Modelowanie brwi: 5 sposobów na radykalną zmianę wyglądu

Zgrabna linia brwi to ważny niuans atrakcyjnego wyglądu. Jeśli są pięknie i gładko ozdobione, wygląd staje się wyrazisty i czarujący. Aby wyglądać pięknie zawsze i wszędzie, wiele kobiet skrupulatnie monitoruje kształt, jasność i wyrazistość swoich brwi. Nowoczesne salony kosmetyczne oferują ogromną liczbę usług, jedną z nich jest modelowanie brwi. Czym jest taka procedura?

Co to jest modelowanie?

Zabieg modelowania stał się w dzisiejszych czasach bardzo popularny, coraz więcej dziewcząt i kobiet zwraca się do salonów kosmetycznych z chęcią zmiany swojego wyglądu poprzez zmianę kształtu lub odcienia brwi. Co to jest? Jak zmieni się wygląd po wymodelowaniu?

Nie wszystkie dziewczyny są zadowolone z kształtu, jaki natura nadała ich brwiom. Właśnie po to, aby dokonać drobnej korekty na własnym obrazie oraz zmienić jego linię i kształt, powstała procedura modelowania.

modeling-i-korrekciya-browj1

W gabinetach kosmetycznych profesjonalni specjaliści od brwi pomogą dobrać indywidualny kształt brwi, który będzie idealnie pasował zarówno do owalu twarzy, jak i odcienia włosów. Co można zmienić za pomocą symulacji?

 • Zgięcie łuku linii brwi;
 • Szerokość i gęstość włosów;
 • Kolory włosów.

Jeśli brwi dziewczyny są naturalnie rzadkie i cienkie, to w połączeniu z modelowaniem można wykonać tatuaż lub przedłużanie włosów.

W każdym przypadku mistrz podchodzi do procedury indywidualnie. Bardzo ważne jest połączenie zewnętrznego wizerunku i pożądanego kształtu brwi, a idealne połączenie może określić tylko profesjonalista. W zależności od indywidualnych cech wyglądu klientki czas trwania zabiegu modelowania może trwać od 40 minut do 1 godziny.

Prawidłowy kształt brwi. Jak wybrać?

Za pomocą modelowania brwi możesz nadać zewnętrznemu obrazowi atrakcyjność i miękkość, ale w tym celu musisz wybrać odpowiedni pełen wdzięku kształt gładkiej linii. Większość dziewczyn marzy o półokrągłych brwiach. Rzeczywiście, ta forma jest elegancka, atrakcyjna i piękna. Ale to wcale nie pasuje do pań o okrągłych rysach, ponieważ w połączeniu z półkolistymi liniami taka kombinacja może wprowadzić negatywne ekscesy do obrazu w postaci pełni twarzy.

Jak połączyć linię brwi i rysy twarzy?

 • „Domy” o odważnej krzywiźnie mogą nadać obrazowi elegancji i odwagi, jednak niepożądanym jest wybieranie tej formy dla pań o podłużnej twarzy, a także dla kobiet o pięknych dużych oczach. Idealną opcją dla „domów” będą dziewczyny o oczach „w kształcie migdałów”. doskonale ozdobią wygląd dziewczynek o podłużnych konturach twarzy. Za pomocą prostych linii wygląd stanie się bardziej miękki i delikatny, a surowe rysy twarzy nabiorą okrągłości.
 • Dla pań o okrągłych rysach lepiej nie wybierać brwi półokrągłych. Takie gładkie linie będą świetnie wyglądać na dziewczynach o dużych wyrazistych oczach. Trzeba dodać, że półkoliste linie odmładzają wygląd i nadają wygląd „pieprzowiny”.

modeling-i-korrekciya-browj2

To interesujące! Jak dobrać odpowiedni kształt brwi – 5 przydatnych wskazówek

modelowanie architektoniczne

Nowoczesne modelowanie architektoniczne lub artystyczne to zabieg kosmetyczny, za pomocą którego można zmienić nie tylko linię łuku, ale także kolorystykę włosów. Do farbowania włosów używa się tylko naturalnych barwników, najczęściej jest to brązowa lub czarna henna. Mistrz, jeśli to konieczne, może użyć innych pigmentów barwiących (na przykład rozjaśniaczy), jeśli chcesz wybrać odcień brwi podobny do koloru loków.

READ
Nigdy więcej sznurków: najskuteczniejsze sposoby na szybki wzrost brwi

Modelowanie architektoniczne pomaga nie tylko nadać brwiom kształt i piękny odcień, ale także zadbać o ich zdrowie. Henna zastosowana w tym przypadku ma przydatne właściwości – odbudowuje zniszczone włosy, wspomaga ich wzrost, wzmacnia mieszki włosowe.

modeling-i-korrekciya-browj3

Podstawowe zasady modelowania

 • Odległość między brwiami. Idealna odległość między brwiami to odstęp równy 2 palcom wskazującym, natomiast początek to pionowa linia włosków wyciągnięta w górę ze środka nozdrza nosa. Konieczne jest skupienie się na jeszcze jednym kosmetycznym tajemnicy – ​​im szersza linia brwi, tym większa wyrazistość w oczach. Ale wszystko powinno mieścić się w rozsądnych granicach!

modeling-i-korrekciya-browj4

modeling-i-korrekciya-browj5

 • Usuwanie nadmiaru włosów. Depilację dowolną metodą (pęseta, nić) można przeprowadzić tylko w dolnej części brwi. Nie możesz wyrywać włosków znajdujących się na linii brwi.

modeling-i-korrekciya-browj6

 • Idealna grubość. W każdym indywidualnym przypadku mistrz powie dziewczynie, jaka szerokość brwi byłaby dla niej idealna. W takim przypadku ważne jest, aby wziąć pod uwagę naturalne cechy twarzy, szerokość oczu i wiele więcej. Oczywiście w ostatnim czasie moda dyktuje nam wiele zasad, ale nie zawsze trzeba iść za jej przykładem. Trzeba pamiętać, że moda zmienia się błyskawicznie, o ile wczoraj popularne były cienkie kreski (które „nie każdej dziewczynie” pasowały), to dziś „władzę nad atrakcyjnością” przejmują brwi-„domki”.

modeling-i-korrekciya-browj7

 • Naturalność. Nadanie włosom idealnego kształtu i odcienia oznacza osiągnięcie naturalności. Cienkie brwi z nadmiernym wygięciem wyglądają zupełnie nienaturalnie, a nawet śmiesznie. Jeśli grube brwi zostaną wyskubane na pół, wynik może stać się nieprzyjemny. Nie warto spierać się z naturą i kardynalną metodą zmiany wyglądu za pomocą popularnych obecnie usług kosmetycznych, należy pamiętać, że najbardziej idealnym i najodpowiedniejszym kształtem brwi jest lekko skorygowana naturalna gładka linia zagięć włosów .

modeling-i-korrekciya-browj8

Przygotowanie do symulacji

Wynik symulacji będzie pozytywny, jeśli wcześniej przygotujesz się do zabiegu. Czego to wymaga?

 • W ciągu 2 – 3 tygodni nie zaleca się usuwania (wyrywania) nadmiaru włosów;
 • 4-5 dni przed zabiegiem nie można farbować włosów;
 • Przy pomocy naturalnych środków zaleca się stymulowanie aktywnego wzrostu włosów.

Wskazówki, które pomogą Ci prawidłowo dopasować kształt brwi i wybrać kolor brwi i rzęs:

Jaka jest procedura?

Modelowanie w salonach kosmetycznych odbywa się w następujący sposób:

 1. Mistrz skrupulatnie dobiera kształt brwi dla dziewczyny, który najlepiej łączy się z jej rysami twarzy;
 2. Włosy brwi są przygotowywane do koloryzacji za pomocą peelingów lub innych środków czyszczących;
 3. Kontur brwi zyskuje nowy wygląd. Z reguły stosuje się do tego białą pastę, która zawiera naturalne oleje roślinne;
 4. Wybrano farbę o żądanym kolorze;
 5. Wewnątrz konturu utworzonego przez pastę włosy są poplamione;
 6. Po upływie wymaganego czasu baza barwiąca i pasta są usuwane z włosów;
 7. „Dodatkowe” włosy, które wyszły poza kontur pasty i nie zostały farbowane, są wyrywane.

Efekt modelowania może utrzymywać się do 6 tygodni. Aby naprawić wynik zabiegu, należy odpowiednio zadbać o włosy po zabiegu.

 • Okresowo przeprowadzaj korektę brwi, wyrywając odrośnięte włoski;
 • Nie należy często chodzić do sauny, a także do kąpieli, może to niekorzystnie wpłynąć na trwałość pigmentu barwiącego.
READ
9 najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie wzrostu brwi

modeling-i-korrekciya-browj10

Samomodelowanie

Wiele dziewczyn chce wiedzieć, jak prawidłowo modelować brwi w domu?

 • Aby osiągnąć perfekcyjny efekt, należy wybrać wysokiej jakości pęsety, które nie mają zbyt ostrych szczelin na krawędziach i żadnych przerw między końcami.
 • Trzymaj pęsety w kierunku naturalnego wzrostu włosów.
 • Skubanie odbywa się tylko przy wysokiej jakości oświetleniu.
 • Aby uniknąć pomyłek i nie wyrywać nadmiaru włosów, przed rozpoczęciem zabiegu zaleca się nakreślić ołówkiem pożądany kształt brwi.
 • Włosy można wyrywać tylko w dolnej części brwi.

modeling-i-korrekciya-browj12

Zabieg doskonale nadaje się do usuwania „miękkiego puchu” włosków pod brwiami. Kosmetolodzy zalecają stosowanie płytek woskowych do usuwania nadmiaru włosów, a nie granulek, które należy najpierw rozpuścić w kąpieli wodnej.

Zaleca się woskowanie po zdobieniu pęsetą.

modeling-i-korrekciya-browj14

 • możliwość alergii;
 • ból.

Ta procedura jest nazywana alternatywą dla używania pęsety. Modelowanie brwi nitką ma piękną i niezwykłą nazwę – nawlekanie. Jak odbywa się handel?

modeling-i-korrekciya-browj15

 • Przygotuj bawełnianą cienką nić o długości – 40 cm.
 • Zawiąż nić w taki sposób, aby powstała zamknięta figura.
 • Umieść nić na indeksie i jednocześnie kciuku obu rąk.
 • Przekręć nić, zamieniając ją w ósemkę – 2 razy.
 • Z powstałym węzłem chwyć bardzo miękkie włosy i ostro je wyciągnij.

Większość modelowania brwi dziewcząt odbywa się za pomocą ołówka. Ale ta procedura znana jest również ze swoich subtelności:

 • Nie zaleca się wykonywania zagięć i łuków ołówkiem;
 • Farbowane są tylko włosy, ale nie skóra;
 • Podstawa brwi powinna być szersza niż ich czubek;
 • Wskazane jest, aby brunetki wybrały kolor ołówka o kilka tonów jaśniejszy niż odcień pasm. Blondynki robią coś przeciwnego;
 • Nasycenie kolorystyki należy stopniowo zmniejszać od podstawy brwi do końcówek.

modeling-i-korrekciya-browj16

Początkowo modelowanie kształtu i odcienia brwi jest zalecane w salonach kosmetycznych, gdzie mistrz może zagwarantować odpowiednią kombinację i doskonałe rezultaty. Następnie w domu konieczne będzie jedynie przeprowadzenie korekty brwi poprzez usunięcie nadmiaru włosów. Główną zaletą modelowania jest doskonały efekt i brak konieczności codziennego nakładania makijażu.

Zobacz też: Najważniejsze punkty w architektonicznym modelowaniu brwi (wideo)

Modelowanie pomoże w stworzeniu idealnych brwi. Podpowiadamy, co to jest, jak przebiega procedura i jakie kroki obejmuje.

Czym jest modelowanie

Czym jest modelowanie

Modelowanie to zestaw zabiegów mających na celu zmianę kształtu i koloru brwi. Termin „modelowanie” jest często utożsamiany z terminem „korekta”, ale to nieprawda.

Wymodelowanie to znacząca zmiana kształtu, a także nadanie brwiom pożądanego wygięcia, natomiast korekcja brwi to środek zapobiegawczy dla zachowania istniejącego kształtu.

Ponadto modelowanie zazwyczaj obejmuje nie tylko pracę pęsetą lub woskiem, ale także kolorowanie i stylizację.

Najczęściej modelowanie obejmuje 3 etapy:

 1. Dobór i tworzenie kształtu brwi – narysowanie szkicu i usunięcie zbędnych włosków;
 2. Wprowadzanie najnowszych zmian i dostosowań.

Drugi krok jest opcjonalny i wykonywany na życzenie klienta. Jeśli nie ma potrzeby zmiany i podkreślenia koloru włosów, to po pierwszym kroku mistrz przechodzi od razu do trzeciego.

Kolejność procedury

Procedura modelowania w salonie lub gabinecie mistrza brwi:

 1. Ankieta klienta dotycząca pożądanego kształtu, koloru i innych niuansów przyszłej pracy;
 2. Przygotowanie skóry i włosów. Obejmuje demakijaż, oczyszczanie i odtłuszczanie;
 3. Tworzenie szkicu w sposób dogodny dla mistrza – okiem, linijką, kompasem lub nitką;
 4. Korekta według stworzonego szkicu. Mistrz usuwa włosy, które zostały wyrzucone z skonstruowanej granicy;
 5. Kolorowanie. Kolorowanie odbywa się za pomocą henny, farby lub kosmetyków – ołówka, kremówki, cieni;
 6. W razie potrzeby stylizacja i korekta punktowa.
READ
Jak korygować i koloryzować brwi: 6 kroków do ideału

Jeśli idziesz do mistrza, aby poprawić kształt – czyli usunąć nadmiar włosów, to jest korekta, a nie modelowanie.

Wybór i tworzenie formularza

Wybór i tworzenie formularza

Korekta to zmiana konturu i kształtu przyszłych brwi, która jest najbardziej odpowiednia dla określonego kształtu twarzy i innych cech wyglądu.

Etap obejmuje 3 kroki:

 1. Wybór formy;
 2. Utwórz szkic;
 3. Usuwanie nadmiaru włosów.

Wybór kształtu

Wybór kształtu to jeden z najważniejszych etapów modelowania. To forma wpływa na ostateczny wizerunek dziewczyny, jak harmonijnie będą wyglądały łuki brwiowe na twarzy.

Wybierając kształt, ważne jest, aby wizualnie poprawić twarz, aby doprowadzić ją do owalu.

 • wszelkie brwi nadają się do owalnej twarzy, ponieważ w tym przypadku nie trzeba nic poprawiać;
 • kształty z przerwą nadają się na okrągłą twarz, ale lepiej odrzucić łukowatą – jeszcze bardziej zaokrągla twarz;
 • w przypadku trójkąta utwórz łuki z zagięciem, ale tak, aby wznoszenie i schodzenie były gładkie;
 • w przypadku rombu, kwadratu i prostokąta użyj brwi z gładkimi liniami, które równoważą kanciastość.

Tworzenie szkicu

Tworzenie szkicu

Szkic tworzony jest na 4 sposoby:

 1. Na oko 3 lub 5 głównych punktów;
 2. Ze specjalnym kółkiem
 3. linijka;
 4. Wątek.

Wybór konkretnej metody zależy od umiejętności mistrza i jego nawyków.

Doświadczeni rzemieślnicy często budują szkic na oko – określają 3 główne punkty:

 1. Pierwszy to początek brwi na grzbiecie nosa. Jest zgodny ze skrzydłem nosa i wewnętrznym kącikiem oka;
 2. Drugi określa wzrost – przechodzi od skrzydła nosa, przez zewnętrzną krawędź tęczówki. Często pojawiają się tutaj nieporozumienia, ponieważ różne źródła podają różne zalecenia – gdzieś piszą, że linia powinna przechodzić przez zewnętrzną krawędź tęczówki, a gdzieś zalecają, aby linia przebiegała przez zewnętrzną krawędź źrenicy. Początkowa technika polega na uniesieniu ponad krawędź tęczówki – taka pozycja uniesienia będzie prawidłowa;
 3. Trzeci to czubek, który leży na linii od skrzydła nosa, przez zewnętrzny kącik oka.

Naszkicuj trzema punktami

Trzy ustalone punkty określają położenie brwi, a wynika z nich technika 5 punktów. Kolejne punkty definiują nie tylko granice, ale także grubość.

W miejsce zestawu trzech punktów należy określić:

 • dwa punkty bazowe – górny i dolny. Odległość między nimi to szerokość;
 • dwa punkty podnoszenia, które określają również szerokość brwi w zakręcie;
 • jeden punkt na końcu to miejsce maksymalnego zwężenia ogona.

5 punktów za szkic

Punkty te następnie wyznaczają granice, które określają kształt, szerokość i zagięcie. W Internecie można znaleźć „ocenę na 10 punktów”, ale jako taka nie ma techniki z taką liczbą punktów. Przez 10 punktów rozumie się 5 punktów przeniesionych na drugą stronę.

Kompas lub linijka

Modelowanie za pomocą cyrkla lub linijki

Istotą szkicowania cyrkla lub linijką jest matematyczna precyzja, która pomaga stworzyć idealnie symetryczne brwi. Do budowy używany jest specjalny kompas, zaprojektowany zgodnie z zasadą „Złotej Sekcji”.

READ
Korekta brwi w domu

Jak szkicować kompasem:

zakręt kompasu

 1. Określ środek twarzy, w tym celu umieść kompas między dwoma łukami, aby z każdego z nich była taka sama odległość do środka. Po prostu nie skupiaj się na nosie – nie może to być wskazówka, ponieważ często ma lekką asymetrię;
 2. Ponadto kompas z nogami jest umieszczony na kanałach łzowych – ta pozycja określa początek;
 3. Punkt końcowy określa się, ustawiając prowadnice kompasu przez zewnętrzne kąciki oka;
 4. Aby określić miejsce wzrostu, skrajne nogi połóż na wcześniej ustalonym początku i końcu. Miejsce, w które wskaże środkowa noga kompasu i będzie miejscem zagięcia;
 5. Teraz można połączyć wszystkie zadane punkty, dostosować szerokość i intensywność gięcia.

3 ważne zasady pracy z kompasami:

 • punkty są nakładane natychmiast na obie połówki twarzy. Ta zasada pozwala zaobserwować symetrię zarówno w pozycji, jak i wielkości brwi;
 • brwi są umieszczone na tej samej linii. Aby to sprawdzić, długa nóżka kompasu jest ustawiona poziomo – dolne punkty podstawy i końcówki powinny leżeć na tej samej linii;
 • po ustawieniu punktów należy sprawdzić symetrię punktów podnoszenia. Aby to zrobić, mierzy się odległość od początku do miejsca zgięcia – odległość na obu brwiach musi się zgadzać.

Jak zbudować brwi za pomocą linijki

Jak zbudować brwi za pomocą linijki

Linijka do brwi to plastikowy produkt, który z łatwością przybiera kształt płatka czołowego dziewczynki.

Podziały zastosowane do linijki pomagają mistrzowi wykonać brwi tej samej wielkości o równych proporcjach.

 1. Umieść linijkę na czole tak, aby podziały były jak najbliżej górnej granicy brwi;
 2. Nakreśl trzy punkty bazowe – ogon, wzniesienie i podstawę. Aby to zrobić, użyj metody, którą opisaliśmy jako pierwsza – przykładając ołówek od skrzydełka nosa, najpierw przez wewnętrzny róg, potem przez krawędź tęczówki i wreszcie przez zewnętrzny róg;
 3. Sprawdź symetrię ustalonych punktów za pomocą linijki zamocowanej na czole – odległość między punktami powinna być taka sama na obu brwiach. Najprawdopodobniej w niektórych miejscach zauważysz, że punkty nie znajdują się na tym samym poziomie. Wynika to z naturalnej asymetrii twarzy. Dzięki linijce możesz przesuwać punkty i sprawić, by brwi były symetryczne.

oznaczenie gwintu

oznaczenie gwintu

Znakowanie nici to bardziej profesjonalny sposób, który wymaga umiejętności. Przed rozpoczęciem pracy nić jest barwiona korektorem, białym ołówkiem lub specjalną pastą do znakowania.

Możesz też kupić specjalną barwioną nić – została już na nią nałożona kompozycja koloryzująca.

Główna zaleta znakowania gwintów – pod koniec pracy uzyskuje się pełnoprawny szkic ze wszystkimi niezbędnymi granicami, które wystarczy poprawić.

Kolejność układu:

 1. Określ środek twarzy. Możesz poruszać się za pomocą znacznika wyboru na górnej wardze;
 2. Teraz umieść dwie pionowe linie, które wyznaczają początek – biegną od skrzydełka nosa przez bruzdę łzową;
 3. Określ czubek od skrzydła nosa przez zewnętrzny róg – również połóż linię;
 4. Aby określić wzrost za pomocą nici, zostaw linię od skrzydła nosa przez zewnętrzną krawędź tęczówki;
 5. Użyj poziomych linii, aby określić żądaną szerokość;
 6. Wydrukuj linię od dolnego punktu przeciwległej brwi, przez górny punkt modelowanej brwi, a kończąc na linii liftingu. Powtórz to samo po drugiej stronie twarzy;
 7. Następnie narysuj dolną granicę prostopadle do góry i połącz końcówkę na końcu.
READ
Prosty kształt brwi jako główny trend kosmetyczny 2023

Po przygotowaniu szkicu możesz przystąpić do korekty – usunięcia nadmiaru włosów. Można to zrobić za pomocą wosku, pęsety lub nici do nawlekania.

Wybierz metodę korekty w zależności od sytuacji:

 • jeśli nie ma zbyt wielu dodatkowych włosków, najłatwiej jest to skorygować pęsetą. Usuń włosy pojedynczo, bez wchodzenia w narysowaną ramkę;
 • jeśli na grzbiecie nosa i pod brwiami jest dużo włosów welusowych, poradzą sobie z nimi nici lub wosk, ale żadna z opcji nie jest odpowiednia dla wrażliwej skóry.

Barwienie

Koloryzacja brwi

Po dokonaniu korekty i utworzeniu szkicu można przystąpić do kolorowania. Jeśli potrzebujesz długotrwałego efektu, na brwi nakłada się farbę lub hennę, jeśli opcja jest tymczasowa, możesz użyć ołówka i innych kosmetyków.

Technologia barwienia zależy od użytego barwnika i pożądanego rezultatu. Rozmawialiśmy o tym, jak szczegółowo malować brwi farbą i henną w osobnych artykułach, ale tutaj po prostu podkreślamy główne niuanse w celach informacyjnych:

 • aby stworzyć obszerne brwi bez wyraźnej grafiki, barwnik nakłada się na kilka cienkich warstw;
 • aby stworzyć bardziej graficzne, jasne brwi, barwnik jest rozłożony w jednej grubej warstwie;
 • w celu usunięcia wyraźnego początku, 3-5 minut po nałożeniu farby, mistrz szczotkuje substancję od początku pędzlem, a po kilku minutach całkowicie ją usuwa.

Barwnik dojrzewa tak długo, jak wymaga tego instrukcja dla danego produktu.

Oddzielnie wspominamy o odcieniu, który jest wybierany na podstawie koloru dziewczyny i koloru jej włosów:

 • dla blondynki wybierz kolor o 1-2 tony ciemniejszy niż kolor włosów;
 • dla brunetek odpowiednie są ciemne odcienie, kilka tonów jaśniejsze niż włosy na głowie;
 • farbowane dziewczyny powinny mieć brwi w kolorze korzenia.

Niektóre barwniki dają niepotrzebny odcień – zielony, żółty, niebieski. Można go usunąć mieszając kolory – żółty ton neutralizuje fioletowy, zielony – czerwony. Aby określić, który kolor pomoże usunąć niepotrzebny odcień, pomoże koło kolorów – przeciwne kolory koła neutralizują się nawzajem.

Stylizacja i poprawki

Układanie i regulacja

Na ostatnim etapie, gdy brwi nabrały już pożądanego wyglądu, dokonuje się ostatecznych poprawek:

 1. Farba jest usuwana, jeśli dostanie się na skórę. Aby to zrobić, potrzebujesz specjalnego zmywacza, który pomaga usunąć pigment ze skóry;
 2. Pojedyncze włosy są usuwane. Mistrz nie mógł ich zauważyć w procesie korygowania kształtu, a po zabarwieniu pojawiły się. Korekcja punktowa jest zwykle przeprowadzana za pomocą pęsety.

A na koniec na życzenie klientki wykonywana jest stylizacja brwi. Włosy można ułożyć woskiem, mydłem lub specjalnym żelem utrwalającym. W efekcie klientka otrzymuje nowe piękne brwi, które podkreślają rysy twarzy i czynią ją bardziej harmonijną.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: