Minimalistyczne meble: 10 projektów dla Twojego domu

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Dom o powierzchni 165 m20 metrów w wiosce mieszkalnej Nowosybirsk został zaprojektowany i zbudowany od podstaw, dzięki czemu projektantka Ksenia Ivanov, studio projektowo-architektoniczne Ivanova i architekt projektu Ivan Potseluev zdołali spełnić wszystkie życzenia klientów. Na przykład, aby dom był jak najbardziej otwarty, aby podziwiać piękne widoki przez duże okna. W domu nie ma wielu kolorów, większość ścian pomalowana jest na biało: minimalistyczne wnętrze sugeruje się w malowniczym leśnym miejscu. Meble musiały być neutralne, dlatego kuchnia w tym projekcie traktowana jest jako kontynuacja białej ściany. Został zamówiony u rosyjskiej marki z ponad XNUMX-letnią historią Giulia Novars. Nowoczesne, minimalistyczne kuchnie są podstawową działalnością firmy i przyniosły Giulii Novars wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Różnorodność materiałów i wysoki poziom wyposażenia technologicznego to kolejna mocna strona firmy inżynierskiej. Rozwijając koncepcję pojedynczej przestrzeni życiowej, Giulia Novars oferuje meble do salonu i jadalni, wykonane w tym samym stylu co kuchnia.

Na temat: Ksenia Ivanova: kompaktowy dom w Nowosybirsku

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

КMieszkanie projektanta: Kuchnia Silver Home

Projektantka Olga Podolska zaprojektowała 80 mkw. metrów w Moskwie dla własnej rodziny. Osiedle znajduje się w domu wybudowanym w 1976 roku. Wnętrze powstało od podstaw: zlikwidowano wszelkie ślady sowieckich remontów, zdemontowano ścianki działowe, dokonano przebudowy w celu odpowiedniej organizacji i zwiększenia powierzchni salonu. Kuchnia została połączona z przestrzenią dzienną, obecność kuchenki gazowej dyktowała podział na strefy z przesuwanymi szklanymi ściankami loftowymi. „Chcieliśmy stworzyć dla siebie neutralną przestrzeń, która by nam nie przeszkadzała” – mówi o projekcie projektant. Paleta kolorów opiera się na kojących odcieniach z akcentowanymi czarnymi uchwytami, armaturą wodno-kanalizacyjną, przegrodą na poddaszu i technicznymi listwami świetlnymi. Sam zestaw kuchenny, podobnie jak inne meble, został wykonany według szkiców Olgi w jej rodzinnej pracowni meblowej Silver Home w regionie moskiewskim. Od 2014 roku firma produkuje autorskie kolekcje mebli, a także oferuje produkcję przedmiotów na indywidualne zamówienia na zlecenie projektantów wnętrz i ich klientów.

Na temat: Olga Podolskaya: mieszkanie projektanta

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Кapartament dla rodziny z dziećmi: kuchnia “Maria”

Daria i Leonid Solovyov, Biuro LSD, zaprojektowali mieszkanie w moskiewskim kompleksie mieszkalnym „Litsa”. Klientami jest małżeństwo z czwórką dzieci. „Zadanie było jasne: zapewnić osobistą przestrzeń dla wszystkich i dodać obszerną otwartą przestrzeń, w której można spotkać się z dużą firmą. Głównymi wektorami projektu są funkcjonalność i minimalizm – wyjaśniają architekci. Za 120 mkw. metrów, powstały przestrzenie prywatne oraz część wspólna – kuchnia-jadalnia-salon. Kuchnia została dopracowana w najmniejszym szczególe. Architekci przewidzieli przestronne schowki, w tym dwie wbudowane lodówki. Zrobili otwarte półki na końcu kolumny, aby były niewidoczne, a wszystko, co było w zasięgu wzroku, było pokryte pustymi fasadami. „Osiągnęliśmy w ten sposób maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu poczucia lekkości i przestronności.” Meble kuchenne zamówiono w firmie Maria, która zaczynała jako przedstawicielstwo włoskiej fabryki mebli kuchennych, ale pod koniec lat 1990. otworzyła swoją produkcję w Rosji, opierając się na włoskich tradycjach: wzornictwie i jakości. Pierwsze modele kuchni projektowało włoskie biuro Adriani e Rossi, później fabryka zaczęła współpracować z projektantami Karimem Rashidem i Garrym Nureyevem. Przez 21 lat fabryka stworzyła ponad 500 000 kuchni, a także uruchomiła linię mebli. Na zamówienie wykonuje przedmioty o niestandardowych wymiarach, dowolnej kolorystyce oraz w różnych wykończeniach.

READ
5 gorących trendów w wystroju kuchni na 2023 rok

Na temat: LSD Interior: mieszkanie dla rodziny z czwórką dzieci

Rosyjskie zdjęcie kuchni meblowej

Мkawalerski strych: kuchnia Atrybut

Anna i Alexander Krause, KRAUZEarchitekci zaprojektowali 40 mkw. metrów. Mieszkanie w centrum Moskwy przeznaczone było na pobyt stały kawalera. „Musieliśmy stworzyć modne wnętrze – wygodną przestrzeń do intensywnego życia, w której klient mógłby nie tylko mieszkać, ale także odbywać spotkania biznesowe” – mówią autorzy projektu. — Trzeba było szczegółowo opracować projekt i szybko go zrealizować przez sprawdzonych wykonawców. Ściana zamontowana wzdłuż osi kalenicy pozwoliła na umieszczenie antresoli w kubaturze, w której urządziliśmy sypialnię. Kuchnia jest centralnym elementem przestrzeni pierwszego poziomu. Mimo swoich skromnych rozmiarów jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz. Kuchnię, a także meble w zabudowie, drzwi wewnętrzne, stolik kawowy i szafkę RTV zaprojektowaliśmy specjalnie na potrzeby projektu. Meble na wymiar idealnie pasują do podanych wymiarów.” Kuchnia została wykonana na zamówienie według szkiców architektów przez rosyjską firmę Attribute, która od 2004 roku produkuje kuchnie klasy premium. Wysoką jakość zapewnia zaawansowana technologicznie produkcja jednego cyklu, a indywidualne podejście zapewnia zespół doświadczonych projektantów, którzy projektują kuchnie uwzględniając architekturę, wielkość pomieszczenia oraz wymagania klienta.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: