Miejsce pracy w małym mieszkaniu: 22 stylowe opcje

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Opcje projektowania miejsca pracy na małej przestrzeni

Czy w małym mieszkaniu można znaleźć miejsce na domowe biuro? Gdzie i jak to zorganizować? Przygotowaliśmy wiele ciekawych pomysłów i przydatnych wskazówek dla osób pracujących w domu.

Dla właścicieli małych mieszkań kwestia organizacji przestrzeni jest zawsze dotkliwa. Zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce pracy, w którym nie jest łatwo wygospodarować dodatkowy kawałek przestrzeni. A czasem nie da się obejść bez takiej strefy – ktoś zabiera pracę do domu, a niektórzy nawet pracują bez wychodzenia z mieszkania. Gdzie więc postawić komputer i jak wyposażyć zaimprowizowane biuro?

1. W rogu

narożny obszar roboczy

Często pomija się narożniki, nawet na małych przestrzeniach. Ale to oni są w stanie pomóc, gdy trzeba znaleźć miejsce na kompaktowe miejsce pracy. Tutaj możesz postawić stolik narożny (na szczęście współcześni producenci mebli oferują różne opcje) lub zamiast tego użyć drewnianego blatu. Ta opcja pozwala wyposażyć nawet najbardziej zaciszny kącik w mieszkaniu na miejsce pracy – za drzwiami, w przedpokoju lub w kuchni.

Miejsce pracy w rogu

Opcja narożna oszczędza miejsce

stół narożny

2. Na zewnątrz

Działa lepiej na zewnątrz

Świeże powietrze sprzyja lepszej aktywności mózgu. Latem możesz pracować na otwartym balkonie, a odpowiednio wyposażona loggia pozwoli Ci wydajnie pracować w zimnych porach roku. W wielu mieszkaniach balkon pełni rolę szafy, umieszcza się tu niepotrzebne rzeczy, zaśmiecając tym samym przestrzeń użytkową.

Jeśli założymy, że biuro będzie na balkonie przez cały rok, to trzeba je ocieplić. Wskazane jest położenie miękkiego dywanika na podłodze i wyposażenie samego miejsca w dodatkowe otwarte półki. Meble do takiej przestrzeni powinny być kompaktowe i wygodne dla osoby pracującej. Jeśli nie potrzebujesz niczego poza komputerem, to miejsce pracy można wykonać w minimalistycznym stylu.

Miejsce pracy na bardzo małym balkonie

Minimalistyczne miejsce pracy na balkonie

Biuro w domu na balkonie

3. Na parapecie

Jeśli nie możesz skorzystać z balkonu, zwróć uwagę na parapety. Przede wszystkim miejsce pracy zawsze będzie wypełnione naturalnym światłem. Jeśli potrzebujesz umieścić kilka prac, możesz wykonać kontynuację parapetu i wyposażyć miejsce w dodatkowy plastikowy lub metalowy blat.

Aby wygodnie pracować tutaj w nocy, konieczne jest powieszenie na ścianie kilku lamp o regulowanej wysokości i położeniu. Ta opcja najlepiej prezentuje się w skandynawskim wnętrzu.

READ
17 fajnych kalifornijskich pomysłów na wystrój domu

Miejsce pracy na parapecie

Domowe biuro na parapecie

Na parapecie możesz wyposażyć kilka miejsc pracy

Parapet jako alternatywa dla miejsca pracy

Do pracy wieczorem lepiej wyposażyć parapet w dodatkowe źródło światła.

4. W szafie

Miłośnikom nietuzinkowych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu miejsce pracy wyposażone bezpośrednio w szafę. Tak więc z pozoru nieporęczny mebel, który został odziedziczony po babci, może być świetnym pomocnikiem dla osób pracujących w domu.

Lepiej dopasuj wnętrze szafki do własnych potrzeb – zrób wygodne organizery, zwolnij miejsce pod stopami, zrób wysuwaną półkę na klawiaturę. Takie miejsce pracy będzie wyglądać odpowiednio w każdym wnętrzu, a stara szafka szczególnie skutecznie wpasuje się w zabytkowe i rustykalne wnętrze, a także będzie odpowiednia w przestrzeni w stylu prowansalskim.

Miejsce pracy w starej szafie

Szafa przekształcona w domowe biuro

Szafka narożna pełni funkcję domowego biura

Miejsce pracy w stojaku

5. W niszy lub spiżarni

Biuro może powstać nawet w niewygodnej niszy, która wydaje się bezużyteczna i wizualnie psuje przestrzeń. Takie miejsce najlepiej wyposażyć w półki z płyt kartonowo-gipsowych. Są w stanie wizualnie nadać przestrzeni głębi, a jeśli są długie i zajmują większość ściany, wizualnie powiększają ściany.

Jeśli chodzi o oszczędność powierzchni użytkowej, należy również zwrócić uwagę na mało używane miejsca w mieszkaniu. Na przykład w niektórych mieszkaniach, w których systemy przechowywania są odpowiednio zorganizowane, nie ma potrzeby posiadania spiżarni. Może stać się zaimprowizowanym biurem. To prawda, tutaj musisz dokładnie przemyśleć oświetlenie. Wskazane jest wyposażenie takiego miejsca pracy we wbudowane oświetlenie, powieszenie kilku kompaktowych kinkietów na ścianie, postawienie na stole lampy z miękkim światłem kierunkowym.

Miejsce pracy w niszy

Miejsce pracy w szafie

W przypadku domowego biura możesz użyć małej niszy

Najlepiej wyposażyć niszę w otwarte półki

Gra kontrastów wizualnie powiększa przestrzeń

6. Opcje ekonomiczne

Jeśli w mieszkaniu jest bardzo mało miejsca, nie ma możliwości zastosowania powyższych pomysłów, wtedy pomocne mogą być składane mini-biura. Często są to kompaktowe systemy zawiasowe, które w razie potrzeby zamieniają się w wygodne stoły. Nie zajmują dużo miejsca i są odpowiednie dla osób pracujących na laptopie.

Składane biuro domowe

Kompaktowe mini biuro

Wygodny i funkcjonalny mebel

Stylowa przestrzeń do pracy na małej przestrzeni

7. Mali pomocnicy

Prawdziwymi pomocnikami w urządzaniu domowego biura są półki wiszące, organizery ścienne, kubki na długopisy i ołówki. Tablice magnetyczne, kredowe, korkowe i ze sklejki z otworami przydają się do przechowywania drobiazgów i ważnych notatek. Nie zapomnij również o uchwytach magnetycznych i pinezkach.

Ale aby małe domowe biuro wyglądało na większe, modne jest stosowanie do jego projektu uniwersalnej bieli, a także głębokich odcieni szarości, pastelowych wariacji niebieskiego, jasnozielonego i żółtego.

Biały kolor zwiększa i zaciera granice przestrzeni

Przykładowy projekt miejsca pracy w domu

Wygodny organizer ścienny

Żółty kolor stymuluje aktywność mózgu

Dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na styl miejsca pracy, wybraliśmy 30 biur domowych w stylu skandynawskim z najlepszych studiów projektowych na świecie.

READ
8 przydatnych pomysłów na przechowywanie zabawek dla dzieci
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: