Modne rozwiązania projektowe do sypialni: 9 świetnych pomysłów

Prawidłowy projekt sypialni to 9 mkw. pomoże stworzyć wygodną część wypoczynkową nawet na tak małej powierzchni. Najważniejsze, co jest wymagane, to łóżko, szafa i szafki nocne lub ich odpowiedniki, czyli najbardziej funkcjonalne meble. Resztę można bezpiecznie porzucić. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób można urządzić pokój, aby był wygodny, piękny, przytulny, a jednocześnie mógł pomieścić wszystko, czego potrzebujesz do życia.

Wybór stylu wnętrza

W projektowaniu coraz bardziej popularna staje się tendencja do stosowania w jednym wnętrzu elementów o różnych stylach. Oznacza to, że możesz stworzyć prawdziwą mieszankę swoich ulubionych trików. Najważniejsze, że są ze sobą połączone. Dzięki temu uzyskasz swój niepowtarzalny, niepowtarzalny design.

Tutaj opiszemy niektóre z najpopularniejszych stylów, które nadają się do małej sypialni o powierzchni 9 mkw. Musisz tylko zdecydować, które z nich chcesz wdrożyć w swoim domu. Pamiętaj tylko, że bez względu na to, jaki styl wybierzesz, wybieraj meble bez zbędnych detali.

Projekt sypialni 9 mkw. w nowoczesnym stylu

Nowoczesny styl to wysokiej jakości materiały, prostota i wygoda mebli, a także ich oryginalna forma. Obrazy lub fotografie są często używane jako dekoracje. Szczególnie popularny jest styl pop-art.

Ten projekt jest idealny do małej sypialni. Aby pobawić się w pokoju, wybierz nietypowy zagłówek do swojego łóżka lub wybierz obrazy, które odzwierciedlają Twoje upodobania.

Główną zaletą nowoczesnego stylu jest łatwość jego modyfikacji. Dodaj jasne poduszki do neutralnego pokoju, zmień narzutę na łóżko, kilka innych szczegółów, a będzie wyglądał zupełnie nowy.

Projekt sypialni 9 mkw. w nowoczesnym stylu

Projekt sypialni 9 mkw. w nowoczesnym stylu

Projekt sypialni 9 mkw. w stylu minimalizmu

Ten styl, jak sama nazwa wskazuje, zakłada minimum mebli i wystroju. Każdy przedmiot musi mieć określoną funkcję, w przeciwnym razie po prostu nie jest potrzebny w pokoju. Wszystkie formy są surowe i zwięzłe, produkty proste i powściągliwe. Bardziej komfortową atmosferę można stworzyć dzięki zastosowaniu tekstyliów: dywaników, poduszek i tym podobnych. Ale jego ilość powinna być umiarkowana. Zamiast zasłon często stosuje się rolety lub żaluzje.

W projekcie sypialni 9 mkw. najczęściej wybierają gładkie ściany w połączeniu z małymi jasnymi plamami we wnętrzu. Popularna jest też gra kontrastów, np. czerni i bieli.

Projekt sypialni 9 mkw. w stylu minimalizmu

Projekt sypialni 9 mkw. w klasycznym stylu

Klasyczny styl stara się stworzyć przytulną atmosferę poprzez miękkie i harmonijne połączenie wszystkich mebli w sypialni. Meble często wybierane są w jasnych lub brązowych kolorach. Do dekoracji użyj neutralnego koloru – nie białego, ale niezbyt nasyconego. Ponadto ściany można ozdobić ozdobnymi cokołami, sztukaterią.

READ
13 kreatywnych i wszechstronnych pomysłów na oświetlenie do Twojej kuchni

Klasyka zawsze używa najlepszych materiałów. Meble są zazwyczaj drewniane. Tekstylia wybierane są ze standardowych tkanin na klasykę – żakard, bukle, plusz. Eleganckie żyrandole i lampki nocne, obrazy na ścianach i lustra w pięknych ramach dobrze prezentują się jako wystrój.

Projekt sypialni 9 mkw. w klasycznym stylu

Projekt sypialni 9 mkw. w klasycznym stylu

Projekt sypialni 9 mkw. w stylu eko

Ekologiczny styl oznacza zastosowanie we wnętrzu naturalnych materiałów. Dotyczy to dekoracji, mebli, tekstyliów i dekoracji. Aby osiągnąć pożądany efekt, możesz użyć drewna i kamienia w dekoracji ścian lub podłóg, wybrać meble o zachowanej fakturze, preferować naturalne tkaniny.

Na przykład oryginalne rozwiązanie do sypialni o powierzchni 9 mkw. będzie zagłówek wykonany z drewna lub bambusa. Natychmiast stanie się centralnym elementem pokoju i nada mu odpowiedni nastrój.

Projekt sypialni 9 mkw. w stylu eko

Projekt sypialni 9 mkw. w skandynawskim stylu

Sypialnia w stylu skandynawskim to jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań do aranżacji 9-metrowego pokoju. Wszystkie meble są zazwyczaj bardzo funkcjonalne. Styl nie narzuca sztywnych ram, dzięki czemu zarówno łóżko, jak i otaczającą przestrzeń można ozdobić różnorodnymi przedmiotami. Możesz na przykład wybrać toaletkę lub w tym samym celu wziąć drewnianą skrzynkę lub taboret.

Wykończenie jest zwykle lekkie. Również w tym stylu często stosuje się wersję kombinowaną: jedna ściana jest pokryta kolorową tapetą, a reszta jest gładka. Do wklejania wybierz ścianę z oknem lub taką, na której spoczywa wezgłowie łóżka.

W dużych ilościach można używać puf, poduszek, koców. Jednym słowem każda tkanina, która sprawi, że pomieszczenie będzie cieplejsze i wygodniejsze.

Projekt sypialni 9 mkw. w skandynawskim stylu

Projekt sypialni 9 mkw. w skandynawskim stylu

Paleta kolorów sypialni to 9 mkw.

Kolorystyka w małej sypialni to 9 mkw. gra jedną z głównych ról. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, po której stronie wychodzą okna pokoju. Jeśli są skierowane na południe, trzymaj się neutralnej bieli lub chłodnych odcieni (niebieski, jasnozielony). Jeśli na północy, lepiej pasują ciepłe odcienie i pastelowe kolory. W takim przypadku użyj nie więcej niż 2 kolorów podstawowych w projekcie.

Biała sypialnia 9 mkw.

Biel to najlepszy kolor do dekoracji małej sypialni, ponieważ doskonale powiększa przestrzeń. Jego dodatkowym plusem jest to, że możesz wybrać dowolny kolor mebli.

Niektórzy lubią prawie białe pokoje. Ktoś rozcieńcza biel odcieniami drewna i ociepla pomieszczenie. A ktoś woli dodawać jasne kolory i tworzyć w nim prawdziwy letni nastrój.

READ
10 małych prawd, które pomogą Ci uporządkować dom

Projekt sypialni 9 mkw. - Biały kolor

Projekt sypialni 9 mkw. - Biały kolor

Sypialnia 9 mkw. w ciemnych kolorach

Ciemne ściany nie powiększają przestrzeni, ale mają jeszcze jedną wielką zaletę – ukrywają narożniki pomieszczenia, dzięki czemu nie czuje się już jego granic. Znajdujesz się w kameralnym pokoju, który koi i relaksuje nie gorzej niż zwykłe pastelowe odcienie.

Do zaprojektowania sypialni 9 mkw. Dobrze sprawdzają się brązowe, niebieskie i ciemnoszare odcienie. Aby zachować równowagę nasycenia, użyj jasnej pościeli i dekoracji.

Projekt sypialni 9 mkw. w ciemnych kolorach

Projekt sypialni 9 mkw. w ciemnych kolorach

Sypialnia 9 mkw. w kontrastowych kolorach

Stwórz kontrastujące ściany w swojej sypialni! Ta technika wygląda stylowo i pomaga wizualnie zmienić przestrzeń. Na przykład świetnym rozwiązaniem dla wydłużonych pomieszczeń byłoby pomalowanie odległej ściany na ciemny kolor. Dzięki temu na ogólnie neutralnym tle będzie wydawała się bliższa.

Ciekawy efekt można uzyskać również za pomocą fototapet. Staną się kontrastowym centrum 9-metrowej sypialni i nadadzą jej odpowiedni nastrój. Jeśli wybierzesz obraz miasta, natury lub jakikolwiek inny, który ma odległą perspektywę, wizualnie usunie granice pokoju w tym kierunku.

Projekt sypialni 9 mkw. w kontrastowych kolorach

Projekt sypialni 9 mkw. w kontrastowych kolorach

Szara sypialnia 9 mkw.

Neutralna szarość świetnie nadaje się do sypialni o powierzchni 9 mXNUMX, ponieważ jest bardzo spokojnym i szlachetnym odcieniem. We wnętrzu można zastosować zarówno jeden z jego odcieni, jak i bawić się różnicą nasycenia lub zastosować inne techniki.

Często szary wzór jest rozcieńczany popularnymi dziś żółtymi lub turkusowymi kolorami. Zazwyczaj poduszki, obrazy i inne elementy są jasne, które w razie potrzeby można łatwo zmienić na inne w innej kolorystyce.

Projekt sypialni 9 mkw. - szary kolor

Projekt sypialni 9 mkw. - szary kolor

Sypialnia 9 mkw. w pastelowych kolorach

Kolory pastelowe to najpopularniejsza kolorystyka w aranżacji sypialni 9 mkw. Te odcienie są znacznie łatwiejsze do łączenia ze sobą niż jasne i nasycone. Ponadto bardzo dobrze działają uspokajająco, co jest bardzo ważne w przypadku miejsca do wypoczynku. Najczęściej są używane w projektowaniu stylu klasycznego.

Kolory pastelowe mogą być zarówno ciepłe, jak i zimne. Należy o tym pamiętać, wybierając kolor projektu w zależności od tego, czy okna wychodzą na południe, czy na północ.

Projekt sypialni 9 mkw. w pastelowych kolorach

Wykończenie 9-metrowej sypialni

W zależności od stylu lepiej wybrać laminat, parkiet lub drewnianą deskę. Powłokę można ułożyć po przekątnej – zwiększy to przestrzeń. Ta technika jest szczególnie istotna w wydłużonych pomieszczeniach. Do małej sypialni 9 mkw. należy również wziąć pod uwagę, że podłoga powinna być o kilka odcieni ciemniejsza niż sufit, w przeciwnym razie pomieszczenie stanie się zamknięte.

READ
7 wskazówek, które pomogą utrzymać dom w czystości i porządku

Jako alternatywną powłokę możesz wybrać podłogę korkową. Popularność tego materiału związana jest z trendem wykorzystywania w domu materiałów naturalnych. Dzięki swojej strukturze korek łagodzi stres zmęczonych nóg, nie przepuszcza zimna, a sam w sobie jest dość ciepły w dotyku. Dodatkowym plusem jest wygłuszenie. Jeśli ktoś przejdzie przez pokój, nic nie usłyszysz i będziesz spał spokojnie. Innymi słowy, jest to idealny materiał podłogowy, który naprawdę pomaga się zrelaksować.

Projekt sypialni 9 mkw. - wykończenie podłogi

ściany

Najpopularniejszym sposobem wykończenia ścian w sypialni jest 9 mkw. – to farba. Najczęściej są one utrzymane w jednej kolorystyce, a sufit pokryty jest białą farbą. Zdarza się również, że ściany z sufitem są pomalowane na ten sam kolor. Dzięki tej technice granice między tymi powierzchniami zostają zatarte.

Również w 9-metrowych sypialniach często stosuje się tapetę. Dla wielu taka powierzchnia wydaje się szczególnie przytulna. Wybierając wzór, weź pod uwagę styl pomieszczenia! Tak więc w przypadku minimalistycznego projektu lepiej nadają się nadruki geometryczne, a w przypadku klasyki – kwiaty. Ponadto do małej sypialni nie należy wybierać powłoki z dużym wzorem, ponieważ wyraźnie pochłania ona przestrzeń.

Projekt sypialni 9 mkw. - dekoracja ścienna

Pułap

Najlepszą opcją dla 9-metrowej sypialni jest klasyczny biały sufit. W niektórych przypadkach możesz wybrać nie śnieżnobiałe wykończenie, ale na przykład kość słoniową lub inny odcień, który lepiej pasuje do projektu.

Jeśli chodzi o konstrukcje, to w małych pomieszczeniach zdecydowanie nie warto stosować skomplikowanych sufitów wielopoziomowych – wyglądają na zbyt niskie i ciężkie. Jedynym rozwiązaniem, dla którego można zrobić małe wcięcie, jest umieszczenie podświetlenia we wnęce. Wręcz przeciwnie, ta technika nada pomieszczeniu lekkości.

Projekt sypialni 9 mkw. - wykończenie sufitu

Wystrój i tekstylia do sypialni 9 mkw.

W sypialni o powierzchni 9 mkw. lepiej jest dawać pierwszeństwo tylko tym przedmiotom, które będą pełnić zarówno funkcję funkcjonalną, jak i dekoracyjną. Może to być stylowa narzuta na łóżko lub poduszka pasująca do ogólnego projektu. Najmodniejsze w ostatnim czasie tkaniny to aksamit, welur i plusz.

Tekstylia mogą służyć jako element wyznaczający główny kierunek stylistyczny pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem byłoby więc łóżko z baldachimem. W 9-metrowej sypialni będzie głównym elementem stylizującym.

Zasłony należy wieszać tylko wtedy, gdy podyktuje to styl. W innym przypadku lepiej je odrzucić lub zastąpić roletami lub dyskretnymi zasłonami.

READ
6 tabu w projektowaniu małego mieszkania: nie popełnij błędu!

W stylu skandynawskim okna są często całkowicie pozbawione tekstylnego wystroju. Zamiast tego są ozdobione pięknymi kwiatami na parapecie. Popularna jest również technika, w której ściana, w której znajduje się okno, jest ozdobiona tapetą.

Na powierzchni 9 mkw. obrazy lub fotografie będą doskonałym wystrojem. Nie zajmują wolnej przestrzeni, a jednocześnie nadają pomieszczeniu niezbędny nastrój. Jeśli chcesz, aby obraz był w centrum uwagi, wybierz jasny obraz i zawieś go nad wezgłowiem.

Projekt sypialni 9 mkw. - dekoracje i tekstylia

Projekt sypialni 9 mkw. - dekoracje i tekstylia

Projekt sypialni 9 mkw. - dekoracje i tekstylia

Jak prawidłowo rozmieścić meble?

Przy aranżacji mebli w sypialni 9 mkw. zacznij od architektury pokoju. Jeśli ma kształt prostokątny, pożądane jest zbliżenie go do bardziej kwadratowego. Oprócz metod wizualnych, które omówiliśmy w temacie dekoracji, można to również zrobić za pomocą mebli.

Aby uzyskać właściwy układ sypialni, bardzo ważne jest przemyślenie obszarów przechowywania. Szczególną uwagę należy zwrócić na szafy wnękowe. Wewnątrz możesz rozmieścić sekcje do przechowywania różnych rzeczy: ubrań, butów lub czegokolwiek innego. Niezależnie od tego, jaką szafę wybierzesz, pożądane jest, aby miała lustrzane drzwi.

Jeśli chcesz postawić osobne lustro w 9-metrowej sypialni, musisz je odpowiednio ustawić. Najlepszą opcją jest odbijanie padającego na nią światła. Na przykład naprzeciwko okna. Nie należy kierować go w stronę łóżka, ponieważ nie każdy lubi stale widzieć swoje odbicie.

Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. Aby nie obciążać małego pokoju, unikaj dużych mebli. Tak więc wysokie łóżko będzie wyglądało na niepotrzebnie nieporęczne, a szerokie ponad 2 metry „zje” zbyt dużo miejsca.

Wskazane jest, aby nie przesuwać łóżka przy ścianie. Lepiej podejść do niego z obu stron. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić tam stoliki nocne, zrób je na zamówienie.

Czasami można ustawić łóżko pod kątem. Takie rozwiązanie zajmie dużo miejsca, szczególnie w pomieszczeniach prostokątnych, ale wnętrze sypialni będzie wyglądało dość nietypowo.

Projekt sypialni 9 mkw. jak zaaranżować meble

Projekt sypialni 9 mkw. jak zaaranżować meble

Projekt sypialni 9 mkw. jak zaaranżować meble

Projekt sypialni 9 mkw. jak zaaranżować meble

Projekt sypialni 9 mkw. jak zaaranżować meble

Oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni 9 mkw. powinien być miękki, ale powinien wystarczyć do wszelkich zadań. Efekt ten dają lampy z kloszami lub specjalne żarówki. W małym pomieszczeniu można zastosować zarówno punktowy, jak i centralny rozsył światła. Piękno tej ostatniej polega na tym, że dzięki niezwykłemu żyrandolowi może stać się również ciekawym posunięciem stylistycznym.

READ
Główne różnice między osobami urodzonymi na styku dwóch znaków zodiaku

Skoro w sypialni jest mało miejsca i nie chciałbym zajmować stolików nocnych czy podłogi lampami, lepiej zrobić dodatkowe lampy wiszące.

Oświetlenie na różnych poziomach sprawi, że 9-metrowa sypialnia będzie bardziej obszerna. Jeżeli pomieszczenie ma wydłużony kształt, to należy skierować promienie światła na krótsze ściany. Zostaną wyróżnione w porównaniu z dłuższymi. W tym przypadku te ostatnie pojawią się dalej niż są w rzeczywistości, a pomieszczenie będzie miało kształt kwadratu.

Projekt sypialni 9 mkw. - oświetlenie i oświetlenie

Projekt sypialni 9 mkw. - oświetlenie i oświetlenie

Projekt sypialni 9 mkw. – zdjęcie

Naprawa w małej sypialni 9 mkw. rzeczywiście wymaga bardziej ostrożnego podejścia. Całe otoczenie należy zaplanować tak, aby nie zajmowało dodatkowej przestrzeni i było jak najbardziej funkcjonalne. Przygotowaliśmy dla Ciebie tę galerię zdjęć, abyś mógł zobaczyć jak najwięcej oryginalnych technik i zastosować je w swoim projekcie. Mamy nadzieję, że ta kolekcja okaże się pomocna!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: