Modelowanie sylwetki kolorami i dodatkami

Każda kobieta chce wyglądać nieodparcie i uwodzicielsko, jednocześnie nie wyczerpując się dietami i żmudnym sprzętem do ćwiczeń. Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu doborowi modeli odzieży, odpowiedniej kolorystyce, a także dodatkom można z powodzeniem podkreślić atuty swojej sylwetki i skorygować jej negatywne aspekty.

www.style.s

Aby ułatwić zrozumienie tego wszystkiego, możemy warunkowo wyróżnić trzy rodzaje figur. Najważniejsza jest równowaga między biodrami, talią i linią ramion. W zależności od relacji, w jakiej są względem siebie, można wyróżnić następujące typy figur:

Jeśli linia ramion znajduje się w tym samym pionie co biodra, to zrównoważony typ ciała. Ale tutaj nadal ważne jest, jak biodra różnią się od talii. Jeśli w obwodzie o tych parametrach biodra są większe niż 20 cm niż talia, to jest to dokładnie to, co zwykliśmy nazywać idealną figurą – „klepsydrą”. Oznacza to, że taka liczba nie wymaga korekt.

Jeśli różnica między obwodami talii i bioder jest mniejsza niż 20 cm, to jest to typ „prosty” liczby, on “prostokąt”. Istnieje kilka odmian tutaj. Jeśli na przykład pulchny brzuch, to jest to bardziej zaokrąglony typ sylwetki, “jabłko”.

Jeśli talia i biodra są w przybliżeniu takie same – bardziej bezpośredni typ. Aby skorygować taką figurę, pożądane jest preferowanie luźnych tunik, swetrów rozpinanych, które nie pasują do ciała.

Tak więc główne zasady korekcji sylwetki są takie, że trzeba dodawać tam, gdzie jest jej mało, a odejmować tam, gdzie jest jej dużo.

❖ Jeśli chodzi o korekcję „trójkątnej” sylwetki, jest to sylwetka, w której objętość bioder jest większa niż obwód ramion. To jest „dolny” trójkąt. Elementy garderoby dla takiej figury powinny „narysować” linię ramion, aby zrównoważyć parametry. Mogą to być sukienki z obszernymi krótkimi rękawami, żakiety, sukienki z poduszkami na ramiona.

❖ Inną odmianą kształtu „trójkątnego” jest trójkąt „górny”. Cechą charakterystyczną tego typu sylwetki są szerokie ramiona połączone z wąskimi biodrami. W takim przypadku musisz dopasować sylwetkę za pomocą stylu ubioru, wizualnie zwiększając objętość bioder i odwracając uwagę od ramion. Nie powinieneś preferować ubrań z poduszkami na ramionach, rękawami – „latarkami” – czyli bez akcentów na ramionach. Bufiaste spódnice, sukienki z przedłużeniem w talii i biodrach pomogą powiększyć biodra.
Raglanowe rękawy również poprawią mankamenty takiej sylwetki.

READ
Co nosić ze spodniami na wiosnę: 13 stylowych kombinacji

❖ Chude dziewczyny nie powinny wybierać dużych kwiatów, dużych rysunków jako nadruku. Swoją kruchość można podkreślić za pomocą kontrastu. Najlepiej zrobić to za pomocą akcesoriów.

Ustaw akcenty za pomocą akcesoriów

Zasady korzystania z akcesoriów są podobne do tych stosowanych przy doborze ubrań.

❖ Tak długi kardigan bez guzików w połączeniu z sukienką stworzy gładką linię sylwetki. Ta opcja jest idealna dla dziewczyn, które chcą ukryć dodatkowe kilogramy. W ten sposób za pomocą kardiganu ustawia się pionową linię i wydłuża sylwetkę.

Dla szczupłej pani taki kardigan można zawiązać w talii, krzyżując go z przodu w pasie.

Długie koraliki lub inna biżuteria na szyję skoryguje duży biust.
Wielopoziomowe koraliki wizualnie dodadzą objętości małej klatce piersiowej. Można to również zrobić za pomocą szalika, schludnie założonego na klatkę piersiową.

❖ Korzystanie lekki letni szalik możesz również dopasować obwód talii, zawiązując go na żądanym poziomie talii, pozostawiając wolne końce i obracając je na bok.

wąski pasek pomoże zawęzić talię. Częstym błędem jest używanie szerokiego paska do korygowania talii, ale tworzy to linię poziomą, co sprawia, że ​​talia jest jeszcze większa.

074_large

Oczywiście słyszeliście już o głównym trendzie mody na wiosnę i lato 2021 – kolorze w całej jego różnorodności. Witryny sklepowe zmieniły się z beżowych na różowe, zielone i żółte. Na ulicach total black zastępują odważniejsze palety – świat prosi o kolory, a moda aktywnie mu w tym pomaga.

Osobista stylistka Daria Kalmykova, @dariaakalmykova opowiada, jak wykorzystać nowy trend na swoją korzyść: „Jeśli prawidłowo używasz jasnych rzeczy, możesz bardzo skutecznie dopasować swoją sylwetkę i czuć się pewniej w modnych ubraniach”.

1. Przenieś uwagę kolorem!

Jasny kolor pomaga skupić całą uwagę na tej części sylwetki, która jest Twoją godnością lub jest jak najdalej od strefy, którą chcesz wizualnie poprawić. Ta technika działa również z małymi, ale jasnymi detalami, takimi jak buty.

2. Kolory łączymy zgodnie z zasadą 1:3

Ta technika rozciąga sylwetkę, wizualnie zwiększa wzrost. Prosty przykład: załóż spodnie z wysokim stanem i wsuń je pod koszulę lub sweter w innym kolorze. Nawiasem mówiąc, jeśli założysz spódnicę i rajstopy lub spodnie z butami w tym samym odcieniu, Twoje nogi będą wydawać się nie mieć końca.

READ
Sportowy letni styl: 8 niesamowicie modnych stylizacji

3. Użyj powiększenia i efektu powiększenia

Zimne odcienie, takie jak ciemne kolory, wydają się bardziej odległe lub „płytkie” dla naszych oczu w porównaniu do ciepłych i jasnych.

Innymi słowy, jeśli chcesz wizualnie zmniejszyć i „oddalić” jakąś część ciała, użyj rzeczy lub akcesoriów w zimnych odcieniach. A jeśli chcesz skupić uwagę np. optycznie poszerzyć biodra, wybierz spódnice i spodnie w ciepłych kolorach lub użyj jasnych barw.

4. Kolory łączymy zgodnie z zasadą 1:1

Harmonijnie zbudowane dziewczyny mogą skorzystać z podziału góry i dołu na dwa w przybliżeniu równe bloki kolorów: jasny / ciepły i ciemny / zimny. Używaj tej techniki ostrożnie, aby nie wizualnie zmniejszać wzrostu i nie rozszerzać sylwetki.

5. Dodawanie pionowego kontrastu kolorów

Wyobraźmy sobie, że dziewczyna ma na sobie jaskrawo zieloną koszulkę, a na nią czarną kurtkę. Na co zwróci się Twoja uwaga? Właśnie, koszulka. Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest kolor akcentu. Wizualnie sylwetka wyda nam się mniejsza i szczuplejsza, ponieważ zauważymy tylko jasny pasek na środku.

A jeśli umieścisz jasny kolor po bokach i zostawisz coś o neutralnym odcieniu na środku? Na przykład czarny T-shirt, a na wierzch kwaśno-zielona marynarka – wizualny akcent idzie na boki, a sylwetka wydaje się szersza.

6. Stawiamy na kontrast bieli i czerni

Białe tuczą, czarne wyszczuplają – jest w tym trochę prawdy. Ale możesz obrócić wszystko na swoją korzyść! Biel jest w stanie korygować sylwetkę, wysmuklać sylwetkę i wyszczuplać, jeśli zachowa się odpowiednie proporcje.

Na przykład obraz składa się z czarnej sukienki z białą kurtką lub skórzaną kurtką narzuconą na górę. Krawędzie żakietu ukrywają sylwetkę, a na środku widzimy tylko pasek – idealnie!

7. Ubierz się monochromatycznie

Wyjątkowo udanym efektem wizualnym jest obraz monochromatyczny. W tym przypadku jeden kolor rysuje pionową linię i rysuje sylwetkę. Ważne: obraz monochromatyczny może mieć absolutnie dowolny kolor, niekoniecznie biały!

8. Noś kontrastowe i miękkie kombinacje

Ostre kontrasty kolorów wyglądają nieco bliżej. Ale miękka kombinacja kolorów wygląda „dalej” i odpowiednio zmniejsza sylwetkę. Który pasuje do Twojej sylwetki?

9. Twórz iluzje za pomocą nadruków

Tutaj wszystko jest proste: pionowy nadruk rozciąga figurę lub określony obszar, poziomy powiększa, dodaje sylwetce objętości i tworzy akcent.

READ
Letnie sukienki i spódnice 2023: 30 zachwycająco kobiecych opcji

Nie bój się koloru, eksperymentuj, łącz i pamiętaj te małe triki stylizacyjne, aby każdy Twój wygląd podkreślał Twoją osobowość!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: