Mięsień, który ma tylko 15% światowej populacji

Ludzie składają razem palce i szukają atawistycznego mięśnia nadgarstka. A takie „cześć” z przeszłości jest bardzo zaskakujące

Ludzie odkryli długi mięsień dłoniowy na nadgarstku, który w odległej przeszłości pomagał małpom skakać z gałęzi na gałąź. Aby wykryć element, trzeba połączyć dwa palce, a wynik prostego eksperymentu jest bardzo zaskakujący.

Użytkownicy Twittera często zwracają uwagę na szczegóły, które w życiu codziennym wydają się przyziemne i nieciekawe. Dziewczyna zauważyła więc, że dikpiki wysyłane na prywatne wiadomości nie wyglądają seksownie. Aby zaradzić tej sytuacji, komentator przygotował szczegółową instrukcję, w której główną rolę odgrywa ogórek, dobre światło i puszysty zwierzak. Wcześniej użytkownicy zastanawiali się, dlaczego Mała Syrenka wybrała pozycję ofiary, aby być blisko ukochanej. A po szczegółowym rozumowaniu ludzie nie są gotowi obwiniać księcia za wszystko i wczuć się w baśniową bohaterkę.

Tym razem użytkownicy mediów społecznościowych podnieśli kwestię fizjologii i pochodzenia gatunku ludzkiego. Dziewczyna zarejestrowana na platformie pod nickiem większe od gigantów, 20 lipca, zaprosili komentatorów do znalezienia długiego mięśnia dłoniowego na ich nadgarstku, który jest uważany za zalążek – narząd, który w toku ewolucji utracił swój pierwotny cel. To długi mięsień dłoniowy wzmacniał chwyt małp podczas przeskakiwania przez drzewa.

większe od gigantów

Dobra, poszukajmy atawistycznego mięśnia odpowiedzialnego za uwalnianie pazurów. Łączymy mały palec i kciuk i pochylamy pędzel do siebie.

Po poście większe od gigantów wiele osób na nowo odkryło ścięgno, które jest uwalniane podczas nadwyrężenia nadgarstka. Komentatorzy przyznali, że nigdy nie myśleli o przeznaczeniu tego mięśnia i nie kojarzyli go z „dziedzictwem” swoich przodków. Dla użytkowników sieci społecznościowej miłą niespodzianką było to, że zachowali mięśnie związane z instynktami łowieckimi i przetrwaniem na wolności.

niepokój ser

Bardzo wyraźny? Jestem drapieżnikiem po czubki pazurów! Oooo!

Niektórzy komentatorzy zauważyli, że element można zobaczyć tylko na jednej z dwóch rąk.

skomalech

Czy to normalne, że jest po prawej stronie, a nie po lewej?

minsz

Cholera, mam pełne ręce roboty, więc na początku byłem tak zdenerwowany, że nie wyszło. A potem spojrzałem na zdjęcie pod tweetem i spróbowałem ułożyć palce w inny sposób. Odkryto atawizm mięśniowy lewej ręki!

Jednak u niektórych osób długi mięsień dłoniowy nie był widoczny. Według naukowców 15 procent światowej populacji nie ma tego szczątku. Ale to wcale nie zmartwiło komentatorów, którzy uznali, że ewolucja zwyciężyła, a ludzkość nie będzie już musiała zdobywać własnego pożywienia ani uciekać przed drapieżnikami, skacząc z gałęzi na gałąź.

READ
6 lęków przed Rosjankami, z którymi nie ma sensu walczyć

kawałek piwa

Czy ona nie jest? Cóż, szczęśliwego Dnia Ewolucji.

Użytkownicy Twittera całkowicie zagłębili się w pytanie i wskazali na błąd większe od gigantów, co widać w opisie posta. Rzeczywiście, długi mięsień dłoniowy miał wzmacniać chwyt, a proces uwalniania pazurów nie miał z tym nic wspólnego. Ponadto mięsień jest uważany za element szczątkowy i nie jest związany z atawizmami – cechami charakterystycznymi tylko dla odległych przodków. Na przykład ogonopodobny wyrostek lub ciągła linia włosów na ludzkim ciele.

księżniczka brzoskwinia

Technicznie rzecz biorąc, nie jest to atawizm, ale podstawa, długi mięsień dłoniowy. I nie była odpowiedzialna za wypuszczanie kości, ale służyła do wspinania się po drzewach wśród małp.

Lewoczka

Chłopaki, od kiedy małpy wypuszczają pazury.

Niestety w niektórych przypadkach ludzie lekceważą zwierzęta uważane za naszych przodków. Jednym z przykładów była śmierć najbardziej fotogenicznego samca goryla o imieniu Rafiki. A smutna historia prymatu na zawsze pozbawia komentatorów wiary w ludzkość.

A dzika małpa z indyjskiego miasteczka okazała się zakładnikiem „miłości” własnego właściciela. Mężczyzna, który adoptował zwierzę, postanowił podać mu alkohol. Ale pomysł skończył się smutno, a futrzany bohater opowieści został skazany na dożywocie za rozpustę.

Podstawowymi narządami człowieka są wyrostek robaczkowy, zęby mądrości, mięśnie ucha, naskórek, kość ogonowa, mięsień piramidowy brzucha i komory moganowskie krtani.

911

Narządy szczątkowe nazywane są narządami, które w toku rozwoju ewolucyjnego utraciły swoje znaczenie. Są one składane w stanie prenatalnym i utrzymują się przez całe życie, w przeciwieństwie do tzw. organów tymczasowych, które posiadają tylko zarodki. Rudymenty różnią się od atawizmów tym, że te pierwsze są niezwykle rzadkie (solidna linia włosów u ludzi, dodatkowe pary gruczołów sutkowych, rozwój ogona itp.), podczas gdy te drugie są obecne u prawie wszystkich przedstawicieli gatunku. Porozmawiamy o nich – elementarnych narządach człowieka.

Ogólnie rzecz biorąc, pytanie, jaka jest rola podstaw w życiu tego lub innego organizmu i co w rzeczywistości należy uznać za takie, jest nadal dość trudne dla fizjologów. Jedno jest pewne: narządy szczątkowe pomagają prześledzić ścieżkę filogenezy. Podstawy pokazują związek między organizmami współczesnymi i wymarłymi. A te narządy są między innymi dowodem działania doboru naturalnego, który usuwa zbędną cechę. Jakie narządy ludzkie można uznać za prymitywne?

READ
Jak dopasujesz się do swojego znaku zodiaku?

Coccyx

Jest to dolna część kręgosłupa, która składa się z trzech lub pięciu zrośniętych kręgów. To nic innego jak nasz szczątkowy ogon. Pomimo swojej szczątkowej natury kość ogonowa jest dość ważnym organem (podobnie jak inne szczątki, które chociaż straciły większość swojej funkcjonalności, nadal są bardzo przydatne dla naszego organizmu).

Przednie odcinki kości ogonowej są niezbędne do przyczepienia mięśni i więzadeł biorących udział w funkcjonowaniu narządów układu moczowo-płciowego oraz dalszych odcinków jelita grubego (przyczepione są do nich mięśnie guziczny, biodrowo-guziczny i łonowo-guziczny, które tworzą mięsień unoszący odbyt, a także wiązka odbytowo-guziczna). Ponadto część wiązek mięśniowych mięśnia pośladkowego wielkiego, który odpowiada za prostowanie stawu biodrowego, jest przyczepiona do kości ogonowej. Potrzebujemy również kości ogonowej, aby właściwie rozłożyć obciążenie fizyczne na miednicę.

Zęby mądrości

Są to zęby ósme w uzębieniu, potocznie nazywane ósemką. Jak wiadomo, „ósemki” otrzymały swoją nazwę ze względu na fakt, że wybuchają znacznie później niż reszta zębów – średnio w wieku od 18 do 25 lat (niektórzy ludzie w ogóle nie wybuchają). Zęby mądrości są uważane za zaczątki: kiedyś były potrzebne naszym przodkom, ale po diecie Homo sapiens znacznie się zmienił (zmniejszyło się spożycie pokarmów stałych i twardych, ludzie zaczęli jeść żywność poddaną obróbce termicznej), zwiększyła się objętość mózgu (w wyniku czego natura „musiała” zmniejszyć szczękę Homo sapiens) – zęby mądrości stanowczo “odmawiają” wpasowania się w nasze uzębienie.

Ci „chuligani” pośród zębów od czasu do czasu starają się rosnąć w sposób przypadkowy, przez co w dużym stopniu przeszkadzają innym uzębieniom i ogólnej higienie jamy ustnej: z powodu nieprawidłowego ułożenia „ósemek” między nimi a sąsiednimi zębami, jedzenie się blokuje od czasu do czasu. A szczoteczka nie jest tak łatwo dostać się do zębów mądrości, dlatego często są one dotknięte próchnicą, która prowadzi do usunięcia chorego zęba. Jeśli jednak zęby mądrości są prawidłowo ustawione, mogą służyć np. jako podpora mostów.

Załącznik

Średnio długość wyrostka ślepego u ludzi wynosi około 10 cm, szerokość tylko 1 cm, jednak może nam to sprawić wiele kłopotów, a w średniowieczu „choroba jelitowa” była wyrokiem śmierci . Dodatek pomagał naszym przodkom trawić pasze objętościowe i oczywiście odgrywał bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całego organizmu. Ale nawet dzisiaj to ciało wcale nie jest tak bezużyteczne. To prawda, że ​​od dawna nie pełni poważnej funkcji trawiennej, ale pełni funkcje ochronne, wydzielnicze i hormonalne.

READ
Czy warto zapisać się na prywatne lekcje angielskiego?

mięśnie ucha

Są to mięśnie głowy otaczające małżowinę uszną. Mięśnie ucha (a dokładniej to, co z nich zostało) to klasyczny przykład narządów szczątkowych. Jest to zrozumiałe, ponieważ ludzie, którzy potrafią poruszać uszami, są dość rzadcy – znacznie rzadziej niż ludzie, którzy nie mieliby kości ogonowej, wyrostka robaczkowego itp. Funkcje, które mięśnie ucha wykonywały u naszych przodków, są całkiem zrozumiałe: oczywiście pomagały poruszać uszami, aby lepiej słyszeć zbliżającego się drapieżnika, rywala, krewnych lub ofiarę.

Piramidalny mięsień brzucha

Należy do przedniej grupy mięśniowej okolicy brzucha, jednak w porównaniu z mięśniem prostym jest bardzo mały i z wyglądu przypomina mały trójkąt tkanki mięśniowej. Mięsień piramidalny brzucha to podstawa. Ma to znaczenie tylko u torbaczy. Wiele osób w ogóle go nie ma. Dla tych, którzy są szczęśliwym posiadaczem tego mięśnia, rozciąga tzw. białą linię brzucha.

epikant

Ten zaczątek jest charakterystyczny tylko dla rasy mongoloidalnej (lub na przykład dla afrykańskich Buszmenów – najstarszych ludzi na planecie, których potomkami w rzeczywistości wszyscy jesteśmy) i reprezentuje fałd skórny górnej powieki, który my patrz wschodnią częścią oczu. Nawiasem mówiąc, to dzięki tej fałdzie powstaje efekt „wąskich” mongoloidalnych oczu.

Dokładna przyczyna epicanthus nie jest znana. Ale większość badaczy skłania się ku wersji, w której fałd skórny na górnej powiece powstał w wyniku naturalnych warunków zamieszkania człowieka – na przykład w warunkach silnego zimna lub, przeciwnie, na pustyniach i gorącym słońcu, gdy epicanthus ma na celu ochronę oczu.

Komory Morgana krtani

Ten narząd jest woreczkowatym zagłębieniem zlokalizowanym pomiędzy prawdziwymi i fałszywymi fałdami głosowymi po prawej i lewej stronie krtani. Są one ważne dla stworzenia tzw. wspólnej komory rezonatorowej, czyli głosu rezonansowego. Najwyraźniej migające komory były potrzebne naszym przodkom, aby stworzyć serię pewnych dźwięków i chronić krtań.

Niektóre inne można przypisać elementarnym narządom, ponadto przedstawiciele niektórych ras mogą mieć własne podstawy, które nie są charakterystyczne dla innych ras. Na przykład, steatopygia u wspomnianych Buszmenów i pokrewnych Hotentotów – odkładanie się dużej ilości tłuszczu na pośladkach. W tym przypadku rezerwy tłuszczu pełnią tę samą funkcję, co garby wielbłądów.

READ
Jak uśpić dziecko: szkoła macierzyństwa i dzieciństwa „Szczęśliwa mama”
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: