jego matki. Wybiera „zakazaną” kobietę, zamężną i starszą od niego. W kolejnych latach Macron broni jej w rodzinie i społeczeństwie. Ale co tak naprawdę wygrał Emmanuel?

Z punktu widzenia psychoanalizy jego zachowanie jest podobne do odgrywania „kompleksu Edypa” – nieświadomego pragnienia dziecka, by posiąść rodzica płci przeciwnej i jednocześnie wyeliminować z nim rodzica tej samej płci.

Małe wyjaśnienie: mit Edypa, na którym Freud interpretuje to zjawisko, może być postrzegany nie tylko jako symbol „miłości kazirodczej” między matką a synem, ale także jako protest syna, który zbuntował się przeciwko władza ojca w patriarchalnej rodzinie. A wtedy najważniejsze w tym micie nie będzie pochodzenie seksualne, ale stosunek do władzy, który jest podstawą relacji międzyludzkich.

W przypadku Emmanuela okazuje się, że młodzieniec nieświadomie odzyskał „matkę” (Brigitte) od „ojca” (jej męża). W rezultacie wygrywa i zajmuje jego miejsce (mówimy też o niechęci Macrona do posiadania własnych dzieci i przyjmowaniu ról ojca dla dzieci Brigitte z pierwszego małżeństwa i dziadka dla jej wnuków). Prawdopodobnie ta sytuacja pomogła Emmanuelowi w realizacji zakazanych uczuć, przenosząc je nieświadomie z jednego obiektu pożądania (matki) na inny, dostępny (Brigitte). Teraz jest głową rodziny.

READ
Anastasia Stotskaya rozczarowała fanów powiększonymi ustami

Z Macronem wszystko jest mniej więcej jasne. A co w tym samym czasie rozegrała Brigitte, matka trójki dzieci i mężatki, kiedy poznała młodego Emmanuela?

W młodości Brigitte Tronier (najmłodsza z sześciorga dzieci) nie poszła w ślady reszty rodziny i nie zaangażowała się w interesy rodziców. Szukała swojego miejsca w życiu. W wieku 21 lat wychodzi za mąż, stopniowo próbuje realizować się w społeczeństwie, ale wkrótce zatraca się w życiu rodzinnym.

Czasami ludzie wybierają partnerów, których myślą, że podziwiają. Ale w rzeczywistości, jeśli w społeczeństwie lub w świadomości nie ma możliwości zrealizowania się w taki czy inny sposób, ludzie wybierają tych, których cechy i zasługi chcieliby sobie przywłaszczyć (nieświadomie) i identyfikować się z nimi. Dlatego młoda „księżniczka” Brigitte poślubia miejscowego „księcia” André Oziera.

Z biegiem czasu staje się jasne, że małżeństwo nie rozwiązuje problemu relacji osobistych, zwłaszcza jeśli dotyczą one nieświadomych motywów, a jedynie kryje czas niepokoju i zaspokaja nieświadome potrzeby. Dlatego, gdy takie relacje spełniają swoją rolę, tracą na wartości. I to nieświadomie odczuwają oboje partnerzy. Następnie każdy z nich zaczyna szukać własnego sposobu na rozwiązanie sytuacji.

Brigitte odnajduje się więc w nauczaniu, oddając się innym, i tam spotyka swoją kontynuację w pełnym podziwu spojrzeniu młodego studenta Emmanuela. Można nawet przypuszczać, że sam rozwód był dla Brigitte rodzajem metody separacji. Wybrawszy nową „miłość”, otrzymuje silne i bolesne odrzucenie ze strony społeczeństwa i rodziny. Zamykając stary rozdział swojego życia, idzie dalej.

Związek Emmanuela i Brigitte jest jak taniec osobowości narcystycznej i współzależnej. Dla narcystycznej struktury osobowości ważne jest, aby jego idee, jego opinie i on sam był obiektem pożądania drugiej połowy we wszystkim i zawsze. Musi stać się centrum jej świata.

Współuzależniony z kolei musi czuć się potrzebny. Chce poświęcić się twórczości. Ten typ osoby potrzebuje kogoś, kto zaspokoi ten wewnętrzny głód. W zamian będzie pouczać i wspierać, rozumiejąc dokładnie, jak najlepiej.

Każdy z uczestników tego związku idealnie czuje rytm tego tańca i wie, jakie role są mu w nim przypisane. Dlatego Emmanuelle i Brigitte są ze sobą tak długo. Ich wartości i cele są spełnione, a ich nieświadomość gra w tę samą grę.

Brigitte przyciągnęła do Emmanuela możliwość połączenia się i poszerzenia, stworzenia współzależnego związku, w którym jej mąż staje się jej kontynuacją. A Emmanuel widzi w Brigitte swojego najbardziej niezawodnego zwolennika i wielbiciela. Ich para jest odzwierciedleniem ich własnych traum w sobie nawzajem, których łączy największa fundamentalna potrzeba, ukształtowana w dzieciństwie – totalna intymność.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: