Moda na makijaż 2023: 7 modnych trendów w makijażu oczu

Makijaż modowy 2022/2023

Zdrowy tryb życia, prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, osiem godzin snu i… umiejętne stosowanie kosmetyków pozwalają kobiecie dobrze wyglądać w każdym wieku. W sztuce makijażu, jak w każdej innej, istnieją trendy, które nadają ton temu, jaki będzie modowy makijaż 2022/2023. O głównych trendach, dlaczego są tak popularne i jakie kosmetyki dekoracyjne muszą znaleźć się w kosmetyczce w nowym sezonie, omówimy w tym artykule.

p, cytat blokowy 2,0,0,0,0 –>

Delikatny makijaż w stylu Nude

modny makijaż nude

p, cytat blokowy 4,0,0,0,0 –>

Nude jest tłumaczone z angielskiego jako „nagi”. To makijaż, który jest prawie niewidoczny na twarzy. Wszystkie kosmetyki nakłada się tak cienko, jak to możliwe i dobrze się blenduje, dzięki czemu nie ma wyraźnych kresek.

p, cytat blokowy 5,0,0,0,0 –>

Ten trend w modzie przyciąga kobiety w każdym wieku i to nie tylko na co dzień. Nawet młode dziewczyny często wybierają nago do wieczorowych stylizacji.

p, cytat blokowy 6,0,0,0,0 –>

natura

p, cytat blokowy 7,0,0,0,0 –>

Głównym celem makijażu nude jest zdrowa, czysta i gładka skóra. Aby to osiągnąć, będziesz potrzebować:

 1. korektor lub korektor;
 2. krem tonujący;
 3. proszek;
 4. Zakreślacz.

Jeśli skóra jest bez wad, modny makijaż nude można wykonać bez korektora lub korektora. Ale jeśli na twarzy pojawiają się wysypki lub cienie pod oczami, produkty te pomogą wyrównać koloryt i sprawić, że wygląd będzie bardziej wypoczęty.

p, cytat blokowy 9,0,0,0,0 –>

Trendy w makijażu mody 2022/2023

p, cytat blokowy 10,0,0,0,0 –>

Podkład do makijażu typu „naked” należy dobierać z lekką lub średnią zdolnością nakładania, aby twarz nie dawała efektu maski czy plastra. Należy go nakładać zwilżony wodą i dobrze wyciśnięty gąbką (beauty blender). Zamiast podkładu możesz użyć kremów BB i CC.

p, cytat blokowy 11,0,0,0,0 –>

Za trwałość odpowiada puder, więc nie możesz się bez niego obejść. To narzędzie powinno mieć lekką, kruchą, prawie przezroczystą teksturę.

Jeden z głównych współczesnych trendów kryje się w frazie: zdrowa skóra to promienna skóra, dlatego często ostatnim krokiem w pracy z tonem jest rozświetlacz, który nada zdrowego blasku.

p, cytat blokowy 13,0,0,0,0 –>

Jeśli chodzi o stosowanie cieni, tuszu do rzęs i szminki, jest to dopuszczalne w makijażu nude, ale wszystkie odcienie powinny być jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

READ
Trendy kosmetyczne, które stracą na aktualności w 2023 roku

p, cytat blokowy 14,0,0,0,0 –>

makijaż naturalny 2022/2023

p, cytat blokowy 15,0,0,0,0 –>

makijaż świąteczny 2022/2023

p, cytat blokowy 16,0,0,0,0 –>

trendy w makijażu 2022/2023

p, cytat blokowy 17,0,0,0,0 –>

trendy w makijażu na zdjęciu

p, cytat blokowy 18,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 19,0,1,0,0 –>

Głównym celem są jasne strzałki

Ten fakt może kogoś zszokować, ale jest ponad 20 (!) Sposobów na piękne podkreślenie oczu za pomocą strzałek. Wykorzystanie wszystkich możliwych opcji stało się jednym z trendów makijażowych 2022/2023.

p, cytat blokowy 20,0,0,0,0 –>

Zanim przejdziemy do nowoczesnych trendów, zastanów się, jakie kosmetyki będą potrzebne do takiego makijażu:

 • eyeliner – może być żelowy, płynny, w postaci markera, dzięki któremu nawet początkujący może łatwo narysować wyraźne i zgrabne strzały;
 • ołówek to uniwersalny żołnierz piękna, który z łatwością narysuje wyraźną linię i bez problemu poradzi sobie z wersją cieniowaną;
 • cienie – do rysowania strzał nadają się tylko produkty ultra napigmentowane, konieczne jest również użycie bazy pod cienie.

Wśród modnych opcji strzałek do modnego makijażu 2022/2023 są:

 1. Strzałka podstawowa – odpowiednia dla każdego kształtu oka. Jest to lilia od wewnętrznego kącika oczu do zewnętrznego. Linia może mieć różną grubość, zgodną z najnowszymi trendami mody i różnorodną kolorystyką.
 2. Podwójnie nowoczesny – będzie głównym tematem. Cienie w tym przypadku nie są używane, a jedynie podkład na powieki. Najpierw rysuje się cienką linię wzdłuż górnej powieki, a następnie ruchomą powiekę rysuje się linią od środka do głównej strzałki. Dolna powieka jest opuszczona cienką linią. Taka strzałka może być również wykonana w kolorze.
 3. Kropki zamiast strzałek. Wizażyści uznali linię graficzną wokół oczu za zbyt nudną, dlatego coraz częściej zastępują ją kropki. Mogą znajdować się na dolnej powiece, górnej lub skroniach. Autorką tego makijażu była stylistka Pat McGrath, dodająca do wizerunków modelek na pokazie mody, ale pomysł spodobał się także wielu gwiazdom, na przykład Sarah Paulson.

Wyraźne brwi w trendach mody

Jakiej metamorfozy nie przeżyły kobiece brwi – od cienkiej, uniesionej, zdziwionej, cienkiej nici po grube, zaczesane brwi sowy. Spora dbałość o nie doprowadziła do pojawienia się specjalistów z branży kosmetycznej (lashmakers), którzy potrafią znacząco odmienić twarz, tylko nieznacznie zmieniając kształt brwi.

READ
Innowacja w tworzeniu makijażu – czarujący makijaż powietrza!

p, cytat blokowy 24,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 25,0,0,0,0 –>

Wszyscy mistrzowie brwi są zgodni, że nie ma uniwersalnej modnej formy, która będzie pasować absolutnie każdej kobiecie. Wręcz przeciwnie, uważają, że trzeba szukać własnego, co podkreśli indywidualność i piękno konkretnej osoby. Jednocześnie trendy w makijażu 2022/2023 są takie, że grube, jak najbardziej zbliżone do naturalnych, dobrze podkreślone brwi będą nadal modne.

p, cytat blokowy 26,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 27,0,0,0,0 –>

W procesie tworzenia tak modnego makijażu z naciskiem na brwi nie można obejść się bez następujących kosmetyków:

 1. pinceta – lepiej, aby specjalista nadał kształt brwiom, a w przerwach między wizytami pojawiające się włosy można usunąć samodzielnie pęsetą;
 2. szczotka – na co dzień do stylizacji włosów nie można obejść się bez okrągłej szczotki;
 3. pędzel płaski ze skosem – jest potrzebny do rysowania konturów cieniami lub szminką do brwi oraz do wypełniania kolorem;
 4. ołówek – do szybkiego makijażu, gdy trzeba szybko narysować kontur lub wypełnić puste przestrzenie kreskowaniem;
 5. cienie – dają najbardziej naturalny efekt, więc większość dziewcząt woli używać tego narzędzia;
 6. żel do stylizacji – transparentny do utrwalenia konturu lub kolorowy dla podkreślenia naturalnego odcienia.

Dla dziewczynek, których brwi są cienkie, rzadkie i pozbawione objętości, zabieg laminowania pomoże uzyskać graficzny zarys i modną objętość. Po tym włosy zachowają pożądany kształt przez miesiąc.

Makijaż oczu 2019

Makijaż oczu 2023 to pięknie i z gracją pomalowane oczy.

Makijaż Oczu 2023

Umiejętnie podkreślone, nadają kobiecemu wizerunkowi szczególnej wyrazistości.

W końcu, jak mówią, oczy są zwierciadłem duszy. A każda z nas, fashionistek, chce wywrzeć na innych szczególne wrażenie swoim wyglądem i wyglądem. A wykwintny makijaż oczu to gwarancja piękna i kobiecości, tajemniczości i oryginalności.

Makijaż Oczu 2023

Trendy w modzie pozwalają podążać za głównymi trendami. Wizażyści z całego świata oferują nam najjaśniejsze i najbardziej niepowtarzalne spojrzenia wyrażone poprzez makijaż oczu 2023.

Warto zauważyć, że w nadchodzącym roku wyraziste oczy będą miały szczególny honor. Zaleca się stosowanie bogatej palety kolorów.

Zastanówmy się, jaki powinien być idealny makijaż oczu w 2023 roku i jak go osiągnąć. Istnieje kilka głównych trendów w modzie.

READ
Trendy kosmetyczne na sezon wiosna-lato 2023

Makijaż oczu 2023: asymetryczny wygląd

Dziś ścisła symetria w wizerunku kobiety stopniowo traci na znaczeniu. Idealnie gładkie, identyczne linie na oczach, ścisłe dopasowanie kolorów cieni na obu powiekach nie jest tak ważne. Wręcz przeciwnie, asymetria makijażu oczu w 2023 roku jest mile widziana.

Makijaż Oczu 2023

Lekkie, niedbałe kreski eyelinerem, różne kolory cieni do powiek, umiejętne podkreślanie i jasny wyraz tylko jednego oka – to główne trendy w makijażu oka 2023 roku. Będą w modzie.

strzałki trendu

Strzały nigdy nie tracą na znaczeniu. Zawsze pozostają w modzie i pomagają pięknie wyrazić i podkreślić oczy. W nowym roku makijaż oczu 2023 podkreśla również szczególną rolę strzałek.

Makijaż Oczu 2023

Mile widziane nowe rodzaje i metody rysowania strzał na oczach, w szczególności podwójne w formie zakrzywionej ulotki, kwadratowe itp.

Dlatego, drodzy fashionistki, możesz już zacząć trenować we wdrażaniu najmodniejszych strzał. Będą wyglądać szczególnie jasno i pięknie już w sylwestra.

Makijaż Oczu 2023

Rola brwi w makijażu oczu

W nowym roku brwi nie powinny mieć wyraźnych, precyzyjnych linii. Na 2023 r. Idealne są naturalne brwi, bez koloryzacji, bez tatuowania. Wystarczy je trochę ukształtować. Że tak powiem, aby nadać określony wygląd, ale jednocześnie zachować naturalność.

To właśnie naturalny i naturalny wygląd brwi to jeden z najmodniejszych trendów nadchodzącego roku.

Makijaż Oczu 2023

Jak podkreślić rzęsy?

Długie, gęste rzęsy nadają spojrzeniu wyjątkowej kobiecości i tajemniczości.

Wszyscy, fashionistki, wiemy, że w poprzednich sezonach, a nawet teraz kobiety robiły wszystko, aby nadać swoim rzęsom większą objętość. Nowy modny kierunek wyrazu rzęs nieco się zmieni.

Makijaż Oczu 2023

Modne będą tak zwane rzęsy dla lalek. Ładnie wystające w różnych kierunkach i nie idealnie wyrównane.

Ten efekt bardzo pięknie wyraża oczy i spojrzenie. Daje mu pewną naiwność i dziecięcą otwartość. Zgadzam się, to bardzo interesujące.

Makijaż Oczu 2023

Aby uzyskać efekt rzęs lalek, musisz użyć wysokiej jakości tuszu wolumetrycznego. Rzęsy są dozwolone. A dla większej wyrazistości spojrzenia możesz użyć ciemnego eyelinera na wewnętrznej stronie powiek.

Makijaż oczu 2023: modne kolory

Przy okazji, o kolorach makijażu oczu 2023. Pozwala kobiecie w pełni wyrazić swoją indywidualność, podkreślić jej niepowtarzalny styl.

Kolory nie są ograniczone. Wręcz przeciwnie, nieco nudną klasykę z ceglanymi odcieniami zastępuje jasna, nietuzinkowa kolorystyka.

READ
Jakie zmiany kosmetyczne nadejdą w 2023 roku

Makijaż Oczu 2023

Tak więc, drodzy fashionistki, jasność i nasycenie palety kolorów cieni sprawiają, że makijaż oczu 2023 jest szczególnie interesujący. W końcu możesz łączyć dowolne kolory: czerwony, różowy, fioletowy, zielony itp.

Makijaż Oczu 2023

Jednocześnie spokojniejsze odcienie cieni nie wyszły z mody. Beże, błękity, brązy i chłodniejsze odcienie. Idealnie nadają się do wieczorowego makijażu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: